Sony KDL 32D3000

LCC

New member
tomeck napisał:
czy ktoś sprawdzał jak działa 32D3000 z playstation 3? chcę kupić coś do giercowania i nie może to (niestety) być PC

I to i to SONY więc będzie chodzić rewelacyjnie.

ryszkwie napisał:
Witam, jestem calkiem nowy na forum. Własnie nabyłem 40D3000 i chciałbym poprosic kogos o optymalne ustawienia dla tego telewizora. Ewentualnie w jaki sposob najlepiej go wykalibrowac. Na razie bedzie chodził pod kablowką UPC i DVD. Nie bede tez na nim grał na konsolach. Z gory dzieki.

Czy 30 cali czy 40 jeśli to D3000 to będzie tak samo, daj moje ustawienia i sprawdź czy Ci pasują.
 

pienta

New member
Widzę, że co rusz ktoś się chwali swoim nabytkiem w postaci 40D3000, w związku z tym mam prośbę, pochwalcie się gdzie te telewizorki kupiliście. Sklepy internetowe właściwie już ich nie mają, a centrum Sony uparcie twierdzi, że tego modelu nie ma i nie będzie. Tymczasem jak widać skądś się te tv biorą ;) No chyba, że wszystkie były kupione za granicą...
 

mahe

New member
46d3000

A jak sprawa wygląda z 46"? Ma ktoś? Co w ogóle sądzicie o panelu tej wielkosci bez full hd?

Co do serii D to w reichu można znaleźć z niewielkim bólem;) Na Allegro też widziałem.
 

Manek

New member
32d3000

Witam, przeczytałem cały wątek i jestem zdecydowany na 32d3000, lecz jest problem, ciężko go kupić, co jest grane? Sony nie wyrabia czy co? Pozdrawiam.
 

mpmomot

New member
Manek napisał:
Witam, przeczytałem cały wątek i jestem zdecydowany na 32d3000, lecz jest problem, ciężko go kupić, co jest grane? Sony nie wyrabia czy co? Pozdrawiam.


Niekoniecznie... Ja kupiłem 32D3000 w Platynowym Sklepie SONY w Krakowie na ul. Karmelickiej "od ręki". Też myslałem, że trzeba będzie czekać więc kupiłem wcześniej niz mogłem odebrać. Mieli kilka sztuk i mój TV czekał w magazynie aż skończe remont
 

photosmart

New member
formatowanie w d3000

witam!
mam pytanko do posiadaczy modelu d3000 - czy oglądając sygnał po HDMI lub componencie 720p lub 1080i(p) można zmieniać formatowanie obrazu ?
Chodzi np. o zoom lub 16:9 ?
Na 576 chodzi to bez problemu, ale czy na wyższej rodzielczości jest to możliwe ?
pzdr

photosmart
 

ernet

Active member
Bez reklam
LCC napisał:
Dokładnie, jest tak dobry, że całe partie 32D3000 połyka zachód. Trzeba mieć szczęście...

spróbuj tutaj:
http://www.electromarket.pl/produkt_sony_kdl_32d3000_bravia/index.html

A tu ( ten sam sklep ) to juz są jakieś jaja:
http://www.electromarket.pl/produkt_sony_kdl_40d3000_bravia/index.html
Ja ten sam telewizor kupiłem za 5600 zł !

LCC ma racje . TV z serii "D" połyka zachód. Maja one doskonałą opinię. Z tego co wiem ( a obdzwonilem cała chyba Polskę ) 40", to
już zupełnie nie do kupienia - nie ma ich nawet w głównym magazynie Sony, w Hollandi. Do polski została ściągnięta mała partia ( chyba z miesiąc temu ) i rozeszła się błyskawicznie.
Żeby nie było wątpliwości; mam znajomego z Sony Poland, stąd mam te informacje.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ustawienia-format Obrazu.

Nie rozumiem ustawien obrazu - formatowanie, w menu:

USTAWIENIA EKRANU
Wejścia docelowe; tylko oglądane
Format ekranu: smart ******
Autoformatowanie: właczone ******
Domyślny tryb 4:3: smart *******
Pole wyświetlania; normalne
reszta: nie dotyczy
**** - tego nie rozumiem
Ważne jest ,że przy formacie 16:9 typowym ustawieniem obrazu jest " WIDE " (co mozna zrobić pilotem - cyt. z instrukcji " Wide- wyświetla panoramiczny obraz telewizyjny (16:9 ) w prawidłowych proporcjach ), a tymczasem Tv przy obrazie 16:9 ( Discovery, Animal Planet itd) po sprawdzeniu przyciskiem " Info" na pilocie wyświetla...."SMART" ?!
Wg. mnie format obrazu powinien "przeskoczyć" automatycznie właśnie na WIDE- ale tego nie robi!? Dodam,że przy ręcznej ( z pilota) zmianie obrazu ze"smart" na "wide" widać różnicę w formacie / proporcjach obrazu ! Oczywiście na korzyść "wide".
W instrukcji jest napisane,że przy ustawieniu ( Menu: ustawienia ekranu ) Autoformatowanie; Właczone -cyt. z instrukcji ;" Automatyczniezmienia format ekranu, zgodnie z sygnałemprogramu " czyli sam powinien przeskoczyć na 'Wide'.
A TEGO NIE ROBI.
I to jest to o co mi chodzi; DLACZEGO ?! Czy to jest kwestia innego ustawienia w menu-"Ustwienie ekranu ". Podsumowując;
moim zdaniem telewizor po wykryciu sygnału 16:9 powinien automatycznie przełączać się na ten FORMAT.
Możecie pomóc ? A jak jest w wszych TV z serii "D" ?
Pozdrawiam
 

