Sony KDL 32D3000

PiotrekDGT

New member
chrisw napisał:
Kiki : nie da sie wejsc na strone z testem ...

chrisw, nie masz dostępu do tej strony z powodu:. Temat mógł zostać zamknięty przez administrację
Nie dokonałeś jeszcze pełnej aktywacji konta

chrisw, nie możesz wejść na tą stronę (tak samo zresztą jak ja:( ), ponieważ nie jesteśmy członkami klubu HDTV.
Test i zdjęcia z niego dostępne są tylko dla klubowiczów, niestety...

Mam pytanie - po co w tej Bravii jest gniazdo na karty Memory Stick (tylko dla serwisu)?
Czy ma to związek z poprawą oprogramowania tego TV (może poprawa "rozpływania się" obrazu w Motionflow ustawionym na High:confused: )?
Proszę o odpowiedź.;)
 

TOMEK0306

New member
@Gatekeeper napisales ze D3000 potrafi także przyjąć sygnał 1080p (nie wszystkie telewizory mogą)
rozumiem ze obraz zostaje przeskalowany w dol do 720p a co z tv co nieprzyjmuja sygnalu 1080p co w takim wypadku sie dzieje?.
pozdrawiam
 

Gatekeeper

New member
TOMEK0306 napisał:
@Gatekeeper napisales ze D3000 potrafi także przyjąć sygnał 1080p (nie wszystkie telewizory mogą)
rozumiem ze obraz zostaje przeskalowany w dol do 720p a co z tv co nieprzyjmuja sygnalu 1080p co w takim wypadku sie dzieje?.
pozdrawiam

witam,

nie masz obrazu i tyle - czarny ekran
 

TOMEK0306

New member
kini0 napisał:
Hmmm..... a po co Ci Full HD na TV 720p?
przeciez niepytam o sygnal full hd na tv ktory mam matryce 1920x1080 tylko o matryce 1366 x 768 ktora jedna przyjmuje 1080p a druga nie, co sie dzieje kiedy taka matryca nieprzyjmuje? juz wiem ze nie bede mial obrazu ale co dalej czy oznacza to ze jezeli podlacze np. ps3 puszcze sygnal np. z gry lub plyty BD w 1080p nie bede mogl ogladac (a moze obraz tez zostaje przeskalowany no ale skoro tv nieprzyjmuje takiego sygnlau to co mam skalowac) czy to oznacza ze trzeba szukac tylko matrycy ktora przyjmuje taki sygnal pytam z czystej ciekawosci i dla wlasnej wiedzy pozdrawiam
 

chrisw

New member
kiniO , Gatekeeper: Na stronie Sony pisze 1028p a nie 1028/24p.Pisze oczywiscie tez o "System 24p True Cinema – wierna reprodukcja obrazu kinowego " ale jest to wyszczególnione jako osobna funkcjonalność.Jesl jest jednak tak jak piszesz to rozumiem ze ten TV moze odebrac sygnal 1024p ale nie jest w stanie go wyswietlic. Wyswietla po przeskalowaniu do 720 p. Czy ten usredniony z 1028p sygnal jest lepszy od "standartowego" 720 p ?
Dotychczas myslałem ze w przypadku nieobsługiwania przez matryce obrazy 1024p jest on wyswietlany automatycznie do postaci 1024i.
Jeszcze z innej beczki jak sie ma obraz 1024i do tego 1024p przeskalowanego do postaciu 720p ?
Skoro ten TV przyjmuje sygnal 1024p to czy mozna go uznac jako opcje zamiast kupowania TV Full HD ?
Kiki : co mam zrobić aby otrzymac dostęp do klubu HDTV ?
Orax360 : wydaje mi sie że mówiono tu że po wyłaczeniu układu redukcji szumu ten LCD nie smuży ale nie mówiono o konkretnych przypadkach gier gdzie smuży bez względu na ten filtr. Ktoś sie skarżył że w sklepie na sygnale SD czy HD ten TV smużył , a po wyłaczeniu nie powinien.
Tak przy okzj ito troche bez sensu aby układ redukcji szumów powodował smużenia ... to po co on jest ? Czy po jego wyłączeniu nie mamy już smug ale za to mamy szumy ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wejdź jutro na gg 2868228 - po 12.00 - to sprawdzę te problemy na żywo i dam Ci odpowiedź.
I wkleję jeszcze raz kilkanaście zdjęć Sony podłączony pod Xboxa.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Chris, Full HD to 1080 linii, a nie 1024. Jeśli tak piszą na Sony, to piszą źle. Jeśli chodzi o matrycę, to matryca 768 linii wyświetli właśnie 768 linii bez względu na rozdzielczość sygnału wejściowego.

