Sony KDL 32D3000

ortax360

New member
Witam

Filmy HDTV - BLU-RAY i gry z Konsoli Playstaion3 połaczonej Interkonekt( HDMI PGV10002 Profigold Oxypure 1.5m) .

Dla stacjonarnego playera HD lub DVD bedą INNE .


6500K - Dla 40d3000. sprwadza sie z 32d3000

Ustawienia zaleza od modelu niekt. egzemp. wpadaja za bardzo w zielen .


Pomieszczenie zaciemnione.

Tryb KINO:

Podswietlenie - 0 lub 2
kontrast -80
jasnosc - 50-60
ostrosc - 12-15
kolor -45
Ciepły 2

Polepszacze wyłaczone .
Korekta czerni - wyłaczona
Dynamiczny kontrast - to zalezy od uzytkownika -wyłaczony lub na min.
gamma - wyłaczona .
Biel normalna.
Zywy kolor wyłaczony
Standart.

Szybkosc matrycy - standart
Film - AUTO 2.

Wtrybie serwisowym: Cepły 2.
R-247
B-256
G-259

RBKG-518 LUB 514
BBKG-514 LUB 512
GBKG-520 LUB 516

W całkowitym zaciemnieniu warto właczyc oszczedzanie energi na słabe -czer robi sie prawie idealna - kontrast ustawiamy na 90 a jasnosc na 60 .


Ustawienia dla konsoli PS3 - Po kalibracji itd.

Bedzie 2 razy : Dla ustawienia FULL RGB i limited :

Ustawienie w konsoli HDMI - LIMITED.

Tryb obrazu Standart.
Podswietlenie 2
Kontrast- 80
jasnosc -60
kolor - 50
ostrosc -15

Czern - min
Dynamiczny kontrast - min lub sredni.
Gamma - wyłaczona
Zywy kolor- wyłaczony
Standart.

Oszczedzanie energii wyłaczone.

Tryb gry właczony - Jezeli bedziemy grali np: w take gry jak Hevenly Sword - tryb gry wył. - ustawiamy : szybkosc matrycy na standart i Film - na AUTO 1 efekt EXTRA . W przypadku gier takich Resistance właczamy tryb GRY .

Dla ustawienia W konsoli :FULL RGB pomieszczenie zacioemniene Lampka.

Tryb obrazu : Standart lub Zywy(dla znajomych pokazowy opad szceki gwarantowany.)

Podswietlenie 2
Kontrast -85
jasnosc - 70 nawet 75 w bardzo morocznych grach np: The Darknes.
kolor - 50
ostrosc- 15
Temoeratura koloru - normalna lub Ciepła 1.

Czern -wyłaczona
Dynamiczny kontrast - sredni
Gamma - min lub srednia .
Reszta wyłaczona .

Oszcedzanie energii wyłaczone.

Tryb gry itd. tak jak na istawieniu HDMI LIMITED........

Tryb serwisowy : temp kolory Normalna lub Ciepła 1.

R-247
B-256
G-256

RBKG-518
BBKG-514
GBKG-520

Ustawienia w trybie serwisawym nie beda pasowac do kazdego modelu i bedzie potrzebana korekta .

Wartosci ustawien sa zapamietywane odzielnie - Zywy , Normalny, Ciepły1 i Ciepły 2.

Fabryczne ustawienia :dla temp koloru (.Zywy , Normalny, Ciepły1 i Ciepły 2.)

R-256
B-256
G-256

RBKG-512
BBKG-512
GBKG-512.






Ustawienia Kabel - Cyfra + , Polsat .

Podswietlenie 2
kontrast -50
jasnosc -55
kolor -45
ostrosc -12

Polepszacze wyłaczone .

Czern wyłaczona
Dynamiczny kontrast - min
gamma wyłaczna
Reszta - standart .

Szybkosc matrycy -standart
Film - Auto2

Wnocy lub w bardzo zaciemnionym pomieszczeniu warto właczyc oszczedzanie energii na słabe polesz czern .
Troszke o głosnikach w lcd . po 200 h głosniki nabieraja mocy i dzwiek staje sie lepszy ( trzeba wygrzewac głosniczki w lcd:D ) poprawia sie bas i scena .... na ustawieniu Standart - bas na 4 i wysokie na 4 graja bardzo ładnie .

Do: robert5

2.5-2.7-2.9 Idealna odlegosc dla 40 cali w sam raz .

