Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

D

Deleted member 121090

Guest
Witam wiesz cena jest duza ale to zawsze jest tak ze ceny czy sonego czy philipka sa duze na pozcatku ale obraz 920 jest naprawde fajny i nei wspomne o nagrodzie eisa bo to ma mneijsze znaczenie dla mnie ale generaln ie obraz mi i nie tylkomi sie podoba niestety tylko jeszce ta cena ktora w porownaniu do plazm jednak jest wieksza. Pozdrawiam
Lolek

Zgadzam się w zupełności z tym co piszesz. Nie neguję tego że HX920 to ekstra TV. Wręcz to potwierdzam. Tylko moim zdaniem jest za drogi. I dlatego nie ma takiego zejścia. Gdyby było na niego dużo chętnych to cena tak szybko po premierze by nie spadała. Panas 55VT30 też dostał nagrodę Eisa a jakoś udało im się go dostarczyć klientom za w miarę przyzwoite pieniądze.
 

greg555

New member
Witam,

Najlepszym europejskim telewizorem LCD na rok 2011/2012 według EISA został telewizor firmy Sony KDL-55HX920.
Brawo!

Pozdrawiam,:)
accu
:kom::kom:

To w sumie mnie bardzo cieszy!
Bo ten model właśnie wybrałem a właściwie podwójnie bo mam też 46cali.
Mój stary kineskopowy 36calowy Philips, po tym jak go zakupiłem ponad 10 lat temu też został Numerem Jeden w EISA.

Czyli moje oko widzi podobnie jak Eksperci z EISA….. HA, Ha…

A tak na poważnie TV sprawuje się Super!!!
Ciężko temu obrazowi coś zarzucić!!!
I tak jak reklamują- dziś stwierdziła moja druga połowa- Zobacz jakie to jest czarne!
Myślę, że jeżeli chodzi o czerń to nie ma Żadnej drastycznej Różnicy w porównaniu z każdą Plazmą!
A To Wszyscy podają jako Wadę LCD!!! NIE NA TYM EKRANIE!!
 

greg555

New member
Witam mnie rowniez to zstanawia czemu tak zostalo to wybrane... mozna by powiedziec ze philips zostal wybrany najlepszym tv pod wzgledem 3d ( jesli wierzyc ze taki postep zrobili odnosnie 3d , bo 9705 to 3d bardziej w soniaku mi odpwiadal ) a soniak zostal wybrany najlepszym lcd pod wzgledem obrazu 2d .... Ale poczekamy zobaczymy pojawi sie philips i ceny jego i sie okaze ktory komu bardziej podpasuje :) Pozdrawiam
Lolek
ps. ceny na poczarku pewnie bed kosmiczne ale w miare uplywu czasu to widac ze soniak bardziej trzyma cene niz philips przynajmniej jesli chodzi o hx 900 a 9705 - ten drugi jest znacznei tanszy od soniaka.

3D ???
Nie łudźcie się tym TYUŁEM!!!
Fajnie to działa, ALE Używa się tego Zupełnie Okazyjne!!!
NIKT tego NIE Używa Na Co dzień!!!
BAAARDZO Męczy to Oczy i podejrzewam, że Nie Działa dobrze na WZROK!!!

CHOĆ DZIŚ NIKT O TYM GŁOŚNO NIE MÓWI!!!
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

W Berlinie , na IFA 2011 firma Sony zaprezentowała telewizor LCD w wielkości ekranu 65" KDL-65HX925.

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 

rokko

New member
postanowilem go kupic. Jutro jade sie targowac do centrum w Gdańsku Matarni. Jak zejda z ceny to kupuje:) Toska jest niestety za drogi.
 

heis

New member
postanowilem go kupic. Jutro jade sie targowac do centrum w Gdańsku Matarni. Jak zejda z ceny to kupuje:) Toska jest niestety za drogi.
i jak, utargowałeś coś? sam zamierzałem go w tym punkcie nabyć, ale narazie wciąż oczekuję tośki YL863 (która miała szeroko 'wyjść' w ubiegłym miesiącu)
 

Kijek1

Member
3D ???
Nie łudźcie się tym TYUŁEM!!!
Fajnie to działa, ALE Używa się tego Zupełnie Okazyjne!!!
NIKT tego NIE Używa Na Co dzień!!!
BAAARDZO Męczy to Oczy i podejrzewam, że Nie Działa dobrze na WZROK!!!

CHOĆ DZIŚ NIKT O TYM GŁOŚNO NIE MÓWI!!!

