Sony hx720 - opinie,testy

dune2

New member
Bez reklam
Witam. Swojego 46 HX720 kupiłem w sierpniu ubiegłego roku w Sony Center w cenie 6000zł i mogę powiedzieć ,że kąty nie są złe jak na LCD oczywiście ,a nawet porównywując go z moim starym 40 z5500 wcale nie są gorsze.

Proponuje wizyte u okulisty.Wszystko mozna o hx720 napisac ale na pewno nie to ze ma nie gorsze katy od z5500.Wiem bo mam te modele w domu.
Hx720 ma bardzo slabe katy i chyba nawet gorsze niz ex720.
 

marko103xx

New member
Po pierwsze u okulisty akurat byłem w zeszłym miesiącu i wzrok mam bardzo dobry,po drugie mam również zetkę w drugim pokoju i nie pisałem ,że Hx ma lepsze kąty,a po trzecie obraz HX720 lepszy od zetki ,przede wszystkim ostrość,płynność ruchu i kolory (bardziej naturalne).A po czwarte to albo masz felerny TV albo coś z twoim wzrokiem nie tak.
 

dune2

New member
Bez reklam
Po pierwsze u okulisty akurat byłem w zeszłym miesiącu i wzrok mam bardzo dobry,po drugie mam również zetkę w drugim pokoju i nie pisałem ,że Hx ma lepsze kąty,a po trzecie obraz HX720 lepszy od zetki ,przede wszystkim ostrość,płynność ruchu i kolory (bardziej naturalne).A po czwarte to albo masz felerny TV albo coś z twoim wzrokiem nie tak.

Z twoim wzrokiem nie jest cos nie tak ale ty zwyczajnie slepy jestes.
Ja mam te tv obok siebie a nie w drugim pokoju i katy hx720 przy zetce wypadaja mizernie.
To nie kwestia delikatnej roznicy ale sporej.
Sprawdzalem to na wiekszej ilosci sztuk hx720 dlatego nie pisz glupot jak czegos naprawde nie wiesz.
Wprowadzasz ludzi w blad i gotowi faktycznie uwierzyc ze hx720 ma katy na poziomie zetki.
Na poziomie zetki katow to nawet hx920 nie ma chociaz wyglada to znacznie lepiej niz w 720.
 
Ostatnia edycja:

marko103xx

New member
Z twoim wzrokiem nie jest cos nie tak ale ty zwyczajnie slepy jestes.
Ja mam te tv obok siebie a nie w drugim pokoju i katy hx720 przy zetce wypadaja mizernie.
To nie kwestia delikatnej roznicy ale sporej.
Sprawdzalem to na wiekszej ilosci sztuk hx720 dlatego nie pisz glupot jak czegos naprawde nie wiesz.
Wprowadzasz ludzi w blad i gotowi faktycznie uwierzyc ze hx720 ma katy na poziomie zetki.
Na poziomie zetki katow to nawet hx920 nie ma chociaz wyglada to znacznie lepiej niz w 720.

Rozumiem twoje rozgoryczenie miałem to samo po zakupie HX800,kąty w nim
były tak słabe że wystarczyło się przesunąć o pół metra od środka ekranu i już były
widoczne zmiany w obrazie. Na szczęście w moim HX720 mogę się przesuwać o ponad
metr i brak jakichkolwiek zmian. Co do kątów zetki to różne opinie są na ten temat ,jedni zachwalają inni nie. Jeżeli chodzi o HX920 to według wielu testów kąty są jedne z najlepszych w LCD i prawie tak dobre jak w plazmach. No jeszcze pozostała sprawa stawiania i oglądania dwóch
tv obok siebie to już chyba przesada i okulista raczej tutaj nie pomoże tylko inny specjalista.
 

dune2

New member
Bez reklam
Rozumiem twoje rozgoryczenie miałem to samo po zakupie HX800,kąty w nim
były tak słabe że wystarczyło się przesunąć o pół metra od środka ekranu i już były
widoczne zmiany w obrazie. Na szczęście w moim HX720 mogę się przesuwać o ponad
metr i brak jakichkolwiek zmian. Co do kątów zetki to różne opinie są na ten temat ,jedni zachwalają inni nie. Jeżeli chodzi o HX920 to według wielu testów kąty są jedne z najlepszych w LCD i prawie tak dobre jak w plazmach. No jeszcze pozostała sprawa stawiania i oglądania dwóch
tv obok siebie to już chyba przesada i okulista raczej tutaj nie pomoże tylko inny specjalista.

