Sony hx720,hx820 czy nx720 ?

dune2

New member
Bez reklam
Zastanawiam sie nad kupnem Sony hx920.Jednak nie jest to latwa decyzja ze wzgledu na cene dlatego postawnowilem przygotowac jakas alternatywe.

Myslalem o ex720 ale ze wzgledu na dosyc slabe katy i niedopracowane 3d biore pod uwage wyzsze modele.
Zastanawiam sie miedzy nx720,hx720 a hx820.Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi ktory z nich wypada najlepiej w stosunku cena/jakosc bo nie chce przeplacac za rzeczy ktore mi zbedne.
Nie interesuje mnie jakie pliki tv czyta po usb itd bo od tego sa inne urzadzenia.

Sytuacja wyglada tak.Mam Sony z5500 ktory najprawdopodobniej bedzie sluzyl do gier PC i PS3 a nowo kupiony Tv bedzie podlaczony do amplitunera Denon ktory "gra" na kolumnach Dali Concept 6.
Tak wiec dzwiek glosnikow tv nie ma dla mnie wiekszego znaczenia bo i tak nie bede uzywal.
Pod nowy tv bedzie podlaczony blu-ray lg bd670.Reszta to pelen pakiet upc z nagrywarka HD, nagrywarka dvd pioneer,tuner sat.
W pokoju mam warunki zmienne ( rolety) a wiec moze byc jasno a moze byc ciemno ale poza hx720 braku lustra zapewne nie unikne - a szkoda.

Najmniej w sieci znalazlem opinii o hx720 ktorego nie ma nawet w ofercie np. euroagd i zastanawiam sie dlaczego czyzby jakis nieudany model ?

A wiec czy hx720,hx820,nx720 ?

Z gory dzieki za opinie z jakas argumentacja.
 
Ostatnia edycja:

Mylagos

New member
Witam.
Kupno modelu HX920, musi być naprawdę przemyślane gdyż jest to najwyższy (co powoduje że najdroższy )model Sony. Z podanych przez Ciebie modeli wybrałbym HX820, gdyż wygląda najlepiej od strony technicznej.
 

dune2

New member
Bez reklam
Dziekuje za opinie.Fakt ze stosunek cena/jakosc najlepiej wypada w hx820.
Pytanie tylko jak z katami w tym modelu i input lagiem (jesli bym zechcial czasem na nim pograc)?
Mam tu na mysli porownanie z hx920 czy wypada wyraznie gorzej ?

I jak mam brac hx820 to zapewne zastapi jako glowny z5500 a ten drugi bedzie do gier i pytanie jak z input lagiem zetki ?
 

multisync

New member
Nabyłem 2 dni temu 820-kę i mogę napisać, że absolutnie jest warta swojej ceny. Jakość świecenia, kąty i 3D są naprawdę fantastyczne. W moim przypadku mam kablówkę analogową i przyznaję, że mimo słabego sygnału obraz jest znakomity.

Jednym słowem POLECAM! Swój TV kupiłem w Sony Centre z 5-cio letnią gwarancją, 2 parami okularów i dostawą gratis.
 

dune2

New member
Bez reklam
Nabyłem 2 dni temu 820-kę i mogę napisać, że absolutnie jest warta swojej ceny. Jakość świecenia, kąty i 3D są naprawdę fantastyczne. W moim przypadku mam kablówkę analogową i przyznaję, że mimo słabego sygnału obraz jest znakomity.

Jednym słowem POLECAM! Swój TV kupiłem w Sony Centre z 5-cio letnią gwarancją, 2 parami okularów i dostawą gratis.

Dzieki za info.Faktycznie chyba wezme hx820 no chyba ze zaszaleje z 920.
Zastanawiam sie tylko czy warto brac az tak wysoki model do gier i sporadycznie filmow 3d.
Bo jak z5500 ma wysoki input lag i nie nadaje sie do gier to ten nowy powinien byc do gier a wtedy szkoda tyle kasy i starczy ex720.
 

dune2

New member
Bez reklam
Musze przede wszystkim ustalic jak z input lagiem w moim z5500.
Mierzylem dzisiaj w normalnym trybie i wyniki mam rozne bo od 50 do 100 ms.
Musze sprawdzic jak bedzie w trybie gra no i bezposrednio podlaczajac laptopa z tv bo poki co po drodze jest wzmacniacz Denona a to moze zwiekszac lag.

Bede wdzieczny jak ktos mi poda jaki input lag w z5500 mu wychodzi to bede mial porownanie mojego testu.Gralem na z5500 w call of duty modern warfare 3 i saint row the third i podczas gry nie odczuwam zadnych lagow.

