Sony hx850 vs Philips PFL 8007 - 40 cali

dajspokoj

New member
Witam po raz kolejny

Po ponad miesiecznych poszukiwaniach, przegladaniu forum i ogladaniu sprzetu na zywo jestem niemalze zdecydowany na zakup nowej zabawki. Moje 2 typy to sony hx850 oraz Philips PFL8007 - oba w rozmiarze 40 cali. Telewizor ma sluzyc przede wszystkim do odwarzania plikow mkv (wiem, ze sony nie obsluguje dyskow ntfs, ale to nie stanowi problemu, gdyz postanowilem postawic sobie media center na xmbc) sportu (koszykowka, pilka nozna) oraz od czasu do czasu konsola (Xbox i PS3). Widzialem oba telewizory na zywo i szczerze powiedziawszy odnosze wrazenie, ze obraz na Sony jest o niebo lepszy, niestety nie mialem okazji pobawic sie ustawieniami, wiec nie jestem w stanie stwierdzic, ktory Tv rzeczywiscie wypada lepiej. Bylbym wdzieczny za jakies obiektywne porownanie i wytypowanie lepszej dla mnie opcji. Ponizej wklajam jeszcze raz kryteria jakie ma spelniac TV

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? – 2.5x5(na oko)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? – ok 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? – nie na odbiornik
7.Jaki masz obecnie telewizor ? – Sharp LC-32DH77EV
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? – obsluga dyskow ntfs, odczyt mkv, mp4 plus wczytywanie napisow (txt, srt), wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - cyfrowy
10.Jakie urządzenia ? - PS3, Xbox, laptop, smartfon
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? – 4-6 h
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? – filmy (glownie mkv) sport (koszykowka, pilka nozna)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? – raczej tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? – Tak, mniej wiecej 50% czasu
16.Preferencje co do marki ? - obojętnie
17.Preferencje co do wielkości ? - max 40
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? – nienaturalne kolory, artefakty, clouding
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? – 4000 pln
21.Czy telewizor ma mieć 3D - w zasadzie obojetne

Za wszelkie wskazowki i rady z gory serdecznie dziekuje.
 

Mixmich

New member
Sony jest na prawdę fajnym telewizorem, ale myślę, że warto rozejrzeć się za trochę mniej rozreklamowanym rywalem, mianowicie nad toshibą 42wl863(czarny) / 42yl863(srebrny + okulary 3D). Jeśli chodzi o czerń (32 strefy wygaszania diod), kąty widzenia i kontrast (matryca ips), obróbkę sygnału sd (procesor z playstation 3, AMR 800Hz), współpraca z konsolą (czas reakcji matrycy 3ms). Komunikacja ze smartfonem, tabletem jest, wifi również, mkv z napisami też czyta(ale pewnie do tego będziesz używał MediaCenter, bo sony nie widzi .mkv).
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli mówimy o samej jakości obrazu - Sony lepiej wypada zarówno przy prezentacji z blu-raya, ale też przy domowym użytkowaniu - jeśli chodzi o skalowanie. Stąd ja wybrał bym jego, bo sam u siebie używam już i tak WD Media Playera, bo USB w telewizorze pomimo że odtwarza różniste formaty, to jakościowo zawsze będą mieć z takiego urządzonka lepszą jakość.
Ale jeszcze lepszą opcją jeśli mówimy o jakości jest właśnie w/w przez Mixmicha model Tośki. Dla niego rywalem bezpośrednim była by seria HX950 Sonego lub 9 seria Philipsa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
WOw a w jaki to sposób lepiej wypada z blu raya. Mam obydwa modele i granie z blu raya jest IDENTYCZNE!!!

