Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

maciuch2

Member
Janusz1313, bierz nowszy, po porownaniu ma troszke lepszy kontrast, 2 hdmi, ale to tylko moje zdanie. okno mam od wschodu i z rana swiatlo pada na ekran, ale uwierz mi obraz niewiele na tym traci, wbrew powszechnym opiniom. z perspektywy czasu juz wydaje mi sie za maly(odleglosc od paszczy 2.5-3m) marzy mi sie kds70, ale to juz zupelnie inny przedzial cenowy, ale nastepny(za pare lat), bedzie na pewno 70". pozdro
 

rmg

New member
geomar napisał:
To mój pierwszy post na tym formum, więc na początku chciałem się przywitać. Więc witam Wszystkich :)
Od dłuższego czasu jestem stałym gościem na tym forum, czego owocem był zakup Sony KDF 50E2010AEP. Skusiłem się na niego głównie dzięki takim forumowiczom jak: hawk70, helcik, artek, czaki i musze powiedzieć, że to był strzał w 10.
Chciałbym zamieścić moją dluższą recenzje, ale nie wiem czy ten wątek jest do tego odpowiedni, gdyż dotyczy tylko serii A11E? a może nie?
No to dawaj chłopie,bo każdy news to tak lub nie dla innych. Mam tylko pytanko do Ciebie lub innych użytkowników nowego lub starszego KDF-a. Pokój mam z oknem od południa (z drzwiami na balkon) w sumie koło południa jest dość mocno nasłoneczniony - stałby tak, że światło padałoby z prawej strony pod kntem 90 stopni. może ktoś ma podobnie - czekam na opinie czy coś widać - kiki mówi, że lepiej LCD - zagraja lepiej, ale użytkownik to użytkownik. W sumie dobre meczyki na C+ i LM na n są wieczorem :).
 

arsenal

Moderator
VIP
Mam tak samo. 4 okna w pokoju na południe i KDF daje radę. Słońce oślepia mnie a Sony nadal robi swoje jak najlepiej potrafi.:D:D:D
 

dzekoo

New member
Janusz1313 napisał:
Witam.
Chętnie poczytam ten test, podjąłem już decyzje o zakupie ale jeszcze się nie zdecydowałem który to będzie (starszy czy nowszy)

Ja mam starszy, tylko dlatego, bo już nie mogłem się doczekać i kupiłem przed wejściem nowszego (myślałem, że nowszy będzie droższy). Mogłem zaczekać, ale nie żałuję że kupiłem TV z rodziny KDF, moim zdaniem jest b. dobra. Moim zdaniem kupuj nowszy.

Zgadzam się z maciuchem2. Mój następny też pewnie będzie 70'' KDS, lub coś w tym stylu.

2 dni temu byłem w MM Szczecin, stał KDF nowy i KDS. Ręce załamałem jak to jest prezentowane. Są tak ustawione i mają puszczony kiepski sygnał, że na podstawie oględzin na pewno bym żadnego z nich nie kupił. :) KDS stoi za nisko, a od KDF nie da się odejść więcej niż 0,5m. Leci niby Discovery HD po komponencie, ale taką jakość to ja mam na kablówce. Jednyny pożytek z tych oględzin to to, że KDS jest jednak sporo głębszy. KDF nie zajmuje dużo miejsca.

Pozdrawiam
Jacek.
 

