Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

RNAcid

New member
edward55 napisał:
:hmm:
kds55a2000 za 10000
czy
kdf50e2010 za 4500
cena kusi ale czy duzo strace na jakosci jak kupie tanszy? czy ten pierwszy to juz inna o wiele leprza technologia
dzieki z pomoc:mrgreen:
Ten pierwszy to faktycznie nowa technologia - zamiast 3LCD [KDF] dostajesz telewizor wykonany w technologii SXRD [KDS].

Poza tym seria KDF ma rozdzielczość 1280*720 [czyli HD-Ready jak się to zwykło określać] zaś droższa i nowsza seria KDS jest już FullHD czyli ma ekrany o rozdzielczości 1920*1080.

Również te dodatkowe 5 cali jest nie do pogardzenia ;)
 

rees

Member
no ba! nie dość że 5 cali rzeczywiście jest nie do pogardzenia to jednak FullHD. Tylko cena: KDS - bliżej 9 tysi brutto a KDF bliżej 4 tysi brutto :)
Tak btw planuję kupno mieszkania to może bym sobie strzelił KDSa... Tylko zastanawia mnie jak wygląda material 720p (X360) na natywnej 1080p KDSa...
Ktoś używa z XO?
 

pibull

New member
Nie kupujcie tych tv sony kdf 2010 - po 2 miesiącach przepaliła mi sie lampa i kicha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wydatek murowany bo cwane sony lampy nie uwzglednia w gwarancji!!!!!!!!!!!! Cwane ale mało mądre - ja osobiście obrypie ich za to w całym internecie!!!!!!!
 

depesz

New member
Nie kupujcie hamburgerów, bo w Szanghaju w pięćdziesiątym ósmym jeden taki zatruł się hamburgerem na śmierć!!!
 

pibull

New member
Ratunku!!!!!!!!!! Czy wiecie gdzie mogę kupić tańszą żarówkę do tego pier......... telewizora?
Bo w sony zakrzyczeli 1500 zł. ( 1/3 ceny telewizora!!!!!!!!!!! )
Proszę o pomoc.
 

Sober

New member
A dzwoniłeś w ogóle do Sony Poland? Ja bym ich postraszył że udzielasz się na n forach internetowych ;-) Myślę że można to by podciągnąć pod jakąś wadę ukrytą... to nie jest normalne że lampa pada po dwóch miesiącach... no chyba że miałeś jakieś problemy z zasilaniem, albo przepięciami w sieci (burza?).

PS: Jesteś pewien że to lampa?
 

czaki

New member
panowie a gdzie w gwarancji jest zaznaczone ze nie ma gwarancji na zarowke ?? to jak jak by w crt nie bylo gwarancji na dzialo elektronowe !
od tego jest PICH i mozna ich straszyć łaski nieorbia a telelwizor pier......nie jest jak kolega wczesniej napisał.
 

Darth_Vader

New member
odniosnie lampy .... jesli faktycznie nie ma na nia gwarancji, to najprosciej jest skorzystac z "niezgodnosci towaru z umowa": -[FONT=&quot] [/FONT]z tytułu niezgodności towaru z umową : odpowiada sprzedawca odpowiedzialność ta powstaje z mocy prawa , istnieje 2 lata od wydania towaru, kupujący może żądać naprawy lub wymiany towaru na nowy, a w dalszej kolejności może żądać obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy, w ciągu 2 miesięcy od stwierdzenia niezgodności konsument powinien zawiadomić o tym sprzedawcę,

