Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

helcik

New member
_AnD_ napisał:
Teraz nie pamiętam jakie są nazwy zmienianych parametrów. Jak ktoś będzie chętny to sprawdzę.
AnD
o to sprawdz please, albo wklej linka do forum. umrzesz czy cos (np zona ci odetnie neta) i bedziemy tylko wiedziec, ze ty wiedziales... a jak komus sie to przytrafi?
;-)

pozdro,
helcik
 

_AnD_

New member
instrukcja jak pozbyć się podwójnego obrazu w serii tv KDF-EXXA11E:

wejście do menu serwisowego to chyba każdy zna ;) , klikamy w kolejności:
i+ (klawisz info)
5 (numer)
Volume +
Analogue

jeżeli macie duże zielone litery wystarczy wcisnąć "menu" i wszystko nabierze sensu :) .

po menu poruszamy się używając strzałek, by wybrać daną opcję wciskamy PRAWĄ strzałkę w bok .
w podmenu LCD Drivers
wyszukujemy parametry:
S H Pos Reg R
S H Pos Reg G
S H Pos Reg B
powinny mieć wartości 10 -> zmieniamy te parametry na 11. I to wszystko, możemy się już cieszyć normalnym obrazem przy 60Hz :D.
Podobno jest to oficjalny sposób Sony naprawy tego błędu.

pozdrawiam

AnD
 

marjo5

New member
Wielkosc

Mam problem. Jestem zdecydowany na kupno tego telewizorka :D, ale nie wiem czy sie zmiesci. Otoz jak podaje sie w opisie telewizor ma glebokosc praiwe 41 cm a polka na ktorej chce go postawic ma tylko 38. czy telewizor bedzie stal stabilnie? czy moze podstawka na ktorej stoi jest wezsza o tyle ze bedzie calkowicie na polce? Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam!!
 

rega.k

New member
wejście do menu serwisowego to chyba każdy zna ;) , klikamy w kolejności:
i+ (klawisz info)
5 (numer)
Volume +
Analogue

jeżeli macie duże zielone litery wystarczy wcisnąć "menu" i wszystko nabierze sensu :) .

Mam problem z uruchomieniem menu serwisowega w KDF-ie 42 tzn. naciskam kolejno i nic - chyba czegoś nie zrozumiałem. Proszę ł opatologicznie mi wytłumaczyć.:niewiem:
 

RNAcid

New member
rega.k napisał:
Mam problem z uruchomieniem menu serwisowega w KDF-ie 42 tzn. naciskam kolejno i nic - chyba czegoś nie zrozumiałem. Proszę ł opatologicznie mi wytłumaczyć.:niewiem:

Telewizor musi być w trybie czuwania [standby] a potem naciskasz kolejno:
i+ (klawisz info)
5 (numer)
Volume +
Analogue

Powinno Ci się uruchomić menu serwisowe Bravii.
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli ktoś nie ma możliwości obejżenia tego KDF " na żywo" oto mały pokaz video jak on sie prezentuje i jaką jasność( w końcu to projekcyjny) posiada. To w prawdzie wersja amerykańska ale zmiany są niewielkie. Dotyczą tylko gniazd przyłączeniowych.
P.S. W menu serwisowym nie radzę grzebać. Utrata gwarancji lub co gorsza pogorszenie zamiast polepszenia odbioru często się zdarza!

Update:Link nie działał więc wpiszę jego pełny adres:http://reviews.cnet.com/Sony_KDF_E50A10/4505-6484_7-31453800.html?tag=txt
 

janpat

New member
kupiłem 50"e11 w lutym br. więc mam go prawie rok, jest o.k., moze w słoneczny dzień jest cieniutko, ale który nie jest. Nie ma żadnych odgłosów, ani złej jakości obrazu, jesli takie cos jest to znaczy ze : jest zła jakość sygnału lub szwankuje tv. konsola xbox 360 mmmmmmmmmmmmmmmiodziooooooooooooo. jakosc za taką cenę, 2-3 rzay tanszy od lcd, plazma. Obraz na tych 3 tv w MM pod dvd identyczny. Jest to na teraz najlepsze rozwiazanie jesli chodzi jakośc do ceny.:cool:
Parmetry obrazu mam ustawione na minmum i jest o.k., w dzień nawet jak podciągnę na wyzsze to poprawa jest minimalna, więc nie ma sensu po co szybciej zużywać lampę. polecam.:cool: :cool:
 

hawk70

New member
Brzmi może abstrakcyjnie ale to naprawdę działa. Dzięki wielkie za informacje.