geomar

New member
Witam.
A więc zacznę od początku. Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudła – ogromny. Zupełnie inaczej wygląda w wielkopowierzchniowych sklepach a inaczej w pokoju 5x4,8m. wśród mebli. Zresztą pierwsze słowa żony gdy go zobaczyła to – albo go oddaj albo zabieraj się razem z nim.
Ale do rzeczy. O wyglądzie zewnętrznym wszystko powiedział już arsenal więc nie będę nic dodawał. Mój sygnał TV to zwykła kablówka osiedlowa, która ma kłopoty z przesłaniem stereo. Po włączeniu SZOK. Obraz bardzo dobry, na niektórych kanałach, zwłaszcza TVNowskich – świetny. Mam porównanie, gdyż sąsiad z przeciwka posiada Samsunga 40M61B, a sąsiad z góry plazme LG PX5R i w porównaniu do KDF wypadają mizernie. Więc pierwsze spostrzeżeni - bardzo dobrze radzi sobie ze słabej jakości sygnałem. Komputera nie podpinałem, gdyż nie mam jeszcze kabla, więc powiem jeszcze krótko o DVD (Panasonic S52 ) Nie zauważyłem znaczącej różnicy pomiędzy componenetem a HDMI (pewnie ktoś bardziej doświadczony by zobaczył J). Divx jakością można porównać do np. Polsatu z kablówki choć to też zależy od konkretnego filmu. Filmy DVD natomiast wyglądają świetnie, nie ma do czego się przyczepić – jest bardzo dobra czerń, świetne kolory, głębia obrazu, aż chce się oglądać.
TV oglądam z odległości od 3.3m do 4m w zależności gdzie się siedzi (postaram się dorzucić jakieś fotki, również z układu pokoju) i problem z kątami poziomymi nie istnieje. Kąty pionowe są zauważalne, ale przy normalnym oglądaniu z pozycji siedzącej lub leżąc na kanapie w niczym nie przeszkadzają. Wentylator słyszałem tylko w pierwszy dzień, teraz już o nim nie pamiętam. O głośnikach jak już ktoś wspomniał wcześniej można powiedzieć, że są.
Na koniec powiem jeszcze o kupnie. Kupiłem go w „sklepie za rogiem” płacąc 300zł drożej niż w sklepach internetowych. Czasami warto zapytać o możliwość sprowadzenia w jakimś małym sklepiku, gdyż można z właścicielem wynegocjować niezłą cenę.
Podsumowując. Kupiłem go jak gdyby w ciemno, gdyż widziałem go wcześniej tylko w MM i w Centrum Sony, więc nie miałem pojęcia jak zagra u mnie w domu. Teraz wiem, że kupując jeszcze raz zrobiłbym tak samo. Wielkość powala wszystkich naszych gości na kolana. Nawet żona po tygodniu oglądania nie zamieniła by już go na mniejszy. Największy szok przeżyliśmy będąc u teściów, którzy włączyli swojego 28 calowego giganta. Przesiąść się z małego na duży to pestka, ale zamienić z powrotem… nigdy w życiu.
Jeśli komuś moje wypociny pomogą w podjęci decyzji, to cieszę się bardzo.

P.S
Byłbym chętny na tą kalibracje jeśli jest taka możliwość.
 

dzekoo

New member
geomar napisał:
Największy szok przeżyliśmy będąc u teściów, którzy włączyli swojego 28 calowego giganta.

Zgadza się, kiedyś 21'' był dla mnie średni, a teraz to znaczek pocztowy. Ale sam KDF też "zmalał", teraz jest normalny :)

Zobaczysz jak Ci się będzie podobało gdy podepniesz coś HD.

Pozdrawiam
Jacek.
 

RNAcid

New member
sly napisał:
Mam male pytanko.Czym mozna odtworzyc ten program(INHD) do kalibracji tv?Po sciagnieciu go na komputer.
Wygląda na to, że trzeba do niego mieć super-mocny komputer, bo mój AthlonXP 2400+ sobie z nim nie radzi... :/ Może rzeczywiście przekonwertuję go do WMV-HD i będę streamował za pomocą X360 :/
 

arsenal

Moderator
VIP
Nie trzeba super peceta. Stary Duron 1.6 z GeForce6600GT+sterowniki Pure Video HD+ VLC media player i wszystko pięknie gra. Najwazniejsza jest kwestia sterowników.
 

RNAcid

New member
arsenal napisał:
Nie trzeba super peceta. Stary Duron 1.6 z GeForce6600GT+sterowniki Pure Video HD+ VLC media player i wszystko pięknie gra. Najwazniejsza jest kwestia sterowników.

Karta graficzna to wąskie gardło - nVidia twierdzi, że technologię zawartą w Pure Video wspierają karty z serii GeForce7 co powoduje, że ja z moim GF3 mogę sobie pomarzyć raczej o odtworzeniu tego ;) No cóż, zdarza się - nie będę upgrade'ował kompa z tego powodu ;)

Dzięki tak czy inaczej.
 

geomar

New member
RNAcid napisał:
Karta graficzna to wąskie gardło - nVidia twierdzi, że technologię zawartą w Pure Video wspierają karty z serii GeForce7 co powoduje, że ja z moim GF3 mogę sobie pomarzyć raczej o odtworzeniu tego ;) No cóż, zdarza się - nie będę upgrade'ował kompa z tego powodu ;)

Dzięki tak czy inaczej.


