Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

Mor25

New member
Proszę o radę. Chcę kupić coś dobrego i dużego. Moze KDF ? Ale 42'' czy 50'' ?

Witam szanownych forumowiczow.​

Przymierzam się do zakupu czegoś większego... niż mój stary poczciwy Panasonic 21'' ;)
Po długiej lekturze wielu wątków na tym forum oraz po paru konsultacjach w kilku różnych sklepach RTV moje zainteresowanie skupiło się na modelu Sony KDF.
Nie mam manii posiadania "obrazka na sciane" czytaj lcd lub plazmy (mam miejsce w rogu pokoju na tylna projekcje). Chce osiagnac maximum zadowolenia z obrazu (jakosc/rozsadna wielkosc) i ceny jaka zaplace za ten sprzet.
Moja definicja jakosci obrazu (bo kazdy moze miec inna) - brak pixelozy, akceptowalna ostrosc obrazu, brak "mrowek", dobra plynnosc - brak rozmazywania np. piłki nożej (tudziez super szybkiej akcji w filmach), brak dziwnych efektow drgania obrazu i innych niespodziewanych efektów, normalne (ani blade ani przesadzone) kolory.

Głowny dylemat - czy aby napewno tylna projekcja ? Jeśli nie to jaka alternatywa od 4 do 6 tysięcy zł ?
Następny dylemat - jeśli już Sony KDF to dla warunków jakie podałem niżej lepiej kupić 42'' czy jednak skusić się na 50'' (wtedy żona mnie zabije!) ?
Jakość obrazu powinna być lepiej odbierana z 42'' chyba ? Jednak czy ta różnica jakości biorąc pod uwage spadek wielkości ekranu jest na tyle istotna by jednak zakupić 42'' ?
Bardzo proszę o radę... :niewiem:
Oto podstawowe dane :

Miejsce - pokój 3 na 4,5 metra
Odleglosc nos/ekran - od 3,5 do 4 metrów (po przekątnej pokoju od jednego rogu - kanapa do drugiego rogu - tv)
Z kazdego miejsca w pokoju byłoby się praktycznie przed ekranem więc sprawa słabych kątów odpada.
Sila naswietlenia pokoju - dwa okna (z roletami) na jednej scianie od południowego-zachodu (w rogu okna mialby stac tv)

Do czego ma służyć:

Sygnal slabej lub sredniej jakosci z kablowki - 90% czasu
(Opcja zmiany kablowki na Cyfrowy Polsat lub Cyfre+)
Sygnal z dobrego DVD - 5% czasu
Sygnal z komputera (divx, gry, internet, filmy hd?) - 5% czasu

Średni czas oglądania dziennie - od 4 do 6 godzin.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady !
...Mistrzostwa tuż tuż...

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w tych warunkach siegałbym po 50 KDF a 11 Sony. Troche dołozysz i bedziesz zadowolony.
1. Duży ekran
2.Dobra relacja cena do jakości
3. Duża płynność
4. Brak wypalania stałych elementów / z rosądkiem/
5. nie odbija światła
dla spokoju ducha - poprosiłbym o pokaz i skorzystał z plazm- LG , Panasonica, Samsunga
 

jas

New member
Stolik do KDFa 50

Zakupiłem Sony KDF 50 wraz ze stolikiem SU-PG3:eek:k: Niestety żona zmieniła kocepcję umeblowania pokoju i został mi opisany stolik nawet nie rozpakowany z fabrycznego kartonu. Nie wiem czy zakupiłeś już stolik, jeśli tak, to może ktoś inny będzie zainteresowany zakupem za bardzo atrakcyjna cenę. Stolik pasuje również do innych TV Sony.
 

mihau78

New member
porada?

Wreszcie mam go w domu. od wczoraj. Podłączyłem na razie cyfrę przez eurozłącze (kabel kupilem nowy),kina jeszcze nie kupiłem. Obraz jest ok,ale jakos mnie nie powala.Nie wiem czy jest jeszcze jakas mozliwość jego poprawy. Wiem ze to obraz cyfrowy ale myslalem ze ksztalty bedą bardziej plynne a obraz "żyleta". Oglądam go z jakichs 3,5 - 4 metrow.Macie jakies sugestie co do ustawien w tym TV??? Jeżeli chodzi o mecze pilki nożnej jest w ogóle żle,ojciec prawie kaze mi go wymieniac na zwylky CRT bo mowi ze "tego się nie da oglądać" i ... niestety ma rację.Help!
 

