Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

jacekkdf

New member
adamclio napisał:
Witam Wszystkich serdecznie. Mam kartę graficzną Gigabyte 3D1 z wyjściem HDTV. W jaki sposób podłączyć ją do KDF-a ( do wejścia HDMI ) ażeby jakośc była najlepsza? Z góry dziekuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

na rodz 1280x 720 obraz bedzie min gorszy niz na roz o 2 podzialki nizej jest to chyba rodz 1160x 680

ustaw eksperymentalnie kilka nizszych rodz niz 1280x 720 i sprawdz to na czcionkach

nie wiem jak z kartami GF ale ja mam ATi i tak ustawilem

W grach nie ma duzych roznic miedzy ustawieniem rodz z zastrzezeniem ze jesli bedzie wieksza od 1280x 720 to obraz bedzie drgal

Pulpit tez mozna ustawic np. 1920x1080 , tv przelaczy sie na 1080i ale obraz jest kiepski
 

jacekkdf

New member
scott napisał:
W nowszym modelu obraz jest troche bardziej zaszumiony. Jest ladna czern, porownywalny kolor ale znaczny szum. moze to wina kabla ale dwa stojace obok siebie modele pokazuja swoje za i przeciw. kabel podpiety jest do komputera stojacego tuz za sprzetem. szum widac jak zwykle na czerwieni i wiekszych plaszczyznach ale tez na np. cegle. zupelnie nie ma tego na poprzednim modelu. na np. owocach widac roznice w ilosci szczegolow - struktura powierzchni na zblizeniach. to jakby inna rozdzielczosc wyswietlana na tej samej przekatnej. w sumie najbardziej przeszkadza szum ktory jest normalnie widoczny.
Co ciekawe szumu nie widac na 40" lcd ktory wisi powyzej!
Na plus na pewno trzeba zaliczyc nowe menu bardziej czytelne i latwiejsze w uzywaniu.

to napewno wina kabla

wlasnie testuje moj 2010 i nawet na kablowce duze powieszchnie sie bez szumow

obraz z filmow HDTV 1280x 720 jak wysokiej jakosci plakat :eek:

duze wrazenie robia zdjecia z cyfrowki przycinam je do roz 1280x 720 zeby zajely caly ekran
 

gnz

New member
Bravia KDF 50-funkcja "Wylaczenia glosnikow na stale"

witam
mam problem.
w Bravii w opcjach jest funkcja "wylaczenia glosnikow na stale".
sa 3 opcje: oprocz wyzej wymienionej jest:-Wlaczone oraz -Wylacz glosnik na 1 raz.
otoz wybralem opcje " Wylacz na stale" i teraz nie moge go z powrotem wlaczyc. nie wydaje mi sie ze jest to operacja nieodwracalna.

jak moge wlaczyc te glosniki ponownie??

pozdrawiam
 

scott

New member
zamiana kabli w sklepie

jacekkdf napisał:
to napewno wina kabla

wlasnie testuje moj 2010 i nawet na kablowce duze powieszchnie sie bez szumow.
obraz z filmow HDTV 1280x 720 jak wysokiej jakosci plakat :eek: duze wrazenie robia zdjecia z cyfrowki przycinam je do roz 1280x 720 zeby zajely caly ekran

To jest mozliwe. Niestety nie moge tego juz sprawdzic - tego sprzetu juz tam nie ma. Mozna bylo zrobic prosty test i zamienic na chwile kable.
 

jacekkdf

New member
czaki napisał:
a jacek czym podpinales??
pc>pc czy dvi>hdmi

Podpinam hdmi- hdmi

jakosc po vga jest zdecydowanie gorsza ( w sume najlepsza w 800x 600 w trybie zoom


Dzis podpiałem dvi-hdmi jakosc obrazu identyczna jak po hdmi-hdmi

wiec w sumie wystarczy najprostrza karta z wyjsciem dvi i karta muzyczna z wyjsciem spdif zeby podpiac kompa do sprzetu i miec jakosc HDTV + dts ( kabelek kupilem za 25 zl , mialem tez wypozyczony profigolda - zero roznic wiec LUDZIE !!! nie przeplacajcie roznice dochodza do 300 zl na kablach hdmi a nie ma roznicy jakosci obrazu , sprzedawcy wciskaja kit ze jak masz tv za 6000-10000 to nie warto oszczedzac na kablach )

