Sony hx720 - opinie,testy

dune2

New member
Bez reklam
Zalozylem ten temat poniewaz waham sie miedzy kupnem hx720 a hx920.
O tym drugim rozpisywal sie nie bede bo jest od tego inny temat a poza tym jego wyzszosc jest oczywista.Kwestia decyzji to tez moj problem ale probuje ustalic czy hx720 jest wart swojej ceny - naprawde korzystnej ceny.
Wydaje mi sie ze jest to najlepszy obecnie na rynku model Sony pod wzgledem stosunku ceny do jakosci.
Jednak hx720 jest chyba najslabiej opisanym w "polskim internecie" modelem Sony oraz jednoczesnie najtrudniej dostepnym w sklepach.
Znane sieci handlowe tez nie rozpieszczaja z dostepnoscia wiec nawet trudno jest go obejrzec "na zywo".W saturnie bywa ale najczesciej wersja 40 cali a euroagd ma tylko w swoim sklepie internetowyn.Jest natomiast dostepny w sklepach sony i tam tez go widzialem.
Kosztuje na dzien dzisiejszy 5000 (46) i z tego co w sklepie firmowym uslyszalem rozni sie od hx820 tylko tym ze nie ma "szyby" oraz wifi.
Jako ze katy sa dla mnie wazne dokladnie go ogladalem z roznych mozliwych stron i wydaja mi sie nawet lepsze niz w hx820 ale mozliwe ze to zludzenie spowodowane tym ze tutaj jest brak szyby.
(jestem posiadaczem 2 letniego sony z5500 ktory ma swietne katy i jakosc obrazu)

Testow hx720 jest bardzo malo dlatego zwracam sie z prosba do uzytkownikow o jakies opinie jak sie sprawuje w warunkach domowych.

1. Czy moze ktos sie wypowiedziec jak u niego z input lagiem ?
2. Czy 3d w tej serii jest udane ?
3. Czy katy sa lepsze od tych w serii ex ale czy jednak nie gorsze niz w hx820 (mi sie zdaje ze lepsze) ?
4. Czy warto go postawic jako glowny tv kosztem z5500 a zetke wziac do gier ?
5. Jakie okulary do niego dokupic bo nie wiem czy jest jeden okreslony rodzaj(model) czy pare do wyboru ?

Tu jest test hx720
Sony HX729 / HX720 review - FlatpanelsHD

z Tego co pisza w trybie gra jest 32ms wiec jest dobrze.
In the game mode we measured input lag to 32 ms, which is comparable to most LCD-TVs today. In the standard preset input lag is considerably higher, especially if the MotionFlow system is active.

Dziwne ze czern jest gorsza niz w ex720 to spory minus dla tego tv

After calibration I measured black level to 0.06 cd/m2, which is worse than on Sony’s cheaper ex720 model and worse than on Samsung D8000
http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1304937593
 

jfseba

New member
HX 720 a 920 to dosc spora roznica technologiczna a moze jednak nie??
Ile nasze oko jest w stanie wychwycic?? motion flow 400Hz czy lepsze 800 Hz a moze juz nie dlugo 20000 Hz??, nie zapominajmy ze te tv maja swoje wady niezaleznie od wysokosci numeracji modelu
ceny sony sa na chwile obecnie za wysokie jak na stare modele np.hx 720, 5000 tys za tv 46 cali to duzo biorac pod uwage brak okularow w zestawie,
brak konwersji 2D>3D (to co zrobilo na mnie duze wrazenie na hx 920), brak wi-fi, jakby nie bylo to tylko dobry edge-led a w sumie wyjdzie 6tys

mysle ze w przyszlym roku ceny poleca bo juz teraz 46hx920 kosztuje 7700 ( nadal trwa konkurs tablet sony gratis wartosc ok 1700zl)
lg47 lw980s cena ponizej 7000 i blu ray gratis
wiec tv sporo lepsze od hx720 a po przeliczeniu ceny podobne
moze jednak warto ochlonac i poczekac jeszcze troche
 

