Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A teraz kolega Wyszkowaty, widzisz tojest problem bo akurat w tym sklepie co stoi ten tv a to jest jeden z saturnow w Warszawie jest jednym z gorszych sklepow i niestety nie da sie nic podlacczyc bo ani dvd nie mozna wlzoyc ani bluray bo nie moga znalesc pilota do tego modelu bluray co jest podlaczony :) widzisz w Polsce zyjemy niestety. Cena byla kosmiczna 11999 takze tak patrzac na niego i na soniaka ja wole soniaka bo mi mniej zalezy na 3d. A reklamowki ktore leca w 3d sa rewelacyjne i rewelacyjnie sie oglada, lepiej dla mnie jest w lg jak w soniaku ale to tylko 3d i ich material, ale mysle ze na filmie 3d tez bedzie lepiej bo takie sa wlasnie odczucia co napisalem wyzej w poscie. Takze tutaj o inne rzeczy nie pomoge , moze w przyszlym tygodniu pojade tam kiedys i moze poprosze zeby zmienili bluray :) moze sie uda ale tam sredni goscie pracuja wiec moze byc ciezko a tam gdzie sa ok ludzie to znowu nie ma tego modelu. Pozdrawiam
lolek
 

Soniak45

New member
Lolek126 -Jeszcze raz dzięki i napewno pomogłeś muszę temat przeanalizować dokładnie i obejrzeć jakiś dłuższy materiał aby potem nie żałować ,choc od zawsze nie byłem przekonany do 3d dlatego wybrałem Fila 40 stke z 3 d ready kierujac się obrazem 2 D i ambi.Dodatkowo moja przypadłosć jestem okularnikiem :) + druga para okularów z 3 d będe wygladał jak robokop żarcik :) .Ok koniec mych dywagacji nie zawracam juz głowy dzieki i Pozdrawiam Cię i Wszystkich Forumowiczów męczących oczy nad moimi postami :) życząc Zdrowych i Wesołych Swiat i aby Nowy Rok przyniósł wiele roztrzygnieć na + odnośnie jakości i cen TV, abyśmy się nie musieli zastanawiać i utwierdzać w nieskończonosc jaki TV i jakiej firmy kupic .Pozdrawiam
-------------------------------------------------------------------------
sony 40"KDL W5500/sony BDV-E870/sony HX1/PS3/philips 40"9705
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam kolego ja mysle ze nikt sie nie meczy jak udziela porad z serca, kazdy kto tutaj pisze i pomaga to raczej kieruje sie tym ze chce pomoc, doradzic i cieszyc sie z tego jak ktos jest zadowolony z zakupu. Choc i zdarzaja sie tacy co .... ale nie bede pisal bo szkoda czasu na to :) raz jeszcze pozdrawiam i zycze dobrego zakupu ;-)
lolek
ps ale najwazniejsze to samemu moc zobaczyc , obejrzec podotykac i wtedy podjac decyzje ;-)
 