-[FONT=&quot] [/FONT]z tytułu gwarancji : odpowiada ten, kto udzielił gwarancji ,czyli gwarant(w praktyce jest to najczęściej producent ), roszczenia kieruje się do gwaranta , udzielenie gwarancji nie jest obowiązkowe(są towary, na które nie udzielono żadnej gwarancji) gwarant kształtuje treść gwarancji w dokumencie gwarancyjnym swobodnie, długość okresu gwarancji na dany towar określa ten –kto udziela gwarancji (gwarant), w ramach gwarancji najczęściej spotykaną formą zaspokojenia roszczeń jest naprawa lub wymiana, o sposobie zaspokojenia w konkretnej sytuacji decyduje sam gwarant.
i to tyle w temacie obawy o lapmy :p
 

czaki

New member
owszem i tego trzeba sie trzymac , ponadto jesli nie ma pisemnej umowy gwarancyjnej, obowiazuje w takich przypadkach rękojmia o ktorej to zasadach nie bede sie rozpisywał

od egzekwowania praw gwarancji sa odpowienide instytucje,
natomiast takie proste pytanie jak kupisz zarnik xenonowy do auta za 400 zł tez nie ma gwarancji ?? glupota nic tylko wprowadzanie klienta w błąd
 

AndrzejIgor

New member
Pytanie do użytkowników KDF:

Jakich odtwarzaczy dvd używacie ?


Zastanawiam się nad zakupem- doszedłem do wniosku że albo
panasonic s52 albo denon 1930.
Wiem że różna półka cenowa, ale zastanawiam się nad tym czy denon za 1299 da mi wprost proporcjonalnie lepszą jakość do różnicy w cenie z Panasonic s52 (za 430 pln). Jednym słowem czy warto kupić lepszy ?
Czy może jest tak że w przypadku dużych rozmiarów ekranu kdf50'e11 należałoby zainwestować w droższy sprzęt ?

Pytam jak kdfowiec kdfowców...i będę wdzięczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

Sober

New member
AndrzejIgor napisał:
Zastanawiam się nad zakupem- doszedłem do wniosku że albo
panasonic s52 albo denon 1930.
Wiem że różna półka cenowa, ale zastanawiam się nad tym czy denon za 1299 da mi wprost proporcjonalnie lepszą jakość do różnicy w cenie z Panasonic s52 (za 430 pln).

To DVD mniej więcej tej samej klasy. W Denonie przepłacasz za markę i tyle. Pamiętaj że to najniższy model Denona. Obraz po HDMI będzie raczej nie do odróżnienia. Chcesz "lepsze" DVD to dopiero wyższe serie Denona, ale one są już bardzo drogie. Oczywiście przyrost jakości obrazu w porównaniu do ceny będzie już znikomy.

W obecnej chwili opłaca się kupić albo coś w stylu tego panasonica albo iść na całość i kupić HD-DVD w stylu http://www.aukcje.o2.pl/show_item.php?item=169063834

Tylko trzeba się liczyć że wojnę formatów wygra BD :( Ale tak czy siak te Toshibki świetnie też odtwarzają DVD. Dobry skaler.

Inwestowanie w DVD nie ma sensu bo to przestarzały format. Ja bym na Twoim miejscu podpiął laptopa i oglądał materiały w 720p :)
 

AndrzejIgor

New member
Dzięki za odpowiedź.
Na HD DVD się jednak nie decyduję. Poczekam jednak co z tą wojną światów tfu. formatów ;)

Chyba denon 1930 jenak nie jest najniższy- vide 1730.
 

marcin927

New member
Witam, jestem zainteresowany kupnem telewizora. Mam dylemat pomiędzy Sony KDF-50E2010, a Sony KDF-E50A11E. Proszę o pomoc.
Z góry dzięki.
 