helcik

New member
poeksperymentuj z ostrością i innymi ustawieniami obrazu.
zbyt duża ostrość powoduje pikselozę i obraz jest bardzo kiepski. ja mam na 8.
poza tym nie spodziewaj się rewelacji na meczach. duże ekrany przy tragicznej jakości transmisji będą mało satysfakcjonujące... niestety.
 

arsenal

Moderator
VIP
Na polskich kanałach, zwłaszcza podczas transmisji sportowych będzie tragedia. Tak to jest jak się latami oszczędza na sprzęcie, ludziach i jakości przesyłu. Włącz sobie niemieckie ARD czy ZDF i tam obejżyj mecz w 16/9 i zieloną trawą a nie zlepkiem pikseli. Nawiasem mówiąc ARD znane z wysokiej jakości obrazu, zapowiedziało wprowadzenie jeszcze lepszej jakości obrazu przez satelitę poprzez przesunięcie stacji radiowych na inny transponder. Teraz pewnie będzie lepiej niż na DVD. W Polsce natomiast, oprócz TVN nikomu na tym widocznie nie zależy, ale do czasu jak widownia z coraz większymi ekranami zacznie uciekać od tandety.
 

mihau78

New member
ja bym wziął 42

A ja bym się na Twoim miejscu zdecydował na 42cale,mam taki od piątku , stoi w salonie o wymiarach 5 na 7 a ogladam go z odległości około 4m i moim zdaniem to i tak trochę za blisko.Jest naprawde spory. Gdybym się teraz decydował jeszcze raz to nie wiem czy nie wystarczyłby mi 37". No,ale to moja opinia.Pozdrawiam.Aha,co do meczy to chyba dużo zależy od jakości nadawcy sygnału bo czasami się nie da ogladać. Co do ostrości obrazu i pikselozy to ostatnuio ogladalem obraz na LG 42" plazmowym i wydaje mi się że obraz był lepszy.Miłego wybierania
 

marcin00

New member
sony kdf 50"

witam wszystkich na forum.
Mam gorącą prośbę do posiadaczy sony kdf 50". Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem tego cuda, lecz mam problem z prawidłowym podłączeniem wszystkich urządzeń. Jest prawie 01.00 w nocy a ja dalej podłączam te wszystkie cuda techniki. Proszę o poradę jak to wszystko podłączyć do telewizora:1) DVD Pionner DV 575A 2) Amplituner Technics 3)dekoder Cyfry+ 4)telewizję naziemną
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Antena dachowa - masz tylko wejście antenowe
Cyfra + - masz tylko eurozłacze
Amplituner - światłowodem do dvd i cinch , cinch z TV
DVD po komponencie.
 

hawk70

New member
Popieram Kikiego. Tylko i wyłącznie 50". Co do wielkości warto się wypowiadać po 2-3 tygodniach. Dla mnie moje 50" to już za mało i z chęcią bym się przesiadł na 70". Nie zmienia to sprawy, że w pierwszym tygodniu byłem przerażony ogromem tego telewizora. Po tygodniu był już OK a po dwóch mógłby być większy. Polecam wątek ankieta .... . Tam było to ostro wałkowane.
 

Kali

Member
Mam dokładnie taki sam pokój. Zdecydowałem sie na 50" i jest suuuper. Zrezygnowałem z TV kablowej i zainstalowałem cyfre+. Obraz O'K. Z dvd bardzo dobry. Kupój 50 ale tylko z oryginalnym stolikiem.
 

marcin00

New member
cena kdf 50"

witam na forum.
wreszcie podłączyłem wszystko do mojego cacka. Byli już na prezentacji znajomi (kopary opadły) Jeden ze znajomych wręcz zauroczony. Prosi abym spytał znawców tematu o cenę. Czy obecna cena kdf 50" 6500-6900zł jest tylko chwilowa, czy jest ryzyko że cena wzrośnie a może spadnie? Pozdrawiam
 

JacekW.

New member
Witam,
Jak będziesz liczył na spadek ceny (duże prawdopodobieństwo) to nigdy nie kupisz, bo a nuż za następne 3 miesiące bedzie taniej. Trzeba podjąć męską decyzję: wybrać model i zamówić (oczywiście jak najtaniej;) ).
Jacek
 

Tanhauser

New member
Po mundialowej gorączce i w związku z martwym sezonem wakacyjnym ceny powinne wkrótce spaść, tym bardziej, że po wakacjach wejdą do sprzedaży nowe KDF-y dostępne za oceanem (w tym wersja 1080p).
Jednak na drastyczną obiżkę nie liczyłbym, bo cena tego TV i tak jest rewelacyjna.
Najniższa cena jaką udało mi się znaleźć w necie to 6100 w max24.pl.
 