Najlepszy obraz daje 720p , testowalem 1080i jest kiepsko obraz sie rozjezdza i nie jest plynny ( a zajmuje znacznie wiecej miejsca )mam kompa 3, 0 prescot pentium 4

wiec na dzis nie widze sensu inwestowac w 55 z full hd nie ma zrodla obrazu a filmy w 1080p zajmuja po 20gb komp do tego musi byc niezle podkercony zeby wogole poszlo
 

jacekkdf

New member
Jeszcze jedno

filmy w HD 720p z dts lub dd a niekiedy tez ac3 zakodowane xvid , x264 puszczone przez hdmi nie daja dzwieku na tv ( jest szum lub trzaski ) dzwiek daje przez spdif na ampli i jest ok ( player MPC ustawiony na sygnal 5+1 )

wiec nie wiem czy hdmi jakosc ogranicza wyjscie dzwieku tak zakodowanego czy trzeba cos ustawiac zeby miec dzwiek na tv puszczajc film w dts dd z kompa
 

Mazoku

New member
filmy w HD 720p z dts lub dd a niekiedy tez ac3 zakodowane xvid , x264 puszczone przez hdmi nie daja dzwieku na tv ( jest szum lub trzaski ) dzwiek daje przez spdif na ampli i jest ok ( player MPC ustawiony na sygnal 5+1 )
Bravia, jak większość telewizorów, po HDMI obsługuje jedynie dwukanałowy dźwięk PCM. Dolby Digital (AC3) i DTS muszą być zdekodowane przez amplituner.
 

jacekkdf

New member
Mazoku napisał:
Bravia, jak większość telewizorów, po HDMI obsługuje jedynie dwukanałowy dźwięk PCM. Dolby Digital (AC3) i DTS muszą być zdekodowane przez amplituner.

Zgadza sie wlasnie ustawilem playera na PCM i stereo i idzie bez problemu
 

adamclio

New member
jak z kablem dvi-hdmi

jacekkdf napisał:
Podpinam hdmi- hdmi

jakosc po vga jest zdecydowanie gorsza ( w sume najlepsza w 800x 600 w trybie zoom


Dzis podpiałem dvi-hdmi jakosc obrazu identyczna jak po hdmi-hdmi

wiec w sumie wystarczy najprostrza karta z wyjsciem dvi i karta muzyczna z wyjsciem spdif zeby podpiac kompa do sprzetu i miec jakosc HDTV + dts ( kabelek kupilem za 25 zl , mialem tez wypozyczony profigolda - zero roznic wiec LUDZIE !!! nie przeplacajcie roznice dochodza do 300 zl na kablach hdmi a nie ma roznicy jakosci obrazu , sprzedawcy wciskaja kit ze jak masz tv za 6000-10000 to nie warto oszczedzac na kablach )

Najlepszy obraz daje 720p , testowalem 1080i jest kiepsko obraz sie rozjezdza i nie jest plynny ( a zajmuje znacznie wiecej miejsca )mam kompa 3, 0 prescot pentium 4

wiec na dzis nie widze sensu inwestowac w 55 z full hd nie ma zrodla obrazu a filmy w 1080p zajmuja po 20gb komp do tego musi byc niezle podkercony zeby wogole poszlo

Nie posiadam wyjscia hdmi w pececie, wiec prosze napisz czy rozdzielczosci mozna ustawiac takie same ( kabel dvi-hdmi )w porównaniu do polaczenia kablem hdmi-hdmi. Acha, moze puszczales jakies pliki rmvb czy divx,xvidy,x264 ale nie w jakosci hdtv tylko takie co zajmują ok.300 MB miejsca-jak sie oglada takie obrazy. To dla mnie wazne bo wlasnie tych ogladalbym najwiecej. Wielkie dzieki.
 

