Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

czaki

New member
:) i dlatego zeby odpalic na nim 1080i musze je wymusic zmieniajac rozdzielczosci na "dziwną" w kompie, wszytskie filmy 1080p/1080i odpalaja 720p do ktorej jest TV przystosowany.
 

Grigorij

New member
czaki napisał:
tak wogole te telewizory moga dzialac tylko w proźni w temp. 0 absolutnego,

słuchaj kretynów to nic nie kupisz na forum zamiescilem zdjecia obrazu ogldam w dzien okno od strony zachodniej wiec polowad nia w sloncu i inema zadnego prblemu z jakoscia nic niejest ciemne

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7820&page=4

:-| Czytając cały ten wątek już właściwie kupowałem Sonyaka tylnoprojektowca w ciemno. Przez trzy wieczory upojony postami szanownych forumowiczów upewniałem się że podejmuję jedynie słuszną decyzję, jednak...Dosłownie przed minutą wróciłem z "Saturna" w Katowicach. Mają tam w jednym miejscu ekspozycję różnych SONYaków. Na wszystkich TV leciało demo Sony m/inn to z tymi piłeczkami po ulicach San Francisco. I co??? Jedna wielka klapa...:-? Przepaść pomiędzy nim a LCD i plazmą jest ogromna. Stawałem i 2 i 6 metrów od niego, patrzyłem na wprost, z ukosa, kucałem, stawałem na palcach- wniosek? -patrzeć na niego można tylko na wprost, lekka odchyłka od osi szczególnie w górę i w dół skutkuje widocznym pogorszeniem jakości obrazu. Poza tym cały czas miałem wrażenie, że ten ekran jest tak jakby przykryty (przepraszam za porównanie)- szarą damską pończochą...:shock: Tam nie ma białego koloru- jest co najwyżej jasny szary! Napisy na dole wyświetlanego dema- po lewej SONY, po prawej BRAVIA ewidentnie szare, na innych TV piękna biel. I nic nie dawały różne inne ustawienia parametrów obrazu. Pewnie, gdybym kupił ten TV bez żadnego porównywania z innymi i wstawił do salonu to prawdopodobnie też bym piał z zachwytu, a tak to już zadecydowałem- będzie LCD 42''...:cool:
Pozdrawiam
 

robboj

New member
Witam , wlasnie jestem swiezo po prezentacji , moim wyborem byl Sony KDF 50E 2010 lub plasma Panasonic 42pV60 . Faworytem byl kdf ale po prezentacji i porownaniu sygnalow z dvd, ps2 i notebooka wybralem panasonika. Zgadzam sie z "Grigorij" - mialem te same spostrzezenia. Moim zdaniem jak ktoś chce kupic to naprawde lepiej jest skorzystac z prezentacji i porownac wybrane modele w domu na spokojnie.
 

bio_hazard

New member
tez sie zastanawialem nad zakupem kdf'a, czytajac tyle hurraoptymistycznych opinii na forum... choc tez jak gdzies w sklepie widzialem jakiegos tylnoprojektowca wystawionego - to obraz w porownaniu do reszty TV byl, delkiatnie mowiac - kaszaniasty.. te same wrazenia co Grigorij... ale jeszcze tlumaczylem to sobie kiepskim sygnalem i "zmowa sprzedajacych" ;)
jednak po poscie robboj'a - zaczynam watpic czy nie rozejzec sie za czyms innym.. skoro na prezentacji (domowej?) bylo to samo co opisywal Grigorij i co sam widzialem w sklepach... to hmm...
 

maciuch2

Member
witam dorzuce swoje 3 grosze, jestem swierzo po zakupie kdfa 2010 i powiem tyle cena 4600pln wraz z przesylka, gwarancja, pudło wszystko nowka. obraz z kablowki nad wyraz dobry, ps2 po komponencie:tekken 5 zabija kolorami i wyrazistoscia, shadow of the colossus-majestat, burout revenge-niesamowite wrazenie. no i 50 cali w tej cenie niestety brak konkurencji, a ze nie da sie powiesic na scianie-dla mnie to zaden problem. co do katow to naprawde nie ma sie czym martwic w pionie faktycznie widac ale kto oglada tv na stojaco to tak samo jak sluchac muzyki nie siedzac na wprost kolumn, a poziome-naprawde trzeba stanac z boku zeby nic nie widziec. sorry za chaotyczna wypowiedz ale to tak na goraco jak ochlone i przetestuje to wrzuce wiecej spostrzezen.
 

adamclio

New member
jest wyjatkowo dobry!!!