fula

New member
Zalozylem ten temat poniewaz waham sie miedzy kupnem hx720 a hx920.
O tym drugim rozpisywal sie nie bede bo jest od tego inny temat a poza tym jego wyzszosc jest oczywista.Kwestia decyzji to tez moj problem ale probuje ustalic czy hx720 jest wart swojej ceny - naprawde korzystnej ceny.
Wydaje mi sie ze jest to najlepszy obecnie na rynku model Sony pod wzgledem stosunku ceny do jakosci.
Jednak hx720 jest chyba najslabiej opisanym w "polskim internecie" modelem Sony oraz jednoczesnie najtrudniej dostepnym w sklepach.
Znane sieci handlowe tez nie rozpieszczaja z dostepnoscia wiec nawet trudno jest go obejrzec "na zywo".W saturnie bywa ale najczesciej wersja 40 cali a euroagd ma tylko w swoim sklepie internetowyn.Jest natomiast dostepny w sklepach sony i tam tez go widzialem.
Kosztuje na dzien dzisiejszy 5000 (46) i z tego co w sklepie firmowym uslyszalem rozni sie od hx820 tylko tym ze nie ma "szyby" oraz wifi.
Jako ze katy sa dla mnie wazne dokladnie go ogladalem z roznych mozliwych stron i wydaja mi sie nawet lepsze niz w hx820 ale mozliwe ze to zludzenie spowodowane tym ze tutaj jest brak szyby.
(jestem posiadaczem 2 letniego sony z5500 ktory ma swietne katy i jakosc obrazu)

Testow hx720 jest bardzo malo dlatego zwracam sie z prosba do uzytkownikow o jakies opinie jak sie sprawuje w warunkach domowych.

1. Czy moze ktos sie wypowiedziec jak u niego z input lagiem ?
2. Czy 3d w tej serii jest udane ?
3. Czy katy sa lepsze od tych w serii ex ale czy jednak nie gorsze niz w hx820 (mi sie zdaje ze lepsze) ?
4. Czy warto go postawic jako glowny tv kosztem z5500 a zetke wziac do gier ?
5. Jakie okulary do niego dokupic bo nie wiem czy jest jeden okreslony rodzaj(model) czy pare do wyboru ?

Tu jest test hx720
Sony HX729 / HX720 review - FlatpanelsHD

z Tego co pisza w trybie gra jest 32ms wiec jest dobrze.


Dziwne ze czern jest gorsza niz w ex720 to spory minus dla tego tv

W Sony płacisz za markę, ja bym się kierował do samsunga modele D700 (ładne lusterko).
Pewnego czasu zakłady elektroniczne w Mławie klepały na zlecenie sony odbiorniki. Nic specjalnego, a cenaaaaa jak za sony.
 

dune2

New member
Bez reklam
HX 720 a 920 to dosc spora roznica technologiczna a moze jednak nie??
Ile nasze oko jest w stanie wychwycic?? motion flow 400Hz czy lepsze 800 Hz a moze juz nie dlugo 20000 Hz??, nie zapominajmy ze te tv maja swoje wady niezaleznie od wysokosci numeracji modelu
ceny sony sa na chwile obecnie za wysokie jak na stare modele np.hx 720, 5000 tys za tv 46 cali to duzo biorac pod uwage brak okularow w zestawie,
brak konwersji 2D>3D (to co zrobilo na mnie duze wrazenie na hx 920), brak wi-fi, jakby nie bylo to tylko dobry edge-led a w sumie wyjdzie 6tys

mysle ze w przyszlym roku ceny poleca bo juz teraz 46hx920 kosztuje 7700 ( nadal trwa konkurs tablet sony gratis wartosc ok 1700zl)
lg47 lw980s cena ponizej 7000 i blu ray gratis
wiec tv sporo lepsze od hx720 a po przeliczeniu ceny podobne
moze jednak warto ochlonac i poczekac jeszcze troche

Facet w centrum sony twierdzil ze hx720 ma skalowanie z 2d na 3d bo to ten sam tv co hx820 tylko bez wifi i szyby.
Ten tylko dobry edge-led nie ma sobie rownych jesli chodzi o jakosc obrazu bo jak widze lg za ta cene to daleko daleko podobnie z samsugiem ktory ma nienaturalne kolory i te paskudne szyby.
Tak wiec zadnych tam lg i samsungow jak mam wydac tyle kasy to na firme ktora po 1 daje 5 lat gwarancji po 2 do ktorej mam zaufanie.
LG czy samsunga to ja moge blu ray za 400 zl kupic.
 

