Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

plejak

Banned
Do Plejak: Jestem zainteresowany kupnem 55 HX920. Który Sony Center daje takie warunki i czy dostawa gratis jest na terenie calej Polski?
tu masz ciekawy link z internetu:
OKAZJA! Najwyższy model FULL HD SONY KDL-55 HX920 (1885673069) - Aukcje internetowe Allegro


Tych salonów jest dużo w Polsce .Ja rozmawiałem w tym:
al. Jana Pawła II 30
93-570 Łódź

tel.: (42) 630 03 01
kom: 605 76 72 11poniedziałek - sobota: 9:00 - 21:00
niedziela: 10:00 - 19:00
http://www.sony.pl/hub/sony-centre
 
W

wtsz

Guest
Mój ma wade jak wiele innych tego typu. Dpstałem uzasadnienie że tak ma być i nie przeszkadza to w ogladaniu tegoż sprzętu.:?
Ciekaw jestem dlaczego sprzedaje .Za duzy....
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mój ma wade jak wiele innych tego typu. Dpstałem uzasadnienie że tak ma być i nie przeszkadza to w ogladaniu tegoż sprzętu.:?
Ciekaw jestem dlaczego sprzedaje .Za duzy....

No wiem i myślałem że właśnie trafił na rynek. A tu widzę chyba następny niezadowolony.
A swoją drogą może byś nam to uzasadnienie przedstawił? Ciekawa sprawa.
 

plejak

Banned
Mój ma wade jak wiele innych tego typu. Dpstałem uzasadnienie że tak ma być i nie przeszkadza to w ogladaniu tegoż sprzętu.:?
Ciekaw jestem dlaczego sprzedaje .Za duzy....
Zmienia system na Loeve w salonie.Poszedł za 9100 przy 22 miesiącach gwarancji,Moim zdaniem nie warto było za tyle,Lepiej już za 1700 zł więcej i 5 lat pełnej gwarancji.
A tv te grają zajebiście (mimo efektu halo niewielkiego) .Można się przekonać w salonie.Z aktywnych napewno najlepsze 3 d - choć ostatnio promowane przez lg pasywne zdobywa przewagę.Wczoraj w konkurencyjnym sklepie stała obok sharpa i sonego plazma panasonica serii g.Biały był po prostu szary.Makabra.Ale ilu ludzi tyle opinii.Na dzień dzisiejszy za 10800 nie znajdziecie lepiej odtwarzajacego obraz 55 calowego tv.
 
W

wtsz

Guest
SPROSTOWANIE
W poście 159 napisałem, że zdjęcia na niebieskim forum zostały podretuszowane. Odwołuje te słowa i przepraszam piszącego test skądinąd bardzo dobry.

Zmiana podświetlenia ekranu mojego laptopa i taki klops.
 
Ostatnia edycja:
W

wtsz

Guest
W uzasadnieniu z serwisu otrzymałem informację ,ze tak ma być.Telewizor został porównany z innymi tego typu. Wynika z tego ,że jest to norma ,więc nie widzę sensu ciągnięcia dalej tej sprawy.
LOEWE
 

Alcatraz

New member
Norma nie norma, widzisz sens czy nie ale skoro juz zacząłeś mieszać to chociaż dokończ bo tak naprawdę to oprócz tego jednego zdjęcia, w którym odbija się połowa osiedla czyli prawie WSZYSTKO niczego więcej nie pokazałeś. A zapowiedzi były buńczuczne, prawie do likwidacji Sony włącznie. I co?
 
W

wtsz

Guest
To osiedle to mój DOM! PISZĘ WYRAŹNIE? ZJAWISKO TO WYSTEPUJE W TYCH TELEWIZORACH POWSZECHNIE. TO CO MAM JESZCZE DOŁOŻYĆ > MAŁO?
Przy okazji widać jak działa BLACK PANEL
 

Alcatraz

New member
Osiedle czy dom w każdym razie odbija się jak krowie po liściach:)) Dajesz zdjęcia i film albo nie było tematu kolego miły...

Naryczałeś się, ostrzegałeś i... co? Powszechne? Kolega zamieścił swoje zdjęcia, na których nie ma takich problemów. KONKRETY!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam kolega poprostu sie napisal ponastraszal malo co by firma sony nie upadla z tego powodu ale jakos udalo sie przezyc firmie sony:) kolego ten typ tak ma i albo sie to komus podoba albo nie i tyle to podswietlenie to wada wielu tv a jelsi chodzi o odbicie to i tak nie jest zle z odbiciem sa gorsze tv a tak zeby w wogole nie odbijal to kilka na krzyz jest tv w loewe tez sie odbija, wczoraj sprawdzalem malo tego jest taka seria Artc czy cosik w tym stylu moze slowo przekrecilem ktory to w podstawie kosztuje 13 tys za 46 cali do tego trzeba zaplacic za 3d , za podstawe do tv plus 2 pary okularow 1000 zl wiec jeden wielki koszmar i powiem szczerze ze wole soniaka920 czy tez lg 980 100 razy jak ten loewe. Pozdrawiam wszystkich.
Lolek
 

jarecki.g

New member
zdjęcia tv i konkluzja

Witam!
Zgodnie z obietnicą zamieszczam fotkę "latarek" w dolnych narożnikach:
01112011520.jpg

