Sony CX11E vs. Sony SR11E

SR11 czy CX11E


  • Total voters
    0

Ps3user

New member
No więc tak... ze względu na moją sytuacje finansową :p daje sobie spokój z SR11E a biorę pod uwagę CX11E i Canon HF10... Wczoraj byłem w sieci "nie dla idiotów" i były obydwie kamerki... włożyłem do nich moje karty, nagrałem w FullHD, wróciłem do domu, karty załadowałem do PS3 i Canon ma ciut lepszy obraz ale jestem załamany........ DŹWIĘKIEM CANONA !!! Tragedia. Mikrofony są z przodu kamery a jak stałem za nią i coś mówiłem to jakbym wziął czuły mikrofon i zaczął do niego dmuchać :/ - Może to dlatego ze nie ma DD tylko 2.0. Sony "troszeczkę gorszy obraz" ale dźwięk już wszystko ok. To w Canonie był gorszy dźwięk niż w mojej 10-cio letniej SONY na kasety ;/ Dzisiaj jadę po CX11E i jak się nią trochę pobawię to zdam wam moje opinie :p
 

IGBT

New member
To że karty za jakiś czas będą większe niż 16GB to oczywiste. Ale skąd pewność, że zadziałają w tej kamerze?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
IGBT napisał:
Jakie największe karty obsłuży CX11E?
Jeśli już o tym było to przepraszam.

na stronie sony podaje do jakich rozmiarow jest obsluga kart, co nowa wydadza to jest obsluga, ale ja bym sie nie martwil tym czy bedzie obsluga wiekszej niz 32 GB, nie pamietam teraz adresu, ale cos support memory stick (sony)
 

Ps3user

New member
Właśnie piszę a obok mnie leży piękna CX11E... Obraz SUPER (nie wiedziałem, że taka kamerka może nagrywać aż tak pięknie - naprawdę MIODZIO :p) Tylko denerwuje mnie jedna rzecz - a m.in. czy naprawdę nie da się nagrywać z włączoną, wbudowaną lampą ????!!!!!
 

Hopkirk

New member
arkads napisał:
Takiej kamery (SR11E) nie mialem i nigdy nie będę miał. Omijam dziadostwo szerokim łukiem.
Formułując takie zdania wystawiasz sobie i swojej kamerze CX11E jak najgorszą opinię. Przynajmniej co do kamery jest to opinia niezasłużona.
Wiadomo, że kamera CX11E nie ma żadnego elementu lepszego od SR11E, a ma kilka gorszych. Twierdzenie zatem, że SR11E jest dziadostwem oznacza, że CX11E jest dziadostwem do kwadratu. Ja się z takimi bzdurami nie zgadzam.
Jeżeli na tym poziomie chcesz dyskutować to daruj sobie swoje "argumenty".

arkads napisał:
Lepiej odpowiedz sobie na pytanie jaka to tragedia będzie jak te 50 GB trafi szlag :) Jakiś fotobank - no wiesz to wymyślono dla ludzi rozsądnych, a nie nierozsądnych tak, że w tym temacie nie polecam nikomu ciebie słuchać :) Karty przewyższają dyski pod każdym względem ale wiem, że tego nie zrozumiesz, tak samo jak tego ze ich ceny błyskawicznie spadają tak samo jak błyskawicznie znikają dyski i odchodzą w niebyt :).
Po pierwsze nie 50GB tylko 60GB. Po drugie miałem w już wiele dysków twardych (obecnie mam 8) i jeszcze nigdy żaden mi nie nawalił. Miałem również 3 pamięci flash i już jedna była wadliwa: znikały mi dane. Nie jest to więc taki idealny nośnik jak starasz się wmówić.
Znane są chociażby problemy z pendrive'ami o wiekszych pojemnościach (8GB, 16GB i 32GB) polegajace na niemożności zapisu na nich dużych folderów. A pliki wideo HD też są duże...

arkads napisał:
Oczywiście podaję link do tego co wyczytałem choć wcześniej podałem cytat i wystarczyło to wkleić w Google. Oto link - http://www.sony.pl/product/dss-digital-slr/dslr-a200k/tab/technicalspecs . Obecnie mam jakieś kłopoty ze stronami sony i ledwo to znalazłem bo nie widzę zawartości strony.
Bardzo ładny link. Szkoda tylko, że dotyczy aparatu fotograficznego Sony DSLR-A200, a nie kamery CX11E. Wydaje mi się, że masz kłopoty nie tylko ze stronami internetowymi, ale z odróżnieniem aparatu od kamery.

arkads napisał:
Rozumiem ze twój montaż polega na wycięciu % materiału:) Jak pisałeś wcześniej GB nagrań z wakacji - rany ile to pracy trzeba później włożyć w zmontowanie tak dłuuuugiego i nuuudnego filmu. Któż to wytrzyma. Nagranie na 16GB to jakieś 2 godziny w najwyższej rozdzielczości. Po cięciach na przykład warto było by dojść do 90 minut bo to standard nawet w kinach. Dłuższe są po prostu nudne :) Kiedyś tez wszyscy się śmiali jak ktoś przyniósł 4 godziny filmu z wesela - oglądać się nie dało :) Co do stabilności i techniki oraz LCD kontra wizjer już pisałem inie chce się powtarzać a ty nadal te swoje farmazony. Nie zgadzam się z tobą w 100%.
Coś mi się wydaje, że nie masz jednak pojęcia o profesjonalnym montażu. Jeśli wydaje ci się, że z 2 godzin materiału nakręconego amatorską kamerą jesteś w stanie zmontować 90 minut, które dałoby się oglądać to jesteś w grubym błędzie. Bo nie podejrzewam, że jesteś jednym z najlepszych polskich operatorów kamer.
Abyś mógł się lepiej zorientować w temacie powiem ci, że film 30-minutowy często powstaje po nakręceniu 2-3 godzin materiału przez profesjonalnego operatora, to co dopiero przez zwykłego amatora do jakich obaj, jak myślę, się zaliczamy.