dune2

New member
Bez reklam
W Sony płacisz za markę, ja bym się kierował do samsunga modele D700 (ładne lusterko).
Pewnego czasu zakłady elektroniczne w Mławie klepały na zlecenie sony odbiorniki. Nic specjalnego, a cenaaaaa jak za sony.
Lusterko ladne to jest w hx920 ale jakbys czytal dokladnie mojego posta bys wiedzial ze nie chce lustra.
A w Sony placisz za marke i solidnosc a w samsugach i lg za bajery jak mkv z usb ktore sa kompletnie zbedne bo od tego sa inne urzadzenia.
 

jfseba

New member
Facet w centrum sony twierdzil ze hx720 ma skalowanie z 2d na 3d bo to ten sam tv co hx820 tylko bez wifi i szyby.
Ten tylko dobry edge-led nie ma sobie rownych jesli chodzi o jakosc obrazu bo jak widze lg za ta cene to daleko daleko podobnie z samsugiem ktory ma nienaturalne kolory i te paskudne szyby.
Tak wiec zadnych tam lg i samsungow jak mam wydac tyle kasy to na firme ktora po 1 daje 5 lat gwarancji po 2 do ktorej mam zaufanie.
LG czy samsunga to ja moge blu ray za 400 zl kupic.

Ja powiem ze tak samo napalilem sie na sony i nie powiem ze nie jest dobry bo jest, 3 dni temu wybralem sie z pendrivem wypelnionym roznymi filmikami i sprawdzilem w 3 sklepach rtv euro agd co te tv oferuja , obraz wyswietlany na sony hx820 sharp le830e, samsung d8000 i lg lw570s
ustawienia standardowe na wszystkich tv
sony powala jakoscia obraz wyrazisty, ladne kolory itd obraz w 3d rewelacja,konwersja 2D>3d ale na hx920 bajka ( hx920 ogladalem w SC) wiec mysle ze hx 820 720 ma podobna konwersje
sharp mial rownie dobry obraz, kolory plynnosc itd
troszke gorzej odczulem sama d8000 ale duzych roznic nie bylo
duze roznice zobaczylem dopiero przy lg lw570s kiepska jakosc obrazu w porownaniu do w/w

wiec zastanawiam sie czy warto??
sony 46hx 720 full komplet ok 5800
sharp 46le830 full komplet ok 4600
ta roznica cenowa jest za duza w stosunku do jakosci jakby nie patrzec 1200zl to dosc spora roznica, obecnie sharp 52 cale kosztuje 5500 z 2 parami okularow 5800, nie wspomne ze za 6000 kupimy topowego panasa vt30 50 cali ktory bije na glowe ww tv
wole chyba poczekac ze 3 miechy i za 6500 full komplet wytargam full leda ktore graja duzo lepiej od edge ledow
 

dune2

New member
Bez reklam
duze roznice zobaczylem dopiero przy lg lw570s kiepska jakosc obrazu w porownaniu do w/w
wiec zastanawiam sie czy warto??
sony 46hx 720 full komplet ok 5800
sharp 46le830 full komplet ok 4600
ta roznica cenowa jest za duza w stosunku do jakosci jakby nie patrzec 1200zl to dosc spora roznica, obecnie sharp 52 cale kosztuje 5500 z 2 parami okularow 5800, nie wspomne ze za 6000 kupimy topowego panasa vt30 50 cali ktory bije na glowe ww tv
wole chyba poczekac ze 3 miechy i za 6500 full komplet wytargam full leda ktore graja duzo lepiej od edge ledow

Mam podobe odczucia.Tutaj zapewne poleca Ci sharpa i nie wknikam dlaczego ale ja sharpow nie biore pod uwage bo sa made in poland i mimo ze jestem patriota to nie zaryzykuje ;)
Poza tym mi obraz bardziej sie podoba na hx720 niz tym sharpie.

A z Cena za 46 hx720 to troche przesadziles bo w euroagd maja po 4700 a w centrum sony po 5000 i to z piecioletnia gwarancja

Co miales na mysli piszac ze hx720 to stary model ? to przeciez dosyc nowy model :):)
 
Ostatnia edycja:

jfseba

New member
Co miales na mysli piszac ze hx720 to stary model ? to przeciez dosyc nowy model

to mialem na mysli ze wlasnie weszly full ledy na rynek m innymi hx 920, lg 980, philips serii 9000

mysle ze to nowe podwietlenie daje leszpe rezultaty niz w typowych edge ledach a i ceny juz spadaja powoli
 

dune2

New member
Bez reklam
Co miales na mysli piszac ze hx720 to stary model ? to przeciez dosyc nowy model

to mialem na mysli ze wlasnie weszly full ledy na rynek m innymi hx 920, lg 980, philips serii 9000

mysle ze to nowe podwietlenie daje leszpe rezultaty niz w typowych edge ledach a i ceny juz spadaja powoli

