Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

jacekkdf

New member
Jak chcesz dostac FV to zawsze kaz sobie wyslac scan wczesniej na mail , lub niech sprzedajacy przykleji koperte z FV na pudelku zeby w razie czego przez odebraniem paczki choc miec mozliwosc sprawdzenia czy jest FV

Jednak ryzyko zakupu bez fv w takim wypadku to wtopa min 22% vat kosztow i min 19% dochodowego nie mowic juz o gwarancji ( bez fv nie zrealizujesz w pl naprawy)
 

mc_daniel

New member
Doszedł :cool: chodzi,, co prawda tylko na kablówce, ale i tak jest nieźle kumple pod wrażeniem a maja plazmy i teraz żałują, jeśli chodzi o opinie na temat sprzedającego tak jak należy została umieszczona tu http://www.forum.hdtv.com.pl/showthread.php?t=4888
PS nic nie mówiłem żeby przykleił fakturę , ale była tam gdzie powinna czyli na pudle w kopercie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Gra rzeczywiście dobrze , ale niestety przy plazmach słabnie.
Rewelacyjnie gra tylko Sony KDS 55" i JVC 56 "HD Ila
pozdrowienia
 

kurier

New member
witam
dlaczego między 42 cale a 50 cali
niema różnicy w cenie
ok 4800 oba modele ?
wydaje mi sie że 42 cale powinien być tanszy a okazuje sie ze u niektórych sprzedawców jest nawet droższy
 

jacekkdf

New member
Bylem wczoraj w MM krakow

laptop pod pacha i mase testowych clipow

Udalo mi sie podpiac przez DVI-Hdmi kompa do 42a11 i 50a2010

Pierwsze testy na czcionkach wypadly na kozysc 50 , obraz w 42 jest na krawdziach poszarpany i czcionka jest maloczytelna ( niestety nie nadaje sie do komfortowego uzywania tego tv do internetu i przegladania poczty)

50 jest wpozadku przy ustawieniu ostrosci na 8 czcionka wyrazna ale brakuje mi ostrosci ( nie mozna zwiekszyc ponad 8 bo robi sie duzo gorsza )

Jesli chodzi o TV analog a byla podpieta chyba jakas kablowka bo szedl polsat + tvn obraz jest perfekcyjny ( 50a2010) , 42 prezentuje sie gozej sa min zaklucenia i slady jak przy kompresji

Majac do porownania stojace obok 37 lcd , 40 lcd roznych firm stwierdzam ze zadn tv lcd i plazma nie jest w stanie dorownac KDF w analogu

Kazdy klient mi to przyznal ( obraz z 1-2 m na lcd-plazmie nie jest do zakceptownia - rozmazania, mase zaklucen poprostu dramat )

Po przelaczeniu Lcd i plazmy na Kanla HDTV ( maja Discovery HD) obraz l lcd , plazmy jest perfekcyjny nie ma sie do czego przyczepic ( choc ja uwazam ze jesli taki tv mialby grac u mnie np. o 22 bez dodatkowego oswietlania moje oczy padlyby po 15 min - kontrast i jasnosc jest tak duza )
Z takimi parametrami z mojego punktu widzenia LCD szczegolnie nadaje sie do sklepow w bardzo jasnych pomieszczeniach do wyswetlania reklam produktow ( klienta przycignie jakosc i nie bedzie nazekal na bol oczu)

Po podlaczeniu i wyswietleniu materialow z kompa testy obejmowaly mpg, divxa , xvida , nagrania z satki DVB, dvd , HD divx 960x576 , hd 1280x720 obraz powolajacy choc oczywiscie ciemniejszy od lcd plazmy

Roznice na 42 i 50a2010 min choc obraz na 42 ostrzejszy ( ale w miare oddalania sie od tv 50 gra coraz lepiej optymalnie dla mnie 4 m )

Podsumowujac mialem do wyboru 42 i 50 stare modele i 50 a2010 nowy model bez zastanowienia wybiore 50a2010 roznica w cenie jest mala w stosunku do jakosci obrazu z kompa i wyposazenia

