Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

cles

New member
Ok niech Ci będzie
Wszystkim polecamy rozdzielczość 576i upscalowaną do 1080i lub 1080p. Bo to wszystko jedno po co komu BR, HD DVD czy telewizja wysokiej rozdzielczości. Zwykłe SD upscalowane rules.
 

Sober

New member
Ależ to był tylko przykład że takie operacje nie są kosmicznie pracochłonne :) Zresztą jest zasadnicza różnica między upscallingiem a deinterlacingiem. W naszym przypadku (1080i) nie robimy nic z rozdzielczością sygnału.

A ja właśnie staram się przekonać do zupełnie czegoś odwrotnego niż piszesz :) Mianowicie do tego, że kupienie TV o większej rozdzielczości ma sens już teraz, choćby dla tego kanału Discovery HD, który właśnie w niej jest nadawany.
 

dnc

Moderator
VIP
Panowie!
To jest temat o Tv Sony, a nie o tym czy i jaka rozdzielczość jest najlepsza. Jeśli chcecie dyskutować na ten temat we własnym gronie polecam PW lub w ostateczności osobny temat!!! Nie zaśmiecajcie już tego, który istnieje i nie dotyczy Waszej dyskusji. Dlatego każdy po równo dostanie za
:spam:
"warninga"!
 

ziola

New member
1080p nie nalezy do specyfikacji HDTV

I nalezy sie z tym pogodzic... To, ze jakas konsola podaje taki sygnal, nie znaczy, ze tv hdtv musza go wyswietlac....
To co jest wysylane jako sygnal HDTV konczy sie na 1080i.

A wracajac do TV Sony, ciesze sie, ze tylna projekcja jest dalej rozwijana, bo widze tu duze mozliwosci. Zwlaszcza relacja jakosc/cena jest tu doskonala.

Jesli zas chodzi o jakosc ogladanych programow, to jak dla mnie - doskonalym krokiem byloby gdyby wszyscy nadawcy przeszli na poczatek na format 16:9 (zamiast 4:3) i zaczeli nadawac sygnal w Pal Plus.
Wydaje mi sie to jak najbardziej sensowne, bo jednak procentowo rynek odbiornikow 16:9 rosnie niesamowicie szybko i wydaje mi sie, ze ich liczba jest juz zblizona do tych 4:3.


Pozdrawiam
 

jacekkdf

New member
Poziom czerni na 50a11 jest wg mnie lepszy do kazdego LCD, nie moglem porownac 50a11i 50a2010 bezposrednio wiec nie wiem czy cos poprawili

Podstawowa zaleta to jakosc czcionek i ogolnie dosc dobry kontrast w tak jasnym pomieszczeniu jak sala MM 50a2010 ( sadze ze wdomu bedzie znacznie lepiej zwlaszcza wieczorem wtedy kiedy uzywam tv )

porownanie 42 i 50a2010 jesli chodzi o czern wypada min lepiej w 42 oczywiscie w warunach MM

Widzalem obraz 50a11 w ciemnym pomieszczeniu - obraz dla mnie rewelacja na kazdym zrodle.

Obecnie mam 36 cali crt jeden z najwyzszych modeli sony ,bez zastanowienia wymiennie go na 50a2010

Ogladalem tez DLP 50 cali samsung ale poziom czerni jest nizszy obraz jednak gorszy od sony ( jesli kupuje tv na min 2 lata nie ma sansu oszczedac na zakupie DLP )
 

ziomek

New member
Mam dylemat co kupic: plazme Panasia 42pv60 czy Sony KDF 50" (technologia 3lcd).
Bylem dzis w centrum sony ogladac tego KDFa i mam takie mieszane uczucia, ale jest sporo tanszy i wiekszy od panasonica. Ma tez natywna rozdzielczosc 720p (przyda sie do X360).
TV bedzie glownie uzywany do telewizji (oczywiscie platforma N z HDTV oraz Dreambox do kanalow c+ i polsatu). Czasami pogram na Xboxie 360 i obejrze jakis film divx, dvd a nawet HDTV.
Co radzicie?
 