Chce tez ustalic jaki input lag ma ex720 i hx920 no i na wszelki wypadek hx820 bo calkowicie go nie wykluczam.Wtedy jeden z nich bedzie glownym tv a z5500 pojdzie do gier.
Jakies podpowiedzi co zrobic ?

Brac ex720 do gier a z5500 zostawic jako glowny czy wziac hx820/hx920 jako glowny a z5500 do gier ?
 

szadyman

New member
Ja właśnie interesuję się 40 hx 720 promocja w sony to 20rat 189 czyli 3780 plus 5 lat gwarancji jest też 46 cali. Parametry na papierze obiecujące 200hz czyli MF400 x reality pro tak samo jak w hx820. Jedyna różnica to zdaje się matowa matryca w 720 co akurat mi pasuje.Ta promocja sony jest do końca roku i dlatego czekają na wprowadzenie do innych sklepów.
 

Dig Dug

New member
szadyman - właśnie miałem o tym pisać. Wg. parametrów to HX720 i 820 to ta sama elektronika, tyle że jeden jest matowy, a drugi szyba Gorilla. A dla EX i NX jest ta sama zależność.
Dopiero HX920 wybija się poza poprzedników dzięki wygaszaniu strefowemu.

Ja oglądałem EX720 i NX720 w sklepie, modeli HX nie miałem okazji oglądać. Szyba w NX720 generowała pod kątem granatową czerń, ale na wprost nawet OK. I pancerność szyby jest mocno naciągana, matryca rozmazuje się tak samo w EX jak w NX.
Dodatkowo ja mam duże nasłonecznienie i wybór jest prosty.
 

szadyman

New member
Nie mam dużej praktycznej wiedzy porównawczej różnych marek czy modeli tv nie jestem sprzedawcą rtv ale na podstawie słabego modelu który posiadam mianowicie samsung d5500 wiem co jest istotne dla jakości obrazu i tak np. czerń w codziennym użytkowaniu poprawna-kwestia kontrastu ale już oglądając film OBCY coś tam gdzie cały obraz praktycznie w ciemności to dopiero widać było żenujące braki w tym aspekcie. Druga kwestia bardziej istotna to rozdzielczość i ostrość obrazu ruchomego widoczna najlepiej w meczach piłkarskich gdy obraz był nieruchomy to np. murawa była wyraźna trawa i ślady na trawie itd. lecz wystarczył ruch kamery i wszystko zlewało się w jakąś jednolitą zieloną pikselozę.Dla mnie to koszmar taki obraz dlatego sądzę że właśnie w takich warunkach powinno się sprawdzać jakość dobrego obrazu tv.Sygnał mam cyfrowy SD pozostałe sprawy jak kąty czy kolory pomijam jako dla mnie mało ważne.Ciekaw jestem Waszego zdania na ten temat?
 

grzesb74

New member
szadyman - właśnie miałem o tym pisać. Wg. parametrów to HX720 i 820 to ta sama elektronika, tyle że jeden jest matowy, a drugi szyba Gorilla. A dla EX i NX jest ta sama zależność.
Dopiero HX920 wybija się poza poprzedników dzięki wygaszaniu strefowemu.

Ja oglądałem EX720 i NX720 w sklepie, modeli HX nie miałem okazji oglądać. Szyba w NX720 generowała pod kątem granatową czerń, ale na wprost nawet OK. I pancerność szyby jest mocno naciągana, matryca rozmazuje się tak samo w EX jak w NX.
Dodatkowo ja mam duże nasłonecznienie i wybór jest prosty.

Witam kolegów.
Ja również już od prawie tygodnie siedzę i dumam.
Oglądałem w SonyC 46HX720 i 46NX720 - HX wypada lepiej (niestety puszczają w Opolu tylko filmiki Sony).
Mocno myślę nad 46 HX820 - obraz jak HX720 ale z szybą.
I tu też dylemat - mam nasłoneczniony salon więc duże ryzyko odbić.
Ale po tym jak 2,5 roczna córeczka umyła mi ekran w Sharpie LCD chyba muszę iść w kierunku Gorilla Glass.
 

Dig Dug

New member
Grześb74 - ja mam włąśnie taką schizę. Moja 2 letnia zaczyna chodzić z kredką woskową i pokazywac tacie co widać na telewizorze. Któregoś dnia nie doskoczę, albo mnie nie będzie w pokoju, stąd rozpatruje zakup LCD z szybą lub Plazmy. Patrzyłem na Gorilla Glass w NX, bo HX nie ma, ale zawiodłem się tą szybą. Przed uszkodzeniami mechanicznymi chroni znikomo. Przy podobnym nacisku obraz się odkształca tak jak moim EX500. Najprawdopodobniej uderzenia pilotem itp. matryca nie wytrzyma. Dochodzi potencjalne zabezpieczenie przed rysowaniem i poźniejszym myciem śladów. Laptopa mam już zrysowanego czerwonym długopisem to wiem :/.