Witam, od tygodnia posiadam KDFa 50E2010:
Po pierwsze - wspolpraca z komputerem jestr bardzo dobra !!!
Po drugie - TVP1, TVP2 ,TVP3 oraz Polsat idą ładniej od CRT 29 cali LG 100 Hz oraz Panasonica 29 cali.
Kolory to niebo a ziemia - duży plus.
Katy widzialnosci zauwazane w zasadzie tylko w pionie bo w poziomie to trzeba mocno sie oddalic w bok telewizora.
Mam salon od poludniowej strony i kiedy swieci slonce to w niczym nie przeszkadza-obraz jest wyrazny.
BRAK PIKSELOZY czego nie mozna powiedziec w przypadku plazm.
Biel jaknajbardziej BIAŁĄ i czerń tez OK.
Zachecam, kupujcie. Ekran nokautuje wielkością. Nawet mój ojciec ( 57 lat ) jest zachwycony - dzis mecz a on nie moze sie doczekac.
 

zibi61

New member
Do Maciuch2 i Adamclio (a może i innych). Czy zastanawialiście się może nad SONY KDS 55"? Ja jestem własnie w rozterce czy dołożyć te 5 tys. i cieszyć się Ful HD i większym o 5" obrazem, czy może jednak wystarczy ten KDF-ik? Podzielcie się wrażeniami. Może ma ktoś N-kę i oglądał wczoraj meczyk w HD. Mam 2,5-3m do TV i boję się żeby jakichś kwadracików nie oglądać zamiast obrazu przy tak dużym ekranie z tak małej odległości.
Pozdrawiam.
 

maciuch2

Member
zibi61 - ja sie zastanawialem, ale to jest jeszcze raz tak duzo za 5000pln to mam komplet fajnych kabelkow, dobrego dvd z upscalerem i jeszcze na baaardzo duzo piwa mi zostanie ogladajac mecze i grajac w ps2 na kdfie. ja czekam na jakies tv z 1080p wtedy moze i zastanowie sie nad zmiana, jak oczywiscie bedzie w dobrej cenie tak jak hitem cenowym jest teraz kdf. co do odleglosci to ja mam 3-3,5 metra i jest ok, na poczatku oczywiscie wydawal mi sie za wielki, teraz idealny. wiekszy moglby byc za duzy z tej odleglosci.
ogladalem wczoraj inter-spartak, ale na analogowej kablowce i jest nawet znosnie, szalu nie ma, ale pikselozy tez nie.
pogrywam tez w pro evo soccer i winning eleven na playstation, mimo braku trybu progressive scan, gra sie rewelacyjne, radocha jest wielka szczegolnie w 4 osoby.
reasumujac ja bym zostal przy kdfie, a za reszte kasy kupil cos innego, no chyba ze chcesz przeznaczyc 10kzl na tv, ale to juz twoje zmartwienie, ja wybralem kdf'a i na nic bym go nie zamienil.
 

adamclio

New member
zibi61 napisał:
Do Maciuch2 i Adamclio (a może i innych). Czy zastanawialiście się może nad SONY KDS 55"? Ja jestem własnie w rozterce czy dołożyć te 5 tys. i cieszyć się Ful HD i większym o 5" obrazem, czy może jednak wystarczy ten KDF-ik? Podzielcie się wrażeniami. Może ma ktoś N-kę i oglądał wczoraj meczyk w HD. Mam 2,5-3m do TV i boję się żeby jakichś kwadracików nie oglądać zamiast obrazu przy tak dużym ekranie z tak małej odległości.
Pozdrawiam.

