Sony KDL 32D3000

chrisw

New member
1. Jakie ustawienia uzywac przy sygnale SD aby zminimalizowac efekt smuzenia ? Mam b.dobry sygnal SD na wieoszosci kanalow i efektu smuzenia nie ma , ale czasem zauwazylem ze zalezy to tez od materialu prezentowanego na danym kanale. Czy to mozliwe ? tzn w jeden dzien Jedyna nie smuzy, sygnal super, potem puszcza jakis material np jakis starszy film i sygnal smuzy ...


2. Uklad 100 Hz. Testuje ten TV od 2 tygodni powolutku i probowalem porownywac jakosc obrazu na standartowym DVD. Moje obserwacje sa takie ze nie widze zadnej roznicy z wlaczonym na max polepszaniem ruchu i z wylaczonym. Przyklad : dosyc wolny przejazd kamery po twarzach stojacych w szeregu ludzi. Wg mnie uklad 100 Hz powienien dodac klatek tak aby ten ruch byl plynny. Jednak obraz jest w tym przypadku szarpany i nie ma rozmicy czy wlaczony jest uklad polepszania ruchu czy nie.
Czy uklad 100 Hz wlacza sie automatycznie w przypadku ustawienia Motion Flow na wysoki ? czy ja nie robie jakiegos bledu i moze 100 Hz nie jest wtedy wlaczone ?
 

ernet

Active member
Bez reklam
chrisw napisał:
1. Jakie ustawienia uzywac przy sygnale SD aby zminimalizowac efekt smuzenia ? Mam b.dobry sygnal SD na wieoszosci kanalow i efektu smuzenia nie ma , ale czasem zauwazylem ze zalezy to tez od materialu prezentowanego na danym kanale. Czy to mozliwe ? tzn w jeden dzien Jedyna nie smuzy, sygnal super, potem puszcza jakis material np jakis starszy film i sygnal smuzy ...

Tak samo jest u mnie.

chrisw napisał:
2. Uklad 100 Hz. Testuje ten TV od 2 tygodni powolutku i probowalem porownywac jakosc obrazu na standartowym DVD. Moje obserwacje sa takie ze nie widze zadnej roznicy z wlaczonym na max polepszaniem ruchu i z wylaczonym. Przyklad : dosyc wolny przejazd kamery po twarzach stojacych w szeregu ludzi. Wg mnie uklad 100 Hz powienien dodac klatek tak aby ten ruch byl plynny. Jednak obraz jest w tym przypadku szarpany i nie ma rozmicy czy wlaczony jest uklad polepszania ruchu czy nie.
Czy uklad 100 Hz wlacza sie automatycznie w przypadku ustawienia Motion Flow na wysoki ? czy ja nie robie jakiegos bledu i moze 100 Hz nie jest wtedy wlaczone ?

Taka też była dokładnie moja opinia w jednym z poprzednich moich wątków ( podkreślenie moje). Nie widzę żadnej różnicy między właczonym a wyłaczonym 100Hz
 

ernet

Active member
Bez reklam
Moje połaczenia

1) gniazdo TV kablowej ( dobry kabel ekranowany )-> nagrywarka wejście->/ wyjście kabelem antenowym do TV.

2) Nagrywarka ->(HDMI )-> TV
3) TV wy.optyczne (audio)-> amplituner

Jeśli uda się mi zrobić dobre zdjęcie obrazujące to, o czym poszę, to wkleję je tu. Przyszło mi jeszcze do głowy aby podłaczyć nagrywarke ( która przepuszcza sygnał antenowy ) z TV przez SCART, a nie przez HDMI. Zobaczymy...
 

ortax360

New member
Właczcie tryb demo - przyt. na lcd przyciski menu kilka sekund .

100hz działa - sprawdzcie np: na napisach szybko sie por. jak lecą na dole ekranu . i własnie o to chodzi 100hz w D3000 działa bardzo delikatnie ale zauwazalnie - nie tak dokuczliwie jak w Samsungu czy Sharpie blizej jest do Panasonica lx70/700 .Przy dobrym sygnale widac zdecydowana poprawe przy szybkich scenach . i zdecydowana poprawa w przy grach .

Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

pienta

New member
Mail takiej treści przyszedł dziś od digitalo.pl:

"Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Sony w sprawie dostępności modelu KDL-40D3000. Zgodnie z otrzymanymi danymi informujemy, iż producent podjął decyzję o wycofaniu tego modelu z oferty. W związku z powyższym nie będziemy mogli zrealizować złożonych przez Państwa zamówień. Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy.

Zespół Digitalo.pl"

załamka :(
 

ortax360

New member
Łapac OKAZJE jak sa jeszcze na rynku .

Gdyby nie to ze zam .46x3500 i musiałem sprzedac 40d3000 to zdecydowanie bym go zostawił .

Szkoda ze 46w3000 przyjechał uszkodzony - miałbym 2 lcd 46w3000 i 40d3000 .
A tak 40d3000 sprzedany i kaska poszła w 46x3500.

Planowałem dokupic 40d3000 tal w marcu 2008 jak uzbieram kaske a tu figa nie bedzie juz w sprzedazy . Szkoda .

Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

Gatekeeper

New member
pienta napisał:
Mail takiej treści przyszedł dziś od digitalo.pl:

"Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Sony w sprawie dostępności modelu KDL-40D3000. Zgodnie z otrzymanymi danymi informujemy, iż producent podjął decyzję o wycofaniu tego modelu z oferty. W związku z powyższym nie będziemy mogli zrealizować złożonych przez Państwa zamówień. Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy.

Zespół Digitalo.pl"

załamka :(


Ostrzegałem już z miesiąc albo dwa temu..................:)
 

Didas

New member
pienta napisał:
Mail takiej treści przyszedł dziś od digitalo.pl:

"Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Sony w sprawie dostępności modelu KDL-40D3000. Zgodnie z otrzymanymi danymi informujemy, iż producent podjął decyzję o wycofaniu tego modelu z oferty. W związku z powyższym nie będziemy mogli zrealizować złożonych przez Państwa zamówień. Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy.

Zespół Digitalo.pl"

załamka :(

Dla mnie zupełnie niezrozumiała decyzja. Jak można wycofać z produkcji jeden z najlepszych telewizorów na rynku? Zna któś konkretny powód? Czaję sie na niego juz od dłuższego czasu a tu d***. Ale jestem zły:twisted: Jest wogóle jakaś alternatywa w tym przedziale cenowym (do 5500 PLN)?
Co myślicie o 40S3000? Ma on 10 bit panel? A może inny producent ma coś w podobnej klasie za taką ceną?

No ale załamka...
 

artik213

New member
Też chciałem go sobie sprawić, ale za puźno sie zorientowałem...:(
Obdzwoniłem chyba sklepy w całej Polsce i wszyscy powiedzieli żę może będzie w Grudniu..ale z tego zo wiem to nowej dostawie w tym roku na 100% już nie bedzie :(
Szkoda taki fajny tv
Mam nadzieje że Sony wprowadzi coś fajnego w zamian na wiosne:p
 

artik213

New member
Z tego co wyczytałem to ponoć cena była zbyt tania i nie opłacało się go produkować ...nie podam linku bo nie pamiętam także moge sie mylić:)
 

ortax360

New member
Widocznie 40d3000 okazał sie za drogi w prod. w por do modeli seri. 40S,T,D3500 ,40V3000. I CENA BYŁABY ZNACZNIE WYZSZA niz zakładano . Dlatego taka decyzja . To tłumaczy wprowadzenie modelu 40d3500 bez 100hz i panelu 10bit. w cenie nizszej niz 40v3000.

Przypuszcazajac 40d3000 ze swoja elektroniką panele10 bit. powinien kosztoeac wiecej niz 40v3000 lub nawet w cenie serii. 40w3000.

Pomimo zastosowania w tych modelach panelu full hd .