Lusterko na Gorilla jest jak w Plazmie, stąd albo zakupie coś bez szyby i powieszę wysoko, albo zakupię plazmę. Już bym kupił Plazmę G30, ale boje się buczenia.

Rozważ powieszenie telewizora na tyle wysoko, by dziecko nie dostawało do niego + szafka z dvd, amplitunerem i głośnikami po bokach, zagradzającymi dojście do TV. Ja chyba pójdę w tym kierunku. Napisz coś więcej o HX720, bo jestem bardzo zainteresowany tym TV.

Ogólnie jak ktoś porównywał filmiki z youtube na HX z pro i na NX lub EX720 bez pro to też bym prosił o wrażenia. Ponawiam moją prośbę ale może ktoś się zlituje. Ja mam 70km do najbliższego dużego sklepu, gdzie taki HX może stać. :(
 
Ostatnia edycja:

jfseba

New member
Witam, ja tez mysle nad hx820, w salonie sony prezenter pokazal mi roznice miedzy hx 720 chyba z ex 720 i roznica byla kolosalna, lecial ten sam material, piekna ostrosc i szczegolowosc detali w hx-ie.
Cena w sony 6500 za hx 820 i 5000 za hx 720 oba 46 cali.
Nie wiem tylko czy warto dac 1.5 tys za szybe i brak wi-fi i to o czym zapomnialem spytac a mianowicie okulary 3D ktorych chyba brak w w 720 co w takiej sytuacji hx820 stawia jako wybor lepszy, dodam tylko ze w rtv euro agd 820 kupimy za 6000 ale chyba tylko z 2 letnia gwarancja
 

jfseba

New member
W takim razie ceny sa zbyt wygorowane jesli chodzi o sony, zestaw hx 820 z 2 parami okularow to ok 7 tys tv 46 cali, jakby nie patrzec to technologia LED ktora caly czas ma wady przy ktorych nie da sie przejsc obojetnie przy takiej kwocie. W porownaniu mamy topowa plazme panasonica vt30 50 cali za 6 tys w pelnym komplecie, mysle tez nad sharpem 46 le 830 ktorego moge kupic za 4350 z 1 para okularow.
Mysle ze na chwile obecna sony ma zbyt wygorowane ceny wobec konkurencji, przy tak wysokiej cenie nie jest to technologia adekwatna do oferowanej technologii
 

grzesb74

New member
Grześb74 - ja mam włąśnie taką schizę. Moja 2 letnia zaczyna chodzić z kredką woskową i pokazywac tacie co widać na telewizorze. ........... Patrzyłem na Gorilla Glass w NX, bo HX nie ma, ale zawiodłem się tą szybą. Przed uszkodzeniami mechanicznymi chroni znikomo. Przy podobnym nacisku obraz się odkształca tak jak moim EX500. Najprawdopodobniej uderzenia pilotem itp. matryca nie wytrzyma. Dochodzi potencjalne zabezpieczenie przed rysowaniem i poźniejszym myciem śladów. .......... :/.

Widzisz - tego nie wiedziałem ale mam nadzieję , że moje pociechy (jest jeszcze 6 letni urwis) nie będą rzucać w TV. Ale zawsze, minimalnie taka szyba jest bezpiczniejsza.

Lusterko na Gorilla jest jak w Plazmie, stąd albo zakupie coś bez szyby i powieszę wysoko, albo zakupię plazmę. Już bym kupił Plazmę G30, ale boje się buczenia.

Panasonic TXP50VT30 - mój typ w plazmach - ale naczytałem się nie tylko o buczeniach ale i o innych plamkach , przekwitach itp zjawiskach, które ponoć znikają po iluś godzinach oglądania ale to nie dla mnie. Kupuję i ma być OK od początku (tylko z kobietą docierasz się całe życie :) )

Rozważ powieszenie telewizora na tyle wysoko, by dziecko nie dostawało do niego + szafka z dvd, amplitunerem i głośnikami po bokach, zagradzającymi dojście do TV. Ja chyba pójdę w tym kierunku. Napisz coś więcej o HX720, bo jestem bardzo zainteresowany tym TV.

Z wieszaniem jest problem jeden - zwisające kable.
HX 720 naprawdę fajnie świeci, jest kilka stów tańszy od HX820 (Ceny w SC) ale jak wcześniej napisano nie ma Gorilla Glass i wbudowanego WiFi.
Ma za to (wg mnie) fajniejszą ramkę - coś a'la szczotkowany metal - zdecydowanie fajniejsze od czarnej ramki.
 
Do góry