ArtS :)
 

elka

New member
Po kilku miesiącach wahań między LX700 i D3000 wybrałem w końcu tego ostatniego. Potwierdzam pozytywne opinie o tym telewizorze. Sygnał z kablówki jest do przyjęcia. Kanały HD z nboxa - rewelacja. Telewizor ma elegancki designe, olbrzymie możliwości ustawień w menu. Niezdecydowanych mogę uspokoić - smużenia przy oglądaniu tv i dvd NIE MA. Dziękuję SławkowiR za jego fachowe i wyważone uwagi, które pozwoliły mi podjąć w końcu decyzję i dokonać udanego zakupu. Jestem zadowolony!
 

ortax360

New member
Witam - Powtarzam jeszcze raz -- przy wyłaczonym (redukcka szumów i mpeg . D3000 dalej zaciaga (smuga)na ciemnych kolorach - SławekR wyjasnił ze jest to wina matrycy S-PVA .

Prosze zobaczyc wyscigi F1 -- i zwr.. uwage na koła sa czarne i zostawiają delikatna smuge .Na grach jest to o wiele bardziej widoczne ( dotyczy ciemnych kolorów .

Mam Sonego d3000 i Panasonica 32lxd700 wiec mam por.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Gorash

New member
Witam:)

Czy ktos z szanownych forumowiczow orientuje sie jaka wersje hdmi ma ten tv bo niestety czytajac informacje nie moge sie do tego dokopac. Czy ten sony d3000 ma juz hdmi 1.3 czy nie?
Hmm czy to smuzenie wystepuje we wszystkich grach po podlaczeniu do ps3 ?
Serdeczne dzieki za odp :))
 

Gatekeeper

New member
Gorash napisał:
Witam:)

Czy ktos z szanownych forumowiczow orientuje sie jaka wersje hdmi ma ten tv bo niestety czytajac informacje nie moge sie do tego dokopac. Czy ten sony d3000 ma juz hdmi 1.3 czy nie?
Hmm czy to smuzenie wystepuje we wszystkich grach po podlaczeniu do ps3 ?
Serdeczne dzieki za odp :))

ma na 100% HDMI 1.3

pozdro
 

ortax360

New member
Witam

Zauwazyłem dosc ciekawy objaw związany z grami 1080p na D3000 np : Ninja Gaiden Sigma, RIDGE RACER na PS3 . Mianowicie gry działajace w 1080p działają idealnie płynnie bez zaciagania i smuzenia , ale trzeba wyłączyc tryb : GRY - a włączyc - Tryb filmu na : AUTO 1 ,a szybkosc na :wysoki = efekt niesamowity , obraz nabiera głebi , nic nie smuzy niema zaciagania ciemnych kolorów . Ale tylko na grach działajacych w 1080p jezeli gra idzie w 720- widac jak zaciaga i traci płynnosc .

Pozdrawiam
 

marcinpsx3

New member
Co będzie więc najlepszym wyborem do gier 720p-1080p PS3? Jakiś samsung fullHD(jaki?) czy ten 32D3000 Sony? Mam gdzieś kablówke, DVD, cyfre...Interesują mnie tylko filmy blu-ray oraz 720p i gry 720p-1080p kiedyś w dalekiej przyszłości może n-ka...
 

chrisw

New member
Co za rewelacyjny TV !!

1. Aby nie smuzył wyłącz filtr przeciwzakłóceniowy
2. Aby nie zaciągał na grach wyłącz tryb gry !!!


Poproszę Sony o ten sam TV bez tcyh dwóch opcji 500 PLN taniej ....
 

jtd

New member
Bez reklam
chrisw napisał:
Co za rewelacyjny TV !!

1. Aby nie smuzył wyłącz filtr przeciwzakłóceniowy
2. Aby nie zaciągał na grach wyłącz tryb gry !!!


Poproszę Sony o ten sam TV bez tcyh dwóch opcji 500 PLN taniej ....
A moze kup Pioneera G8, pierwszy super telewizor bez wad:cool:
 

motobartcompany

New member
chrisw napisał:
Co za rewelacyjny TV !!

1. Aby nie smuzył wyłącz filtr przeciwzakłóceniowy
2. Aby nie zaciągał na grach wyłącz tryb gry !!!


Poproszę Sony o ten sam TV bez tcyh dwóch opcji 500 PLN taniej ....


sory ale taka przypadłość LCD i z tych które widziałem każdy smuży
 
Do góry