Ciekawe ..................


Pozdrawiam
 

chrisw

New member
\100hz działa - sprawdzcie np: na napisach szybko sie por. jak lecą na \dole ekranu . i własnie o to chodzi 100hz w D3000 działa bardzo delikatnie \ale zauwazalnie - nie tak dokuczliwie jak w Samsungu czy Sharpie blizej \jest do Panasonica lx70/700 .Przy dobrym sygnale widac zdecydowana \poprawe przy szybkich scenach . i zdecydowana poprawa w przy grach .

Sprawdzalem na wolno przesuwajacej sie kamerze z prawej strony ekranu w lewa. Sygnal byl b.dobrej jakosci z DVD. Obraz szarpie bez zadnych roznic przy wl. ukladzie 100 Hz jak i bez. Ja nie widze roznicy.
Byc moze jest to kwestia dodatkowych ustawien ? np redukacja zaklocen mpeg itd ? Jak to ustawic ? Pozatym Sony pisze o tym ukladzie jako Motion flow plus 100 Hz . Czy te funkcje wlacza sie kazda osobno ? Czy tez wystarczy wlaczyc "Polepszanie ruchu" ???
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To i ja się wtrącę.
Dzwoniłem wczoraj do dystrybutora SONY w Katowicach z pytaniem o 40D3000. Usłyszałem, że w ogóle nie wiadomo czy wprowadzą go na polski rynek, może w styczniu (czytaj: raczej nie). Gość przestrzegał mnie dodatkowo przed zakupem 40D3000 w Polsce, gdyż modele te nie posiadają promocyjnej gwarancji 5 lat Sony Poland. Ponoć wszystkie dostępne w Polsce 40D3000 pochodzą z zachodniej granicy, bo nie zostały oficjalnie wprowadzone na polski rynek. Stąd brak polskiej gwarancji.

Chciałem koniecznie zmieścić się z zakupem do 15 stycznia 2008, by załapać się na 5 lat gwarancji. Dawno zdecydowałem sie na Sony D3000 Oglądam z odległości 2,5 metra, więc chciałem 37-40 cali. 37 nie ma w produkcji, więc wybór padł na 40, tego z kolei nie ma w sprzedaży, więc w piątek przyjeżdża do mnie 32. Może wystarczy. Napewno podziele sie z Wami opiniami.
Pozdrawiam forumowiczów i posiadaczy D3000
 

artik213

New member
krzysztofradio napisał:
To i ja się wtrącę.
Dzwoniłem wczoraj do dystrybutora SONY w Katowicach z pytaniem o 40D3000. Usłyszałem, że w ogóle nie wiadomo czy wprowadzą go na polski rynek, może w styczniu (czytaj: raczej nie). Gość przestrzegał mnie dodatkowo przed zakupem 40D3000 w Polsce, gdyż modele te nie posiadają promocyjnej gwarancji 5 lat Sony Poland. Ponoć wszystkie dostępne w Polsce 40D3000 pochodzą z zachodniej granicy, bo nie zostały oficjalnie wprowadzone na polski rynek. Stąd brak polskiej gwarancji.
:hmm:????
Nie łapie?
 

LCC

New member
chrisw napisał:
\100hz działa - sprawdzcie np: na napisach szybko sie por. jak lecą na \dole ekranu . i własnie o to chodzi 100hz w D3000 działa bardzo delikatnie \ale zauwazalnie - nie tak dokuczliwie jak w Samsungu czy Sharpie blizej \jest do Panasonica lx70/700 .Przy dobrym sygnale widac zdecydowana \poprawe przy szybkich scenach . i zdecydowana poprawa w przy grach .

Sprawdzalem na wolno przesuwajacej sie kamerze z prawej strony ekranu w lewa. Sygnal byl b.dobrej jakosci z DVD. Obraz szarpie bez zadnych roznic przy wl. ukladzie 100 Hz jak i bez. Ja nie widze roznicy.
Byc moze jest to kwestia dodatkowych ustawien ? np redukacja zaklocen mpeg itd ? Jak to ustawic ? Pozatym Sony pisze o tym ukladzie jako Motion flow plus 100 Hz . Czy te funkcje wlacza sie kazda osobno ? Czy tez wystarczy wlaczyc "Polepszanie ruchu" ???