Po pierwsze to nie krzycz (wielkie litery, wykrzykniki)
Po drugie nie pisz: "NIKT tego NIE Używa Na Co dzień!!!" skąd wiesz co kto używa.
Po trzecie: napisz na jakiej podstawie twierdzisz że BAAAARDZO meczy wzrok? Używałeś? Czy "gdzieś" przeczytałeś i bezmyślnie powtarzasz? Jeśli podejrzewasz że nie działa dobrze na wzrok, rozumiem że ci się popsuł od 3D?
 

Soniak45

New member
Czytam te Wasze opinie i dochodzę do wniosku ze czasami dochodzi do małych konfrontacji słownych co lepsze co gorsze i sam w tą pułapkę wpadam oceniajac czasami odbiór tv ,ten tv lepszy ten ma za mało tego ten tamtego.Sam mam sony kdl w5500 obraz piekny jedna z lepszych serii tv,ale jak wypowiadałem sie w temacie,, wszystko o philips 9705 " do tej pory nie wiedziałem co to Ambilight.Zobaczyłem u kumpla i postanowiłem mieć .Panowie Jery-- i Inni doradzili podziwiam ich cierpliwosc bo trułem bardzo długo.Zadaniem myslę tego forum jest przedstawienie ocen subiektywnych na temat tv jak czyni to Accu i tyle.Każdy ma inne odczucia wizualne jednemu się podobają blondynki drugiemu rude :),Niektórzy twierdzili że Ambi to wiocha i itp efekty teatru w obrazie itd.A co u mnie jest teraz po zakupie 40" 9705 za cene 3490 zł ?? nikt nie chce ogladać tv bez tego podswietlenia ,łącznie z odwiedzającymi którzy nie są pod wrazeniem desingu tv tylko tej dyskoteki pogłębiajacej wrazenia ,gra swiateł powoduje iż obraz czasami zdaje się przesuwać z lewa do prawa sprawiając wrazenie jakby przesunał sie za ekran .Mam kino sony aparaty sony ps3 ale to co daje Filipek niby z tą wiochą jak oceniają niektórzy (mówiąć w skrócie manipuluję wzrokiem odbiorcy) powala na kolana, to zupełnie inny odbiór zwłaszcza po małej kalibracji i wymianie kabla hdmi który miałem wadliwy.Reasumując ja już Sonego nie kupię choc mam całą game produktów tej firmy dopóki nie dogada się z Philipsem i wprowadzi Ambi :)bo mi podkreslam mi odpowiada swiecaca wiocha :)Lolek i inni piszecie że jak najwieksza matryca hm..... z odległości 2 metrów mając 55 cali powiedz co Ty tam bedziesz widział centrum obrazu a reszte akcji na tv z lewej i prawej strony ??? bedziesz kręcił szyja dookoła :).Siadz w kinie w 1 rzędzie a w 10 kto dostrzeże wiecej sytuacji w obrazie Ty wpatrzony w srodek czy ktoś kto ogarnia wzrokiem cały ekran.Poza tym w programach SD ból głowy gwarantowany.Optymalnie bo mówią o 3 długościach przkątnych 2.5 od oglądanego tv bo inaczej latasz wzrokiem po całym ekranie .Ale własnie , jak ktoś lubi mieć nos przy tv to jego świety wybór.My tutaj zgoła widze zajmujemy sie tv o najwyzszej jakosci obrazu ale wiekszosc zwłaszcza ludzi w srednim i starszym wieku kupuje co ?? srednią półkę i dla nich piksele rozmycia głębie nic nie znaczą .A Najlepszym wyborem po przeczytaniu forum po którym jest jeszce większy metlki w głowie jest pójscie to MM czy Saturn to My płacimy i jak słyszę sprzedawca nie