Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

Alcatraz

New member
No i wreszcie zapanował spokój8)

Ciekaw jestem co zaprezentuje Sony na CES-ie 2012 w temacie TV
Mnie także bardzo to interesuje:) No mam nadzieję, że będzie następca serii HX920, nie tylko w sensie kolejnego numeru ale przede wszystkim pod względem jakości i funkcjonalności. A tak przy okazji - jak sprawuje się u Was Youtube w wersji HD (po aktualizacji softu)? Chodzi mi o przyrost jakości w stosunku do zwykłych filmów i takie ogólne użytkowanie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Swoją drogą ciekawe kiedy wróci darmowe 5 lat gwarancji, chociaż do najwyższej serii. Myślę że nie powinni z tym zwlekać

Mysle ze niestety dopiero zobaczymy 5 lat gwarancji przed swietami wielkanocnymi ...... ale watpie w to, a najpredzej znowu przed swietami BN. Niestety w POlsce zyjemy :)
Lolek
 

Tomasz93

Member
Zgadza sie napisales ale te ustawienia nie zmienily niczego i dalej mi nie odpowiadaja katy w hx720.
I tam probowales pomoc (nie przecze) ale tutaj Twoja wypowiedz nie wniosla niczego.
Bo ja nie prosilem Cie o opinie jaki kat da mi idealny obraz.
Ja prosilem uzytkownikow tego tv by opisali swoje odczucia a w miare mozliwosci porownali do z5500.

A obrazasz to mnie Ty z kolegami bo nie odpowiada mi Wasza argumentacja wiec prowadzicie atak na zasadzie w "kupie" sila a ten jeden wyjdzie na winnego.

Dune2, czytam ten wątek od jakiegoś czasu i zastanawiam się jakież to kąty musi posiadać Z5500, że aż tak chwalisz ten telewizor w tym aspekcie. Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że jeśli kupiłbyś telewizor, który odpowiadałby (a najlepiej jakby przewyższał) jakością obrazu Z5500 to byłbyś zadowolony. Rozumiem, że HX720 nie spełnia tego warunku.

A tak dla jasności, czy byłbyś tak uprzejmy i wkleił zdjęcia obrazu Z5500 na wprost i pod kątem, i uczynił to samo z HX720? To pozwoliłoby w jakiś tam sposób ocenić nam o czym piszesz i czego oczekujesz. Jestem niezmiernie ciekaw tego porównania. Pamiętam Z5500 jak wchodził do sprzedaży i nie przypominam sobie, aby kąty zrobiły na mnie szczególne wrażenie, nie powiem obraz naprawdę niezły, choć w standardzie kolory jak dla mnie zbyt nasycone, kąty także niczego sobie, trochę lepiej niż w większości, ale znowu nie takie, że mógłbym uznać za referencyjne. Jednakże było to parę lat temu i może pamięć już zawodzić:)

Z góry dziękuję za zdjęcia.
 

dune2

New member
Bez reklam
Dune2, czytam ten wątek od jakiegoś czasu i zastanawiam się jakież to kąty musi posiadać Z5500, że aż tak chwalisz ten telewizor w tym aspekcie. Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że jeśli kupiłbyś telewizor, który odpowiadałby (a najlepiej jakby przewyższał) jakością obrazu Z5500 to byłbyś zadowolony. Rozumiem, że HX720 nie spełnia tego warunku.

A tak dla jasności, czy byłbyś tak uprzejmy i wkleił zdjęcia obrazu Z5500 na wprost i pod kątem, i uczynił to samo z HX720? To pozwoliłoby w jakiś tam sposób ocenić nam o czym piszesz i czego oczekujesz. Jestem niezmiernie ciekaw tego porównania. Pamiętam Z5500 jak wchodził do sprzedaży i nie przypominam sobie, aby kąty zrobiły na mnie szczególne wrażenie, nie powiem obraz naprawdę niezły, choć w standardzie kolory jak dla mnie zbyt nasycone, kąty także niczego sobie, trochę lepiej niż w większości, ale znowu nie takie, że mógłbym uznać za referencyjne. Jednakże było to parę lat temu i może pamięć już zawodzić:)

Z góry dziękuję za zdjęcia.