Sprawdź czy w opcjach nie masz włączonej funkcji "Tryb Filmu" na Auto 1 albo Auto 2... jeśli masz to pozamieniaj i ustaw "polepszenie ruchu na wysoki" i sprawdz czy teraz nie szarpie.


UWAGA LUDZIE !!!
Jeśli ktoś ma D3000 podłączony pod HDMI, EURO czy inne i ma w opcjach dostępne opcje "Polepszenie ruchu" i "Tryb Filmu" to mają te opcje być ustawione na:
- Polepszenie ruchu: wysokie
- Tryb filmu: auto2

Jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda 100Hz z dopalaczem to niech ustawi:
- Polepszenie ruchu: wysokie
- Tryb filmu: auto1 (UWAGA, obraz będzie szarpał, ale szybkość ruchu będzie powalająca)
Uwaga, najlepiej widać to na podłączonym DVD, PC itd, nie ustawiajcie tego na stałe, tylko do przetestowania bo szarpie jak...
 
Ostatnia edycja:

matteo

New member
oOłączenia...

Witam serdecznie,

Ufff, przebrnąłem przez mnóstwo opinii, komentarzy i uwag...
I za kilka dni powitam KDL-32D3000 :)

W związku z tym mam do Was pytanie odnośnie najlepszego
połączenia (z D3000) aktualnie posiadanego sprzętu.
Otóż jak rozsądnie podłączyć taki sprzęt:

- LCD Sony Bravia KDL-32D3000
- SONY Playstation 3
- HIFI Technics SC-EH770

Przy czym ostatnia pozycja to segmentowa wieża Technicsa,
ma już trochę czasu i z tego co mnie moja skleroza nie myli,
wejścia optycznego w niej brak :(
Za to posiada dobrze sprawdzające się do tej pory
(ze starym DVD) połączenie 5.1 (6xchinch).

I teraz tak, PS3 i LCD najlepiej połączyć za pomocą HDMI...
A jak rozegrać sytuację z segmentówką Technicsa?
Zależy mi zarówno na wykorzystywaniu (jak do tej pory)
wieży do oglądania telewizji, słuchania muzyki
(sygnał na 5.1 bezpośednio z dvd na Technicsa)
oraz oglądania filmów na DVD (teraz na PS3).
Czy połączyć to za pomocą EURO (TV) i 6xCHINCH (TECHNICS)?
A jak w takiej konfiguracji sprawdzi się sygnał CD AUDIO z PS3?


Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i opinie :)
Zawsze miałem problemy ze spięciem RTV w całość, heh.
POZDRAWIAM!
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No i stało się! Od wczoraj jestem posiadaczem 32D3000. Szczęśliwym posiadaczem :grin: Nie buczy, równomiernie podświetlony, bez badpixeli. Obraz ze słabej osiedlowej anteny – rewelacja! Niczym nie ustępuje CRT. Obraz z kompa po D-sub – bajka, HD śmiga po D-sub i dech zapiera. W szybkich gierkach delikatne mikrosmużenie, ale raczej niezauważalne. DVD po Scart – kiepsko, ale to kabel za 5 zł, wiec biegnę po Komponent.

Dziękuję wszystkim forumowiczom. Również dzięki Wam dokonałem trafnego wyboru. Teraz z czystym sumieniem mogę polecić ten model każdemu niezdecydowanemu
(koniec reklamy i podlizów :grin: )

P.S. Dołączam się do pytania poprzednika:
1) czy grzebanie w menu serwisowym powoduje utratę gwarancji?
2) czy opcja „oszczędzanie energii” powoduje np. osłabienie kontrastu, itp.?

Pozdrawiam
 
Do góry