Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

W

wtsz

Guest
Nie ma sie co spodziewać ,ze bedzie całkowicie czarno, Wynika to z podswietlenia. Efekt halo w zasadzie nie przszkadza w ogladaniu wystepuje po filmie przy napisach.Tyn nie ma sobie co awracać

Po prostu sugestia . Czarne robi sie granatowe od nierównomiernego podswietlenia.

SONY jak macie wady w telewizorach to prosze dajcie przynajmniej kogoś bardziej inteligentnego ,a nie tylko obrażajacego.

Przeciez to nie jest znęcanie się nad firmą tylko wskazówki na co mają zwrócić uwagę kupujący.

Napiszę to co wiem i uda mi sie zarejestrować o tym telewizorze. Przedstawię też sprawę serwisu i uzasadnienie. Nie zamierzam bywac na tym forum i wdawać sie w jałowe dyskusje i pyskowki.
Mam nadzieję ,że moje informacje zaoszczędzą wiele rozczarowań kupującym ten model (następny też chyba ma taką technologie) . Ja na sasiednim forum przeczytałem ,że o cloudingu nie może być mowy. Postaram się udowodnić, że takowy wystepuje. Oprócz tych nieszczesnych narożikow.

pozdrawim wszystkich zaangażowanych i nie zaangażowanych w promocje firmy Sony.
p.s.
Alcatraz bylo mi bardzo miło polemizować z tobą, niestety to nie moja działka, dlatego jak to człowiek moge się w penych sprawach mylić
 
Ostatnia edycja:

MarcinCC

Banned
No to już wiecie czemu m.in. ten temat został na tamtym forum zamknięty.
I nie jest fakt występowania takiego obrazu w HX920 najbardziej bulwersujący. Gorzej ze Sony uważa to za rzecz normalną. Dopiero jak Wtsz zaczął rozpowszechniać ten materiał na forach Sony łaskawie zmieniło zdanie i raczyło przyjąć TV do serwisu. Przed tym faktem jak pisał Wtsz był za mały i jego wysiłki nic nie dawały. Ja wiem że on próbuje z nimi sprawę załatwić więc nie wszystko nam pisze ale zacytowałem co pisał przedtem. Więc to jednak interwencja moderatora tamtego forum posunęła mu sprawę do przodu. Tego samego który nim mu wzięli TV do serwisu zamknął temat żeby Wtsz nie mógł już więcej dołożyć. Jak TV już był w serwisie sprawę znowu otworzył. I piszcie co chcecie ale fakty są jasne. Mam nadzieję że mu ten naprawdę drogi odbiornik naprawią-wymienią.

Został zamknięty bo zaczęliście się kłócić jak dzieci a tam nie ma miejsca na takie zachowanie. Znam admina, syfu nie toleruje. Od dawna jest już otwarty. Ale chyba nadal nie ochłoneliście. A co do zdjęć to może wtsz postarał byś się zrobić porządne zdjęcie. A nie z komórki bo to śmieszne jest. Już poziom twojego sprzętu mocno wypaczył to foto. Ono jest retuszowane poprzez marnej jakości sprzęt, który pokazuje efekty, których nie widać na żywo. Bo chyba twoje oczy nie widzą tego tak jak na tym zdjęciu?:-D:mrgreen::twisted:
 
W

wtsz

Guest
Tak ,użyłem noktowizora i robiłem w podczerwieni. Wrzucę zdjecia dobrej jakości na, którym jest widoczny jeszcze clouding w środku ekranu.
Napiszę o samych zaletach i będzie ok? :D
telefon Sony Ericsson Xperia X10 ust. aut.
 
Ostatnia edycja:

jarecki.g

New member
wtrącę się delikatnie - na moim HX występuje to co u Ciebie wtsz, ale tylko przy wyborze w menu wejścia np. muzyka bravia. Czy u Ciebie w trakcie filmu np. jak na poniższych zdjęciach też świecą z dolnych rogów "latarki"?
sony1.jpg
sony2.jpg
 
W

wtsz

Guest
Menu to jest taki test. Jeżeli segment narożny jest wygaszony to tego efektu nie ma,bo nie ma co świecić .Natomiast jezeli jest podświetlony to rogi lekko świecą i czarne robi sie granatowe lub fioletowe . Z ciekawości włączyłem 3D ,że może nie będzie i rozczarowanie . Efekt jest taki jak w Menu. Oczywiście jezeli jest ciemniejsze tlo. Daje to popalić na filmie panoramicznym i to juz wkurza .Pasek na dole roświetla na przemian rogi i takie małe lampki w czasie dobrego filmu przy zaciemnionym swietle ..........
Dziwię sie ,że spieprzylii tak dobry telewizor. Może jakiś zbiorowy pozew i wymienią nam te wadliwe panele czy matryce?
 
