Sony hx720,hx820 czy nx720 ?

dune2

New member
Bez reklam
Ja właśnie interesuję się 40 hx 720 promocja w sony to 20rat 189 czyli 3780 plus 5 lat gwarancji jest też 46 cali. Parametry na papierze obiecujące 200hz czyli MF400 x reality pro tak samo jak w hx820. Jedyna różnica to zdaje się matowa matryca w 720 co akurat mi pasuje.Ta promocja sony jest do końca roku i dlatego czekają na wprowadzenie do innych sklepów.
Zastanawiam sie nad 46 calowym hx720 gdzie w sony centrum jest 20 rat zero ?
 

dune2

New member
Bez reklam
Tak sprawdzone faktycznie jest 20x0 %.
A wiec na 90 % wezme hx720 46 cali za rowne 5000 w sony centrum z 5 letnia gwarancja.

Teraz tylko pare pytan odnosnie tego modelu.

1. Czy moze ktos sie wypowiedziec jak u niego z input lagiem ?
2. czy 3d w tej serii jest udane ?
3. Katy sa lepsze od tych w serii ex ale czy nie gorsze niz w hx820 ?
4. Czy warto go postawic jako glowny tv kosztem z5500 a zetke wziac do gier ?
5. Jakie okulary do niego dokupic bo nie wiem czy jest jeden okreslony rodzaj(model) czy pare do wyboru ?

Tu jest test hx720
Sony HX729 / HX720 review - FlatpanelsHD

z Tego co pisza w trybie gra jest 32ms wiec jest dobrze.
In the game mode we measured input lag to 32 ms, which is comparable to most LCD-TVs today. In the standard preset input lag is considerably higher, especially if the MotionFlow system is active.
Dziwne ze czern jest gorsza niz w ex720 to spory minus dla tego tv

After calibration I measured black level to 0.06 cd/m2, which is worse than on Sony’s cheaper ex720 model and worse than on Samsung D8000
 
Ostatnia edycja:

Ralf_82

New member
Witam wszystkich.
Czy ma ktoś z Was pojęcie czy jest rożnica w jakości obrazu porównując matową martyce oraz błyszczącą gorilla glass???? Chodzi mi głownie o obraz ze słabszym sygnałem. Czy nie wypada to lepiej na korzyść matrycy z gorilla glass??
Chodzi o to, że miałem kupic ex72 a kupiłem nx72 i wygląd błyszczacej szyby nie za bardzo mi i mojej kobiecie odpowiada. Zastanawiamy się nad próbą zwrotu tego modelu lub po prostu wymianą na ex72 ale na kilku forach wyczytaliśmy ze na błyszczącej matrycy obaz jest wyrażniejszy i nie wiemy co teraz zrobić.
Z góry dzięki za odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:

sowalski

New member
Miałem podobny dylemat - hx720 czy hx820. Jednak po rozmowie z multisync (dzięki :D) ostatecznie wybrałem 46HX820! Mam go od 2 dni i jak dla mnie jest on świetny! Obraz ostry, żywy. Jedyna wada którą aktualnie zauważyłem to clouding w dolnym lewym rogu :(. Jeżeli chodzi o 3D to się nie wypowiem bo nie mam okularów.
 

Dig Dug

New member
Ralf 82 - jak ci przeszkadza od blask NX w domu, to nic nie poradzisz. Sprawdz w sklepie czy odpowiada Ci EX, a w to co piszą nie wierz do końca. Ludzie maja subiektywne odczucia. Ja sam mam EX500, który jest matowy i jestem zadowolony. Musisz sprawdzic czy odpowiada ci obraz z EX, jak tak to masz prosty wybór, bo w domu bedzie tylko lepiej, lepsze swiatło, a problem odblasków zostanie zniwelowany.
 