Z5500 ma naprawde swietne katy.Jak ogladalem plazmy w sklepach to nie widzialem wielkiej roznicy.
Nawet przed chwila po Twoim poscie sprawdzalem katy i siadajac na skraju bokow poza minimalna zmiana kontrastu nie ma zmian odcieni barw tak jak np. w hx720.
Ale czy jestem w stanie zrobic zdjecia ktore to oddadza - watpie ale moge sprobowac.

czern siedzac przed hx720

49688bdf92e0864a.jpg


czern siedzac pod katem hx720

fc330fe02a5fb102.jpg


czern siedzac pod katem z5500

4a82a9487704e94d.jpg


Screen z gry Crysis.
Lepszych nie umiem zrobic moim apratem.
Zdjecia nie oddaja roznicy ktora realnie jest wieksza.

W z5500 ogladajac programy cyfrowe upc niemal wcale nie ma zmian pod katem.
W hx720 jest wyraznie gorzej ale przy programach cyfrowych nie denerwuje tak jak przy grach PC.
 
Ostatnia edycja:

Soniak45

New member
dune2 skoro nikt się nie zgłasza z takim TV to ja z doświadczenia ,powiem aby zyskać czerń musisz kupić TV z pełnym podświetleniem ledowym ,ale i tak patrząc pod kątem 90 stopni nie będzie to atrament jaki widać na wprost .Dostaniesz czerń i to taką jak noc :) nie szary czy fiolet ale pojawi się tez efekcik halo ,gdy ekran jest ciemny i logo stacji sie świeci widac mała aureolkę ,która mozna trochę zniwelować podswietleniem tylnym ambilight,mimo tych niuansów skok czerni między swietlówkami w moim byłym Sony a diodami Philipsa to przepasć technologiczna na + w kierunku technologi led ( musiałbys poczytać jak z tą czernia jest bo chyba soniaki mają mniej tych stref 156 zdaje się a philips 224 ale wiadomo mają inną elektronikę wklep w googlach ,,mega test hx 920 i 1 od góry ,masz tam zdjęcia czerń , kąty i porównania do hx 900.Plazmy mają podobno czerń lepszą ale dla mnie one jak sie w nie wślepiam to mam wrazenie że migoczą.To forum porad , więc zapytam :) skoro już masz 46"tv ,to czy nie lepiej zamiast wydawac kolejne 9 tyś na drugi , kupić projektor 3d full HD miałbyś 200 cali i obraz z każdego kąta identyczny ,a i jak opisują fachowcy na forum to czerń podobno lepsza niż w lcd,choć jestem bardzo zadowolony z czerni i kolorów w moim nowym nabytku to myślę że taki ekran to już namiastka kina, do zwykłego oglądania 40 stka a jak jakis mega hicior do obejrzenia z rodzinką lub znajomymi to 200 " sam się przymierzam .
-------------------------------------------------------------------------
sony 40" w5500/sony hx 1/sony bdv e-870/philips 40" 9705/xbox 360 250GB+kinect
 

dune2

New member
Bez reklam
Dzieki za podpowiedzi ale poki co zostane przy kupnie hx920.Mozna go kupic za 8 tys a projektor i obraz 200 cali brzmi pieknie ale nie mam tak duzej wolnej sciany i zeby taki obraz objac wzrokiem musialbym wyjsc na ulice ;)
Wezme hx920 a jak sie zawiode to kupie philipsa 9706.Sobie zostawie dwa najlepsze a pozostale dam komus z rodziny.
Nie jestem jakims maniakiem tv ale chce miec dwa tv ktore maja bardzo dobre katy i w miare dobra jakosc obrazu.
Porownujac hx720 do z5500 stwierdzilem ze ten drugi ma lepsze katy ale za to gorsze kolory i kontrast.
Mam nadzieje ze hx920 to bedzie taki mix tych tv a moze jeszcze lepszy chociaz nie ukrywam ze obawia msie tej szyby.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Z5500 ma naprawde swietne katy.Jak ogladalem plazmy w sklepach to nie widzialem wielkiej roznicy.
Nawet przed chwila po Twoim poscie sprawdzalem katy i siadajac na skraju bokow poza minimalna zmiana kontrastu nie ma zmian odcieni barw tak jak np. w hx720.
Ale czy jestem w stanie zrobic zdjecia ktore to oddadza - watpie ale moge sprobowac.

czern siedzac przed hx720

49688bdf92e0864a.jpg


czern siedzac pod katem hx720

fc330fe02a5fb102.jpg


czern siedzac pod katem z5500

4a82a9487704e94d.jpg


Screen z gry Crysis.
Lepszych nie umiem zrobic moim apratem.
Zdjecia nie oddaja roznicy ktora realnie jest wieksza.