Myślę, że KDF jest naprawde dobry. Czytałem, że nawet Discovery W full HD dobrze wyswietla w 720p. Kolejne 5 tys. to dobry ampli i dvd Denona. Wiec na dzien dzisiejszy i niezbyt szybką standaryzację formatu full HD w programach , które oglądamy - wybrałem KDF-a. Co do odległości nawet 2,5m jest jak dla mnie akceptowalne. Wiem jedno jako zwolennik gier komputerowych - ten telewizor daje wysmienity obraz z peceta ( kabel hdmi-dvi za 50 zl).
 

czaki

New member
po 1 to nie wiem jak wy patrzycie na te tv i gdzie macie oczy , w marketach nie ma miejsc do sprawdzania i porownywania tv macie : neonowe oswietlenie, za duza powierzchnia i dlatego lcd i plazmy wydaje sie wam ze graja jasniej i lepiej a to kopletna bzdura,(one swieca jak latarki) lubicie bajer do powieszenia na scianie to kupujcie > ja ogladaelm i porownywalem w salonie w miejscu gdzie zasymulowano domowe warunki i nie porowniujcie tv w okularach przeciwslonecznych........ zreszta nie potrzebnie sie rozpisuje opinie fachowcow sa na tym forum..
 

zibi61

New member
Czy można zwrócić?

Może będzie trochę nie na temat, ale mam jeszcze takie pytanie - może ktoś to przerabiał. Czy kupując np. takiego KDS-a mogę go po jednym, dwóch dniach zwrócić bo mi się nie podoba, mimo że jest w 100% sprawny?
 

robboj

New member
Do "Czaki" - jak pisalem wczesniej wyboru dokonalem w domu , napalilem sie na kdfa(ta wielkosc) i bylem pewien na 100% ze go kupie.W moim miescie jest bardzo dobry platynowy sklep Sony i moglem tam dokladnie obejrzec ten model a takze wczesniejsze modele z 42" wlacznie. Cena zadecydowala ze postanowilem dokonac zakupu w LOCO i co zreszta zrobilem zamawiajac rowniez prezentacje do domu. W tej cenie faktycznie to najlepszy wybor. Jednak podczas prezentacji dokonalem innego wyboru , kupilem plazme pv60 i jestem zadowolony. Podczas porownania zdecydowanie wygrywala plazma i od razu pisze ze nie swiecila jasniej:) tylko po prostu kolory i wyrazistosc miala lepsza(oczywiscie to moje odczucie) no i czern byla super , w kdfie czern podchodzila pod granat, no i te nieszczesne katy ,które tez zadecydowaly o wyborze. Zaznaczam iz oba telewizory chodzily na ustawieniach fabrycznych , bez zadnych zmian w ustawieniach i zrodla obrazy byly te same i na tych samych kablach . Nawet z kablowki sygnal byl lepszy niz na starym crt 100hz 29" sony vega . Co dziwne pikseloza byla mniej widoczna na plazmie - prawie wcale , trzeba podejsc na odleglosc pol merta . Moze tez "wielkosc" mojego pokoju wplynela na wybor i jakosc porownania , bo ten kdf na 18m2 to kolos. A może ten kdf byl jakis trefny:). Nie pisze w tym poscie co jest lepsze , bo kazdy inaczej widzi i slyszy:) takze wyboru nalezy dokonywac wedlug swojego zdania
do "bio_hazard" - wiem ze sie wachasz i ja mialem takie odczucie ale naprawde najlepszym sposobem jest porownanie wybranych modeli na zywo obok siebie czy to w sklepie(tym lepszym) a najlepiej w domu i wtedy wybrac swojego faworyta.
 
Ostatnia edycja:

Grigorij

New member
Czaki, KDF jest super telewizorem, nic do niego nie mam. Gdyby stał sobie sam i ktoś mnie do niego doprowadził i pokazał jak gra to zapewne szczena by mi opadła z wrażenia. Jednak na tle Plazmy i LCD wygląda niestety blado... I w przenośni i dosłownie! Piszesz, że to bzdura, że plazma i LCD gra od niego jaśniej... W takim razie muszę iść do okulisty bo chyba mam poważną wadę wzroku!!!:neutral: Te latarki jak je nazwałeś wpływają bardzo pozytywnie na mój wzrok aż chce się na nie patrzeć- pełna radość i uczta dla wzroku. Jak już się na nie napatrzę i spojrzę na KDF to pierwsze moje skojarzenia przywołują mi na myśl ruskiego "Rubina" w którym grubo ponad dwadzieścia lat temu doświadczałem powolnej agonii jego kineskopu...;)
Podsumowując:
1. KDF robi naprawdę piorunujące wrażenie tylko wtedy gdy gra sobie sam.
2. Jeśli wystartuje w konkurencji z plazmą i LCD, pozastaje niestety daleko z tyłu...
P.S. Bajery w stylu, że można sobie powiesić na ścianie mnie nie interesują, ponieważ układ mojego salonu (32 m2) jest taki, że TV musi bezwzględnie stać pod kątem względem ściany...
 