Santos

New member
Witam,co do NX720 to mam pewien dylemat,zakupiłem 5 dni temu.Obraz jest rewelacyjny,nikt mi nie powie że szyba nie daje pięknego obrazu i czerni alleee...Telewizor pójdzie do zwrotu.W narożnikach szyba nie przelega całkowicie do obudowy(ktoś już o tym pisał) a do tego telefoniczny konsultant Sony wprowadził mnie w błąd mówiąc że modele 720 obsługują już dyski zewnętrzne z systemem plików NTFS.I tu kurde zaklnę,kłamcy jak złoto!
TV za 5500pln nie obsługuje HDD z NTFS,na exFat lub Fat32 czyta tylko pliki do 4GB!!!!O obsłudze plików mkv i audio DTS można pomarzyć!!Mój stary Samsung czytał mkv i obsługiwał NTFS!Na dysk podłączony do TV można nagrywać ale dysk sformatowany przez TV nie jest widziany w żadnym innym urządzeniu.
Panowie mamy XXI wiek,mkv,NTFS i pliki 30GB to podstawa,co można zobaczyć w 1080p do 4GB,chyba krótką reklamę he he.
Dajcie sobie spokój z Sonym,byle Samsung otwiera mkv,DTS,widzi NTFS-i czyta pliki powyżej 4GB.
Dodam że np.oglądając film z HDD gdzie do wyboru są 2 ścieżki dźwiękowe-o wyborze można pomarzyć,to samo z napisami.
Syf,kiła i mogiła-wracam do Samsunga-chyba że mi dadzą BluRaya z obsługą mkv,NTSC i DTS za free :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,co do NX720 to mam pewien dylemat,zakupiłem 5 dni temu.Obraz jest rewelacyjny,nikt mi nie powie że szyba nie daje pięknego obrazu i czerni alleee...Telewizor pójdzie do zwrotu.W narożnikach szyba nie przelega całkowicie do obudowy(ktoś już o tym pisał) a do tego telefoniczny konsultant Sony wprowadził mnie w błąd mówiąc że modele 720 obsługują już dyski zewnętrzne z systemem plików NTFS.I tu kurde zaklnę,kłamcy jak złoto!
TV za 5500pln nie obsługuje HDD z NTFS,na exFat lub Fat32 czyta tylko pliki do 4GB!!!!O obsłudze plików mkv i audio DTS można pomarzyć!!Mój stary Samsung czytał mkv i obsługiwał NTFS!Na dysk podłączony do TV można nagrywać ale dysk sformatowany przez TV nie jest widziany w żadnym innym urządzeniu.
Panowie mamy XXI wiek,mkv,NTFS i pliki 30GB to podstawa,co można zobaczyć w 1080p do 4GB,chyba krótką reklamę he he.
Dajcie sobie spokój z Sonym,byle Samsung otwiera mkv,DTS,widzi NTFS-i czyta pliki powyżej 4GB.
Dodam że np.oglądając film z HDD gdzie do wyboru są 2 ścieżki dźwiękowe-o wyborze można pomarzyć,to samo z napisami.
Syf,kiła i mogiła-wracam do Samsunga-chyba że mi dadzą BluRaya z obsługą mkv,NTSC i DTS za free :)

Odwieczny problem ludzi internetowych - moze w koncu trzeba zaczac kupowac oryginalne filmy dvd i bluray a wtedy juz mozna sie zieszyc fajnym obrazem w sonym a nie cukierkowymi kolorami w samsungu...... ktore odbiegaja o 50% od rzeczywtsych kolorow jakei daje sony czy philips.....
Lolek
 

Santos

New member
Odwieczny problem ludzi internetowych - moze w koncu trzeba zaczac kupowac oryginalne filmy dvd i bluray a wtedy juz mozna sie zieszyc fajnym obrazem w sonym a nie cukierkowymi kolorami w samsungu...... ktore odbiegaja o 50% od rzeczywtsych kolorow jakei daje sony czy philips.....
Lolek

Kolego mam spory zasób filmów w Blu Ray,ten kto ma to wie ile to kosztuje,dlaczego zakładasz że obsługa NTFS i mkv oraz plików powyżej 4GB wiąże się z piractwem?
A może chciałem sobie zrobic kopie by tych płyt za 100$ czy 200$ nie zniszczyć?
Co to za tłumaczenie?