Sony bardzo dobrze skaluje obraz SD podobnie jak Philips.
Sony ma problemy z podświetleniem matrycy -Philips nie ma.
Philips ma lepszą czerń niż sony i lepsze kąty.
SOny ma lepsze multimedia ale nie czyta mkv.
Philips ma słabsze multimedia , ale odkąd pojawiły się na rynku dongle i boxy z Androidem to żaden telewizor obecny na swiecie nie ma już problemów z aplikacjami. Nawet te modele sprze trzech lat są genialne - bo też mogą mieć 500.000 aplikacji - w tym wszystkie tvnplaer, ipla, tvp vod, wp.pl tv hbo go cartoon tv i tysiące innych telewizji.

Philips ma lepsze :
- wykonanie materiałowe bo szczotkowane aluminium a nie plastik
- ma lepszy dźwięk a pierdziawki dzięki czemu nie trzeba kupować dodatkowego soundbaru
- podstawka jest równocześnie uchwytem i to ruchomym na ścianę
- pilota z klawiaturą dzięki czemu łatwo jest obsłuzyć przeglądarkę internetową
- pilot ma pointera
- w telewizorze jest kalibracja ISF której koszt załadowania na podobnym poziomie w SOny to koszt 1500 zł
- ma kamerę skype w komplecie
- ma dwie pary okularów 3D
- Ambilight spectra 3
- ma mniejszy INPUT LAg
- ma pełną obsługę z ANdroida

A do obsługi różnistych formatów kupie sobie Mantę za 100 zł o ile będzie taka potrzeba. Najpiękniejszą rzeczą w telewizorze którą we wszystkich ankietach na świecie podają użytkownicy na 1 miejscu jest .... tada ... jakość obrazu. I ten Philips to ma !


Więc opowieści o przewadze Sony w tych modelach są mocno naciągane.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
WOw a w jaki to sposób lepiej wypada z blu raya. Mam obydwa modele i granie z blu raya jest IDENTYCZNE!!!

Sony bardzo dobrze skaluje obraz SD podobnie jak Philips.
Sony ma problemy z podświetleniem matrycy -Philips nie ma.
Philips ma lepszą czerń niż sony i lepsze kąty.
SOny ma lepsze multimedia ale nie czyta mkv.
Philips ma słabsze multimedia , ale odkąd pojawiły się na rynku dongle i boxy z Androidem to żaden telewizor obecny na swiecie nie ma już problemów z aplikacjami. Nawet te modele sprze trzech lat są genialne - bo też mogą mieć 500.000 aplikacji - w tym wszystkie tvnplaer, ipla, tvp vod, wp.pl tv hbo go cartoon tv i tysiące innych telewizji.

Philips ma lepsze :
- wykonanie materiałowe bo szczotkowane aluminium a nie plastik
- ma lepszy dźwięk a pierdziawki dzięki czemu nie trzeba kupować dodatkowego soundbaru
- podstawka jest równocześnie uchwytem i to ruchomym na ścianę
- pilota z klawiaturą dzięki czemu łatwo jest obsłuzyć przeglądarkę internetową
- pilot ma pointera
- w telewizorze jest kalibracja ISF której koszt załadowania na podobnym poziomie w SOny to koszt 1500 zł
- ma kamerę skype w komplecie
- ma dwie pary okularów 3D
- Ambilight spectra 3
- ma mniejszy INPUT LAg
- ma pełną obsługę z ANdroida

A do obsługi różnistych formatów kupie sobie Mantę za 100 zł o ile będzie taka potrzeba. Najpiękniejszą rzeczą w telewizorze którą we wszystkich ankietach na świecie podają użytkownicy na 1 miejscu jest .... tada ... jakość obrazu. I ten Philips to ma !


Więc opowieści o przewadze Sony w tych modelach są mocno naciągane.

Nie jestem fanboyem żadnej firmy, ale przynajmniej przed kalibracją Sony świecił trochę ładniej, zarówno na prezentacjach Sharpa i Pionnera, jak i na sygnale SD z telewizji "n".

- Ma lepszy dźwięk - nie wiem czy słyszałeś Sonego z głośnikami w podstawie - ale na pewno gra lepiej niż dowolny TV.
- Sony też ma pełną obsługę z androida.