Ostatnia edycja:

jarecki.g

New member
no to u mnie, jak widzisz na wyżej załączonych zdjęciach, podczas filmu nie ma narożnych "latarek" - tylko przy wyświetlaniu menu. Rzeczywiście wkurza mnie już samo istnienie tego feleru, jednak w normalnym użytkowaniu nie mam żadnego problemu...
Pozew i owszem, tylko najpierw musiałbym wyczerpać standardową procedurę gwarancyjną i dopiero w przypadku odmowy można iść do sądu - jest tylko jedno "ale": cholernie nie mam czasu...
 

macek

New member
Bez reklam
Dzieki ernet za link,gdyz sam mialem zajrzec na avf tylko przedrzec sie przez setki stron...,ale musze sie zdecydowac,jesli faktycznie jest to az tak zauwazalne,to poniekad w modelu flagowym jest to troche przykra sprawa.

Na cos musze sie zdecydowac.
 

jarecki.g

New member
użytkownik poleca

Dodam parę słów, żeby podpowiedzieć potencjalnym nabywcom HX.
Niezbyt długo szukałem nowego tv ale za to intensywnie. Po jakimś czasie wahałem się pomiędzy WL863 Toshiby a właśnie HX920 Sony. Wkurzyło mnie w Toshibie, że dają promocję pt.: "darmowa kalibracja i wieszak" od któregoś lipca do 30 września, a nie można było go kupić do tego 30 września:x. Kupić to mało ale w ogóle słowa na jego temat nie można było znaleźć (i chyba nadal tak jest). Testu kiki-ego też nie wiem kiedy doczekamy...
O Sony trochę dało się znaleźć, w tym o różnych problemach więc, gdy zdecydowałem się na zakup uzgodniłem ze sprzedawcą wymianę na nowy w przypadku jakichkolwiek problemów. Przypuszczam, że podczas oglądania nie widziałbym różnicy pomiędzy tymi tv ale dla mnie liczy się jeszcze design i tylko z tego powodu dołożyłem ok.3k do Sony względem Toshiby.
Nie jestem maniakiem to fakt, jednak zajeb..e zwracam uwagę na różne detale i jakość przedmiotów, które chcę kupić. "Lampki" w rogach HX-a, które widać również w teście na konkurencyjnym forum, u mnie występują (słabo) tylko podczas używania menu - poza tym jest ok. Obraz SD to dla mnie rewelacja, HD wiadomo, regulacja w/g mnie wystarczająca - niektóre gotowe tryby też są ok.
I teraz powiem tak - jestem b.zadowolony z zakupu, bo nie ma na rynku za te pieniądze tv, który oprócz tego, że daje taką przyjemność z oglądania telewizji to jeszcze wygląda tak, jak HX920.
Jakość montażu też bez zastrzeżeń - także na dzień dzisiejszy szczerze bardzo polecam:cool:.
 
W

wtsz

Guest
No ,dobrze problem jest ,ale czy ktoś moze wskazać gdzie tkwi błąd i jaka jest przyczyna, że to zjawisko pojawia się tylko na dole?
Czy mozliwe jest ,ze tworzą sie tam np. napręzenia?
 
Ostatnia edycja:

jarecki.g

New member
macek - naprawdę z przyjemnością zasiadam do oglądania tv
wtsz - kto wie? całkiem możliwe, bo to w ogóle dziwne, że "latarki" występują tylko w dolnych, a nie we wszystkich narożnikach...
Alcatraz - zdjęcia "od Nokia N8";). W weekend zrobię jeszcze z tymi "latarkami", żeby wszystko było jasne.
 

plejak

Banned
Dosć ważną informację przekażę ewentualnym nabywcom tv Firmy Sony.
Najlepsze warunki cenowe dają w Sony Center na zakup tv.
Konkretny przykład Sony 55 HX 920 cena wyjściowa 12 000 tys zł.Cena na ceneo - najniższa w Polsce 11100 .Więc 900 zł drożej.Kierownik sklepu daje na dzień dobry upust 10 % i tv nagle kosztuje 10800 -najniższa cena w Polsce.Transport gratis.Do tego tylko w Sony Center klient ma 5 lat gwarancji a jest to uważam bardzo ważne.
 
Do góry