Na moim starym duronie 1.6 + stary GF256 32MB + VLC - INHD idzie bez problemu.
 

pibull

New member
Witam.
Interesuje mnie zakup kdf50e2010 lub a11e.
chcę podłączyć do x-box 360, "n" i kina domowego koda ( dvd ma component i x-box 360 component) z tego co wiem to tv ma 1 wejście component i hdmi.
Jak to podłączyć?
z tego co napisałem mam narazie tylko kino kody, ale mam zamiar kupić sobie resztę jako komplet.
Mam jeszcze jedno pytanie - czy nie będę żałować tego, że kupię tv tylnoprojekcyjny zamiast lcd ( np samsung le 40 r 71b) ?
 

RNAcid

New member
pibull napisał:
Witam.
Interesuje mnie zakup kdf50e2010 lub a11e.
chcę podłączyć do x-box 360, "n" i kina domowego koda ( dvd ma component i x-box 360 component) z tego co wiem to tv ma 1 wejście component i hdmi.
Jak to podłączyć?
z tego co napisałem mam narazie tylko kino kody, ale mam zamiar kupić sobie resztę jako komplet.
Mam jeszcze jedno pytanie - czy nie będę żałować tego, że kupię tv tylnoprojekcyjny zamiast lcd ( np samsung le 40 r 71b) ?
KDF 50E2010 ma dwa wejście HDMI - to tak na marginesie.

Co do podłączania kina domowego to jeśli nie masz innej opcji niż component możesz zawsze dokupić taki "rozdzielacz" sygnału z komponentów i możesz do niego bodajże nawet trzy urządzenia podłączyć a potem przełącznikiem sterujesz, który sygnał jest aktualnie przekazywany.

Możesz również X360 podłączać kablem VGA choć wówczas może powstać problem z doborem rozdzielczości, bo zdaje się, że konsola nie pozwala na wybranie 1280x720 po VGA.

Jeśli zaś chodzi o żal... no cóż, to bardzo indywidualna sprawa. Z jednej strony obraz z X360 na LCD wygląda znakomicie ale przecież KDF to dokładnie 1280*768 więc 720p wygląda na nim idealnie a do tego ten potwór ma 50 cali... to robi ogromne naprawdę wrażenie. Ja ostatnio oglądałem któregoś 40-calowego Samsunga z mniej więcej dwóch metrów i jak dla mnie ten obraz jest zbyt niewielki bym czuł się usatysfakcjonowany prawdę mówiąc.
 
Ostatnia edycja:

pibull

New member
dzięki.
Zastanawia mnie tylko czy rozdzielacz nie popsuje jakości obrazu - jakość obrazu jest dla mnie najważniejsza ( jestem fotografem i mam małe zboczenie zawodowe)
Wcześniej myślałem o lcd ponieważ oglądałem w rtveuroagd kilka samsungów - najbardziej podobał mi się le 26r71b - obraz był naprawdę super ( zapewne leciało jakieś demko w hd - ale przecież jakość odbiornika powinno się sprawdzać z jak najlepszego sygnału) W sklepach niestety najczęściej nie da się porównać jakości ponieważ ustawienia tv , oświetlenie, sygnał ustawienia fabr. tv - z doświadczenia wiem że rozdzielacze nieraz psują obraz i ocena nie jest obiektywna - przykładem jest moje spostrzeżenie co do jakości obrazu z samsungów : le26r71b i le32r71b - niby ta sama matryca , ten sam filmik( puszczony pewnie po rozdzielaczu) a jakość o wiele razy lepsza na 26.

Bardzo spodobał mi się tv projekcyjny samsung 67 cali - nie pamiętam modelu - chodzi o wielkość ekranu i o totalny brak widocznych pikseli - puszczone było demko z gier x-box 360. Jeśli chodzi o kontrast i kolory wyglądało gorzej niż na lcd - ale nie było warunków żeby obraz oglądać na wprost - wiadomo to podstawa, żeby był wyrazisty w tylnoprojektowcach.
Z lektóry tego forum wynika, że telewizorki sony kdf 50e2010 są wypas i co do wielkości wychodzi korzystniej cenowo z lcdkami, widziałem w akcji tego samsunga, ale niestety nie jestem aż tak nadziany, żeby go łyknąć.