W z5500 ogladajac programy cyfrowe upc niemal wcale nie ma zmian pod katem.
W hx720 jest wyraznie gorzej ale przy programach cyfrowych nie denerwuje tak jak przy grach PC.

Jako własciciel 52Z5500 muszę sie podpisac pod oceną bardzo dobrych kątów tego TV. Szkoda,że muszę zmienić aby kupić wiekszy.
 

Carexpert

New member
Czy ktoś z forumowiczów ma Sony hx920 w 55 calach? Chciałbym go kupić zmieniajac z Panasonica 50 calowego VT20EA. Co sadzicie o tym tv? Wart swojej ceny?
 

Alcatraz

New member
Witaj Carexpert! Chciałbym zapytać dlaczego mając plazmę 50VT20 nie chcesz zmieniać na 55VT30, tylko na LEDa Sony? Pytam ponieważ wielu użytkownikom plazmy do głowy by to nie przyszło:) Jak czytam wypowiedzi kilkunastu osób na tym Forum to mam wrażenie, ze plazma jest szczytem jakości obrazu a Ty chcesz ten "ideał porzucić"?:) A już całkiem poważnie to interesują mnie powody, dla których planujesz zmienić plazmę na LED. Pozdrawiam.
 

Pioneer1980

New member
Witaj Carexpert! Chciałbym zapytać dlaczego mając plazmę 50VT20 nie chcesz zmieniać na 55VT30, tylko na LEDa Sony? Pytam ponieważ wielu użytkownikom plazmy do głowy by to nie przyszło:) Jak czytam wypowiedzi kilkunastu osób na tym Forum to mam wrażenie, ze plazma jest szczytem jakości obrazu a Ty chcesz ten "ideał porzucić"?:) A już całkiem poważnie to interesują mnie powody, dla których planujesz zmienić plazmę na LED. Pozdrawiam.

Również tego nie rozumiem. Plazma Panasonic Vt 30 to najlepszy tv na rynku.
 

Tomasz93

Member
Z5500 ma naprawde swietne katy.Jak ogladalem plazmy w sklepach to nie widzialem wielkiej roznicy.
Nawet przed chwila po Twoim poscie sprawdzalem katy i siadajac na skraju bokow poza minimalna zmiana kontrastu nie ma zmian odcieni barw tak jak np. w hx720.
Ale czy jestem w stanie zrobic zdjecia ktore to oddadza - watpie ale moge sprobowac.

czern siedzac przed hx720

49688bdf92e0864a.jpg


czern siedzac pod katem hx720

fc330fe02a5fb102.jpg


czern siedzac pod katem z5500

4a82a9487704e94d.jpg


Screen z gry Crysis.
Lepszych nie umiem zrobic moim apratem.
Zdjecia nie oddaja roznicy ktora realnie jest wieksza.

W z5500 ogladajac programy cyfrowe upc niemal wcale nie ma zmian pod katem.
W hx720 jest wyraznie gorzej ale przy programach cyfrowych nie denerwuje tak jak przy grach PC.

Istotnie kąty w Z-etce wyglądają znacznie lepiej. Ale z drugiej strony wyraźnie widać, że obraz w HX720 jest bardziej naświetlony. Wydaje mi się, że już to robiłeś, ale jak to wygląda, gdy na HX720 zmniejszysz podświetlenie? Nadal jest tak źle?

Dzisiaj przyjrzałem się, po raz kolejny, kątom w nieskalibrowanym HX920 i one także nie są idealne. Na przykład czerń ma tendencje do przechodzenia w granat. A więc może się okazać, że również HX920 nie zadowoli Ciebie w pełni.
 

don111

Banned
Witaj Carexpert! Chciałbym zapytać dlaczego mając plazmę 50VT20 nie chcesz zmieniać na 55VT30, tylko na LEDa Sony? Pytam ponieważ wielu użytkownikom plazmy do głowy by to nie przyszło:) Jak czytam wypowiedzi kilkunastu osób na tym Forum to mam wrażenie, ze plazma jest szczytem jakości obrazu a Ty chcesz ten "ideał porzucić"?:)
może myśli właśnie że Sony HX920 jest ideałem ? albo nie jest świadomy że technologia LCD też wa "drobne" wady ? ;)
 