Tanhauser

New member
KDF ma jedną poważną wadę - z niewielkiej odległości, rzędu 3m, widać wspominaną "starą pończochę", czyli siatkę antyrelfeksyjną, co skutecznie utrudnia oglądanie TV. Nie wiem czy przypadkiem nie nakłada się na to efekt screen door opisywany kiedyś przez Kikiego i niewystępujący w podobno w HD-ILA i DLP.
Nie rozumiem też tego galopu ludzi za calami. Jeśli ktoś ma do ekranu 3 m i nie ma zeza rozbieżnego, to za diabła nie będzie w stanie obiąć całego 50" obrazu wzrokiem, więc ból głowy po dłuższym oglądaniu murowany.
 

czaki

New member
to tylko i wylacznie wasze zdanie kady chwali swoja a ja swoje wiem, ja pixelow z 2 metrow nie widze, i nikt z moich kumpli majacy lcd badz plazmy nie zauwazyl tego, ja niewiem gdzie wy w kfie widzicie granat zamiast czerni :)) a pozaty,m z 3 metrow jak ogladam nie mam zadnego zeza jak przedmnowca wspomnial, wrecz przeciwnie oglada sie bez wysilku wzrokowego wlasnie nie dopatruje sie szczegow bo sa one oczywiste kazdy film to jak by na nowo ogladniety, i nie porowniucie sygnalow z kablowek 29" do 50" to jakbys rozciagnal jpg 2x i dopatrywal sie jakosci
ja wybior swoj uwazam za jak najbardziej sluszny i nikt mi glupoty nie mowi , wiekszosc zapewne byla pod wrazeniem "wiszacych obrazkow" ale na mnie one wrazenia nie zrobily a szczegolnie kaloryfery zwane plazmami

pozatym szukam siatki antyrefleksyjnej i jakos nie moeg jej odnalesc

nie czytacie forum wogole, czytacie poejdyncze wybrane z kontekstu posty ponizej foty robione z reki na szybko
http://www.forum.hdtv.com.pl/showthread.php?t=7820&page=4
 
Ostatnia edycja:

Sober

New member
maciuch2 napisał:
ja czekam na jakies tv z 1080p wtedy moze i zastanowie sie nad zmiana, jak oczywiscie bedzie w dobrej cenie

KDS ma właśnie natywną rozdziałkę 1080.

adamclio napisał:
Wiec na dzien dzisiejszy i niezbyt szybką standaryzację formatu full HD w programach , które oglądamy - wybrałem KDF-a.

Discovery HD który wspominałeś właśnie jest w tej rozdziałce nadawany. Nie słyszałem natomiast żeby były jakieś programy nadawane w 720p, ale może się mylę :) Natomiast faktycznie sporo jest filmów 720p w Internecie (chociaż 1080i chyba równie wiele).
 

robboj

New member
czaki napisał:
ja niewiem gdzie wy w kfie widzicie granat zamiast czerni
Chyba jednak trafil mi sie jakis trefny kdf:)
czaki napisał:
i nie porowniucie sygnalow z kablowek 29" do 50" to jakbys rozciagnal jpg 2x i dopatrywal sie jakosci
to bylo porownanie crt z plazma a nie kdfem
czaki napisał:
ja wybior swoj uwazam za jak najbardziej sluszny i nikt mi glupoty nie mowi
niczego Tobie nie wmawiam , staram sie byc obiektywny , to Twoje zdjęcia kdf sprawily ze pociekla mi slinka na ten telewizor
czaki napisał:
wiekszosc zapewne byla pod wrazeniem "wiszacych obrazkow" ale na mnie one wrazenia nie zrobily a szczegolnie kaloryfery zwane plazmami
nie naleze do wyznawcow Van Gogha i swojego kaloryfera postawilem na tej badziewnej i drogiej stopce i tak mi pasi:)

Kazdy ma wolny wybor
 

Janusz1313

New member
Witam.
Mam prośbę do członków forum o wystawienie kilku fotek, ale tyłu i boków KDF-E50A11E jak i KDF-50E2010. Interesuje mnie rozstaw gniazd przyłączeniowych w tych TV.
 
Do góry