SIXXTBONE

New member
Witam (nowy na forum),
przeczytałem wątek od deski do deski a to z tego względu, iż planuję kupić model SONY HX920 (przymierzam się do 55", chyba że do wakacji 65" zejdzie poniżej 14.000 zł). Oczywistym jest, że przed wydaniem TAKICH pieniędzy trzeba przeszukać fora z opiniami. Otóz: model HX920 faktycznie ma problemy z tzw. latarkami jak wspomniano w tym wątku, czy też świeceniem matrycy (niebiesko/fioletowe miejsca), wiem bo widziałem takie egzemplarze. Ale: jest pewna prawidłowość będąca odstępstwem od tego zjawiska a mianowicie kupując ten model (HX920), bez znaczenia czy 55" czy 65" NALEŻY się sugerować datą produkcji tzn. szukać egzemplarzy z Października (October na opakowaniu tekturowym TV). Z jakichś względów egzemplarze wcześniejsze są wadliwe. Wiem o tym z kilku forów, ale, i tu uprzedzę ewentualne pytania, miałem okazje (2 krotnie) na własne oczy testować egzemplarze 55" i 65" (te z października) i nie ma efektu tzw. latarek czy też efektu niebiesko/fioletowej barwy matrycy. To mnie, choć nie ostatecznie, przekonało do kupna, teraz tylko czekam na ewentualne przeceny po nowym roku/bliżej wiosny. No i mam dylemat czy 55" czy 65" - wierzcie mi jest RÓŻNICA. Po tym jak zobaczyłem 55 cali tego egzemplarza byłem wniebowzięty i myślałem że to kolos ale gdy zobaczyłem obraz na 65" oniemiałem. SZOK. Gdyby nie cena - tylko 65 cali wchodziłoby w gre. Stąd moje oczekiwanie (pewnie nieuzasadnione znając politykę Sony) ale i tak poczekam bo warto. Na sam koniec dodam, nie będąc ekspertem jak co niektórzy tutaj (nie drwię) w sprawach audio-video - obraz w tym telewizorze to MASAKRA pisane właśnie wielką literą!!! Czerń jest czarna, kolory przepiękne a przy tym design. Cudeńko. Mam nadzieję że choć trochę komuś pomogłem. I na koniec, nie jestem pracownikiem Sony ani żadnym naganiaczem, opisuje moje wrażenia i niczyje inne. Ja już podjąłem decyzje co do modelu, choć nie jego wielkości.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam kolege pewnie kilku by sie znalazlo co by tak pomyslalo ze jestes z sony czy tez kolega prezesa sony :) ale powaznie to ciekawe co napisales odnosnie daty produkcji, moze faktycznie cos zrobili aczkolwiek nie mam pojecia co by takiego mogli zrobic na koniec serii tej bo przeciez juz od kwietnia beda sie pojawiac nowe modele soniaka - choc kilak miesiecy jeszcze zostalo.... Pozdrawiam i zycze dobrego wyboru wielkosci :) a jednak wielkosc ma znaczenie :)
lolek
 

macek

New member
Bez reklam
Witam bede potrzebowal wieszak do 55-tki mozecie cos ciekawego polecic,tylko bez kosmicznej ceny, widzialem omnimount,dosc ciekawe wieszaki ale moze cos innego.

Z ta data z pazdziernika to dosc ciekawa sprawa,wlasnie mam zamiar zamowic takze...,czyli na kartonie widnieje takowa?
 

Mylagos

New member
Bardzo ciekawa informacja o tej dacie. No cóż model HX920 jest najwyższym modelem, więc jego cena jest naprawdę wysoka, ale w zamian za to gwarantuje naprawdę świetny obraz. Co do jakiś obniżek cen, to po prostu trzeba mieć nadzieję :)
 

wtsz1

New member
Hx920

Witam ponownie.
Jako, ze pojawil się nowy wątek w sprawie podświetlenia dolnych rogów tv Sony opiszę w jaki sposoó powstaje to zjawisko i dlaczego.
Zamieszczę zdjęcia przed i po naprawie .
Robię to po 3-tyg bezskutecznym skontaktowaniu się z firmą Sony.(brak jakiegokolwiek odzewu) użytkownicy maja prawo wiedzieć co może grozić prawidłowej eksploatacji kupionego telewizora.
pozdr wtsz
Takie sa efekty mojej pracy:


 

SIXXTBONE

New member
Panowie,
żebyśmy się dobrze zrozumieli, problemy o których piszemy w modelach z października są zredukowane do minimum (śladowe ale jednak są, ale to już teraz kwestia kalibracji i zwykły zjadacz chleba nie będzie miał z tym problemu). Już modele z września były znacznie lepsze od tych z czerwca i lipca. Sony oczywiście do błędów, ewidentnych, się nie przyznaje a już brak części zamiennych po okresie 2-3 lat to skandal. 5 letnia gwarancja to mus (w salonach Sony Center do końca roku, podobno tylko). Ja biore pod uwage tylko modele z datą październikową, prosze mi wierzyć obraz to mega doznanie. Dla tych co grają - niestety nie miałem okazji sprawdzić input laga (tak, grywam czasami na PS3, choć rzadko). Gdyby ktoś miał to sprawdzone to prosze o posta. Świetne forum by the way. Szkoda że tego cudeńka nie moge sprawić sobie na święta:(
 

