Sony KD-55XE9005 VS TCL QLED U55X9006 X2

Chris89

New member
Witam wszystkich ;)
Nadszedł czas na zmianę poczciwego samsunga UE40F6320 i od miesiąca czytam, szukam, przeglądam i muszę przyznać ze na początku głowa mi pękała bo nie do końca sam wiedziałem czego oczekuje od tv. Wizyta w większym sklepie dała mi jasny obraz tego co byłoby najlepsze. Chce kupić 55” tv (odległość oglądania to 2m) z matryca 4K, HDR, oraz możliwie najładniejsza czernią i wysokim kontrastem. Zaczynałem od TV za 2800zl, lecz po czytaniu i weryfikowaniu, zwiększyłem budżet do 5700 i uważam ze to byłby maks maksów :p niestety ale wydanie 3 tys na tv mija się z celem gdyż te matryce świecą mizernie i poprostu nie byłbym z tego zadowolony.
Finalnie bardzo spodobał mi się model Sony KD-55XE9005, ale ostatnio rzucił mi do na tapetę TCL QLED U55X9006 X2. Jak wypadają te dwa modele względem siebie ? Jest co porównywać czy to dwa inne światy ?? Wiem ze najlepszy byłby oled lecz to nie ten budżet :( tv głównie służy do konsoli ps4 i Xbox one, oraz oglądania filmów wieczorami ;)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Sony ma 120hz i jest lepszy do sportu , TCL to nie ta półka cenowa , Sony może walczyć tylko z Panasem EX780 w tej cenie choć jak nigdy nie miałeś telewizora z matrycą 120hz to nie odczujesz różnicy
 

Chris89

New member
Nie ta półka bo za tanie ? Tego TCL’a mogę mieć za 4999zl a Sony kosztuje 5699zl także teoretycznie powinien go zdeklasować, chociażby dlatego ze ma 120hz matryce a tcl podobno 60hz. Aktualnie moj samsung ma 100hz matryce także obawiam się ze zauważę różnice, szczególnie w grach
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spokojnie brać TCLa 65C70 za 4999 zł
Kalibracja gratis
Pilot do obsługi głosowej gratis.
Dostawa gratis

Sony niczego nie deklasuje.
To nie Sony ale TCL C70 dostał tytuł najlepszego LCD w Europie w klasie cena do jakości przez najlepszych dziennikarzy z 26 krajów w Europie.
 

Chris89

New member
Niestety 65” byłby zdecydowanie za duży ze względu na odległość w jakiej siedzę od tv, dlatego 55” to maks. A jesteś w stanie coś powiedzieć o U55X9006 x2 ? Jakieś info odnośnie input lag i odświeżania matrycy ?? Nada się pod ps4 pro czy Xbox one X ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jeszcze lepiej zagra TCL X2 z kropkami kwantowymi. Cena 4599 zł
z kalibracją , pilotem głosowym, dostawą gratis.
 

jarek9306

New member
Ja bym proponował Sony 55xe9005. Świetnie ustawiony tv w trybie fabrycznym. dobrze podświetlenie (direct led) w swojej klasie cenowej nie ma konkurencji moim zdaniem! Będziesz zadowolony :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL Qled ma kropki kwantowe !
Sony też jest dobry.
TCL ma lepszy:
- kontrast
- Kolory
- obsługę
- dźwięk
 

Davide

Member
Ja brałbym Sonego. Można znaleźć go w dużo tańszej Cenie. W Szczecinie otworzyli Sony Centre i z tej oto okazji reklamują się , że dają 10% na każdy TV nawet Z9
 

bartek7220

New member
Zastanów się nad Panasonic 58ex780. Jeżeli Smart nie jest na pierwszym miejscu to warto go kupić. Mnóstwo godzin spędziłem nad porównywaniem dwóch i czytaniu opinii osób używających tych tv. Zdecydowanie wygrywa Panas. Sam jestem na niego zdecydowany tylko czekam na jakąś promocję.
 

barburian

New member
Bez reklam
Przed zakupem proponuję sprawdzić organoleptycznie co jak działa i jak gra.
W TCL sprawdzajcie upłynniacze, już nie pierwszy raz kupujący zwracają na to uwagę tu na tym forum i innym konkurencyjnym ,że nie działają prawidłowo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spokojnie i bez obaw możesz sięgać po QLeda .
Przewagi masz opisane.
Jeśli masz wymagania na poziomie 2 razy droższego Oleda to Ok - bierz Oleda. Ale jeśli nie to Qled zabezpieczy wszystkie Twoje potrzeby. A różnicę kasy zbieraj na Oleda który będzie za 3-4 lata w cenie Qleda Tcl'a
 

torontobis

New member
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i propozycje. Jestem teraz w kropce. Tv ma być do sypialni jako 2 TV w domu w najbliższym czasie planuję wymienić jeszcze swoją plazmę samsunga 64d8000 na jakiś większy i chciałbym, aby to wszystko miało ręce i nogi no i oczywiście, aby mnie nie zabiło finansowo. TV służą mi tylko do oglądania.
 

janusz

New member
Bez reklam
Lepiej dołóż do Sony, TCL ma za dużo niedoróbek w sofcie http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/135162-tcl-android-znalezione-bledy-i-sugestie-ulepszen.html chłopaki z Chin muszą sie jeszcze podszkolic w robieniu dobrych tv i sporo wody upłynie zanim dorównają do najlepszych

To akurat zabawne, bo jeżeli chodzi o androida to Sony ma znacznie więcej problemów od TCL-a. Temat błędów androida w TCL-u istnieje, gdyż marka TCL jest w Polsce dystrybuowana w dużej mierze za pośrednictwem tego forum, stąd tu jest właśnie najwięcej informacji. W testach modeli TCL innych niż to forum są bardzo dobre opinie odnośnie androida, często wskazujące, że to najlepszy android w TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo TCl miał modele z zapasem pamięci.
To co dopiero teraz wprowadza Philips i SOny w modelach 2017
 
Do góry