a tak to samo z włączoną lampą:
01112011518.jpg

jeszcze inne fotki z menu:
01112011528.jpg 01112011529.jpg

tak wygląda włączony panel bez podania sygnału:
01112011530.jpg

i jeszcze jedna fotka z końcówki filmu, który akurat oglądałem:
01112011544.jpg


nie ma co się dziwić koledze wtsz, bo rzeczywiście jakiś problem jest, a w tv z najwyższej półki renomowanej firmy nie powinno się to zdarzyć, a jeżeli już się zdarzy to wzorem firm samochodowych powinni uderzyć się w piersi i ogłosić akcję serwisową - w tym przypadku w/g mnie powinni wycofać ze sprzedaży felerne modele, zlikwidować problem i wymienić klientom na nowe bez wad!
Odnośnie tej wady, to moim skromnym zdaniem nie jest to wada matrycy tylko szkła, którym pokryty jest cały front lub samego jego montażu z matrycą. Skąd taka teza? Otóż zauważyłem w trakcie występowania zjawiska "latarek", że gdy spojrzę pod innym kątem, tak żebym patrzył na wprost narożnika, a nie na środek ekranu to niepożądany efekt zanika i widać, że panel świeci równomiernie... EUREKA! odkryłem przyczynę defektu - może dostanę jakąś prowizję od Sony? Ha, ha!

Podsumowując, jak widać na załączonych obrazkach nie ma problemu (przynajmniej u mnie) podczas normalnego oglądania tego tv. Odbicia światła dziennego są i będą w każdym tak zaprojektowanym tv - wszelkiego rodzaju filtry (tu "OptiContrast") jedynie minimalizują ten efekt. Niemniej jednak to dzięki tej tafli szkła głębia obrazu jest większa i obraz przyjemniejszy, wyraźniejszy (przynajmniej dla mnie). W matowych matrycach też odbija się światło lecz oczywiście w mniejszym stopniu za to obraz jest trochę "inny" - życie to sztuka kompromisów;)
 
Ostatnia edycja:

greg555

New member
Jak wcześniej już pisałem mam KDL-46HX920 i drugi KDL-55HX920.
Jak na razie telewizory spisują się Super, ale to dopiero 3 msc.
Jestem jak do tej pory bardzo zadowolony, a lepszego obrazu nie znalazłem.
To drogi sprzęt, więc w obawie o najgorsze zakupiłem dodatkowo 5 LAT GWARANCJI !!!
Jeżeli będzie jakiś problem, będę się martwił potem.
Teraz mam Fan i oglądam Tenis na Eurosporcie w HD.

Oczywiście, że obawiam się jakiejś awarii i dlatego dokupiłem 5-letnią gwarancję. TV Może się zepsuć za miesiąc, ale może chodzić bez awarii i 10 lat. Tego nie da się przewidzieć w ŻADNEJ FIRMIE!!!
Mam już kilka sprzętów Sony i spisują się bez zarzutu, w tym kamerę ponad 10lat i laptopa od prawie 3 lat. Laptopy polecam, bo zero problemów, a poprzednie dwa Laptopy Toshiby padły i były wielokrotnie naprawiane.
Telewizory faktycznie kupiłem w Centrum Sony po najniższej cenie Internetowej.
No cóż i tak każdy sam zdecyduje, co wybrać.
Pozdrawiam
Greg555
 

macek

New member
Bez reklam
No coz na powyzszych zdjeciach na ciemnych planszach ja tam nie widze zadnych ulomnosci,natomiast na niebieskich planszach oczywiscie widac przebarwienia,no ale taka jest technologia i albo sie z tym godzimy albo nie.
 

Alcatraz

New member
Myślę, że Macek dotknął sedna sprawy. Zgadzam się z tym w pełni. Jeśli coś odbiega od prawidłowości - bezwzględnie trzeba naprawiać i dochodzić praw. Jednak to nie to samo co sztucznie "pompowane" problemy i sugerowanie, że to sprawa powszechna.

Przy okazji... ktoś tu pisał o Loewe. Bardzo zacna i zasłużona firma ale na dzień dzisiejszy technologicznie raczej przeciętna. W ich ofercie nie ma telewizorów Full Led z local dimming!!! A kupowanie Edge LED za grubo ponad 20 tys. zł uważam za... delikatnie mówiąc dziwne.
 
W

wtsz

Guest
W opinii technicznej otzrymałem odpowiedź ,ze takie zjawisko MOŻE występować .Tak samo odnioslo sie do tego Sony Center. Więc to taki clouding w tym modelu. I nie mieszajmy tu LOEWE ,bo to chyna naduzycie.
Loewe Individual.
55 Compose 3D
Full-HD-LCD
E-LED-Backlight
Individual_55zoll.png
smallCube.png


55 Compose
Full-HD-LCD
E-LED-Backlight
Individual_55zoll.png


46 Compose 3D
Full-HD-LCD
E-LED-Backlight
Individual_46zoll.png
smallCube.png


46 Compose
Full-HD-LCD
E-LED-Backlight



Ceny takie jak mialo niedawno SONY
 
Ostatnia edycja:
Do góry