Sony Hdr-hc7e

pxl666

Member
Bez reklam
hd7 ma fujinon i tez nie ma bata ...nic niema bo kamera jest z#@$^!*ana...kamera to nie dslr gdzie doskonale szklo duzo robi na tanim body...niestety...
 

mariof

New member
Bez reklam
mdoman napisał:
Hmm.. a jak użytkownicy czują się z wiecznie zabrudzonym od paluchów ekranem dotykowym :D ...

Pozdrawiam,
mdoman

p.s.
pozdrawia użytkownik ekranu dotykowego - ekran po roku użytkowania
"do wymiany" ..:confused:..
...a ja "zainwestowałem" w specjalną folię na ekran (do kupienia za kilka złotych na Allegro) i sprawdza się doskonale:)
 

g998877

New member
Witam ::::mam zamiar kupić tą kamere SONY HDR-HC7E :::mam prożbe do uzytkowników tej kamery żeby mi przesłali albo gdzieś umiejscowili na jakimś serwerze ;;;;;kawałek materiału nagraną tą kamerą ....Materiał żeby nie był skompresowany tylko w-HDV- dwa ujecia 30 sekundowe jedno ujecie na zewnącz np:jakieś krajobrazy a drugie w chacie przy oswietleniu jednej żarówki np:60Watowej --------dzieki z góry
MÓJ GADU_GADU
9375207
 

mariof

New member
Bez reklam
Upps - nie pamiętam:(. Wysyłka to coś 45 funtów ale na wyspy tylko 24... . Jak ma się kogoś w Anglii i zechce przywieźć - "stówka" taniej:). Cła, o ile wiem nie było wcale choć odprawa celna była - firma ma siedzibę w HK. Przesyłka (płatność kartą kredytową) dotarła w 5 dni! Najdłużej, bo ponad 120 godzin "jechała" z Gdańska w Bory Tucholskie (130km...). jeszcze jedno - targowałem się i dostałem bon rabatowy na 50 funtów a po zakupie kamery (z wykorzystaniem bonu) kolejny tez na 50 funtów:). Oczywiście wykrzystałem go do kolejnego zakupu. Kamera ma polskie menu - to wersja HC7E i polskie menu jest jednym z kilkunastu dostępnych (języki europejskie) Jednak skróty w nim użyte nie zawsze są jasne i wolę angielską wersję. Menu jest intuicyjne i nawigacja po nim jest prosta jak konstrukcja cepa! Dostałem także elektroniczną wersję instrukcji obsługi po polsku. Drukowana była tylko po angielsku. Dosłano mi po kilku tygodniach, gratis - oczywiście, drukowaną wersję polską. Kamera jest prosta w obsłudze ale aby wykorzystać jej wszystkie mozliwości wartą "manual" starannie przestudiować.
 

cannibal-chris

New member
Czy kamera posiada regulacje GAIN? Czym najlepiej redukowac poziom szumow w kiepskich warunkach oswietleniowych? Wlasnie zdecydowalem sie na Sony i nie do konca jestem pewien jak uzyskac najlepszy efekt.
 

vujson

New member
cannibal-chris napisał:
Czy kamera posiada regulacje GAIN? Czym najlepiej redukowac poziom szumow w kiepskich warunkach oswietleniowych? Wlasnie zdecydowalem sie na Sony i nie do konca jestem pewien jak uzyskac najlepszy efekt.

Czy jest to związane z migawką? Ja mam uboższy model HC 5 i też staram się co nieco z niej wykrzesać - czy ktoś miał jakieś doświadczenia z HC5?
Pozdr
 

Jackiller

New member
Witam...
Po wielu pochlebnych opiniach na temat Canona HV20 (względem HC7) - KUPIŁEM HC7 :grin::grin::grin: (dlaczego - to wystarczy przeczytać posty mariof-a, pod którymi podpisuję się rencami i nogami :krol: )

Póki co mogę podzielić się wrażeniami po dwóch dniach działania.

Otóż w pierwszej chwili myslałem że oszaleję, z tym menu... srajmilion funkcji i funkcyjek... trudno było to ogarnąc.
Oczywiście działałem bez żadnej instrukcji... ale wystarczyłą chwila by to okiełznać. Menu jest bardzo intuicyjne a najwazniejsze jest to że menu na ekranie dotykowym mozna sobie zaprojektoweać po swojemu... wyrzucając to - co jest zbędne a zostawiając tylko najczęściej używane funkcje (np lampa czy czerwone oczy w aparacie, czy wybór scen, czy i.v.colors w video. Jak dla teściów (bo to ich kamera) to bomba, bo nie zmienią czegoś przez przypadek.
Spora ziarnistość w kręceniu niocą, ale to bez zagłębiania się w jakiekolwiek ustawienia tylko tak z aftomata, po wyjęciu z pudła.
Natomiast odwzorowanie kolorów - bomba. Nie mam porównania z 3ccd, ale wystarczająco są zbliżone do idealnych.

Wkrótce jak sięm uda wrzucę kilka krótkich sampli


Aha - jeszcze foto
jak dla mnie (poza zbyt dużą ogniskową) bardzo dobrze. 6Mpix (choć to żaden wyznacznik) i niedługo wrzucę porównanie z mojego aparatu też SONY DSC-H2 (6M) i z kamery.