Sober

New member
jacekkdf napisał:
wiec na dzis nie widze sensu inwestowac w 55 z full hd nie ma zrodla obrazu

A ja się powtórze pisząc że np kanały HD na N będą w full HD, net playery też sobie radzą (lepiej lub gorzej) z tą rozdzielczością, więc nie jest tak źle :) Inna sprawa że do full HD to najlepszy by był projektor...
 

jacekkdf

New member
Sober napisał:
A ja się powtórze pisząc że np kanały HD na N będą w full HD, net playery też sobie radzą (lepiej lub gorzej) z tą rozdzielczością, więc nie jest tak źle :) Inna sprawa że do full HD to najlepszy by był projektor...
a
no tak ale w 1080i a jakosc w tejze wg mnie nie jest zachwycajaca

mam materialy 1080i i ogladam je na 50a2010 w trybie 1080i jakscia ustepuja 720p

dlatego pisze ze materialy 1080p sa malo dostepne i trudne w obsudze na PC
 

jacekkdf

New member
adamclio napisał:
Nie posiadam wyjscia hdmi w pececie, wiec prosze napisz czy rozdzielczosci mozna ustawiac takie same ( kabel dvi-hdmi )w porównaniu do polaczenia kablem hdmi-hdmi. Acha, moze puszczales jakies pliki rmvb czy divx,xvidy,x264 ale nie w jakosci hdtv tylko takie co zajmują ok.300 MB miejsca-jak sie oglada takie obrazy. To dla mnie wazne bo wlasnie tych ogladalbym najwiecej. Wielkie dzieki.

polaczenie hdmi-hdmi i dvi-hdmi jest rownowazne rozdz sa dokladnie takie same na PC

roznica to przesylanie dzwieku

x264 jest rewelacja lepiej od dvd 5 i dvd 9 oczywiscie w rozdz 1280x720

xvid , dvix w w miere duzej rozdz jest znacznie gorsza ale lepsza od kablowki

rmvb ponizej jakosci kablowki cos kolo VHS ale ogolnie i tak ten tv daje lepszy obraz nic LCD lub plazma na takich samych plikach \

Jedno jest pewne przestawiam sie na 1280x720 x264 lub kazdy inny kodek w tej rozdz poprostu nowy wymiar obrazu jakosc powalajaca

Jest w sieci coraz wiecej materialow w 720p
 

czaki

New member
nie , ja cie bdb cie rozumie chodzi mi dokladnie o model tego telewizora podaje tryb 1080i aczkolwiek jest on w jakis sposob symulowany gdyz fizycznie ten tv nie ma takiej rozdzielczosci, i dlatego u nas wyglada o wiele gorzej, generalnie w full hd jest zauwazalna roznica
 

edyp

New member
Wczoraj oglądałem KDF-a w sklepie, stał obok LCD. Obraz na KDF-ie był wręcz ciemny, że nie dało się oglądać. Jak się spytałem sprzedawcy czy to kwestia ustawień ten odpowiedził mi, że nie. Powiedział, że tego rodzaju telewizory służą do oglądania w zaciemnionych pomieszczeniach, w pokojach gdzie jest światło dzienne (słoneczne) te telewizory nie zdają egzaminu - a ja już się rozglądałem za takim TV. Na forum wszyscy zachwycają się obrazem z tych TV, i w związku z tym mam pytanko czy faktycznie tego rodzaju TV należy oglądać w pomieszczeniach zaciemnionych? Czy w warunkach domowych (nie zasłonięte okna i wpadające słońce) ten rodzaj TV nie nadaje się do oglądania? Czy to może ten sprzedawca był niezbyt "oczytany" w tym temacie, a może to ze względu na oszczędność lampy?
Dzięki za odpowiedź
Pozdroofka
 

sly

New member
Popieram mojego przedmowce.Ja tez mam pokoj od strony zachodniej,i nie mam zadnych problemow.A parametry obrozu wcale nie mam ustawiane na max.
 

Sober

New member
Witam!

Chciałem przestrzec wszystkich kupujących ten model - z moich, i nie tylko, obserwacji wynika że bardzo kiepsko radzi on sobie z sygnałem 1080i. Otóż na takim sygnale na ruchomych fragmentach krawędzie bardzo się strzępią - być może zabierze to całą przyjemność z oglądania np kanałów HD N-ki które wg mojej wiedzy będą nadawane właśnie w Full HD (prawdopodobnie problem wynika z kiepskiego algorytmu deinterlacingu połączonego z downscallingiem do 720p). No chyba że sam dekoder będzie miał opcję downscallingu i będzie to robił lepiej....? Więcej szczegółow w wątku o Sony KDS.

Pozdrawiam!
 
Do góry