chciał To My dajemy kase nie chce wołać kierownika wziac piloty w dłonie i się pobawic w sklepie ,ustawić własny obraz bo oni jedne ściemniają drugie rasuja bo chcą się czasami pozbyc towarów które dłuzszy czas zalegają na półkach.Stańcie kiedys i posłuchajcie co wciskają niektórzy oczywiscie ludziom do ucha .Reasumujac czytamy forum idziemy do miejsca gdzie jest masa tv :) i bawimy sie nimi nie tylko w hd ale w sd biorąc pod uwagę iz jest tam inne oswietlenie a obraz 46 cali w tak dużym pomieszceniu wydaje sie jak 22 cale po przywiezieniu do domu zajmuje całą ściane.Kino domowe nigdy nie bedzie kinem :) mierz siły na zamiary.Lolek Ty wreszcie kupisz ten TV bo szukasz widze jeszcze dłuzej jak ja :) żarcik bez urazy Pozdawiam jesli ktoś choc częscia mej wypowiedzi poczuł się urazony BARDZO PRZEPRASZAM jest to moja wyłacznie subiektywna ocena nie mająca na celu wywołanie kolejnej kłótni których tutaj nie mało Pozdrawiam.
---------------------------------------------------------------------
Sony kdl 40 W5500/Philips 40 9705/sony bdv e-870.sony ps3 /sony HX1
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam jesli o mnie chodzi to ja sie nie gniewam bo i o co :-0 kazdy ma prawo do swojego myslenia na dany temat.... a co do kupna to ja juz gdzies pisalem ze to nie jest tak ze ja chodze caly czas i szukam ja dopiero kupuje sprzet caly w przyszlym roku i to gdzies w polowie roku bo zdecydowalem sie na wymiane i kina domowego i kolumn wiec chce kupic wszystko od razu a to troche kosztuje nie mniej nie wiecej niezly samochod by kupil a ja jestem z tych co lubia od razu wszytsko zainstalowac i sie tym cieszyc ..... A do tego jeszce mnie kochana firma wysyla na kurs na pol roku wiec bede bywal zadko w domu wekendy itp wiec w wogole bez sensu cokolwiek tera zkupowac zeby moc obejrzec 2 godziny w tygodniu. A teraz apropo tego co napisales tak jak napisalem wyzej kazdy ma swoje zdanie i trzeba uszanowac ja uwazam i mysle ze nie tylko ja ze za sam ambilight nie warto jest dawac wiecej kasy za tv, dla mnie najwazniejszy jest obraz a ten w 920 uwazam ze jest fajniejszy jak w 9705 a napewno nie jest gorszy..... co nie oznacza ze w przyszlym roku nie zdecyduje sie wlasnie na philipsa czas pokaze wszystko kwestia ceny. Patrzac teraz ceny philipsa bardziej spadaja jak soniaka wiec to tez chyba o czyms znaczy.... choc nie musi. Reasumujac czy philips czy soniak obraz i tu i tu jest naprawde fajny ( philipsa jeszcze nie widzialem ale mysle ze bedzie lepszy jak model z zeszlego roku ) wiec co kto nie kupi to bedzie zadowolony. kwestia kto jaki ema priorytety i komu na czym bardziej zalezy - czy np bardziej ktos woli 3d czy ambilight czy ktos oglada wiecej wieczorami czy raczej w ciagu dnia czy popoludniami bo tez ma znazcenie czy ambilight bedzie na tyle uzywany ze cena jego bedzie wykorzystana w ogladaniu filmow. Pozdrawiam kolege.
Lolek
 