Ostatnia edycja:

wrocek

New member
Ceny KDF 50''

k.gif
Czesc wam czytalem troche o tym modelu SONY KFD E50A11E pare dni temu widzialem ten model w Inverness(Szkocja) ale nie 11E tylko 12E ktos wie czym sie roznia? Koszt w TESCO 1299 funtow a pare metrow dalej w Comet 1399 funtow niezla roznica w cenie,nie? doslownie 15m dalej
smile.gif
tez zastanawiam sie nad zakupem tego cacka ale gdzies w pazdzierniku dopiero, pewnie stanieje
smile.gif
))
icon_surprised.gif
pozdrawiam, jeszcze cos skrobne pozniej
icon_rolleyes.gif



Jest dosc duza rozbieznosc cenowa, bo np. jak pisalem wyzej w UK kosztuje jakies1300 funtow(ok7300zl) a ten sam model w niemczech kosztuje jakies 1350 euro(5200zl) a w pol ok 6400zl, czyli ceny dosc rozniste, nie?
niewiem.gif


pozdro:eek:
 

artek

New member
Halo...

Hawk70 - napisz o mnie:D

3,5m i 50"" po 3 dniach staje się normą-oczywistością-banałem. Ja kupiłem ten TV dla DVD (i w niedalekiej przyszłości dla HDTV) i jest O.K. a sygnał z SAT zależy od kanału i "audycji" (studio, film, plener) i jestem gotów go tolerować dla "zabijania czasu", bo filmy na fajnych kanałach są również O.K.

(Za 6-12 m-cy nie dokupisz sobie 8 cali, o wymianie żonka nie będzie chciała słyszeć - a TV 42" już teraz są ogólnodostępne, tak jak niedawno 32").

Tylnoprojektowcy wszyskich producentów łączcie się... :)
 

Mor25

New member
Bardzo dziękuję za porady !

Kupiłem 50'' + dvd sony z hdmi i upscallingiem (+najlepszy kabel jaki znalazlem) do tego podlacze zestaw logitech Z5500 (+najlepszy kabel jaki znalazlem laczacy ten zestaw z dvd) i zamowilem montera by zrobil wszystko co moze aby poprawic sygnal z kablowki.
Testowalem go w roznych warunkach w roznych sklepach na roznym sygnale. Jestem nastawiony na dosc sredni obraz z kablowki i na b. dobry z dvd hdmi. Wiec teoretycznie nie powinienem byc zawiedziony :)
Jutro maja mi przywiesc. Rodzina twierdzi, ze mnie za przeproszeniem powalilo ;)
Jak tylko sie oderwe to napisze moje wrazenia.
Pozdrawiam serdecznie.

P.S. Zastanawiam sie jak go podlaczyc ze swoim kompem (P4 3GhZ, 1GB ram, GF6600 256MB) by osiagnac jak najlepsza jakosc czy to filmu divx czy to gry czy czegokolwiek innego.
 
Ostatnia edycja:

Mor25

New member
Cena moze lekko spasc po mistrzostwach... jednak jesli jestes fanem futbolu to mysle, ze nie warto czekac :)
Ja zaplacilem za sprzet 6400
Cena w MM - 6999
Cena u mniejszej konkurencji - 6500
Cena u jeszcze mniejszej konkurencji - 6500 ;)
Cena w sklepach na polce od 6999 do 7999
 

Mor25

New member
Jestem bardzo zadowolony !!!
Jakosc z kablowki (raczej slabej) jest ok, na wiekszosci kanalow bardziej niz OK. Z DVD po hdmi - cudo ! Z kompa... jeszcze nie podlaczalem bo nie wiem jak najlepiej to zrobic :(
Wiatraczek - nie slychac praktycznie !
Swieci - pieknie, nawet jak jest slonce w pokoju
Radzenie sobe ze slabym sygnalem - bardzo dobrze !
50'' cali a 3,5 metra nos/ekran - ŚMIAŁO !
Gabaryty - zdecydowanie można sie przyzwyczaic

Poki co jedyna wada - dlugo sie wlacza :)

Lece na druga polowe Włochy - Ghana
 
Do góry