Sony KDL 32D3000

LCC

New member
krzysztofradio napisał:
P.S. Dołączam się do pytania poprzednika:
1) czy grzebanie w menu serwisowym powoduje utratę gwarancji?
2) czy opcja „oszczędzanie energii” powoduje np. osłabienie kontrastu, itp.?

1. Nie powoduje utraty gwarancji.
2. Lepiej mieć ustawione na oszczędzanie "Słabe" a jasność sobie regulować w opcjach "Jasność" i "Światło". Niestety w tej materii jest tak albo chcemy się cieszyć dobrym obrazem i przyczyniamy się do efektu cieplarnianego :) albo oszczędzamy energię i jakość obrazu mamy trochę gorszą.
 

wiespaw

New member
krzysztofradio napisał:
No i stało się! Od wczoraj jestem posiadaczem 32D3000. Szczęśliwym posiadaczem :grin: Nie buczy, równomiernie podświetlony, bez badpixeli. Obraz ze słabej osiedlowej anteny – rewelacja! Niczym nie ustępuje CRT. Obraz z kompa po D-sub – bajka, HD śmiga po D-sub i dech zapiera. W szybkich gierkach delikatne mikrosmużenie, ale raczej niezauważalne. DVD po Scart – kiepsko, ale to kabel za 5 zł, wiec biegnę po Komponent.

Dziękuję wszystkim forumowiczom. Również dzięki Wam dokonałem trafnego wyboru. Teraz z czystym sumieniem mogę polecić ten model każdemu niezdecydowanemu
(koniec reklamy i podlizów :grin: )

P.S. Dołączam się do pytania poprzednika:
1) czy grzebanie w menu serwisowym powoduje utratę gwarancji?
2) czy opcja „oszczędzanie energii” powoduje np. osłabienie kontrastu, itp.?

Pozdrawiam
Witam,mam zamiar też kupić ten model,chciałem zapytać z jakiej odleg łości go oglądasz,ja mam 2,5-3,0 i nie wiem czy nie lepiej kupić 40T3500,i jeszcze jedno,jak wygląda obraz oglądając go około 1 m niżej- poziom głowy będzie niżej około 1 m od środka ekranu-czy jest duża strata na jakości,chciałem go postawić na komodzie o wys. 1,20.
 

czago

Banned
I jeszcze jedno dla szczęśliwych posiadaczy lub przyszłych posiadaczy D3000: pod względem płynności obraz jest lepszy niż nawet w modelu W3000. Widać działanie MotionFlow+100Hz.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzięki LCC. Pisałem tamten post na lekkiej ekscytacji. Dopiero następnego dnia zauważyłem zmiany w obrazie. Też ustawiłem na słabe oszczędzanie energii.

Wiespaw,
1) ja oglądam z odległości 2,5m i myślę, że ideałem byłaby 37”, niestety nie ma takiej opcji w tym modelu. 40” jak dla mnie nieco za duże, ale są użytkownicy, którzy twierdzą że i to jest za mało przy takiej odległości.
2) Jeśli chodzi o wysokość, to 120cm szafka i metr oczy w dół od środka matrycy to zdecydowanie za dużo. Wszystko zależy od tego, z jakiej wysokości będziesz oglądał na co dzień. Ja preferuję wysokość oczu na wysokości środka ekranu. Początkowo postawiłem na stoliku o wysokości 80cm i oglądałem z pozycji leżącej na łóżku. Jak dla mnie było trochę za wysoko, obraz był nieco przekłamany. Myślę, ze przy tak dużej wysokości (120cm) będziesz miał za duży kąt oglądania i obraz może nawet w negatywie. Chyba dobrą wysokość (ok.50cm) mają stoliki dedykowane pod telewizor lub uchwyty ścienne (wtedy sam sobie przewiercisz gdzie chcesz).
3) Wolałbym 32D3000 niż 40T3500
 

LCC

New member
Tutaj zrobiłem takie małe porówanie jak wygląda jakość obrazu na D3000 po HDMI z PC na rozdzielczości HD 720p - 1280x720 i Standardowej - 1360x768 na filmie Transformers w jakości HD 720p.

Różnica w jakości jest powalająca, HD 720p - 1280x720 wygrywa, na zdjęciach to widać ale w realu jest jeszcze większa.

 

tomeck

New member
LCC napisał:
"...Różnica w jakości jest powalająca, HD 720p - 1280x720 wygrywa, na zdjęciach to widać ale w realu jest jeszcze większa..."

hm... nie wiem jak inni ale musze przyznać, że nie widzę na tych zdjęciach tej "powalającej różnicy" :confused:
w większej rozdzielczości kolory są trochę bardziej blade i to wszystko.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja tam widzę róznicę. Nie tylko bardziej blade, ale i mniej ostre. Ktoś mi kiedyś tłumaczył, że jeśli da się na 1280x768 na TV to jest to natywna rozdzeilczość laptopa (no prawie - 1280x800 - dlatego niekiedy niektóre LCD obcinają górę i dół), wiec obraz jest odzwierciedlony piksel po pikselu. Natomiast jesli rozciągnie się obraz do z 1280 do 1360 to obraz z kompa siłą rzeczy jest extrapolowany i więc normalne, że nie już tak czysty jak co do piksela. Mi to wytłumaczenie wydaje sie logiczne, chyba że jest inne. To samo widzę nawet bez filmu, wystarczy sam pulpit z ikonami - inaczej wyglądają choćby napisy pod ikonkami na 1280 a inaczej na 1360.

Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ktoś już zadał to pytanie, ale nie widziałem odpowiedzi; Jeśli jest włączona automatyczna zmiana formatu obrazu to nie powinno być tak, że kiedy jest nadawany film w panoramicznej rozdzielczości to LCD powinien sam zmieniać na właściwą a kiedy np. program w 4:3 to wrócić do poprzedniej? U mnie to chyba nie działa. Musze recznie zmieniac format za każdym razem z pilota. Mam analogowy sygnał. Może to tylko w cyfrowym?

Pozdrawiam
 

LCC

New member
Tak powinien i tak w innych krajach robi ale w Polsce wszystko jest na opak i nie mają wypracowanego standardu jeszcze tak jak np. w niemczech :(
 

Atbasz

New member
połączenie sprzętu....

Witam serdecznie.
Czy moglibyście mi podpowiedzieć jak podłączyć mój sprzęt,jakimi kablami i w jakiej kolejności,począwszy od gniazda tv kablowej /może jakieś przykłady kabli - bardzo proszę /??I jeszcze jedno, może dwa słowa podpowiedzi odnośnie ustawień??
Oto dane mojego sprzętu:
- tv Sony 32D3000;
- nagrywarka Sony RDR HX 750;
- dekoder z kablówki;
:hmm: Sorry jestem laikiem ale informacje które otrzymam od was będą z pewnością bardzo cenne dla mnie.
Pozdrawiam wszystkich i prosze o zrozumienie.
 

mpmomot

New member
podłączenie wersja 1:)

Atbasz napisał:
Witam serdecznie.
Czy moglibyście mi podpowiedzieć jak podłączyć mój sprzęt,jakimi kablami i w jakiej kolejności,począwszy od gniazda tv kablowej /może jakieś przykłady kabli - bardzo proszę /??I jeszcze jedno, może dwa słowa podpowiedzi odnośnie ustawień??
Oto dane mojego sprzętu:
- tv Sony 32D3000;
- nagrywarka Sony RDR HX 750;
- dekoder z kablówki;
:hmm: Sorry jestem laikiem ale informacje które otrzymam od was będą z pewnością bardzo cenne dla mnie.
Pozdrawiam wszystkich i prosze o zrozumienie.


Podstawowe pytanie... To jest dekoder tv cyfrowej? Sądzę że tak, a więc:

Z gniazda tv do nagrywarki kablem antenowym DOBREJ JAKOŚCI
Z nagrywarki do dekodera KABLEM DOBREJ JAKOŚCI
Z dekodera do TV
Z nagrywarki HDMI do TV

Dlaczego wpierw nagrywarka a potem dekoder? Ponieważ będziesz mógł nagrywać coś innego niż oglądasz. Jeśli będzie podłączenie odwrotne to możez mieć z tym kłopot.

Jeśli ktoś ma inne propozycje proszę dodać. Co do ustawień tv to polecam link:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13326&page=46
 

Atbasz

New member
podłączenie sprzętu...

Witam.
Dzięki serdeczne MPMOMOT bardzo ci dziękuję za pomoc w zakresie podłączenia sprzętu.Tak, dobrze się domyśliłeś jest to dekoder tv cyfrowej.
Jesszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
 

mahe

New member
ernet napisał:
Tak samo jest u mnie.



Taka też była dokładnie moja opinia w jednym z poprzednich moich wątków ( podkreślenie moje). Nie widzę żadnej różnicy między właczonym a wyłaczonym 100Hz

Hej Ernet... Spoko. Jak TV ci nie odpowiada chętnie go od ciebie odkupię:)

Daj znać jakby co.
 

herik

New member
Witam, jestem Tu nowy i po przeczytaniu sporej ikosci postów na temat LCD mam mały mętlik w głowie z wyborem tego jednego :) mam trzy typy i mam prośbę o doradzenie który jest lepszy, choć domyślam się, że wszystkie są podobne w tej klasie.
nr.1 to oczywiście Sony 32D3000 po przeczytaniu opini użytkowników myślę, że jest super ale są jeszcze
nr.2 Panasonic 32LX700 i jeszcze
nr.3 Scharp 37RD2
no właśnie w Scharpie podoba mi się, że jest 37 cali czego niestety nie mają Sony i Panasonic ale mam mały pokój i nie robi mi to problemu.
A więc proszę o małą radę co do wyboru ;) Pozdrawiam
aha LCD będę używał tylko do satki Cyfry +
 
Ostatnia edycja:

tomeck

New member
skoro pytanie padło w tym dziale to odpowiedź może być tylko jedna.
SONY oczywiście.
ma lepszy obraz od panasonica i jak się pospieszysz to na 5 lat gwarancji się załapiesz.


a ten "Scharp" to chyba podróbka jakaś
;)
 
Ostatnia edycja:

herik

New member
Też tak myślę, że Soniak jest the best :) i chyba zdecyduję się na niego.
Ale zakup chcę zrobic dopiero w połowie stycznia może trochę z ceny zejdzie;) Pozdrawiam
 

tomeck

New member
do 15 stycznia 2008 dają gwarancję na 5 lat.

potem może przedłużą a może nie

sam myślałem nas sharpem (X20) ale znudziło mi się czekanie i kupiłem soniaczka.
nie żałuję. faktycznie wszelkie pozytywne opinie są uzasadnione.
.
.
.
 
Ostatnia edycja:
Do góry