_AnD_ napisał:
instrukcja jak pozbyć się podwójnego obrazu w serii tv KDF-EXXA11E:

wejście do menu serwisowego to chyba każdy zna ;) , klikamy w kolejności:
i+ (klawisz info)
5 (numer)
Volume +
Analogue

jeżeli macie duże zielone litery wystarczy wcisnąć "menu" i wszystko nabierze sensu :) .

po menu poruszamy się używając strzałek, by wybrać daną opcję wciskamy PRAWĄ strzałkę w bok .
w podmenu LCD Drivers
wyszukujemy parametry:
S H Pos Reg R
S H Pos Reg G
S H Pos Reg B
powinny mieć wartości 10 -> zmieniamy te parametry na 11. I to wszystko, możemy się już cieszyć normalnym obrazem przy 60Hz :D.
Podobno jest to oficjalny sposób Sony naprawy tego błędu.

pozdrawiam

AnD
 

Sober

New member
Niestety nie da się wyłączyć overscanu bo on jest robiony optycznie - lampa świeci na ekran i dookoła niego :( To niestety wg mnie spora wada telewizorów tylnoprojekcyjnych - część pikseli nie będzie nigdy widoczna. Trzeba by fizycznie przestawić lampę ;-) Jedyne co można zrobić to odtwarzać filmy przez kompa i dobrać rozdzielczość pulpitu tak żeby kompensowała overscan. Tracimy niestety wtedy mapowanie 1 do 1 przy sygnale 720p (1080i/p w przypadku KDS). Choć nie jest to w sumie problemem bo komputer bardzo ładnie skaluje obraz - wg mnie lepiej niż rozwiązania sprzętowe... :)

Teoretycznie mogłaby też być też analogiczna opcja w samym tv ale nie znalazłem nic takiego w menu serwisowym mojego KDS, ale są tam setki opcji nie wiadomo do czego służących :)

PS:
janpat napisał:
mnie się wydaje ze jak żarówka świeci większą mocą to szybciej się zużywa:niewiem:

Te ustawienia nie wpływają na moc z jaką świeci lampa ale na stopień przesłonienia tego światła przez przesłonę i matrycę...
 
Ostatnia edycja:

oleg

New member
martwy piksel

witam,

od maja ub. roku jestem użytkownikiem KDF-E42A11E. Pod koniec roku okazało się, że jeden piksel swieci jaśniej niż inne. Diagnoza: martwy piksel (potwierdzona przez serwis). Czy ktoś spotkał się z tym efektem w swoim TV z tylną projekcją?

Zgodnie z tym, co jest napisane w instrukcji (str. 7PL), dopuszczalna liczba martwych pikseli wynosi 0,01% = 270 punktów. Mam nadzieję, że do tego jednak nigdy nie dojdzie....

pozdrawiam,
 

czaki

New member
chyba ci ktos w blad wporwadzil mi wychodzi 90 pixeli i do wymiany tv pojednczego niewidac, mam taki jeden al to onormalne w kazdej matrycy lcd


ponadto 1280x720 daje 900 tys pixeli około 0,01% to 90 pixeli 3 mln pixela to chwyt marketingowy wszytskie 3 matryce daja w sumie tyle
 

amd23

New member
Witam !!!

Proszę o radę na co zwrócić szczególnie uwagę przy kupnie właśnie KDF-a i w jaki sposób najlepiej sprawdzić czy nie ma martwych pikseli .

Z góry dziękuję - pozdrawiam wszystkich
 

tom

New member
Po prostu dokładnie obejrzeć całą powierzchnię ekranu, ja to w miarę dokładnie zrobiłem i tak znalazłem, ale niestety już w domu jeden martwy subpixel, ale naszczęście na dole ekranu z daleka nie było go widac (kolor zielony)

Pozdrawiam, słucham wieczoru dj-ów!
 

edward55

New member
pomocy nie wiem co wybrac

:hmm:
kds55a2000 za 10000
czy
kdf50e2010 za 4500
cena kusi ale czy duzo strace na jakosci jak kupie tanszy? czy ten pierwszy to juz inna o wiele leprza technologia
dzieki z pomoc:mrgreen:
 
Do góry