Te modele weszly w tym samym czasie tylko roznia sie podswietleniem wiec nie masz racji.
 

dune2

New member
Bez reklam
Kupilem wczoraj ( czwartek ) hx720 za 5 tys w sony centrum i poza bardzo mila obsluga ( ekspresowe raty) to jestem bardzo niezadowolony z tv.
Odbior wyraznie gorszy niz w mojej ponad 2 letniej z5500 a katy to porazka.
Zastanawiam sie nad odstapieniem od umowy ale nie wiem co moznaby wziac zamiast bo hx820 to niemal to samo a hx920 to kwota na tyle duza ze jak w domu bedzie rozczarowanie to calkiem sie wnerwie.
Jednak ledy to porazka jesli chodzi o katy i w sony centrum odpowiednie podswietlenie ma kolosalne znaczenie bo w domu czar pryska.

Bawilem sie ustawieniami i jest troche lepiej ale katy dalej sa bardzo slabe.
Nie wiem czy nie sa gorsze niz w ex720.
Wystarczy glowa bardziej na boki poruszac by wszystko robilo sie jasniejsze.
Najbardziej widac to na filmach a najmniej w grach PC.
Input lag minimalny wiec do gier idealny o ile komus slabe katy nie przeszkadzaja.
 

imalas

New member
To co piszesz to są fakty!
Sam to sprawdzałem, bo stosunek ceny do jakości b. dobry, ale w HX720, gorsza czerń niż w EX720, zniechęciła mnie całkowicie. Jedyną cechą ponad EX720 (poza procesorem) jest bardziej równomierne podświetlenie matrycy i to tyle! Sposobem na kąty ( poza zmianą umeblowania :-D) jest zakup plazmy np. Panasonic z serii VT30, ale i ona ma pewne ułomności ....normalnie masakra!, brak porządnych LED-ów w dobrej cenie. Mój stary 5-letni Sharp 37GE1E to jednak mistrz świata nie do pokonania?! Zaletą soniaków jest dobre skalowanie w SD i wysoki kontrast, a np. nowe Sharpy 630,830 w tej materii to ...żenada!, i co by tu nie wypisywali ludzie różnego interesu i autoramentu, to jest fakt sprawdzony w czterech sklepach osobiście.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:...:)
Pozostaje chyba czekać, aż potanieją Full LED-y?(HX920, LG980 ...), aż doczekamy się OLED-ów ...hehehe:grin:
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Przyznam ze te katy mnie wnerwiaja.
Zastanawiam sie co moglbym kupic zamiast hx720.
Z sony to zostaje hx920 ale kwota kosmos jak na tv do grania.
Hx820 to niemal to samo co hx720 tyle ze szyba wiec z katami podobnie kiepsko.
Moze cos z konkurencji ?
Chwalony tu na forum LG 570s ma slabiutkie katy wiec niezbyt widze rozwiazanie.
Jak ktos ma pomysly z gory dziekuje.
 
Ostatnia edycja:

imalas

New member
Tylko nie LG LW570S, poczytaj blog
skalibruj TV (link jest blokowany, ...żenada!)
Testowałem HX920, kąty są b. dobre i cała reszta, nawet w 3D gwałtowne ruszenie głową nie powodowało rozdwojenia konturów, ale .......cena! (skuteczna blokada tzw. czynnika żeńskiego):grin:

Cytat z testu Sony 46HX920 z innego forum:

"Ogólnie kąty w tym LCD porównując do innych LCD są na bardzo dobrym poziomie. Najwięcej obraz traci gdy patrzymy na niego z góry albo z dołu (robi się niebiesko/fioletowo i takie tam różne kwiatki). Poziomo jest sporo mniej strat ale oczywiście w rozsądnych kątach. Robi się tylko jaśniej (kontrast spada) ale kolory wiele nie tracą. Na pewno jest najlepiej ze wszystkich modeli Sony."