wtsz1

New member
Hx920

Wyjaśnię na czym polega zjawisko świecenia w dolnych rogach ekranu TV Sony.
Konstruktor chcąc zwiększyć sztywność tv wykorzystał tylna pokrywę jak sprężynę ,która ściska dwa elementy po dokręceniu (matryca i panel tylny –blacha). Zrobił to w ten sposób , że górne śruby nie wywołują naprężenia w tylnym panelu. U góry tylny panel tylny dotyka elementów montażowych. W środkowych śrubach jest już mały odstęp i tutaj zaczyna działać siła dociskająca. Na dole ten odstęp jest największy. Tutaj siła jest bardzo duża i co ważne występuje dodatkowo moment zwiększający tę siłę , ponieważ blacha opiera się na krawędzi TV, a śruby jest oddalone są o 35mm. Wszystko jest w porządku. Telewizor jest sztywny ,nic nie trzeszczy, przechodzi kontrolę jakości . Taka sama siła działa oczywiście na panel przedni tylko od tyłu. Tv jest skręcony ,przechodzi kontrole jakości i wszystko jest ok, ale po dniu ,tygodniu siła generując naprężenia w panelu przednim ,powoli zaczyna go zniekształcać do wewnątrz. (tutaj plastik nie zachowuje się jak sprężyna). Proces ten jest długotrwały. Panel przedni zaczyna się uginać (zapadać) najbardziej w dolnych rogach ekranu (są tam dwie śruby w rogach i dwie na dole) wywierając nacisk na matrycę i mamy efekt mory. Można to sprawdzić na komórce naciskając kciukiem na ekran (byle nie dotykowy).
Gdyby śruby były blisko krawędzi to zjawisko nie wystapiłoby.
Teraz pytanie jak długp matryca wytrzyma ? Ile matryc zostało uszkodzonych i zostanie ? Czy po okresie gwarancji czy przed? Czy i kiedy odklei sie gorilla?
Clouding w tym TV przybiera kształt regularny .Przybiera kształt sektorów. Najmnieszy promień swiatła w rogach ekranu w ustawieniach menu –obrazy muzyka . Swiadczy o tym zjawisku.
Dlaczego serwis na to nie wpadł? Tworzywo z ,którego wykonano ten TV nie odpręży się w ciągu dnia czy tygodnia bez ingerencji. Nazwano to , wiec cloudingiem.
Jeżeli popuścimy śruby zacznie wszystko wracać do normy ,ale co ze sztywnością TV . Czy po pewnym czasie nie zacznie się nam wichrować.
Pisalem w ten sposób, żeby było to zrozumiale dla wszystkich.
 

Zimny_

New member
Części zamienne i ich czas dostępności jest względny i zależy od wielu czynników. Sam fakt ich braku dla osób posiadających gwarancję 5cio letnią jest akurat na ich korzyść. W przypadku usterki telewizora przy braku części - telewizor zostanie on wymieniony na nowy.
Co do input lag, dane z Internetu są różne. Wahają się od 25ms do 30ms przy wyłączonym Motionflow. Tylko pytanie, czy te badanie były robione w trybie "GRA"...
 

