Sony KDL 32D3000

dasiu

New member
ortax360 napisał:
Witam

Co do gwarancji SONY jest 12 miesiecy z mozliwoscia przedł. do 5 lat .

Ja przedł. do 3 lat koszt 189 zł

Pozdrawiam
Dzięki za odpowiedż. Wracając jeszcze do gwarancji ile trzeba naliczyć martwych pikseli aby sony uznało reklamację. I mam jeszcze jedno pytanie jaką matryce ma sony IPS czy MVA gdyż cały czas myślałem iż ma IPSa tak jak sharp Pozdrawiam
 

SlawekR

New member
dasiu napisał:
Dzięki za odpowiedż. Wracając jeszcze do gwarancji ile trzeba naliczyć martwych pikseli aby sony uznało reklamację. I mam jeszcze jedno pytanie jaką matryce ma sony IPS czy MVA gdyż cały czas myślałem iż ma IPSa tak jak sharp Pozdrawiam

Sony ma matrycę MVA/PVA, zresztą tak samo jak Sharp. IPSa ma Panasonic, tak że coś Ci się chyba pokiełbasiło ;).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do tej pory było przęjęte 9.
Jeden w środku w polu prostokęta i po dwa w każdej części powstałych trapezów . Czy na dziś jest tak - zapytamy jutro w Centrum Sony. Z pierwszej ręki będzie ważniejsza odpowiedź.
 

dasiu

New member
Witam. Ponawiam pytanie ile martwych pikseli i subpikseli może mieć sony aby można go było reklamować ? I jeszcze jedno na stronie ceneo pojawił się tv 32 d3000e. Czym no się różni od 32 d3000 gdyż nie mogę nigdzie znależć dokładnego opisu tego tv bo cenowo różnica jest ogromna 1600 pln. Jedna literka a taka różnica. Pozdrowienia
 

ortax360

New member
Nie ma zadnej różnicy technicznej miedzy lcd D3000,D3000K CZY D3000E . Oznaczenia sa kierowane na inne rynki np: Niemiecki .

Pozdrawiam
 

Robert Dy

New member
Własnie testuję od 4 godzin. Dziekuję Kiki za udany zakup :)

Po pierwsze - jestem zachwycony wyglądem. Moje marzenia - obudowa która nie błyszczy. Delikatna aluminiowa ramka dodaje elegancji. Super pilot.
Czerń jak na LCD rewelacyjna. Nie jest oczywiście idealna, ale przestajemy myśleć że ogądamy LCD.
Dla mnie nic nie smuży, być może po dłuzszym testowaniu to zauważę.
Sygnał DVD i SD do przyjęcia.

W kategorii przyjemność oglądania 5+ :)
 

GMB

New member
Małe pytanko.

Jak jest w tym modelu z wyświetlaniem odcieni w porównaniu do V2500? Jeśli ktoś może to niech sprawdzi to na tle XMB w PS3 bo tam najlepiej widać przejścia pomiędzy odcieniami barwy. Gdzieś wyczytałem że D3000 ma 10 bitowy panel dzięki czemu radzi sobie lepiej z odcieniami. Nie wiem jaki panel ma V2500 dlatego też pytam czy jest różnica w tym aspekcie pomiędzy tymi modelami.

BTW. Ilu bitowy panel ma V2500? :)
 

PiotrekDGT

New member
GMB, w Bravii V2500 jest panel 8 bitowy.
Nie miałem jeszcze okazji porównywać tych dwóch TV, ale w serii D przejścia między kolorami powinny być nieco lepsze (płynniejsze:eek:k: )...
 

GMB

New member
PiotrekDGT napisał:
GMB, w Bravii V2500 jest panel 8 bitowy.
Nie miałem jeszcze okazji porównywać tych dwóch TV, ale w serii D przejścia między kolorami powinny być nieco lepsze (płynniejsze:eek:k: )...