Ostatnia edycja:

Mariusz_W

New member
Philipsy tanieją? To może jednak człowek z MM mnie nie okłamał twierdząc, żę Philips kończy z TV i za 2 - 3 lata nie będzie tv marki Philips.
A co do tej wiochy kolorowej - strasznie chciałbym gdzieś to zobaczyć.
Hej, Soniak, Może zaprosisz na piwko?
 

Soniak45

New member
Lolek126 - Myślę ,że kupisz Philipsa hahah :) Soniak i philips świecą naprawdę ładnie ale kupując sonego będziesz musiał podwietlic jakims światłem go z tyłu ,lepiej sie ogląda powstaje większa głebia i ostrosc jest jakos lepiej ze światłem.Cóz naszym wzrokiem mozna manipulowac a swiatło czyni to najlepiej,fakt jest taki,ze kupujac w ikei jakiś dioder zapłacisz 100 zł lub nawet sam zrobisz i to o wiele taniej niz magicy z Fila chcą za tą zabawke ale nie bedzie współgrał z obrazem tv .Masz 200 % racje do tej pory Philips sie zaniedbał totalnie jeśli chodzi o promocje i reklame jakby stworzył tv dla garstki ludzi ,niektórzy moi znajomi a mamy 21 wiek :) jak zobaczyli tv w akcji oniemieli ze taki tv produkują z takimi bajerami swiadczy to o tym iż Filipsa w reklamach nie uswiadczysz wiec skad mają ludziska wiedzieć :(.Dlatego seria tak droga do tej pory np 9705 kwitła na półkach zapuszczajac korzenie i wogóle jakoś mało tych tv było w sklepach.Byc moze że ceny kosmos ,ja kupiłem bo cena przystepna 3,5 tysiaka a tak w zyciu nie dałbym za tv powyzej 4 tys.i tak w programach sd bedzie lipa,a hd swieca wszystkie pięknie nawet te za 2 tysiaki.Ale jest nadzieja sam zobacz tv w rtv euro agd tpowy teraz 9706 46" za niecałe 9,5 tys zł oby spadała cena równie szybko jak pojawiające sie modele ,ale nie dodać pary okularów do topowego i drogiego modelu gratis ?? umacnia mnie w przekonaniu ,że tak do końca chińczycy nie dyktują warunków :).Na stronie Euro sa 2 opinie dopiero ale gosc pod wrazeniem Fila w stosunku do Soniaka .Ja mam teraz tv obu firm i powiem tak jakie by nie były tv to dopóki jakosc programów stacji bedzie niektórych oczywiście koszmarna to nic nie wskurają najnowsze tv choćby miały nie wiem jakie cuda w sobie.Bawią sie juz w 3 d a nie ma wszystkich jeszce programów w full hd 1080 p .Ale nadawcy programów swoje a producenci swoje.Pozdrawiam i życzę szybkiego spadku cen bo Ambi to cudna sprawa :)
MariuszW-w sklepie efektu nie zobaczysz zbyt duze oświetlenie najlepiej to widać dopiero wieczorem w filmach akcji i koncertach.Szkoda ,że juz nie ma tej promocji bo jeszce chyba w czerwcu mozna było zamówić tv na miesiąc i potem go odac jeśli nie spełnił oczekiwań ,i to bez piwka :)ahhahaah ,byc moze to tego wrócą .Pozdrawiam
 

jarecki.g

New member
Witam!
Jestem na etapie zakupu tv i wahałem się pomiędzy vt30 a Toshiba wl863 - niestety nie znalazłem żadnych testów tego ostatniego nie mówiąc o info użytkowników, natomiast teraz spodobał mi się bardzo 46HX920, jednak obawiam się o odbicia światła, zwłaszcza dziennego. Czy może mi, któryś z posiadaczy tego pięknego tv podpowiedzieć jak wygląda sprawa użytkowo?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam nie mam osobiscie tego tv ale rowniez jest on w moim kregu zainteresowania i widzialem go u zanajomego kolegi i troszke sie odbija ale nie jest to jakos bardzo dokuczliwe nawet jak bylo slonce w pokoju:) ze tak sie wyraze. Jakbys chcial zeby sie nic nie odbijalo to tylko philips 9706 lub cos z tosiby tez ma jakis model ktory ni ema odblaskow lub plazma panasa. Ale obraz w soniaku jest naprawde fajny i to co sie odbija to obraz nadrabia:) Pozdrawiam.
Lolek
 

jarecki.g

New member
Dzięki Lolek126:)
Nie, żebym coś miał specjalnie do Philipsów, ale jakoś nie przemawia do mnie swoimi tv. Niby robią je super ale zawsze coś nie tak - taki wniosek z opinii na forum i kolegów, którzy posiadają lub posiadali. Ambilight zajefajne ale mój JVC przyzwyczaił mnie do oglądania tv, a nie oddawania do serwisu, jak to jest u moich znajomych...
Nie mam jednak uprzedzeń do jakiejkolwiek marki, no chyba że do VW... ale to nie tu:-D
Wielka szkoda, że JVC wycofało się w Polsce z tv:cry:
Pozdrawiam i czekam jeszcze na więcej wypowiedzi
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam niestety troszke philipsy maja usterek ale moze nowe modele juz mniej beda awaryjne a mam nadzieje ze juz nie beda piszczec czy cos w tym stylu zaraz po otwarciu go z kartonu. A soniaki jakos tak nie zauwazylem zeby sie psuly i miejmy nadzieje ze tak pozostanie. Ale prawda jest taka ze nie ma tv ktory bylby nie awaryjny. Jedno jest pewne i wszyscy to mowia 920 warta jest grzechu i w przyszlym roku jak przyjade z pol rocznego kursu to bede gleboko o nim myslal :) I naprawde az ak mocno odbicia tego sie nie odczuwa i placic wiecej za moze nawet lepszy deko obraz w philipsie + zakup okularow , ktore soniak juz ma komplecie a bez ambilightu mozna zyc. Dla manienajwazniejsze jest zeby tv byl do ogladania a nie do wozenia po serwisie.
Lolek
Lolek
 