pienta

New member
ernet napisał:
LCC ma racje . TV z serii "D" połyka zachód. Maja one doskonałą opinię. Z tego co wiem ( a obdzwonilem cała chyba Polskę ) 40", to
już zupełnie nie do kupienia - nie ma ich nawet w głównym magazynie Sony, w Hollandi. Do polski została ściągnięta mała partia ( chyba z miesiąc temu ) i rozeszła się błyskawicznie.

W centrum Sony sprzedawca powiedział jeszcze (nie wiem na ile to prawda), że 40D3000 okazał się zbyt drogi w produkcji w stosunku do ceny za jaką jest oferowany, w związku z czym Sony planuje zawiesić jego produkcję mniej więcej do kwietnia przyszłego roku :|
Teraz zastanawiam się, czy nie szarpnąć się na 40X3500, chociaż to byłoby znaczne szarpnięcie :D
 

ernet

Active member
Bez reklam
pienta napisał:
W centrum Sony sprzedawca powiedział jeszcze (nie wiem na ile to prawda), że 40D3000 okazał się zbyt drogi w produkcji w stosunku do ceny za jaką jest oferowany, w związku z czym Sony planuje zawiesić jego produkcję mniej więcej do kwietnia przyszłego roku :|
A to dość logiczne wytłumaczenie...

pienta napisał:
Teraz zastanawiam się, czy nie szarpnąć się na 40X3500, chociaż to byłoby znaczne szarpnięcie :D
:hmm: pozazdrościć. Akurat ten model mozna kupować " w ciemno " Jeśli możesz, to się nie wahaj.
A tu masz info do bólu ! Czytałeś ?
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17541
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja ma pytanie odnosnie podlaczenia kamery do TVHD sony 32D3000 (40D3000) czy ktos juz podlaczyl kamere HD NTSC (sony hdr-cx7 i czy nie bylo jakis problemow, ale czytalem gdzies ze koles mial problemy (bylo na odwrot, PAL na NTSC (TV)?

Odtwarzanie z DVD (film wielkosc 4GB) czy wyglada to OK, czy moze kiepsko, niestety kiedys ogladalo na 32 calach samsunga i powiem tragedia widac bylo kompresje, rozumiem ze sa mniej i wiecej kompresowane filmy, ale naprawde nie podobalo mi sie ogladanie DVD bylo to rok temu.= (moze ten samsung byl kiepskie, nie wiem).

2,8m okolo do sciany na ktorej byl by powieszony LCD i nie wiem sam juz 40 cali czy 32, roznica ceny tych modeli to 1500zl, a nie chce pozniel zalowac ze moglem tamten albo tamten bo za duzy bo za maly.
Jak pisal ortax360 40cali to jednak duze lepsze jak w kinie
kurcze
 

pienta

New member
ernet napisał:
Akurat ten model mozna kupować " w ciemno " Jeśli możesz, to się nie wahaj.
A tu masz info do bólu ! Czytałeś ?
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17541

No właśnie czytałem i boję się o ten sygnał z UPC, czy to jednak nie za dobry telewizor :] Skończy się pewnie wizytą w którymś z centrów Sony i obejrzeniu na żywca :D Mimo wszystko wolałbym 40D, ale czekać prawie rok to za długo jak się jest zdanym na starego soniaczka 15", już mu sie kolory rozjeżdżają ;)
 

ernet

Active member
Bez reklam
pienta napisał:
No właśnie czytałem i boję się o ten sygnał z UPC, czy to jednak nie za dobry telewizor :] Skończy się pewnie wizytą w którymś z centrów Sony i obejrzeniu na żywca :D Mimo wszystko wolałbym 40D, ale czekać prawie rok to za długo jak się jest zdanym na starego soniaczka 15", już mu sie kolory rozjeżdżają ;)

1) A dlaczego akurat 1 rok ?
2) Podłaczenie 32".40" itd. do kablówki, to -jak ktoś tu napisał- grzech, z którego trzeba się spowiadać :D . Ja na razie tak mam, ale czekam, bo w grudniu juz mój "operator" ma wpuścić sygnał cyfrowy i dać do tego specjalny tuner.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Pomoże Ktoś ?

