Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

kosmacz

New member
Witam w gronie RP :)

To moj pierwszy post na forum wiec witam podwojnie :D

Wiec tak KDF50E2010 stoi juz w domu w pudle i czeka ,az wroce z pracy :p,wiec mam pytanie : narazie jedynym sygnalem video jakim zasile KDF`a bedzie C+ z pionka 1530 ,pozyczylem kabel scart ,dokladnie taki ---> DA-VINCI HE8SK ,kabel musze oddac jutro wiec czasu nie mam, powiedzcie czy jest on cos wart? po za tym ,ze ladnie wyglada ;)

pzdr
kosmacz
 

CZIFF@mac

New member
..klikanie raz jeszcze..

..witam ponownie..
..z tym klikaniem przy zmianie kanalow nie jest tak jak mowicie..przy zmianie kanalu przyslona zakrywa sie calkowicie..zamyka sie i otwiera..obraz zostaje wylaczony..i nie ma na to rady..natomiast podczas ogldania sygnaly i gdy sa dosc rozne sceny po sobie np ciemne i jasne wtedy ona jest opowiedzialna za to wlasnie sciemnianie i rozjasnianie..tak jest u mnie..
..wylaczenie przyslony nie wplywa na to klikanie..chyba ze ja mam cos nie tak..pozdrawiam..
 

kosmacz

New member
arsenal napisał:
Ten Scart bedzie dobry.
konkretnie ten co podalem linka ?? pytam bo wiem,ze masz pojecie o klamotach video ;)



b.t.w jutro wycinam kod z pudla i zamawiam N`ke na pol roku gratis ,wiec zobacze co ten Tv tak naprawde oferuje.
 

pibull

New member
Z technicznego punktu widzenia to przysłony nie da się wyłączyć:)
Pomyślcie logicznie - im większa przysłona tym większa głębia ostrości - może wytłumaczę o co chodzi - jak ustawisz przysłonę na małą - będziesz miał mniej ostry drugi plan jak na dużą bardziej ostry ( jeśli chodzi o praktykę to są to minimalne różnice) - jestem z zawodu fotografem i wiem co mówię:)
Pozdrawiam
 

nygusek

New member
KDF + recorder...

Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum, od dłuższego czasu śledziłem pewne wątki. O przedwczoraj jestem posisiadaczem (szczęśliwym??) KDF-50E2010 i N'ki wczoraj udało mi sie ją uaktywnić... i tu sie pojawił pewien problem. podłączyłem recorder do KDF kablem HDMI, menu ustawień było wyświetlane jakieś 30 min w trakcie ustawiania anteny obraz zniknął... i od tego momentu mam obraz na KDF tylko przez SCARTA a zero jakiegokolwiek obrazu przez HDMI ani 720p ani 1080i nic przez HDMI nie idzie.
Czy ktoś sie spotkał z podobnym problemem???
 

Sober

New member
pibull napisał:
Pomyślcie logicznie - im większa przysłona tym większa głębia ostrości - może wytłumaczę o co chodzi - jak ustawisz przysłonę na małą - będziesz miał mniej ostry drugi plan jak na dużą bardziej ostry ( jeśli chodzi o praktykę to są to minimalne różnice) - jestem z zawodu fotografem i wiem co mówię:)

Hmmm.... ale o jakim drugim planie Ty piszesz, skoro obraz jest rzutowany na płaski jak stół ekran??

PS: nie są to minimalne różnice jeśli chodzi o fotografię :)
 

czaki

New member
Pibull oczym ty piszesz :)

chodzi tylko i wylacznie o kontrast i oczern im wiekrza przyslona tym lepiej czerni wyglada gdy lampa jest zakrywana w pewnej częsci, im wiekrza przyslona tym lepij wygladaja ciemne sceny jesli chodzi o czern
nic wiecej
 

amd23

New member
Sony Kdf 50e-2010

Witam Wszystkich a w szczególności Kolegę Kosmacza,do którego kieruje swoje pytanie. Chciałbym także sprawić sobie takiego KDF-a , tylko obawiam się że do mojego auta może się nie zmieścić . Bardzo proszę kolegę Kosmacza jeżeli może aby podał dokładne wymiary opakowania ( kartonu ) w który był zapakowany TV. Z góry dziękuję pozdrawiam wszystkich !!!
 

kosmacz

New member
Hej :)

wymiary w cm : 127,5 szerokie , 93 wysokie ,53 glebokie

do Cytryny Berlingo zmiescilem, ale jakby co to pakuj na dach , jak w reklamie ikea :D

pzdr
kosmacz
 

hydro

New member
witam wszystkich

nabyłem KDFa 2010 w poniedziałek
skoda fabia kombiaczek dała radę :)


i mam pytanie , czy umieszczenie głośnika centralnego przed tv jest bezpieczne ? mam na myśli pole magnetyczne .
 

_AnD_

New member
hawk70 napisał:
Wreszcie ktoś ;-). Już kilka razy zgłaszałem pytanie o podobny problem. Oczywiście nie tak drastyczny jak na tych zdjęciach ale jednak jakiś problem jest. Miałbym wielką prośbę o odpowiedź na pytanka:
1. Co powiedział serwis
2. Jak rozumiem za jakiś czas ale czy udało się zaradzić problemowi.
pozdrawiam
hawk70


mały update:
dzwoniłem do serwisu i okazało się, że:
- update firmware
- wymiana jakiegoś romu: pan nie powiedział mi jakiego

nie pomogły na 100%, zamówili dodatkowo kolejne części - i będą testować na początku przyszłego tygodnia -> mam nadzieję, że z powodzeniem. Mam już dosyć swojego starego benq 6100 (rozdzielczość 800x600 ;)) , który obecnie służy mi za wyświetlacz.

pozdrawiam
AnD
 

_AnD_

New member
Dziś rano przywieziono mi "naprawiony" telewior (prawie 2.5 tygodnia w serwisie autoryzowanym Sony).
Okazało się, że nie udało im się zlikwidować ghostingu - podwójnego obrazu pojawiającego się przy 60Hz;
na szczęście jest na to prosty fix w menu serwisowym - działający! sprawdziłem na swoim sprzęcie.
Znalezłem to na avforums.com UK: należy zmienić trzy wartości w podmenu LCD Drivers (10->11) dla każdego z kolorów. Teraz nie pamiętam jakie są nazwy zmienianych parametrów. Jak ktoś będzie chętny to sprawdzę.

pozdrawiam

AnD
 
Do góry