Carexpert

New member
Plazma w zasadzie flagowa Panasonica to moim zdaniem ich najwieksza porazka! Nie chce juz na nia nawet patrzeć. Dzis zostala zwrócona do sklepu na towar nie zgodny z umowa. Telewizor zupełnie nie radzi sobie z ruchem a ma mieć 600Hz czestotliwość. Za poruszjacym sie obiektem goni cień RGB ( na sygnale SD) i czasem upierdliwie piszczy. Stare telewizory 50Hz graja lepiej niz to cudo techniki. Po wlaczeniu niby inteligentnej funkcji tworzenia klatek dajacej plynny ruch i 600Hz obraz skacze jeszcze bardziej nie dajac sie zupelnie ogladać. Oddałem na reklamacje i wiecej nie chce tego tv i niczego co ma w nazwie Panasonic
 

Carexpert

New member
może myśli właśnie że Sony HX920 jest ideałem ? albo nie jest świadomy że technologia LCD też wa "drobne" wady ? ;)

Właśnie nie znam tego TV a wydaje sie grac dobrze na zwykłym sygnale. To jeden z moich faworytow i i biore go pod uwage w zakupie ale właśnie chce poznać wasze opinie o tym tv.
Panasa ogladałem w salonach który grajac na materiale promocyjnym pokazujacym bajer 600Hz tez ma skokowy ruch na modelu nowszym czyli VT30 i juz go nie chce.

Jakie wady ma HX920 jak znacie dajcie znac a ja go testujac w salonie bede wiedzial na co patrzec
 

robertos80

New member
Właśnie nie znam tego TV a wydaje sie grac dobrze na zwykłym sygnale. To jeden z moich faworytow i i biore go pod uwage w zakupie ale właśnie chce poznać wasze opinie o tym tv.
Panasa ogladałem w salonach który grajac na materiale promocyjnym pokazujacym bajer 600Hz tez ma skokowy ruch na modelu nowszym czyli VT30 i juz go nie chce.

Jakie wady ma HX920 jak znacie dajcie znac a ja go testujac w salonie bede wiedzial na co patrzec

uważaj, bo zdarzają się też takie modele (tu HX923): AVForums.com - View Single Post - Sony Bravia HX923 TV Thread - Part 4
 

dune2

New member
Bez reklam
Istotnie kąty w Z-etce wyglądają znacznie lepiej. Ale z drugiej strony wyraźnie widać, że obraz w HX720 jest bardziej naświetlony. Wydaje mi się, że już to robiłeś, ale jak to wygląda, gdy na HX720 zmniejszysz podświetlenie? Nadal jest tak źle?

Dzisiaj przyjrzałem się, po raz kolejny, kątom w nieskalibrowanym HX920 i one także nie są idealne. Na przykład czerń ma tendencje do przechodzenia w granat. A więc może się okazać, że również HX920 nie zadowoli Ciebie w pełni.
Zgadza sie.Zetka ma lepsze katy ale mniejszy kontrast i to wyraznie widac.
Jednak katy sa dla mnie najwazniejsze i faktyczie zanim kupie hx920 to w paru miejscach musze go obejrzec na normalnym sygnale a nie promocyjnym.
Wezme ze soba laptopa z crysis i to bedzie najlepszy test bo w grach najbardziej widac problem katow.

HX720 ustawialem na rozne sposoby i faktycznie od ustawien sporo zalezy ale jakby go nie ustawiac to katy sa na tyle slabe ze dla mnie ten tv to porazka.Podkreslam ze ja jestem bardzo wyczulony na katy i znam uzytkownikow tego tv ktorzy sa zachwyceni i ich zdaniem problem katow niemal nie istnieje.

Naprawde nie rozumiem czemu nowe tv maja slabsze katy niz pare lat temu przeciez to zwyczajne cofanie sie.Katy w tv to podstawa a zwlaszcza w tak duzych tv jak 46 czy 55 cali.

Gdyby nie fakt ze nie chce miec piecyka w domu a prad coraz drozszy to bym kupil plazme.
Chociaz w plazmach odbior wydaje sie jakis malo przyjemny jak z tv crt.
 
Ostatnia edycja:
Do góry