Alcatraz

New member
Spotkałem się z testem, w którym wynik był na poziomie 25-27ms w trybie "gra" a więc to się potwierdza. W testach telewizor był rekomendowany do gier, lag na poziomie, który jest niezauważalny nawet w szybkiej akcji.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam a propo 5 letniej gwarancji w centrum sony jeszcze jakis czas temu kiedy pytalem sie o 5 letnia gwarancje to mowili ze raczej nie beda dawac w tym roku, podobno w zeszlym tez to samo bylo ..... ja mysle ze w przyszlym roku bedzie to samo, a juz podejrzewam ze od padziernika to znowu wprowaadza chodzi o sprzedaz jakby nie patrzec. A jak nie to i tak mysle ze jak ktos wydaje taka a nie inna kwote to go stac na to i mysle ze kazdy dokupi sobie jeszcze te 3 lata w razie czego..... a wtedy niech nie maja czesci to musza dac nowy tv tej samej klasy ewentualnie kase na taki tv a to jest lepsze dla klienta. Pozdrawiam.
Lolek
 

jkarwala

New member
Części zamienne i ich czas dostępności jest względny i zależy od wielu czynników. Sam fakt ich braku dla osób posiadających gwarancję 5cio letnią jest akurat na ich korzyść. W przypadku usterki telewizora przy braku części - telewizor zostanie on wymieniony na nowy ...

Czy na korzyść to przekonamy się dopiero wtedy, gdy będzie wiadomo jaki telewizor zaproponują na wymianę jeżeli taki HX920 będzie do wymiany za np. 2,5 roku.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Części zamienne i ich czas dostępności jest względny i zależy od wielu czynników. Sam fakt ich braku dla osób posiadających gwarancję 5cio letnią jest akurat na ich korzyść. W przypadku usterki telewizora przy braku części - telewizor zostanie on wymieniony na nowy.
Co do input lag, dane z Internetu są różne. Wahają się od 25ms do 30ms przy wyłączonym Motionflow. Tylko pytanie, czy te badanie były robione w trybie "GRA"...
Gorzej z tymi którzy kupią z gwarancją 2 letnią i im po 2.5 roku odmówi posłuszeństwa. Lub padnie Ci po pięciu latach. Co do wymiany na nowy to niestety na to nie licz. Miałem topowy 52Z5500 który padł po 1.5 roku działania. Oczywiście części nie było, nowego też. A nowego nie chcieli mi dać mimo zapisu w mojej pięcioletniej gwarancji. Więc jak kupisz teraz HX920 w promocji za powiedzmy 10000zł i Ci padnie to Sony nie da Ci topowego modelu który znowu będzie kosztował powiedzmy 13tzł. Wolą oddać kasę i głęboko mają zapisy w gwarancji. Nie dotrzymują umów. Nie wierz w zapisy gwaracnji Sony. Zrobią co jest dla nich wygodne. Lub zaproponiją Ci wymianę na niższy, już nie topowy model bo według nich on i tak będzie lepszy niż nie produkowany już HX920. Na następce najwyższego modelu nie masz co liczyć. Sam się o tym przekonałem.
 

Alcatraz

New member
Wolą oddać kasę i głęboko mają zapisy w gwarancji.
Każdy normalny człowiek woli dostać kasę - masz dzięki temu większą możliwość wyboru a nie płacze i lamenty, że nie potrafiło się wyegzekwowac zapisów gwarancji czy coś tam jeszcze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam dokladnie zgadzam sie z poprzednikiem, a w takim razie HQ150 ile zaplaciles za swoj tv a ile ci oddali kasy po 1,5 roku jak padl i nie bylo czesci do niego? Pozdrawiam
Lolek
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam dokladnie zgadzam sie z poprzednikiem, a w takim razie HQ150 ile zaplaciles za swoj tv a ile ci oddali kasy po 1,5 roku jak padl i nie bylo czesci do niego? Pozdrawiam
Lolek
Oddali tyle ile zapłaciłem.
Nigdzie, nigdy nie napisałem że mnie okradli. Tylko zawsze będę powtarzał, że złamali warunki gwarancji, mimo tego że chciałem żeby postąpili zgodnie z nimi. Lubie po prostu jak umowy są dotrzymywane. Wiem że to obecnie rzadki przypadek ale taki nienormalny jestem. Nie lubię jak ktoś łamie zawartą umowę argumentując że to i tak będzie dla mnie lepsze. Na podstawie tego jak ze mną postąpili, mam pełne prawo twierdzić ,że Sony to firma nie dotrzymująca umów.
 
Do góry