Dodatkowo to Sony dostał EISA za najlepsze 3d, ma ekran z gorilla glass, który widocznie polepsza kontrast, oraz ma zazwyczaj równiejsze podświetlenie matrycy dzięki dzielonemu podświetleniu LED na 16stref. Piszę zazwyczaj, bo czasem, w niektórych modelach występuje jakimś cudem clouding jak na LED sprzed 2lat.
Ale jeśli chcesz - to zrób jakąś krótką recenzję z porównaniem tych obu modeli :) Sam jestem ciekawy jak to wypadnie w bezpośrednim porównaniu, bo poza warunkami lekko mówiąc "niesprzyjającymi" do testów nie miałem okazji widzieć ich obydwóch naraz.
 

accu

New member
Bez reklam
Jeśli mówimy o samej jakości obrazu - Sony lepiej wypada zarówno przy prezentacji z blu-raya, ale też przy domowym użytkowaniu - jeśli chodzi o skalowanie. Stąd ja wybrał bym jego, bo sam u siebie używam już i tak WD Media Playera, bo USB w telewizorze pomimo że odtwarza różniste formaty, to jakościowo zawsze będą mieć z takiego urządzonka lepszą jakość.
Ale jeszcze lepszą opcją jeśli mówimy o jakości jest właśnie w/w przez Mixmicha model Tośki. Dla niego rywalem bezpośrednim była by seria HX950 Sonego lub 9 seria Philipsa.

Witam uprzejmie,
A widziałeś chociaż obraz z telewizora firmy Philips 40PFL8007K/12 ? Mam wątpliwości .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie raz i nie dwa. Choć okazję do dłuższych testów miałem tylko przy modelu 7007.

Serię 8007 porównywałem z 55 bezpośrednio. Ale wątpię żeby 40" świeciła lepiej, choć już raz takiego cudaka widziałem :p
 

csraven

New member
Jak jest z odbijaniem światła w Philipsach 42" 7007/8007, 40" Sony HX850 i Toshibie 42WL863 ?

Czy Philipsy skalują SD porównywalnie do Sony i Toshiby ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Skalują lepiej bo mają szybsze procesory.
Philips ma powłokę antyrefleksową co łatwo sprawdzisz zabierając do sklepu latarkę.
 

csraven

New member
Czyli Philipsy 7007 i 8007 muszą mieć inną powłokę antyrefleksyjną niż Philips 6007, który odbija światło lepiej niż plazma :)
 

DaFFy_BZ

New member
A jak jest z 3D w Philipsie? Niższe modele z tego co pamiętam wymagały obrazu w pełnej rozdzielczości 1920x1080. W serii 8007 ten sam problem?
 

DaFFy_BZ

New member
W serii 8007 jest full hd 3D

Wiem, że jest full HD, ale w serii 6007 był taki problem, że żeby odpaliło 3D to wideo musiało mieć rozdzielczość 1920x1080, nie mogła to być jakaś "nietypowa" rozdzielczość. Masz takie tv u siebie, mógłbyś sprawdzić to na jakichś plikach *.mkv z 3D ?
 

DaFFy_BZ

New member
Spróbuję poszukać posta, w którym było to opisane, ale jakiś użytkownik miał problem, że nie można było włączyć 3D, gdy rozdzielczość video była jak np. w wersji "Conan.the.Barbarian.2011.MULTi.3D.HSBS.1080p.BluRay.x264-d00mEr", gdzie "RESOLUTION.....: 1920 x 804".
 

r_p_r

New member
Witajcie,
wie ktos gdzie mozna w Warszawie zobaczyc 46pfl8007?

Podzieli sie ktos swoimi odczuciami po uzytkowaniu tego modelu? I czy drugi raz dokonalby tego samego zakupu? A jesli wymienili, to na jaki i dlaczego?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z badań wynika że aż 81 % kupuje później Philipsa z Ambilightem.
Model możesz zamówić prezentację do domu, sam u siebie, w swoich warunkach najlepiej sprawdzisz.
 
Do góry