Gdybym nie porownal ok 10 szt hx720 to moze by uwierzyl w twoje rewelacje a tak wiem piszesz bzdury.
Zmiany w hx720 sa wyrazne jak ruszysz glowa o 20 cm w bok liczac od srodka ekranu a to ze ty tego nie widzisz moze oznaczac tylko to ze:
1)jestes pracownikiem sony
2)masz naprawde problemy ze wzrokiem.
Wykluczam fakt ze dostales wyjatkowy egzemplarz od firmy sony z inna matryca.
A co do zetki to opinie na pewno sa rozne jak przy kazdym tv ale z pewnoscia katy sa wyraznie lepsze niz w hx720.
A w hx920 jest tez srednio z katami ale wtedy gdy sie potestuje go samemu a nie ogladajac odpowiednio oswietlonego i powieszonego w sony centrum.
A tv obok siebie to najlepszy test i jakbys go przeprowadzil to bys nie pisal takich bzdur na forum ale jak masz problemy z oczami to okuliste polecam.
 

marko103xx

New member
Gdybym nie porownal ok 10 szt hx720 to moze by uwierzyl w twoje rewelacje a tak wiem piszesz bzdury.
Zmiany w hx720 sa wyrazne jak ruszysz glowa o 20 cm w bok liczac od srodka ekranu a to ze ty tego nie widzisz moze oznaczac tylko to ze:
1)jestes pracownikiem sony
2)masz naprawde problemy ze wzrokiem.
Wykluczam fakt ze dostales wyjatkowy egzemplarz od firmy sony z inna matryca.
A co do zetki to opinie na pewno sa rozne jak przy kazdym tv ale z pewnoscia katy sa wyraznie lepsze niz w hx720.
A w hx920 jest tez srednio z katami ale wtedy gdy sie potestuje go samemu a nie ogladajac odpowiednio oswietlonego i powieszonego w sony centrum.
A tv obok siebie to najlepszy test i jakbys go przeprowadzil to bys nie pisal takich bzdur na forum ale jak masz problemy z oczami to okuliste polecam.

Jeżeli masz zmiany w obrazie przesuwając się o 20cm od środka ekranu ,to lepiej skontaktuj się z serwisem. Co do matryc to nie byłbym taki pewien ,przerabiałem ten problem z HX800 i w tych modelach z kątami było różnie w moim akurat była tragedia i jedynym rozwiązaniem było pozbycie się go. Nie mam zamiaru nikomu wmawiać jakie kąty ma seria HX720 piszę o moim egzemplarzu ,nie wiem skąd jesteś jeżeli z okolic Katowic to zapraszam i zobaczysz na własne oczy jakie kąty ma mój HX720.
 

dune2

New member
Bez reklam
Jeżeli masz zmiany w obrazie przesuwając się o 20cm od środka ekranu ,to lepiej skontaktuj się z serwisem. Co do matryc to nie byłbym taki pewien ,przerabiałem ten problem z HX800 i w tych modelach z kątami było różnie w moim akurat była tragedia i jedynym rozwiązaniem było pozbycie się go. Nie mam zamiaru nikomu wmawiać jakie kąty ma seria HX720 piszę o moim egzemplarzu ,nie wiem skąd jesteś jeżeli z okolic Katowic to zapraszam i zobaczysz na własne oczy jakie kąty ma mój HX720.
Ja sie nie skontaktuje ale ty mozesz i powiesz w serwisie ze 10 sztuk ktore testowales ma kiepskie katy i zarzadasz naprawy.Ja nie mam zamiaru zglaszac do serwisu czegos co nie podlega naprawie.
Zrozum ze ten model ma slabe katy a ze nie wszyscy to widza to juz zalezy od tego jaki kto ma wzrok.
To ze ty tego nie widzisz swiadczy tylko o tym ze wzrokiem masz cos nie tak.
W sumie zazdroszcze bo czasem im mniej wiesz (widzisz) tym lepiej spisz.
 

marko103xx

New member
Ja sie nie skontaktuje ale ty mozesz i powiesz w serwisie ze 10 sztuk ktore testowales ma kiepskie katy i zarzadasz naprawy.Ja nie mam zamiaru zglaszac do serwisu czegos co nie podlega naprawie.
Zrozum ze ten model ma slabe katy a ze nie wszyscy to widza to juz zalezy od tego jaki kto ma wzrok.
To ze ty tego nie widzisz swiadczy tylko o tym ze wzrokiem masz cos nie tak.
W sumie zazdroszcze bo czasem im mniej wiesz (widzisz) tym lepiej spisz.