jarecki.g

New member
Jest w tym trochę racji, że wszystko się psuje ale na swoim przykładzie doświadczyłem czegoś odwrotnego. Panasonic 29"CRT chodził u mnie bezusterkowo 6 lat (mama nadal go używa), a teraz od zakupu mam święty spokój z JVC (minęły 4 lata) - naprawdę dobre tv robią/robili... i gdyby były dostępne nowe, zgodne z obecną technologią kupiłbym właśnie JVC.
Prawda też taka, że oprócz samego obrazu przykładam dużą wagę do designu oraz detali i jakości wykończenia (w/w tv jeszcze teraz mi się podobają:)) i tu seria HX od Sony wyraźnie się wyróżnia w tłumie.
Odnośnie Philipsa to też spełnia moje kryteria ale bardziej podoba mi się Sony HX i takie moje prawo:mrgreen:. Ambilight nie wykorzystałbym zgodnie z zamysłem jego projektantów, gdyż tv wisi w narożniku salonu w odległości ok 30 cm od ścian i ok. 1,5m od sufitu...
Alternatywnie rozważam Tosbibę 46WL863 - wygląd to nie to samo co Sony ale naprawdę czapki z głów... Niestety trzeba czekać na test Kiki-ego, żeby coś więcej się dowiedzieć o tym, jaki obraz nam zaoferuje:???: no i cena w stosunku do Sony bezkonkurencyjna...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Eitam wiesz ja tez tera zmam CRT panasa 36 cali i mam go juz 7 lat i nic sie z nim nie dzieje , ale tak sobie mysle ze lcd czy plazmy nie beda tak bezawaryjne jak stare podcziwe CRT ....... A odnosnie sonego i toshiba to ja osobiscie pomimo ze ten drugi tanszy to wole jednak soniaka plus lepszy serwis soniaka jest jak toshiby . Pozdrawiam.
Lolek
 
D

Deleted member 121090

Guest
Eitam wiesz ja tez tera zmam CRT panasa 36 cali i mam go juz 7 lat i nic sie z nim nie dzieje , ale tak sobie mysle ze lcd czy plazmy nie beda tak bezawaryjne jak stare podcziwe CRT ....... A odnosnie sonego i toshiba to ja osobiscie pomimo ze ten drugi tanszy to wole jednak soniaka plus lepszy serwis soniaka jest jak toshiby . Pozdrawiam.
Lolek
No w Sony też nie jest tak różowo. Miałem topowy 52Z5500 i wytrzymał 1.5 roku. Jak się zepsuł to serwis poprosił mnie o wysłanie zdjęć z usterką i na tej podstawie przyjęli reklamację. Nie musieli nawet oglądać TV. Nikt do mnie nie przyjechał.Więc raczej to był częsty przypadek. I najlepsze jest to, że do topowego modelu, po 1.5 roku od sprzedaży nie mieli części zamiennych. Więc trzeba założyć że kupujecie bardzo drogi model TV, który jeśli się zepsuje po gwarancji, to spokojnie możecie sobie go wyrzucić. Produkt jednorazowy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam Tobie tak sie trafilo ni emowie ze nie moglo, ja powiem tylko tyle ze zadzwonilem do jednego z zerwisow w Warszawie i pwoiedzieli ze zdziwieni sa ze na podstawie zdjecia ktos ocenil czy podlega gwrancji czy tez nie.... I apropo czesci to powiedzial ze w stalej dostepnosci maja czesci zarowno do hx 800 jak i hx 900 czyli modele z zeszlego roku wiadomo nie maja wszytskiego w 100% ale nie jest tak ze powiedzmy za 3 czy za trzy lata bedzie ozna tv wyrzucic do smietnika - tak przynajmniej gosc powiedzial, malo tego powiedzial ze jak bede w okolicach to moge zajechac i moga udowodnic ze nawet tutaj na miejscu w magazynnie maja troche czesci powazniejszych do tych modeli. Wiadomo nie ma co mowic moze tylko tak pwoiedziql moze cos jest w prawdzie to co i Tobie powiedzili i to co mi powiedzieli , jedno jest pewne nie ma idelanego tv, ale zdania nie zmieni jakbym mial kupowac toshibe a soniaka wole soniaka nawet placac wiecej. Ale kazy ma swoje zdanie i moze zrobic jak mu sie podoba. Pozdrawiam
Lolek
 
Do góry