Zaczyna już tanieć wersja 55 cali, ......poczekamy!:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
To ze hx920 ma dobre katy to wiem ale ja szukam alternatywy dla hx720.
Ktore ledy maja najlepsze katy ?
Prosze o konkretne modele.
 

fragles123

New member
Witam, widzę, że dyskusja prowadzona jest na bieżąco :)
Mam takie pytanie dotyczące 2 modeli w okół których toczy się dyskusja EX720 czy XH 720. Podstawowe różnice oczywiście wszyscy znają czyli MF200 na MF400 i Xreality na Xreality pro. Nie gram więc parametr IL mnie nie interesuje.
Pytanie zasadnicze czy warto zapłacić 700 zł więcej. Pierwszy argument za to kamerka od sony. Proszę o opinie w zagadnieniach poniżej :

obraz w EX70 Vs HX720 - lepszy , gorszy , taki sam

1 Sport - piłka nożna siatkówka ręczna itp. (czyli MF)
2 Filmy satelita SD, divix itp (czyli X-reality)
3 tzw efekt teatru (czyli ???)

A może macie inne uwagi ujawniające wady poszczególnych modeli ?

Z góry dzięki :)
 
Ostatnia edycja:

imalas

New member
To ze hx920 ma dobre katy to wiem ale ja szukam alternatywy dla hx720.
Ktore ledy maja najlepsze katy ?
Prosze o konkretne modele.

Proponuję zobaczyć Philips 47PFL7606K ma doskonałą matrycę IPS (LG) z dużymi kątami i bez spadku nasycenia barw, jak to zawsze w IPS.
Test potwierdza moje odczucia podczas 2 godzinnej zabawy tym TV :bober:
Cena ok.4tys. zł
 

imalas

New member
Witam, widzę, że dyskusja prowadzona jest na bieżąco :)
Mam takie pytanie dotyczące 2 modeli w okół których toczy się dyskusja EX720 czy XH 720. Podstawowe różnice oczywiście wszyscy znają czyli MF200 na MF400 i Xreality na Xreality pro. Nie gram więc parametr IL mnie nie interesuje.
Pytanie zasadnicze czy warto zapłacić 700 zł więcej. Pierwszy argument za to kamerka od sony. Proszę o opinie w zagadnieniach poniżej :

obraz w EX70 Vs HX720 - lepszy , gorszy , taki sam

1 Sport - piłka nożna siatkówka ręczna itp. (czyli MF)
2 Filmy satelita SD, divix itp (czyli X-reality)
3 tzw efekt teatru (czyli ???)

A może macie inne uwagi ujawniające wady poszczególnych modeli ?

Z góry dzięki :)

IMHO nie warto!, w modelu HX jest słabsza czerń (dziwne!) i słabsze kąty. Tyle!:bober:
 

jfseba

New member
Ja sie wstrzymalem z zakupem hx 720, tak jak pisalem cena dosc wysoka 5 tys za goly tv czyli bez okolarow, wifi.
Czy jest alternatywa dla tego tv ?? wydaje sie ze tak na dzien dzisiejszy jest to philips 46 cali 9705 cena ok 6200, a drugi tv to lg lw 980s cena ok 6500 niestety nie mam narazie czasu na czytanie testow, ale widac ze w cenie ok 6 tys mozna wyrwac dobry tv.
 

marko103xx

New member
Witam. Swojego 46 HX720 kupiłem w sierpniu ubiegłego roku w Sony Center w cenie 6000zł i mogę powiedzieć ,że kąty nie są złe jak na LCD oczywiście ,a nawet porównywując go z moim starym 40 z5500 wcale nie są gorsze.Nie wiem czy prawdą jest ,że Sony(i nie tylko) w tych samych modelach może stosować różne matryce ale coś w tym może być, ponieważ miałem też 46HX 800 kupionego w sklepie internetowym i kąty w nim były tragiczne, a oglądając ten model na ekspozycjach sklepowych kąty wyglądały dobrze. Słyszałem kiedyś od jakiegoś sprzedawcy rtv ,że najlepiej kupować TV z pierwszych partii jakie wchodzą na rynek ponieważ mogą mieć lepsze matryce.Nadmienię jeszcze że miałem też kilka dni 46HX820 kupionego w Saturnie lecz okazalo sie że miał małą skazę i zostal zwrócony ,ale kąty też były dobre.Podsumowując te wszystkie modele jakie się ostatnio przewinęły przezemnie ,obraz HX720 najlepiej mi się podoba.
 
Do góry