Sony hx850 vs Philips PFL 8007 - 40 cali

Azoocar

New member
Witajcie,
wie ktos gdzie mozna w Warszawie zobaczyc 46pfl8007?

Podzieli sie ktos swoimi odczuciami po uzytkowaniu tego modelu? I czy drugi raz dokonalby tego samego zakupu? A jesli wymienili, to na jaki i dlaczego?

Pozdrawiam.

Ja jakis miesiac temu kupilem 46pfl8007 i jestem mega zadowolony, po pierwsze kupilem go w cenie 4 tys. wiec calkiem niezle. Spelnia moje oczekiwania w 100%, czyta wiekszosc formatow z pena w tym mkv na ktorym mi bardzo zalezalo. Nie odtwarza plikow TXT lecz dla mnie to nie problem pobrac SRT. Odtwarza normalnie polskie znaki. Swieci swietnie, czarny naprawde jest czarny a nie fioletowy czy niebieski. Filmy Full HD ---> opad szczeny, SD w miare ale szalu nie ma. Ambilight Spectra 3 bajka, czasami wylaczam Ambi gdy dziewczyna nie patrzy i za chwile wielki krzyk zebym wlaczyl podswietlanie, hehe. Nie kupilbym innego:D
 

SDman

Banned
Witajcie,
wie ktos gdzie mozna w Warszawie zobaczyc 46pfl8007?

Podzieli sie ktos swoimi odczuciami po uzytkowaniu tego modelu? I czy drugi raz dokonalby tego samego zakupu? A jesli wymienili, to na jaki i dlaczego?

Pozdrawiam.

Witam,
Bardziej skłaniałbym się do tegorocznego modelu 7008

Model 8007 trzeba o tym wspomnieć:
-gorszy dźwięk od 7008 różnica jest spora, a wspomnę jeszcze, że 7008 gra również lepiej niż tegoroczny 8008.
-brak technologii miracast i NFC (bezpośredni obraz ze smartfona czyli przyszłość)
-aktywne 3D (są zwolennicy) ale prawdziwą frajdę daje 3D PASYWNE , jeśli masz dzieci (jak popsują nic się nie stanie koszt 15zł.) oraz znajomych z którymi często u Ciebie się spotykasz okularów Ci nie zabraknie .
-inny rodzaj matrycy IPS w 7008 , VA w 8007 w moim odczuciu 7008 ma paletę bardziej zbliżoną do plazmy, 8007 ma nieco lepszy kontrast i poziom czerni.
-z zakupem 8007 dostajesz również przypadłości (czytaj wątek) i obawę , że aktualizacje się skończą wcześniej niż w 7008 z 2013r

Oczywiście nie powinieneś zapominać o tegorocznej serii Sony W805 (również IPS), która ma dźwięk lepszy od HX850 (śmiesznie ktoś tutaj napisał, że z tej podstawy wydobywa się dźwięk
nie osiągalny dla innych TV) , a następca dostał zmianę i lepsze brzmienie w każdym calu, jednak nie tak dobre jak w 7008 Philipsa.

Coś co będzie czyli W905 triluminos to zapewne droga i wielka niewiadoma.

Pozdrawiam
 

jacek37

New member
Bardzo proszę o odniesienie się do powyższego opisu o wyższości modelu 7008 nad 8007. Opisane wrażenia wydają się być bardzo wiarygodne a jednocześnie dość zaskakujące.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dźwięk jest lepszy z systemu AmbiVooX
Pasywne 3D
Kamera wbudowana Skype
Cieńsza ramka -1 mm
Nowa platforma
Multi room watching
Mniejszy pobór energii
Smart Screen wifi
To przewaga serii 7008/ 7108
 

jacek37

New member
Te modele były moimi faworytami w wyborze telewizora. Tylko, że rozmiar 55 cali. Podstawowym kryterium jest oczywiście obraz. Czy podzielacie ten wybór czy może coś innego w tej cenie?
Pozdrawiam.
 

SDman

Banned
do 6000zł :) i raczej wolę 55 cali niż 46-47 chyba, że na prawdę obraz byłby tego wart aby za tą kasę kupić 47 cali.

Jeżeli ma to być LCD to do tej kwoty bezkonkurencyjny jest W805, konkurencja najbliższa
i z lepszym obrazem i nie tylko to Samsung F7000 i F8000 ale to już 8 i 9 tyś.
O plazmach się nie wypowiadam na chwilę obecną nie moja bajka .
Chyba , że ktoś mnie przekona - zaprosi i udowodni w Łodzi.

Pozdr.
 
Do góry