To ty zrozum że widzę bardzo dobrze jeżeli tv ma słabe kąty ,bo takie właśnie miał HX800 i zauważyłem to od razu . Wiem też kiedy kąty są przyzwoite jak np. Z5500 lub jeszcze lepsze były w moim pierwszym LCD Sony Z4500.A z tym wzrokiem to ci się płyta chyba zacięła. Jeżeli ci się chce i potrafisz możesz sobie sprawdzić w menu serwisowym jaką masz matrycę. Skoro masz takie słabe kąty jak piszesz to chyba będzie inna niż w moim.
Temat matryc był poruszony na konkurencyjnym forum i jest opisane jak sprawdzić jaka matryca siedzi w tv.
 
Ostatnia edycja:

Sunchez

New member
...Tak wiec zadnych tam lg i samsungow jak mam wydac tyle kasy to na firme ktora po 1 daje 5 lat gwarancji po 2 do ktorej mam zaufanie.

Kto wam taką gwarancje na Sony daje. ? :|
Wracam właśnie z centrum Sony na Świętojańskiej w Gdyni i na model HX720 40" jest 24 miesiące standardowej gwarancji.

A któryś już raz czytam na tym forum, że Sony daje 5 lat. :fool:
 

MARAS

New member
Te 5 lat to było w promocji do końca roku jak kupiłeś w salonie Sony Center.Teraz można standartowe 2 lata przedłużyć o nastepne 1,2 lub 3 lata za dopłatą.
 

MARAS

New member
Gdybym nie porownal ok 10 szt hx720 to moze by uwierzyl w twoje rewelacje a tak wiem piszesz bzdury.
Zmiany w hx720 sa wyrazne jak ruszysz glowa o 20 cm w bok liczac od srodka ekranu a to ze ty tego nie widzisz moze oznaczac tylko to ze:
1)jestes pracownikiem sony
2)masz naprawde problemy ze wzrokiem.
Wykluczam fakt ze dostales wyjatkowy egzemplarz od firmy sony z inna matryca.
A co do zetki to opinie na pewno sa rozne jak przy kazdym tv ale z pewnoscia katy sa wyraznie lepsze niz w hx720.
A w hx920 jest tez srednio z katami ale wtedy gdy sie potestuje go samemu a nie ogladajac odpowiednio oswietlonego i powieszonego w sony centrum.
A tv obok siebie to najlepszy test i jakbys go przeprowadzil to bys nie pisal takich bzdur na forum ale jak masz problemy z oczami to okuliste polecam.
Powiem tak,że oczywiście w seri HX kąty są słabe ,nawet bardzo słabe ale jestem ciekaw z jakiej odległości od telewizora widzisz zmiany w obrazie przesuwając się o 20cm.
Zrobiłem mały eksperyment w którym uczestniczyło 6 osób,które mają jako takie pojęcie o technologi Edge Led.Przy odległości od TV HX820 55" 3,5metra siedząc idealnie na wprost przesuwali się w bok i wszyscy jednakowo stwierdzili,że widzą zmianę kontrastu lub lekkie wyblaknięcie kolorów dopiero przy metrowym odchyleniu.
Oczywiście każdy potencjalny nabywca tego modelu powinien o tym wiedzieć aby uniknąć rozczarowań.Ja byłem tego w pełni świadomy,miałem okazję przetestowac telewizor kolegi w warunkach domowych chociaż muszę przyznać,że sprzedawca w salonie Sony słabe kąty tego TV wymienił jako minus tego panelu i proponował mi model EX w przypadku gdyby to miało dla mnie duże znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
To ty zrozum że widzę bardzo dobrze jeżeli tv ma słabe kąty ,bo takie właśnie miał HX800 i zauważyłem to od razu . Wiem też kiedy kąty są przyzwoite jak np. Z5500 lub jeszcze lepsze były w moim pierwszym LCD Sony Z4500.A z tym wzrokiem to ci się płyta chyba zacięła. Jeżeli ci się chce i potrafisz możesz sobie sprawdzić w menu serwisowym jaką masz matrycę. Skoro masz takie słabe kąty jak piszesz to chyba będzie inna niż w moim.
Temat matryc był poruszony na konkurencyjnym forum i jest opisane jak sprawdzić jaka matryca siedzi w tv.