Dla przyszłych nabyw. 40d3000 link do instrukc. PL :

http://www.sony.co.uk./view/ShowPro...manual&imageType=Main&category=TVP+LCD+TV#tab

Dla przypomnienia lcd 32d3000,40d3000,46d3000 - wyswietla 1080p przez COMPONENT i 1080/24.

Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

robert5

New member
Myślałem ze już się zdecydowałem tak było wczoraj :),ale te 40 cali jest jednak za duże,gdzieś czytałem twój post że oglądasz z 3 - 3.5 m ,ze jest w sam raz a z 2,5 m myślę że to za blisko tym bardziej że to nie full hd.Pewnie szarpnę się na sharpa 37x2.0.Mimo to dziękuję jeszce raz za pomoc:)
pozdrawiam

ps.jednak szarpnąłem się na sony :) Mam nadzieję ze nie będe załował,,zlożyłem zamówienie ,mają być dopiero w przyszłym tygodniu
 
Ostatnia edycja:

pio24

New member
mensir67pl napisał:
podał Ci jak ustawic dla wartosci 6500k


legenda:

[SIZE=-1]Temperatura kolorów (4000K, 4500K, 5000K, 5500K, 6000K, 6500K, 7000K, 7500K, 8000K, 8500K, 9000K, 9300K, 9500K, 10 000K)

[/SIZE]W telewizji i transmisji obrazów używa się nieco bardziej “białej” bieli o temperaturze 6500K.
biały” - to kolor uzyskany przez zsumowanie kolorów składowych – czerwonego, zielonego i niebieskiego, przy maksymalnych możliwych ich wartościach. To, jak ten kolor wygląda na urządzeniu wyświetlającym, zależy od zestrojenia tego urządzenia. Zazwyczaj fabrycznie temperatura ta jest ustawiona na 9300K. Biel 6500K jest nieco przyjemniejsza dla oka, chociaż dynamika kolorów przy takim ustawieniu jest nieco niższa niż przy 9300K.


Czy w menu serwisowym jest mozliwosc wyboru temperatury kolorów?
 

LCC

New member
Obojętnie czy DVI-HDMI czy D-sub z PC, obraz jest rewelacyjny na obu kablach, ale trzeba ustawić rozdziałkę 1360x768... to ustawienia pod przeglądanie zawartości komputera i np. stron internetowych. Natomiast jeśli chcemy pooglądać filmy z PC na TV to po HDMI zmieniamy rodziałkę na 1280x720 (720p) i wtedy dopiero obraz dostaje kopa.

Co do temperatury kolorów to można je ustawić w menu (nie serwisowym) w opcjach: Zimny, Naturalny, Ciepły1 i Ciepły2.
 
Ostatnia edycja:

photosmart

New member
Alcatraz napisał:
Jakie telewizory oprócz 32D3000 posiadają matrycę, która potrafi tak odwzorować kolory? Czy najwięksi konkurenci serii D3000, Sharp RD2 lub JVC także mają 10 bitowe matryce?

może nie jest to bezpośreni konkurent (bo oczko wyżej) ale wyczytałem, iż seria JVC V ma panale 10-bitowe

pozdrawiam

photosmart
 

LCC

New member
Mają czy nie mają dla mnie w tej chwili D3000 po kalibracji zmiata wszystko :) Nawet sama oprawa graficzna menu i intuicyjność zabija inne TV. A ja jestem bardzo wymagajacy.
 

ksiegowykoks:)

New member
ktos wie gdzie teraz w wawce jest dobra cena na soniaka? ew w jakims sprawdzonym sklepie inter?
Cala nocke siedzialem i czytalem posty...
Potrzebuje TV do ogladania DVD ew divxow z pc. +KABLOWKA
mysle jeszcze na panasoniciem 70p .
Warto dac 800zl wiecej dla efektow z soniaka?
 

SavageOrk

New member
może mi ktos powiedzieć czy na sony d3000 obraz na xbox 360 jest uciety po bokach jak np na jvc 80 lub samsungu może ktoś zrobić zdięcie dosboarda po commponecie
 

Rudeford

New member
Obraz z Xbox360 nie jest ucięty ani na Soniaczu ani na JVC80 P lub G. Chyba, że jest powiększony czy coś, ale przecież po componencie z konsoli nie ma możliwości zmiany formatu(przynajmniej w JVC)
 

SavageOrk

New member
Rudeford napisał:
Obraz z Xbox360 nie jest ucięty ani na Soniaczu ani na JVC80 P lub G. Chyba, że jest powiększony czy coś, ale przecież po componencie z konsoli nie ma możliwości zmiany formatu(przynajmniej w JVC)