ernet napisał:
Nie rozumiem ustawien obrazu - formatowanie, w menu:

USTAWIENIA EKRANU
Wejścia docelowe; tylko oglądane
Format ekranu: smart ******
Autoformatowanie: właczone ******
Domyślny tryb 4:3: smart *******
Pole wyświetlania; normalne
reszta: nie dotyczy
**** - tego nie rozumiem
Ważne jest ,że przy formacie 16:9 typowym ustawieniem obrazu jest " WIDE " (co mozna zrobić pilotem - cyt. z instrukcji " Wide- wyświetla panoramiczny obraz telewizyjny (16:9 ) w prawidłowych proporcjach ), a tymczasem Tv przy obrazie 16:9 ( Discovery, Animal Planet itd) po sprawdzeniu przyciskiem " Info" na pilocie wyświetla...."SMART" ?!
Wg. mnie format obrazu powinien "przeskoczyć" automatycznie właśnie na WIDE- ale tego nie robi!? Dodam,że przy ręcznej ( z pilota) zmianie obrazu ze"smart" na "wide" widać różnicę w formacie / proporcjach obrazu ! Oczywiście na korzyść "wide".
W instrukcji jest napisane,że przy ustawieniu ( Menu: ustawienia ekranu ) Autoformatowanie; Właczone -cyt. z instrukcji ;" Automatyczniezmienia format ekranu, zgodnie z sygnałemprogramu " czyli sam powinien przeskoczyć na 'Wide'.
A TEGO NIE ROBI.
I to jest to o co mi chodzi; DLACZEGO ?! Czy to jest kwestia innego ustawienia w menu-"Ustwienie ekranu ". Podsumowując;
moim zdaniem telewizor po wykryciu sygnału 16:9 powinien automatycznie przełączać się na ten FORMAT.
Możecie pomóc ? A jak jest w wszych TV z serii "D" ?
Pozdrawiam
UWAGA: Ten sam program nagrany na nagrywarkę z Discovery i z niej odtworzony przez HDMI pokazał juz właściwe proporcje, i info na ekranie- WIDE. Tym bardziej więć nie wiem o co chodzi !?
 

tortuga

New member
cieszę się, że znalazłem to forum - i Was, specjalistów w tym temacie.

po przeczytaniu wszystkich postów upewniłem się tylko, że moim nowym telewizorem będzie Sony KDL 32D3000. to będzie skok cywilizacyjny: do tej pory, od prawie 10 lat używam zabytkowego już nieco 14' Sony Trinitron, który za nic nie chce się zepsuć... ;)

mam tylko kilka pytań:
- mam kablówkę z sieci Aster (w Krakowie) wraz z pakietem cyfrowym. do jego odbioru mam osobny tuner Motoroli. w opisie 32D3000 napisane jest, że ten telewizor ma wbudowany cyfrowy tuner kablowy - czy wobec tego będę mógł zrezygnować z tego dodatkowego tunera wypożyczonego mi przez kablówkę i zaprogramować te cyfrowe kanały w telewizorze? co wtedy z analogowymi kanałami? jak to wszystko podłączyć? zawsze to o jednego pilota mniej...
- czy ktoś ma taką konfigurację w domu - 32D3000 i cyfrowa kablówka Aster, jesli tak, to jaka jest jakość obrazu?
- ile trzeba wydać na przyzwoity kabel HDMI? czy kable Sony są dobrej jakości?

z góry dziękuję za odpowiedź!
 
Ostatnia edycja:

zaslav

New member
Nie, nie bedziesz mógł zrezygnować z tego cyfrowego tunera (a swoją drogą ten tuner to badziew okrutny). Powody są dwa - tv ma tuner DVB-T czyli czyli telewizji cyfrowej naziemnej, a Aster w kablu ma DVB-C czyli cyfrowke kablową. Dodatkowo dostep do kanałów cyfrowych jest możliwy poprzez moduł dostepu warunkowego w tunerze. Innymi słowy - Aster nadaje uprawnienia do odbioru kanałów i są one powiązane z tunerem. Bez uprawnień nic nie odbierzesz nawet mając tuner z Aster.
 

tortuga

New member
zaslav napisał:
tv ma tuner DVB-T czyli czyli telewizji cyfrowej naziemnej, a Aster w kablu ma DVB-C czyli cyfrowke kablową.

no, chyba nie do końca - 32D3000 ma ponoć tuner cyfrowej kablówki, nie tylko cyfrowej telewizji naziemnej. w instrukcji i w opisie na stronie Sony napisane jest, że ma:

- wewnętrzny tuner cyfrowej telewizji naziemnej (odbierający również stacje analogowe)
- tuner cyfrowej telewizji kablowej (dla obsługiwanych operatorów)

natomiast masz pewnie rację, że w tunerze zewnętrznym zaszyte jest jakieś pozwolenie na odbiór sygnału - którego nie będzie miał tuner telewizora. dzięki za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:
Do góry