Towar bardzo solidnie wykonany, i bardzo ergonomiczny, jak dla mnie.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
treściwie i bez niepotrzebnej egzaltacji. Co do filmowania w złych warunkach oświetleniowych. Można co nie co "wyciągnąc" manualnie ale chyba lepiej doświetlić scenę. Cudów nie ma;)
Długo jeszcze amatorska kamera nie będzie miała czułości i dynamiki ludzkiego oka:(
 

Jackiller

New member
Jak by się kto pytał jeszcze to lampa w aparacie daje rade aż za bardzo. Tzn mnie nawet ustawiona na (-) prześwietla zdjecia (twarze). Nie wiesz mariof jak to ogarnąc. W aparacie (tez sony) mam te ustawienia lampy na (+) i na (-) w kilku zakresach tu - niestety nie (może jakiś odpowiednik ustawienia EV)

Plusem jest przycisk EASY handycam - tak się chyba zowie (zielony), bo jak się coś spitoli (a nie każdy się musi znać na ustawieniach), to klik... ustawienia standart i kręcimy.

ew. minusy
Szkoda że nie ma lampy do nagrywania (czyba, że na gorącej stopce), choć w poprzedniej kamerze użyłem jej kilkakrotnie. Wyznaję jednak zasadę, że lepiej nagrać z lampą kiepsko, byleby coś było widac niz wcale... to tak jak z ISO1000 czy ISO2000 w aparatach

Szkoda, ze nie ma standartowo ładowarki do aku - tylko trzeba kabel w kamerę wpinać. co skutkuje tym, że na wyjeździe nie da się kręcić na jednym aku a w tym czasie łądować drugiego. Oczywiście oryginalne ładowarki są (aku też) ale bardzo drogie (200-250 zł). Na szczęście allegro przychodzi z pomoca gdzie ładowarka procesorowa jest za 28 zł a aku 2800mAh za 99 zł (zamiennik, nie wiem czemu podłączany kabelkiem do zasilania).

Reszte będę uzupełniał sukcesywnie.
 

mariof

New member
Bez reklam
Niestety nie ma innej możliwości zmiany natężenia błysku:(. Może pomoc nieco inne kadrowanie albo kawałek białego papierka na lampie ale to półsrodki. Z praktyki - uruchom "redeye reduction" - drugi błysk jest nieco słabszy, niekiedy pomaga. W trybie "memory" funkcja "spot meter" nie działa:(
 

cannibal-chris

New member
Zakupilem ostatnio lampe nakamerowa Unomat DC3000 - jakiez bylo moje zdziwienie kiedy okazalo sie ze nie pasuje do stopki kamery:/ Z tego wynika ze Sony holduje juz teraz tylko wlasnym akcesoriom, a ile jeszcze kosztuja kazdy chyba wie... Ale co tam, oczekuje wlasnie dedykowanej HVL-10NH, ponoc potrafi 'wspomagac' nawet do 2h! -> sprawdzimy8)

ps. Konwerter szerokokatny jeszcze niedostepny w Polsce...?
 

GrzegorzCha

New member
Witajcie

Ostatnio w Media Markt chwilę bawiłem sie tą kamerką. Zauważyłem że poruszając nią w prawo i lewo, kiedy obiektyw jest skierowany na ciemny przedmiot w słabo oświetlonym miejscu ( torby na kamery ) pod półką z kamerami, obraz na ekranie porusza się jakby skokami. Czy ten typ tak ma?
 

mariof

New member
Bez reklam
tw4 napisał:
Witam
Czy jest szansa wykozystania tej kamerki na weselach z przyzwoitym nagraniem ?
Zgrywałem zkilku kamer do komputera w zauwazyłem ze na niektórych z kasetami minidv jak jest w miare cicho słych a kasete jak idzie podczas nagrywania czy szum z kasety nagrywa sie na kamerce sony?
czy na wesela duzo lepsza była by taka kamera ? http://allegro.pl/item304601989_naramienna_kamera_hdv_sony_hvr_hd1000e_nowa.html
To HC7 w "poważnej" obudowie. Do filmowania wesel? Nieee. Chybam że to mają być 2-3 wesela w roku i gratis. Jeżeli chcesz brać pieniądze za usługi to na kamerkę trzeba "wykulać" > 20klz... . Inaczej cię konkurencja wyśmieje a klienci "pogonią":)
PS opcja to dwie kamery, dwóch operatorów i dobre dodatkowe oświetlenie jeżeli jeszcze masz "dryg" to pracy operatora to przedsięwzięcie ma według mnie pewne szanse...,
 

tomalax

New member
Witam,
mam wielka prosbe, czy ktos moze mi powiedziec: czy mozna na karte pamieci nagrywac filmiki, w jakiej rozdzielczosci, o jakiej dlugosci, jak sa kodowane?
Juz tlumacze dlaczego: mieszkam za granica i moja zona namietnie wysyla krotkie filmiki do rodziny (najczesciej naszego synka) - jako ze robi to przez e-mail sila rzeczy musza to byc male pliki (najczesciej do 10Mega). Do nagran wykorzystujemy aparat cyfrowy.
Od jakiegos czasu przymierzam sie do zmiany kamery (aktualnie mam sony TRV340 - najwyzszy czas zmienic) na HD i praktycznie zdecydowalem sie na HC7, meczy mnie tylko pytanie czy bedzie ona mogla zastapic rowniez cyfrowke (max rozdzielczosc filmu z aparatu to 320x240 :)).

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz
 

mariof

New member
Bez reklam
niestety na karcie pamięci w HC7 nie nagrasz filmiku...:(. Najprościej to nagrać film w kamerze w standardzie SD (HC7 ma taką mozliwość) a następnie zgraj do kompa przy pomocy MovieMaker z Windows i skompaktuj do potrzebnego rozmiaru. To najprostszy i najtańszy sposób. Nie potrzebujesz płatnego programu do edycji. Można też użyć bezpłatnych programów i kompaktować HD. Specjalistą jest pxl666:)
 
Do góry