Ceny w MM 42 5600 zl , 50a2010 6290 zl



Bedac w MM przez dosc dugi czas zauwazylem pewna prawidlowsc - klienci zatrzymywali sie na doslownie 1s przy 50 kdf i szli dalej ( powod dosc prosty KDF stoi na stoliku o wys ok 20 cm przez co obraz jest wyblakly za sprawa katow )
Zwrocilem uwage paru klientom zeby kucneli i zobaczyli czy obraz z HD 1280x 720 ich zadawla z tego kDF - wszyscy byli w szoku, nie jeden zaczal dokladnie testowac tv i przelaczac stojace LCD na sygnal z kablowki ( oczywiscie to zmienilo ich poglad na sprawe zakupu tv do sygnalu analogowego )


Podsumowujac Dobry handlowiec sprzeda wszystko odpowiednio reklamujac i zapodajac odpowiedni sygnal , ale komu by sie chcialo namawiac do tylnej projekcji skoro LCD i plazmy same sie sprzedaja i marze podejzewam sie wieksze na tychze


Oczywisce jest to moje zdanie , i tv dopasowany jest do moich oczu oraz sprzetu ( u znajomego ogladalem po kilka godzin filmy z 50a11 i oko zupelnie sie nie meczy ) po zapodaniu filmow z pioniera 696 z 720p , divx 1280x720 oraz kanalow hdtv jest to to czego szukalem i nie zmienie do momentu wejscia conajmniej kilku stacji w pelnym hdtv ( wiec min 2 lata )

Do kompa tv 55 z nowej serii z pelnym HDTV wg mnie sie nie nadaje czcionka bedzie za mala a i gry w roz w FULL HD nie beda dlugo jeszcze chodzily na kartach komp w cenie do 1500 zl

pozd
 

Sober

New member
Świetny opis, dzięki!

jacekkdf napisał:
1280x720 oraz kanalow hdtv jest to to czego szukalem i nie zmienie do momentu wejscia conajmniej kilku stacji w pelnym hdtv ( wiec min 2 lata )

Nie wiem jak inne kanały, ale np Discovery HD o którym piszesz jest ponoć nadawany w Full HD, czyli 1080i.

Pozdrawiam!
PS: Co się stało z tym MM? Kiedyś mieli konkurencyjne ceny a teraz? Taniej można kupić ten TV w orginalnym sklepie Sony...

PS2: Oglądałeś u kumpla filmy na tym TV - jak z poziomem czerni? W sumie jakby nie było to w środku jest matryca LCD...
 
Ostatnia edycja:

Sober

New member
cles napisał:
Full HD to 1920x1080p

1920x1080p i 1920x1080i różni się tylko sposobem wyświetlania linii. "P" to progresywne a "I" to z przeplotem. Ponieważ sygnał jest odświeżany z częstotliwością 50/60 klatek na sekundę, można sobie pozwolić na przeplot bo klatki i tak faktycznie się zmieniają 2 razy wolniej. Inaczej mówiąc w efekcie otrzymujemy tą samą rozdzielczość 1920x1080. Na dobrym TV Full HD nie powinno być różnicy między sygnałem "i" i "p". Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi :)
 

cles

New member
Mylisz się - Full HD to 1080p. I nic tego nie zmieni:D

Full HD nie nadaje i narazie nadawać nie będzie żadna stacja na świecie. Jedynym żródłem Full HD jest/będzie Blue Ray, HD-DVD w wersji 2 i PS3.

Między 1080i a 1080p jest kolosalna różnica w ilości informacji na jedną klatkę a czy to widać to dopiero przyjdzia nam ocenić jako że odbiorniki 1080p dopiero wchodzą na nasz rynek.
 
Ostatnia edycja:

Sober

New member
cles napisał:
Full HD nie nadaje i narazie nadawać nie będzie żadna stacja na świecie.

Nie nadaje bo wg mnie nie ma to sensu - zwiększysz 2 razy niepotrzebnie pasmo przesyłając co drugą ramkę taką samą. A pasmo kosztuje i stwarza problemy techniczne.

cles napisał:
Między 1080i a 1080p jest kolosalna różnica w ilości informacji na jedną klatkę

Dokładnie rzecz biorąc dwa razy większa :)

cles napisał:
a czy to widać to dopiero przyjdzia nam ocenić jako że odbiorniki 1080p dopiero wchodzą na nasz rynek.