Mam jeszcze pytanko odnośnie cen - wiem że już są niskie ( poniże 5kl. )
ale idą święta i sklepy mogą po świętach bardzo chętnie robić promocje, żeby im towar się pogonił - bo technologia idzie do przodu, ludzie przeważnie na święta się zaopatrzą w prezenciki w postaci tv i przez kilka miesięcy towar nie schodzi, a nowe modele też zaczną tanieć - jak myślicie - mam rację?

ps. przepraszam za niechlujność, ale w pracy jestem i nie mam czasu

pozdrawiam
 

RNAcid

New member
pibull napisał:
dzięki.
Zastanawia mnie tylko czy rozdzielacz nie popsuje jakości obrazu - jakość obrazu jest dla mnie najważniejsza ( jestem fotografem i mam małe zboczenie zawodowe)

Ja sam jestem grafikiem zajmującym się grafiką na desktop a kumpel, u którego testowałem KDF E50A11E już kilkukrotnie conajmniej ;) robi z kolei grafikę reklamową - obaj mamy spore wyczulenie na parametry obrazu :)

pibull napisał:
Wcześniej myślałem o lcd ponieważ oglądałem w rtveuroagd kilka samsungów - najbardziej podobał mi się le 26r71b - obraz był naprawdę super ( zapewne leciało jakieś demko w hd - ale przecież jakość odbiornika powinno się sprawdzać z jak najlepszego sygnału) W sklepach niestety najczęściej nie da się porównać jakości ponieważ ustawienia tv , oświetlenie, sygnał ustawienia fabr. tv - z doświadczenia wiem że rozdzielacze nieraz psują obraz i ocena nie jest obiektywna - przykładem jest moje spostrzeżenie co do jakości obrazu z samsungów : le26r71b i le32r71b - niby ta sama matryca , ten sam filmik( puszczony pewnie po rozdzielaczu) a jakość o wiele razy lepsza na 26.

Tutaj akurat duże znaczenie może mieć sama wielkość matrycy. Przy zadanych parametrach jakim jest na przykład tożsama rozdzielczość [WXGA] i mniejszym mimo wszystko ekranie pixel jest de facto mniejszy przez co i jakościowo obraz wygląda "lepiej".

Co do rozdzielacza jakiego używa mój znajomy to ma do niego podłączone Xbox'a, Xbox 360 i PS2 - wszystkie lecą po componencie [ze względu na progressive scan w konsolach poprzedniej generacji]. Nie zauważyłem żadnych istotnych artefaktów czy też zniekształceń obrazu spowodowanych zastosowaniem rozdzielacza. Większy problem miałem kiedyś w domu gdy kupiłem tani rozdzielacz 3xEuro i próbowałem przezeń podłączyć PS2 i Xboxa do gniazda RGB kablami RGB. Notorycznie dostawałem jakieś przebicia, kaszanił się jeden z kanałów itp. Tym razem mogę powiedzieć, że śmiało można zaryzykować choć nie jestem pewien czy pozostałe dwie konsole są cały czas podłączone do prądu podczas korzystania z X360.

pibull napisał:
Bardzo spodobał mi się tv projekcyjny samsung 67 cali - nie pamiętam modelu - chodzi o wielkość ekranu i o totalny brak widocznych pikseli - puszczone było demko z gier x-box 360. Jeśli chodzi o kontrast i kolory wyglądało gorzej niż na lcd - ale nie było warunków żeby obraz oglądać na wprost - wiadomo to podstawa, żeby był wyrazisty w tylnoprojektowcach.

Ja od dawna podziwiałem 50" Samsunga tylnoprojekcyjnego, model na takiej "nodze" choć jakość obrazu z tego telewizorka stawiała go daleko za konkurencją czyli lcd i plazmami. Mogę jednak szczerze powiedzieć, ze 50" KDF postawiony nie w sklepie ale we własnym salonie szokuje tak wielkością obrazu jak i jego jakością. Dość powiedzieć, że gdy znajomy kupował rzeczonego E50A11E poprosił o porównanie z jakąś plazmą Sharp'a i dwoma lcd [bodajże Sony i Samsung] - KDF jako jedyny spośród nich równomiernie podświetlał całą powierzchnię ekranu, bez znanego [zwłaszcza z lcd] efektu rozjaśnionych brzegów czy ściemnionego dołu ekranu.
Dla Xbox360 najbardziej eksponowaną rozdzielczością jest 720p - te telewizory sprawdzają się w niej znakomicie gdyż właśnie dla 720p zostały zbudowane [choć i 1080i nie wygląda wcale gorzej ;)].