Nie to ty zrozum ze widzisz bardzo zle skoro twierdzisz ze hx720 ma dobre katy. I nie pisz totalnych bzdur ze z5500 mial przyzwoite katy bo "zjada hx720 na sniadanie". Katy z5500 obecnie mozna porownac tylko do hx920 a i tutaj starsza seria wypada lepiej. Dlatego obojetnie ile razy napiszesz te bzdury ze twoj hx720 jest wyjatkowy i ma dobre katy to i tak mnie nie przekonasz.A to dlatego ze zbyt wiele sztuk hx720 ogladalem i wszedzie sa slabe katy. Skoncz wiec swoje wywody w tym temacie i pisz gdzie indziej rewelacje ze twoj hx720 jest jakis wyjatkowy bo tutaj tracisz czas.
 

dune2

New member
Bez reklam
Powiem tak,że oczywiście w seri HX kąty są słabe ,nawet bardzo słabe ale jestem ciekaw z jakiej odległości od telewizora widzisz zmiany w obrazie przesuwając się o 20cm.
Zrobiłem mały eksperyment w którym uczestniczyło 6 osób,które mają jako takie pojęcie o technologi Edge Led.Przy odległości od TV HX820 55" 3,5metra siedząc idealnie na wprost przesuwali się w bok i wszyscy jednakowo stwierdzili,że widzą zmianę kontrastu lub lekkie wyblaknięcie kolorów dopiero przy metrowym odchyleniu.
Oczywiście każdy potencjalny nabywca tego modelu powinien o tym wiedzieć aby uniknąć rozczarowań.Ja byłem tego w pełni świadomy,miałem okazję przetestowac telewizor kolegi w warunkach domowych chociaż muszę przyznać,że sprzedawca w salonie Sony słabe kąty tego TV wymienił jako minus tego panelu i proponował mi model EX w przypadku gdyby to miało dla mnie duże znaczenie.

Juz wyjasniam.A wiec jego fatalne katy (nie boje sie uzyc tego slowa) zmusily mnie do wykorzystania go jedynie jako tv do grania na pc i konsolach (ps3 i xbox 360). To z 20cm to byla przenosnia bo z linijka nie sprawdzalem (wiec to moze byc 30cm) ale naprawde wystarczy nieco glowe na bok wziac i widac wyrazne zmiany odcieni barw.Ogladajac obraz hd problem ten jest mniej widoczny a najbardziej widac go grajac wlasnie na pc lub konsolach.Jednak pomimo tego uzywam go do grania bo jako glowny stanowczo lepiej wypada moj paroletni z5500. Jako ze hx720 jest glownie do grania to siedze przed nim ok 1,5m i wiem ze to bardzo blisko ale lubie miec efekt "monitora".Ja to tak okreslam bo lubie czuc ze jestem niemal wewnatrz gry w ktora gram. Odnosnie wynikow testu o ktorym piszesz to z tego co ja widze miedzy odchyleniem powyzej 20-30 cm a metrem nie ma wiekszej roznicy.Barwy maja inny odcien i wyglada to podobnie zle. A w paroletim modelu z5500 to siedze czasem niemal calkiem bokiem i zmian praktycznie brak. W takim aspekcie oceniam hx720 bardzo nisko bo jesli porownac go z tanimi monitorami to wypada naprawde dobrze. Mnie nikt nie uprzedzil ze seria hx ma gorsze katy od ex dlatego wpakowalem sie w ten model a sprzedawac sie go nie oplaca.Jak ogladalem przed kupnem w sony centrum to byl tak powieszoy i oswietlony ze katy wygladaly naprawde dobrze jednak w warunkach domowych wyglada to zupelnie inaczej.
 
Ostatnia edycja:

marko103xx

New member
Nie to ty zrozum ze widzisz bardzo zle skoro twierdzisz ze hx720 ma dobre katy. I nie pisz totalnych bzdur ze z5500 mial przyzwoite katy bo "zjada hx720 na sniadanie". Katy z5500 obecnie mozna porownac tylko do hx920 a i tutaj starsza seria wypada lepiej. Dlatego obojetnie ile razy napiszesz te bzdury ze twoj hx720 jest wyjatkowy i ma dobre katy to i tak mnie nie przekonasz.A to dlatego ze zbyt wiele sztuk hx720 ogladalem i wszedzie sa slabe katy. Skoncz wiec swoje wywody w tym temacie i pisz gdzie indziej rewelacje ze twoj hx720 jest jakis wyjatkowy bo tutaj tracisz czas.

To nie mój tv jest wyjątkowy tylko twój felerny skoro widzisz zmiany przesuwając się o 20cm i
zastanów się co piszesz ,skoro kupując telewizor nie zauważyłeś słabych kątów ,a teraz nagle we wszystkich które oglądałeś widzisz. Proponuję zmienić lekarza.
 