robert316

New member
W grudniu 2005 kupiłem KDF-E50A11E. Mam kilka pytań:
-po roku czasu telewizor sam się zaczął wyłączać.
-obraz przy ciemnych scenach jest praktycznie niewidoczny.
-pojawiły się ciemne plamy na ekranie.
Odwiedził mnie pan zz serwisu SONY. Stwierdził, że może być uszkodzona lampa, jednakże SONY nie daje na nią żadnej gwarancji. Poza tym gwarancja na ten projektor wynosi 12 miesięcy. W sklepie jednak twierdzą że 24 miesięcy. Pan z serwisu zasugerował również, że może być zakurzony ekran i trzeba go wyczyścić od wewnątrz. Podobno cena lampy w serwisie wynosi ok 900 zł, tlyko co z gwarancją? i pewnością, że ta lampa będzie działać i, że znów się nie zepsuje?
W menu serwisowym znalazłem licznik pracy lampy. Okazało się, że licznik wskazuje 231 godzin, a ja używam telewizor już 12 miesięcy, przecętnie ok. 7 godzin dziennie. To jest ok. 2000 godzin.
Czy jest ktoś w stanie doradzić mi, co powinienem zrobić z zabawką za 7500 zł, która była sprawna tlyko 12 miesięcy?
Czytając forum i opinie o tym wyrobie to stwierdzam, ze chyba trafiłem na jakąś minę przeciwczołgową, albo ktoś wcześniej był użytkownikiem teg telewizora. Jak walczyć z serwisem SONY i jaka pewność, że nowa kupiona lampa też nie będzie używana?
 

euro

New member
AndrzejIgor napisał:
Pytanie do użytkowników KDF:

Jakich odtwarzaczy dvd używacie ?


Zastanawiam się nad zakupem- doszedłem do wniosku że albo
panasonic s52 albo denon 1930.
Wiem że różna półka cenowa, ale zastanawiam się nad tym czy denon za 1299 da mi wprost proporcjonalnie lepszą jakość do różnicy w cenie z Panasonic s52 (za 430 pln). Jednym słowem czy warto kupić lepszy ?
Czy może jest tak że w przypadku dużych rozmiarów ekranu kdf50'e11 należałoby zainwestować w droższy sprzęt ?

Pytam jak kdfowiec kdfowców...i będę wdzięczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Witam, mam KDF5011E od roku. Do DVD używam DENON-900 sprzed 5-ciu lat, sygnał po RGB EURO. Po zakupie TV chciałem zmienić DVD na taki ze skalerem ale doszedłem do wniosku, że to bez sensu. Jakość w porownaniu z HD z n-ki nie dołuje:) -jest naprawdę super. Popieram głosy, że jak zmieniać to już na HD. Wniosek: kupujcie budżetowo! Pozdrawiam.
 

Tifosi

New member
Witam mam nagrywarkę Yamaha DRX-2 i amplituner RX-V457 jak to najlepiej połączyć z TV Sony KDF42 i tunerami Cyfry i Polsatu, oczywiście chciał bym aby się dało nagrywać.
No i jak podłączyć kompa który ma S-Video i VGA.
 

czaki

New member
pozdzwon do roznych serwisow, zadzwon do pich-u i sie dowiedz jkaie masz szanse na reklamacje mozna sie klocic i mozna tez zaplacic te 900 zł niech zoabca co nznim nietak i tyle w sumie moze to na mijescu zoabczyc nastepna kwestia jest sprawdzenie z inna lampa uzywany moze ktos ma takowa i sprawdzic przed zakupem wkoncu serwis ma chyba odpowiedni sprzet do tego jak nie tod zownic do glownego i napierniczac wkoncu to tylko rok czasu !!!! jesli to nie pomoze ja bym pisale do generalnego w europie serwisu sony !!!

ja tak zalatwilem gwarancje i reklmacje canona aparatu ale w 2002 roku najleprze jest to napisalem bezp do japoni :) i mozecie wiezyc lub nie po 2 tygodniach osobiscie zadzownil domnie szef serwisu canon polska do mnie i przepraszalk za nieporozumienie myslalem ze sie wywroce pelne zaskoczenie to bylo dla mnie, dookoła świata ale zalatwione!!

i problem tej lampy bym naswietlił kazdy wyprodukowany produkt ma miec gwarancje !!!!!!
 

maciuch2

Member
ja proponuje panasa s 52, sam sie zastanawialem co wziac, chcialem wlasnie ww denona i panasa s 97, po przetestowaniu w domku wybor padl na s52, roznica znikoma, prawie niezauwazalna, to samo z kabelkiem hdmi, szkoda kasy mam taki za 30pln i pieknie smiga, mialem supre od kolegi i nie widze roznicy, pozdrawiam kdf'owcow
 
Do góry