jacekkdf

New member
Jesli masz mozliwosc przetestuj w domu , lub ( testujac w sklepie) ustaw kontrast i jasnoc w plazmie na najwyzszy akceptowalny poziom i uruchom z np kamery nagrania dosc jasne lub mecz i ogladaj to z 10-15 min , jesli twoje oczy to zaakceptuja mozesz smialo powiedziec ze nie maczy cie obraz z plazmy
Plazma ma prawie 2x wiekszy pobor mocy.Przy zalozeniu ze nie bedziesz sprzedawal tv przez ponad 3 lata pomysl tez , ze w KDF mozesz odswierzyc obraz niskim kosztem wymianiajc lampe i ewentualnie czyszczac matryce . Jak kupujesz na mniej niz 3 lata to nie ma znaczenia.
 

ziomek

New member
No wlasnie sam nie wiem na ile lat kupuje.
Wole sobie teraz wziac KDFa 50" i np. za 2 lata kupic plazme albo lcd FULL HD, jak stana sie bardziej popularne i troche tansze.
 

jacekkdf

New member
Dzis w kraku w tesco kapelanka RtvAGD maja wystawione 2 szt 50KDF

nowy i stary model ustwione obok siebie mozna dokladnie porownac sprzet

Po wlaczenniu i ustawieniu obu na te same parametry obraz zdecydowanie lepszy na nowym modelu

Ustawilem ostrosc na maxa i wysrobowalem paramety na starym maxymalnie - na nowym ostrosc na min kontrast na 50 jasnosc 50 i nie uwierzycie obraz jest wtedy dopiero taki sam

Czarny kolor jest idelany - na starym jakby za mgłą

ostrosc jest subiektywnie lepszana 50a11 ale okupione jest to poszarpanymi krawedziami i gorsza czcionka ( na pierwszy rzut oka ta ostorsc powoduje lepsze wrazenie obrazu )


Cena w RTVAGD 5999 za 50a11 i 6199 a 50a2010 + listwa zasilajaca gratis


To tyle jestem juz na100% zdecydowany naa nowy a2010 dzis wlasnie zamowilem ( 1 mc testow )

pozd
 

scott

New member
zero problemu z przejsciem z "i" do "p"

cles napisał:
Przejście z 1080i na 1080p jest kosmicznie trudną operacją. (...) cała istota konwersji polega na "dorobieniu" ponad mln pixeli dla każdego półobrazu 1080i. Inaczej mówiąc wymyśleniu przez układ co ma być w miejscach gdzie nic nie ma.


Nic bardziej blednego!

"Uklad" nieczego nie wymysla. "Brakujace" linie bierze z nastepnego polobrazu.

Przeplot polega na przesylaniu linii obrazu na przemian - w pierwszym takcie (1/50s) linii 1,3,5...1079 a w nastepnym linii 2,4,6...1080 i tak dalej. Procesor obrazu laczy to w jedna klatke i dopiero wyswietla (wyswietlanie progresywnym), wiec tak na prawde nie ma zadnych "brakujacych pikseli"

Czyli 1080/50i = 1080/25p i w tym wszystkim nie chodzi o rozdzielczosc tylko o plynnosc ruchu! Sygnal 720/50p jest dwa razy plynniejszy od sygnalu 1080i ale ma mniejsza "ostrosc" bo mniej pikseli.

Filmy kinowe naswietlane sa w 24 klatkac na sekunde czyli 24p. Kazdy sprzet wyswietlajacy 1080/50i wyswietli wszystko tak jak trzeba. Wystarczloby nawet 1080/48i czyli 1080/24p

Ale chyba odeszlismy od tematu watku : )
 

gnz

New member
Bravia KDF50-PRZYSŁONA---> POMOCY!!!!!!!

witam
od niecalego miesiaca jestem posiadaczem Bravii KDF 50. Niestety mam pewien problem, chodzi o PRZYSŁONĘ. Polega on mianowicie na tym, ze przy wlaczoanej przyslonie przy zmianie natezenia jasnosci przyslona jakby miala za wolny czas reakcji.

