Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

mc_daniel

New member
Witam wszystkich:)właśnie czaję sie na zakup KDF-a ale ostatnie posty zatrzymały mnie w pół drogi,,, chodzi o ten nowy model KDF-50E2010,,, może ktoś już testował i wie o co jest lepszy ,, i w ogóle . Tak nawiase czy ktoś w Bydgoszczy zamawiał prezentacje KDF-a w domu.:blagam:
 

dzekoo

New member
czaki napisał:
roznice jaka znalazlem to:
leprza czerń Cinema Black Pro

Lepsza, ale od czego? Bo stary KDF tez ma Cinema Black Pro.

Nowy ma chyba lepszą jakość piksel w piksel 1:1.
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=391681&page=2
U mnie na starym KDF nie udało mi się takiego efektu osiągnąć, mam jakby duszki na około czarnych liter. Nawet na ostrosci na zero. Jakość dużo gorsza. Kabel dvi-hdmi oczywiscie.

Ktoś może bawił się podłączaniem do komputera?

Pozdrawiam
Jacek.
 

dzekoo

New member
dzekoo napisał:

Dla porównania w KDF E50A11E wygląda to tak:
http://www.avforums.com/forums/showpost.php?p=3416856&postcount=8

Zdjęcie jest gorsze, ale duszki zostały dobrze zaakcentowane. Niestety pospieszyłem się z zakupem, bo sądziłem (na podstawie wyczytanych opinii) że nie będzie różnicy w jakości. Różnica jednak jest.

Pozdrawiam
Jacek.
 

Sober

New member
Hmmm.. a czy to na pewno wina TV? To raczej wygląda na słaby sygnał... może kiepski kabel HDMI/DVI? A może Twój egzemplarz ma jakąs drobną wadę w optyce? Bo chyba nie wszyscy na to narzekają... widać to tylko na sygnale z kompa czy na filmach tez? Na innych wejściach też?

PS: Ja juz sobie ostrzę zabki na nowego KDF :D

PS: Jakich czytników DVD używacie do KDF i jak się sprawują? Czy na KDF powstaje macroblocking przy korzystaniu z procesora Faroudji? ponoć to jest zależne od wyświetlacza chociaż mi się nie chce wierzyc troche...
 

dzekoo

New member
Sober napisał:
Hmmm.. a czy to na pewno wina TV? To raczej wygląda na słaby sygnał... może kiepski kabel HDMI/DVI? A może Twój egzemplarz ma jakąs drobną wadę w optyce? Bo chyba nie wszyscy na to narzekają... widać to tylko na sygnale z kompa czy na filmach tez? Na innych wejściach też?

Na pewno wina starego KDF. Wszyscy na to narzekają (avforums), myślałem, że w nowym będzie tak samo, a poprawili. Żałuję, że nie poczekałem na nowy, myślałem, że różnica to tylko 1 gniazdo HDMI. Na filmach tego raczej widać nie będzie, trzeba by porównać obok siebie. Zresztą na filmach mam ustawioną ostrość >0 Więc wyostrzanie ingeruje tak, czy siak. Jako "monitor komputerowy" stary KDF się nie nadaje, a nowy z tego co widać tak. Dla mnie to dużo znaczy, bo zawsze chciałem mieć dobry obraz z komputera, chociaż wykorzystywać to i tak będę rzadko. Filmy z komputera, klipy HD, wyglądają OK.

Gdyby sygnał był analogowy, to kiepski kabel by właśnie tak wyglądał.

Co do TV ogólnie to KDFy bardzo polecam.

Pozdrawiam
Jacek.
 

mc_daniel

New member
Czyli jak rozumiem nowy to nie tylko dodatkowe gniazdo , ale lepsza współpraca z kompe także. Jeśli tak to całe szczęście że przelew dostane troszkę opóźniony bo już by stał stary KDF, a tak szczęście w nieszczęściu będzie nowy.:idea: Nadal nie wiem czy jest w nich PIP?:confused:
 

jacekkdf

New member
Czy cos wiadomo na temat modelu 46 cali z nowej serii , bo ten najbardzie mi pasuje

cenowo widze ze w usa jest tanszy o ok 500 usd od 50"


pozd jacek
 

jacekkdf

New member
Jesli dobrze zrozumialem PIP jest dostepny w trybie VGA , jesli mamy podpiety tv do kompa po hdmi - dvi to nie da sie wlaczyc PIP

"I should mention is using hdmi cancels the use of PIP which is only available through PC vga mode. "

Mam zamiar kupic 50-2010 podpinajac do kompa i z niego puszczac
DVB sat ( w pryszlosci dvb 2 z obsuga HDTV )

+HD( komp sobie poradzi moj xbox juz niestety nie z .mvk i paroma 720p )
+ dvxy ( filmy z kodekiem h.264 niestety juz sie przycinaja na xbox 1 )
+ dvd po laczu hdmi i spdf
z karty x1600 ATi ( dzwiek do ampli bez HDMI ale z coax)

Czy jest mozliwosc porownania obrazu z kompa po HDMI i po vga ?

Czy w tym modelu beda znaczne roznice jakosci obrazu? ( jak to bylo w 50a11)

Czy wystaepuja tez tgz. duszki po podpieciu po HDMI i vga jak to mialo miejsce w poprzednim modelu ( sadzac po jakosci obrazu z nowego modelu bede mogl korzystac z poczty i przegladarki )


Nie ukrywam ze wystarczyl by mi starszy model jesli obraz po HDMI z kompa bedzie taki sam ( z opini o 50a11 wznioskuje ze obraz po vga byl kiepski w porownaniu z nowym modelem , a nikt nie podpinal 50a11 po hdmi bezposrednio z karty x1600ati )

roznica w cenie ok 700 zl wiec w sumie jest troche

pozd

p.s mam nadzieje ze znajdzie sie ktos w temacie kdf - komp HDMI
p.s2 czy beda testy foto modeli kdf ?
 

Piotr_the

New member
dzekoo napisał:
Na pewno wina starego KDF. Wszyscy na to narzekają (avforums), myślałem, że w nowym będzie tak samo, a poprawili. Żałuję, że nie poczekałem na nowy, myślałem, że różnica to tylko 1 gniazdo HDMI. Na filmach tego raczej widać nie będzie, trzeba by porównać obok siebie. Zresztą na filmach mam ustawioną ostrość >0 Więc wyostrzanie ingeruje tak, czy siak. Jako "monitor komputerowy" stary KDF się nie nadaje, a nowy z tego co widać tak. Dla mnie to dużo znaczy, bo zawsze chciałem mieć dobry obraz z komputera, chociaż wykorzystywać to i tak będę rzadko. Filmy z komputera, klipy HD, wyglądają OK.

Gdyby sygnał był analogowy, to kiepski kabel by właśnie tak wyglądał.

Co do TV ogólnie to KDFy bardzo polecam.

Pozdrawiam
Jacek.

o dziwo w wielu LDC używając kabel dvi-hdmi obraz jest też kiepskiej ostrości może nie tak rozdwojony i odziwo podłączając kompa przez zwykłe analogowe złącze vga wszystko wraca do normy obraz ostry tylko może kolorki słabsze jeżeli ten tv na złącze analogowe to może warto spróbować tak go podłaczyc z komputerem??
 
Do góry