Sunchez

New member
No i mam od kilku dni 40HX720 :)

Jeśli chodzi o rzekomo "słabe kąty" to nie wiem skąd taka opinia.
W Sony Center w Gdyni na ścianie wisi kilkanaście TV. Bezpośrednio obok siebie kilka 40-tek. A HX720 i EX720 jeden przy drugim.
Sciana ta jest duża i można sobie te TV poogladać nawet z kąta 178 st. :) i kilka stopni od dołu.
I powiem tak jeśli HX720 ma "słabe kąty" to ktoś miał chyba jakiegoś ogromnego pecha i na wadliwy egzemplarz trafił niechybnie :shock:

A tak na marginesie mój TV był wyprodukowany na Słowacji.
 

marko103xx

New member
No i mam od kilku dni 40HX720 :)

Jeśli chodzi o rzekomo "słabe kąty" to nie wiem skąd taka opinia.
W Sony Center w Gdyni na ścianie wisi kilkanaście TV. Bezpośrednio obok siebie kilka 40-tek. A HX720 i EX720 jeden przy drugim.
Sciana ta jest duża i można sobie te TV poogladać nawet z kąta 178 st. :) i kilka stopni od dołu.
I powiem tak jeśli HX720 ma "słabe kąty" to ktoś miał chyba jakiegoś ogromnego pecha i na wadliwy egzemplarz trafił niechybnie :shock:

A tak na marginesie mój TV był wyprodukowany na Słowacji.

Zgadzam się z tobą w 100% i tego pecha właśnie miał dune2 ,a na dodatek nie potrafi tego zrozumieć że w TV. Sony są różne matryce.
 

farba

New member
Nie to ty zrozum ze widzisz bardzo zle skoro twierdzisz ze hx720 ma dobre katy. I nie pisz totalnych bzdur ze z5500 mial przyzwoite katy bo "zjada hx720 na sniadanie". Katy z5500 obecnie mozna porownac tylko do hx920 a i tutaj starsza seria wypada lepiej. Dlatego obojetnie ile razy napiszesz te bzdury ze twoj hx720 jest wyjatkowy i ma dobre katy to i tak mnie nie przekonasz.A to dlatego ze zbyt wiele sztuk hx720 ogladalem i wszedzie sa slabe katy. Skoncz wiec swoje wywody w tym temacie i pisz gdzie indziej rewelacje ze twoj hx720 jest jakis wyjatkowy bo tutaj tracisz czas.
Przyjmij do wiadomości, że dane firmy wkładają do swych TV matryce różnych producentów. Trafisz na kijową, masz np kijowe kąty. Sam to przerabiałem przy okazji zakupu Samsunga, tzn źle trafiłem...
Przeczytaj tekst z linka; wprawdzie inna seria, ale mowa o w/w problemie: Panel Switching: Sony 32EX713 and 40EXEX713 TVs: MVA or PVA?
 

Dig Dug

New member
Panowie co byście nie pisali, to ja mam EX720 w domu w 40 calach i EX501 w 32 calach. Jak ostatnio sparawdziłem, to również EX720 mam na matrycy Samsunga. O 32 wiedziałem wcześniej że jest na Sansungu. EX720 sprawdzałem bo nie mogłem i nadal nie mogę uwierzyć w to jak kiepskie ma kąty w porównaniu do starej EX501. Pisałem o tym w osobnym poscie, ale jak HX720 ma takie kąty jak moja EX720 to tragedia. Dla mnie kąty w EX720 są nie akceptowalne, a jeżeli takie są w HX720 to szkoda kasy na niego, a wydawał się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Nie widziałem HX720 w akcji - niestety. Ale wiem, co mam w domu i dobrze, że dałem 2800 za TV to jakoś to przeżyje. Sam obraz jest super, początkowo odbiegał od EX501, ale kalibrowałem, kalibrowałem i wreszcie doszedłem do ładu z TV, tyle że kątów i granatowiejącej czerni nie przeskocze. Póki nie ma ciemnych scen, albo kolesi w czarnych wdziankach, to obraz cieszy. Szczególnie bajki i obrazy szerokich planów przyrodniczych wyglądają satysfakcjonująco.

Kolega Dune2 wcale nie musiał widziec matryc z AUO, moja to LTY400H2 czy jakoś tak więc to Samsung i odnośnie kątów można tylko narzekać.
 
Do góry