Przyklad:
akcja np: filmu dzieje sie w pomieszczeniu a potem w nastepnym ujeciu akcja dzieje sie juz na dworze (gdzie jest jasno), obraz przez jakies 0,5 sek jest OK ale nagle sie sciemnia. wyglada to tak jakby przyslona sie dostosowywala zbyt dlugo. jest to widoczne a zarazem uciazliwe.
przy wylaczonej przyslonie nie ma tego problemu, ale za to obraz jest mniej kontrastowy.
prosze Was o pomoc!!!!
czy jest to wada przyslony czy moze sa jakies opcje w ustawieniach czasu reakcji tej przyslony.

pozdrawiam
 

ziola

New member
Poprostu masz Przeslone ustawiona na "duza"

Zmien ustawienia na "srednia" lub "mala" i to wszystko. Obraz straci wprawdzie nieco na kontrascie - ale nie jest to efekt bardzo dokuczliwy ;)

Pozdrowienia
 

gnz

New member
KDF50-przyslona

dzieki za wskazowke.
wczesniej kiedy zauwazylem te sciemniania obrazu mialem wlasnie ustawiona przyslone na srednia.
czy to jest cecha wszystkich KDF czy to poprostu mi trafil sie wadliwy egzemplarz?
 

ziola

New member
Wydaje mi sie, ze tak maja wszystkie...

Tak niestety dziala owa przeslona...
Jak juz jednak pisalem, po przestawieniu przeslony na "srednia" - problem znika...

Pozdrowienia!
 

paulb

New member
Wczoraj przez 4 godziny bawiłem się ustawieniami i między innymi przesłoną. W momencie ustawienia przesłony na max. i szybkich zmianach w scenach np. ruch postaci itp. też zauważałem ten efekt skoków jasności. Potem wyłączyłem przesłonę zupełnie i już było lepiej. Na razie nie używam przesłony,zresztą wielkiej różnicy nie widziałem. Oglądałem Constantine na HBO. To był mój pierwszy wieczór z nowym KDF i na pewno jeszcze to sprawdzę dokładniej.
 

gnz

New member
tez ogladalem Constantine na HBO wczoraj:)
jednak w niektorych przypadkach zabawa z przyslona robi roznice np na Zone Europa roznica miedzy wyl a wl przyslona byla duza (chodzi o ciemny obraz) natomiast np na Discovery (program "Producenci motocykli") roznicy praktycznie zadnej nie zaobserwowalem.
 

czaki

New member
Tak czytam te posty i wkoncu nie wiem jak najlepiej podlaczyc kdf-a
dvi-hdmi
czy dvi-złacze w tv PC

?
niech mnie ktos oswieci niech ktos zrobi test
 

gnz

New member
ja mam podlaczony TV z amplitunerem przez Component (kabel Real Cable).
-dvd z ampli rowniez przez Component (video) i Koaxial (audio)
-dekoder kablowki z ampli przez S-Video (video) i 2x Cinch (audio)

pozdrawiam
 

scott

New member
jacekkdf napisał:
Dzis w kraku w tesco kapelanka RtvAGD maja wystawione 2 szt 50KDF nowy i stary model ustwione obok siebie mozna dokladnie porownac sprzet
Po wlaczenniu i ustawieniu obu na te same parametry obraz zdecydowanie lepszy na nowym modelu

Bylem wczoraj, ogladalem. Nie wydaje ci sie ze zmiana niektorych parametrow na lepsze pogoszyla np. ilosc prezentowanych szczegolow? Takie odnioslem wrazenie. Obraz wyglada jakby byl przeskalowany z mniejszej rozdzielczosci.
 
Do góry