BTW,w ostatnich modelach Sony hx720,hx820 czy nx720( matryce są Samsunga,te firmy od pewnego czasu stale współpracują(i to nie jest tajemnica) więc jak to jest z tymi cukierkami he?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam wiem ile kosztuja filmy bo mam bardzo bardzo duzo na dvd i juz dosyc dosyc na bluray dlatego uwazam ze nie nalezy patrzec pod katem tv co czyta Usb tylko wiele innych rzeczy jest bardziej istotnych. Teraz co do matrycy wiec jesli nie wiesz kolego to sama matryca to jest jakas czesc tego co oferuje dany model danaj marki druga rzecz istotna to to jaka jest elektronika i przez to kolory samsunga sa takie jakie sa ..... jesli ktos takie kolory lubi to ok ja nie mam nic przeciwko temu tylko sama matryca powtarzam ze nie robi obrazu..... czego dowodem sa nagrody roznego rodzaju za obraz dla sonego czy philipsa. A samsung dostaje za mulimedialnosc wiec mozna cos z tego wywnioskowac..... A od przyszlego roku sony bedzie mialo matryce chyba Lg a przynajmniej z nimi umowe podpisalo, ba nawet patrzac na kolory w lg sa inne jak w samsungu ale kazdy lubi to co lubi tylko szlak mnie trafia jak sie patrzy na tv pod wzgledem tego co USB czyta....... i mowienie ze np sony czy philips jest dupa warty bo jakis samsung czyta wszystko.... i niech czyta tylko nigdy ten tv nie bedzie mial takiego obrazu jak wlasnie sony czy philips i tym sie roznia te marki od samsunga ktory niewatpliwie jest najbardziej multimedialna firma. Podobnie jest z odtarzaczami bluray mozna miec samsunga czy lg i usb bedzie czytalo wszystko ,a mozna miec odtwarzacz denona onkyo, marantza czy arcama gdzie usb nie bedzie wszytskiego czytac, tylko jesli ktos naprawde lubi miec sprzet i cieszyc sie z niego to kupi wlasnie taki odtwarzacz a nie jakis firmy X i pozniej 3 strony na forum takim czy innym sie pisze jak zrobic zeby czytac takie czy inne napisy lub cos w tym stylu - dla mnie zenada.
Lolek
 

multisync

New member
...Jednak po rozmowie z multisync (dzięki :D) ostatecznie wybrałem 46HX820! Mam go od 2 dni i jak dla mnie jest on świetny! Obraz ostry, żywy. Jedyna wada którą aktualnie zauważyłem to clouding w dolnym lewym rogu :(...
Gratuluję zakupu:eek:k: W moim egzemplarzu nie widzę tego zjawiska o którym piszesz powyżej. Moje zadowolenia z TV trwa nadal :-D
 

marko103xx

New member
Witam,miałem kilka dni 46HX 820 ,ale został zwrócony do sklepu i kupiłem 46HX 720 i moim zdaniem 720 dużo lepiej(jaśniej) świeci i ma żywsze kolory reszta bez większych różnic.
 

MARAS

New member
Ceny z dnia wczorajszego z salonu w Poznaniu
46HX 820 6399zł (w promocji dostajemy bon na 300zł i po rejestracji kamerkę do Skypa)
46HX 720 4999zł
46NX 720 5499zł
Raty 0% na 10 lub 20 miesięcy (cenę dzielimy przez 10 lub 20 i mamy ratę,nie ma obowiązku ubezpieczenia)
Zapomniałem sie zapytać o czas gwarancji.

W Saturnie 46HX 820 5999zł (promocja za każde wydane 500zł bon na 50zł)
46NX 720 5389zł
Raty oprocentowane 1,5% w skali miesiąca 1-36mcy
Sklepy internetowe jeszce 200-300zł mniej + koszty wysyłki.

Pomijając różnice cenowe w sklepach i warunki zakupu. Czy warto dołożyć do HX 820 ponad 1000zł za szybę z filtrem?Zastanawiałem się jeszcze nad plazmą Panasonic TXP50VT30 praktycznie za tą samą cenę co 46HX 820 ale Panasonic daje dwie pary okularów i 5 lat gwarancji.
 
Do góry