Jvc 80p ma obraz uciety po bokach po 2cm overscan sie kłania którego nie darady wyłączyć wiem co mówie bo nawet tutaj były robione zdięcia w teście kikiego i wyrażnie widać obcięcie obrazu nawet w audio video pisali że to jest wada tego jvc że nie darady wyłączyć overscanu :) wiec prosił bym o zdięcie jak ktoś może zrobić soniaka dosbordu
 

Didas

New member
Biorąc pod uwagę obecną cenę 40D3000 czyli ok. 5500 PLN uważacie, że warto kupić teraz, czy może poczekac do stycznia/lutego? Nie wiem tylko czy cena zrekompensuje mi moje oczekiwanie. Według Waszego doświadczenia jakiego spadku ceny można się spodziewać do tego okresu, bo jeśli ma to być spadek maksymalnie o ok 100 PLN to według mnie nie warto czekać. Jak myślicie jest szansa na coś więcej? Jak to mniej więcej było z poprzednimi modelami na przełomie 2006/2007? Czy spadek ceny zależy tylko i wyłącznie od wprowadzenia nowych modeli? Z góry dziękuję za pomoc.
 

Rudeford

New member
>>SavageOrk
Jeśli piszą o tym w Audio Video to coś w tym jest. Musze to sprawdzić choć lepiej żyć w nieświadomości(przynajmniej overscanu):rolleyes:
>>Didas
Do lutego cena może spaść do 5000zł ale czy warto czekać? Pewnie na horyzoncie pojawi się jakiś nowy model i będziesz się zastanawiać czy czasem nie poczekać. Cena na dziś jak za taki LCD jest dobra.
Pozdrawiam
 

Gatekeeper

New member
Rudeford napisał:
>>SavageOrk
Jeśli piszą o tym w Audio Video to coś w tym jest. Musze to sprawdzić choć lepiej żyć w nieświadomości(przynajmniej overscanu):rolleyes:
>>Didas
Do lutego cena może spaść do 5000zł ale czy warto czekać? Pewnie na horyzoncie pojawi się jakiś nowy model i będziesz się zastanawiać czy czasem nie poczekać. Cena na dziś jak za taki LCD jest dobra.
Pozdrawiam

Do lutego modelu 40" może już nie być. Z potwierdzonych informacji wynika, że do końca roku SONY zaprzesta produkcji modelu D3000 w wersji 40". Nadal produkowany będzie model 32"
 

robert5

New member
Ja już się naczekałem i zdecydowałem się na 40"d3000 z opisów z rożnych for inter.opinnie o tym modelu są dobre .Sam niewiem czy nie będe żałował tym bardziej ze opieram się wylacznie na opiniach i ocenach innych.Tego modelu nie ma u mnie i nie mogę stierdzić naocznie jak on gra.Patrząc na inne modele sony jak W2000 i seria S wrazenia są raczej pozytywne.Znalazłem na stronie angielskiej oceny (mini testy) różnych modeli które pomagają w podjęciu decyzji
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/reviews_main.aspx

pozdrawiam
 

ortax360

New member
Witam

LCD 32D3000 . 40D3000 nic ni eobcina w ibrazie obraz z X360 . PS3 HD 7290,1080P jerst wyswietlany na pełnym ekranie idealnie .

Nz płycie di kalibr. obrazu dvd Digital_Video_Essentials Sony D3000 wypada wrecz idealnie . nic nie obcina , rozciaga itd (sygnał z x360 i PS3 ) plansza testowa jest idealna miesci sie perfekcyjnie w ramce testowej .



Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

adacho78

New member
Witam,
Od dwóch tygodni przymierzam się do zakupienia LCD.
Dopiero wczoraj trafiłem na to forum i mam nadzieję, że pomożecie mi podjąć decyzję.
Odległość od telewizora – 3,2m – 3,7m
Zastosowanie – filmy dvd, telewizja cyfra+ (ewentualnie „n”-ka)
Telewizory, które biorę pod uwagę to: Sony KDL 32D3000 i Sharp 37RD2.
Przyznaję, że bliższy jest mi Sony – ale 32 przy takiej odległości pozostawi chyba jednak niedosyt. Sharp – niezły no i 37 co jest chyba optimum – niestety brak u dystrybutora. Może 40 D3000? Ale czy to nie za dużo na taką odległość?
Za wszystkie podpowiedzi – z góry dziękuję.
 
Do góry