pibull napisał:
Mam jeszcze pytanko odnośnie cen - wiem że już są niskie ( poniże 5kl. )ale idą święta i sklepy mogą po świętach bardzo chętnie robić promocje, żeby im towar się pogonił - bo technologia idzie do przodu, ludzie przeważnie na święta się zaopatrzą w prezenciki w postaci tv i przez kilka miesięcy towar nie schodzi, a nowe modele też zaczną tanieć - jak myślicie - mam rację?

O czekaniu na promocje i inne obniżki napisano już wiele. Jedni twierdzą, że najlepszym okresem na zakupy jest końcówka listopada inni, że właśnie przedświąteczna gorączka, inni jeszcze radzą czekać do nieokreślonego "po-świętach". Mądrych nie ma w tym temacie a prorokiem być we własnym kraju... wiadomo ;)
Ja wiem, że kupię telewizor gdzieś w lutym, może na początku marca i to nie dlatego, że spodziewam się wówczas jakichś ruchów cenowych ale dlatego, że taki pakt zawarłem z żoną - najpierw przeprowadzka, potem telewizor ;)
 

pibull

New member
dzięki za wyczerpujące odpowiedzi - widzę że z rozmawiam z fachowcem.

Mam jeszcze jedną prośbę - niestety jeszcze nie posiadam x-boxa 360 i nurtuje mnie jedno - czy na nieprzerobionym x-boxie odpalę kopie zapasowe filmów dvd? Wiem że gry są zabezpieczone - pogodziłem się z tym faktem, ale mam dostęp do dużej ilości filmów "dvd-r" i chciałbym wiedzieć czy będę mógł sobie z nich skorzystać. Druga sprawa to czy x-box skaluje te filmy do wyższej rozdziałki a jeśli tak to jak sobie z tym radzi?

Pozdro:D
 

RNAcid

New member
pibull napisał:
dzięki za wyczerpujące odpowiedzi - widzę że z rozmawiam z fachowcem.

Ehmmm... no wiesz... <blush> ;)

pibull napisał:
Mam jeszcze jedną prośbę - niestety jeszcze nie posiadam x-boxa 360 i nurtuje mnie jedno - czy na nieprzerobionym x-boxie odpalę kopie zapasowe filmów dvd? Wiem że gry są zabezpieczone - pogodziłem się z tym faktem, ale mam dostęp do dużej ilości filmów "dvd-r" i chciałbym wiedzieć czy będę mógł sobie z nich skorzystać.

Nie mam pojęcia szczerze mówiąc, bo nigdy nie korzystałem z czegoś takiego. Wiem jednak, że po ostatnim update'cie z Xbox Live konsola pozwala zarówno na streaming materiału WMV-HD z komputera jak i oglądanie czegoś takiego z samodzielnie nagranych płyt.
Jeśli nic nie mylę to już pierwszy Xbox pozwalał na odpalenie [większości przynajmniej] self-made DVD więc wątpię aby to akurat się zmieniło.
Sam jednak - tak jak pisałem - nie testowałem, bo nie miałem do tej pory takiej potrzeby nigdy.

pibull napisał:
Druga sprawa to czy x-box skaluje te filmy do wyższej rozdziałki a jeśli tak to jak sobie z tym radzi?

Niestety jako odtwarzacz DVD Xbox360 nie jest wyposażony w upscaler. Za to - z takich bardziej "nowoczesnych gadgetów" - niebawem [na początku grudnia zdaje się] wypuszczony zostanie na rynek add-on w postaci napędu HD-DVD do X360 w cenie około 200USD.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Proszę nie zbaczać aż tak mocno z tematu.

OT: wg moich źródeł xbox360 posiada upscaler.
 

RNAcid

New member
ar2 napisał:
Proszę nie zbaczać aż tak mocno z tematu.

OT: wg moich źródeł xbox360 posiada upscaler.

Postaram się ;)
Kontynuując - no to jestem zaskoczony, bo nie zauważyłem czegoś takiego - jakieś źródło? może być PM pliz :)
 
Do góry