Dzięki za info. Kupiłem V2500 i powiem szczerze ze troche wkurza to przejście między odcieniami. Chciałbym zobaczyć porównanie chociaż na zdjęciach jak to wypada. Tak przy okazji to jaki TV na rynku poza D3000 ma panel 10 bitowy?
 

PiotrekDGT

New member
Z tego co wiem to na razie "dziesiątkę" ma tylko seria D.
Tyle wiem na pewno odnośnie Soniaków dostępnych u nas w Polsce, a swoją drogą żaden inny producent nie chwalił się tym jak na razie (albo mnie takie info omineły)...:grin:
 

LCC

New member
Czy ktoś już porządnie skalibrował tego Soniaka, konkretnie chodzi mi o wersję 32 cale.
@Ortax360 kilka stron wcześniej podał swoje kalibracje:
Powiedź mi, czy to najlepsze ustawienia jakie udało ci się uzyskać?
Gdzieś jeszcze coś trzeba skalibrować oprócz menu serwisowego?
Czy są robione na podstawie tych:
http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL32D3000/Benchmark.php

-- @Ortax360 --
R-Drive : 256 (245)
G-Drive : 256
B-Drive : 256 (250)
R-BKG : 512 (540)
G-BKG : 512 (545)
B-BKG : 512 (540)

Dzięki za wszelkie informacje i pomoc.

DO ADMINÓW może zrobić taki dział na forum z kalibracjami do różnych TV. Wiem, że każdy ma inne ale takie modziki standardowe bardzo by się przydały.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
D 3000 ma znacznie lepsze przejścia tonalne od V 2500 . Ale Najlepszy w tym przedziale jest P 80 / potwierdzili to ostatnio specjalisci z Panasonica/ na podstawie kalibracji bezpośredniej.
Ale Sony 32 D 3000 gra jak marzenie - z cała pewnością należy do absolutnej czołówki.
 

ortax360

New member
Do KIKI .

Masz moze dostep do SONEGO 40D3000 ?

Z 32d3000 jestem bardzo zadowolony i postanowiłem zakupic do kompletu :) ver .40d3000 . Tylko gdzie ?. z Niemiec sie nie opłaca bo nie ma gwarancji w Polsce . Chyba ze sie myle :D

Jezeli masz dostep do 40 cali jestem zaiteresowany .:)

Pozdrawiam
 

SlawekR

New member
kiki napisał:
D 3000 ma znacznie lepsze przejścia tonalne od V 2500 . Ale Najlepszy w tym przedziale jest P 80 / potwierdzili to ostatnio specjalisci z Panasonica/ na podstawie kalibracji bezpośredniej.
Ale Sony 32 D 3000 gra jak marzenie - z cała pewnością należy do absolutnej czołówki.
Kiki, może nie używaj tak skrajnych określeń w stosunku do tego tv, znaczy się "jak marzenie".

Bo jak pojawi się lepszy model to Ci już skali braknie, skoro ten już jest tak dobry. Bo po marzeniach to co nam już zostanie :D. Po mojemu to on "gra" bardzo dobrze, ale żeby zaraz jak marzenie... jeszcze mu trochę brakuje chyba do spełnienia marzeń. Jeszcze się taki LCD nie "urodził", godny takiego określenia.

Pozdrawiam
Sławek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
:blagam: :blagam: prawie masz rację.
Ale marzenia wraz rozwojem techniki też się się rozwijają :)

Jeszcze nie ma w Polsce 40 D 3000 - ale rozmowy trwają.
Chociaż może szybciej będzie u nas 40 full hd w 100 Hz.
 

musti

Banned
KDL-40/46D3000 można sprowadzić na tak zwane indywidualne zamówienie, choć nie znam cen, mogą być wyższe niż W2000 Full HD :(

Proponuję poczekać do września - duuuużo się zmieni w linii Bravia. Ilość Full HD rozszerzy się do 5 serii: X3500; X3000, W3000, V3000, W2000 - a to nie wszystko w tym roku...
 
Do góry