Różnica jest taka jak między DVD odtwarzanym w odtwarzaczu z i bez progressive scan - czyli przerabiającym sygnał 576i na 576p i w takiej postaci przesyłającym go do TV w którym już nie musi być tej obróbki.

Wg mnie standard "p" jest właśnie przewidziany do krótkich połączeń między urządzeniami gdzie pasmo nie ma już znaczenia... Wg mojej wiedzy sygnał "i" można bez straty informacji przerobić na "p".
 

cles

New member
Owszem niby tylko 2 x większa ale aż o ponad milion pixeli. Konwersja 1080i na 1080p to wcale nie jest bułka z masłem. Jak zwykle niesie to ze sobą wiele niedogodności.
Porównanie do materiału DVD jest zupełnie nie trafione. Materiał na DVD jest w formie "i". Jabyś chciał porównać to musiałbyś dysponować DVD z zapisem "p" a nie przetworzonym "i" w "p".
Co oczywiście nie zmienia faktu, że full HD to 1080p :mrgreen:
 

Sober

New member
cles napisał:
Konwersja 1080i na 1080p to wcale nie jest bułka z masłem.
Przetworzenie 1080i na 1080p to wydaje mi się dość prosta operacja, nowe modele DVD jakoś sobie radzą z czymś takim... Myślę że każdy odbiornik Full HD powinien ją mieć bo inaczej obraz by migał na ekranie...

cles napisał:
Jak zwykle niesie to ze sobą wiele niedogodności.
OK, w takim razie 1080i daje w efekcie ta samą rozdzielczość co 1080p, jednak po drodze są pewne niedogodności :D

cles napisał:
Co oczywiście nie zmienia faktu, że full HD to 1080p :mrgreen:
Jak zwał tak zwał, ale wracając do tematu - mnie chodziło o to że warto kupić odbiornik Sony KDS Full HD, bo kanały typu Discovery nadawane w 1080i będą miały na nim większą rozdzielczość niż na odbiorniku HDTV Ready (Sony KDF) na którym rozdzielczość będzie musiała być obniżona do 1280x720 punktów. Natomiast wg mnie nie warto na razie płacić 2 razy wyższej ceny, ale jak kogoś stać...
 

cles

New member
No widzisz problem jest właśnie bardziej skomplikowany niż Tobie się wydaje:
720p na oko jest nie do rozróżnienia z 1080i wg wielu znawcow tematu. A niektórzy nawet posuwają się do stwierdzenia, że 720p wypada lepiej.
Nawet gdzieś na tym forum była o tym dyskusja.

Przejście z 1080i na 1080p jest kosmicznie trudną operacją. O ile dla obrazów statycznych sprawa wygląda dość dobrze to dla obrazów dynamicznych są już problemy. Nie wiem czy rozumiesz, że (w skrócie mówiąc) cała istota konwersji polega na "dorobieniu" ponad mln pixeli dla każdego półobrazu 1080i. Inaczej mówiąc wymyśleniu przez układ co ma być w miejscach gdzie nic nie ma.
 

Sober

New member
cles napisał:
No widzisz problem jest właśnie bardziej skomplikowany niż Tobie się wydaje:
720p na oko jest nie do rozróżnienia z 1080i wg wielu znawcow tematu. A niektórzy nawet posuwają się do stwierdzenia, że 720p wypada lepiej.
Nawet gdzieś na tym forum była o tym dyskusja.
Wydaje mi się że jednak wiem o czym piszę :) Otóż owszem to co piszesz powyżej jest prawdą w 100% ale na odbiornikach HD Ready! Dlaczego to napisałem już powyżej. Obraz z rozdzielczości 1080 i tak musi być przeskalowany w dół do rozdzielczości 720 z jaką może być wyświetlony, więc lepiej od razu podać rozdzielczość 720. Przyznasz, że podawanie wyższej rozdzielczości niż ilość pikseli w TV z nadzieją że obraz się poprawi byłoby trochę naiwne ;-)

cles napisał:
Przejście z 1080i na 1080p jest kosmicznie trudną operacją.
A co dopiero przejście z 576i na 1080p - ileż wtedy pikseli trzeba dodać! ;-) A jakoś nowe DVD nie mają z tym problemu (Samsung Hd-960 czy też Denon 1930).
 
Do góry