arkads napisał:
Wczoraj byłem w sklepie i rozmiary owego LCD nie powalają a dali go zapewne większy dlatego bo dysk znacznie powiększa rozmiary owej kamery i musieli tak zrobić dla ogólnego wyglądu. LCD nie służy do oglądania a zarówno rozmiar 2,7 jak i rodzielczość jest odpowiednia - zapewniam jako użytkownik, żadna przepaść. Radził bym nie podniecać się większym LCD bo nie o to w kamerze chodzi. A skoro preferujesz wizjer to przy nim pozostań :).
Kolejny raz nie rozumiesz różnicy pomiędzy ekranami LCD w CX11E i SR11E. W CX11E nie tylko jest ciut mniejszy, ale ma ponad 4-krotnie mniejszą rozdzielczość. Różnica jest kolosalna, tak obrazowo - prawie taka jak pomiędzy obrazem o standardowej rozdzielczości SD, a obrazem o wysokiej rozdzielczości HD. I nie mów, że w CX11E możesz nie korzystać z tego kiepskiego ekraniku LCD - akurat w tym modelu nie masz wizjera więc nie masz wyboru. Musisz z niego korzystać podczas filmowania.

arkads napisał:
Dysk daje dyskomfort w używaniu kamery. 16GB jest wystarczająca. Wygodniejsze jest (o ile to konieczne) używanie fotobanku którego koszt jest znikomy.
16GB to pojemność jednej kasety i cofnięcie się do tej epoki. Targanie ze sobą fotobanku to pomyłka.

arkads napisał:
-mniejsze zużycie prądu CX11E ponieważ nie da się kręcić tylko z wizjera, chyba ze chcemy mieć ograniczony punkt widzenia kamery
Mniejsze zużycie prądu jest w SR11E ponieważ możemy zgasić LCD i używać podczas kręcenia tylko wizjera, który daje takie same pole widzenia kamery. Patrząc jednym okiem w wizjer przy drugim oku zamkniętym możemy skoncentrować się na filmowanej scenie - to jest profesjonalny sposób filmowania. Gdy otworzymy drugie oko widzimy wszystko co jest w danym momencie poza kadrem.

arkads napisał:
-waga CX11E jest idealna i nie chciał bym mieć cięższej kamery
Obie kamery (SR11E i CX11E) są lekkie, ale CX11E jest już tak odchudzona, że sprawia wrażenie małej zabaweczki. Napewno lepiej nadaje się do damskiej torebki.

arkads napisał:
Za rok dysków nie będzie na świecie a karty będą tanie jak barszcz. Chyba nie jesteś z tego świata jeśli uważasz przeciwnie. Może nie wiesz ale cena nośnika z roku na rok spada o jakieś 50% :) O gigantycznej różnicy to mówić nie ma co ponieważ karty nie będzie można porównać do dysku którego nie będzie :))) Za rok być może karty 250 GB będą a ich cena będzie pewnie taka jak dzisiejszych dysków o tej pojemności.
Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Karty pojawiły się już dobrych kilka (jeśli nie kilkanaście) lat temu. Od tego czasu ich dystans do dysków wcale się nie zmniejszył. Nie zapominaj, że teraz największe karty to ile? 32GB? 64GB? podczas gdy dyski to już 1,5 TB! I to przy relatywnie duuuużo niższej cenie. Przez kilka lat różnica się nie zmniejszyła więc i za rok prawdopodobnie będzie podobna tylko na wyższych pojemnościach.

Życzę szczęśliwego tego Nowego Roku.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dokladnie to lampa blyskowa i nie moze byc ona zapalona na stale, osoba wczesniej co pisze o "tej lampie" moze troche sie zastanowi bo schodzimy tutaj na dosc niski poziom, przy robieniu zdjec mozesz ja wylaczyc to tak w nawiasie dodam, moze instrukcje przeczytaj i wnies do rozmowy cos ciekawego a nie glupoty
 

arkads

New member
Hopkirk napisał:
Formułując takie zdania wystawiasz sobie i swojej kamerze CX11E jak najgorszą opinię. Przynajmniej co do kamery jest to opinia niezasłużona.
Wiadomo, że kamera CX11E nie ma żadnego elementu lepszego od SR11E, a ma kilka gorszych. Twierdzenie zatem, że SR11E jest dziadostwem oznacza, że CX11E jest dziadostwem do kwadratu. Ja się z takimi bzdurami nie zgadzam.
Jeżeli na tym poziomie chcesz dyskutować to daruj sobie swoje "argumenty".

Skąd taki pomysł? Ja piszę o kamerach z dyskiem tylko i wyłącznie. Ma jeden przynajmniej zdecydowanie gorszy - dysk - toż dlatego właśnie wybrałem bez dysku - uznaj to wreszcie bo inaczej nie będzie. SR nie ma nic lepszego od CX. Kompletnie nic. Większy LCD wcale nie znaczy lepszy bo żre więcej prądu. Masz prawo mieć inne zdanie to miej ja pisze o swoim zdaniu które także mam prawo mieć i uważam za słuszne. Dla ciebie może być inaczej ale nie musze się z tobą zgadzać i nie zgadzam. Nie jestes obiektywny i nie bieżesz pod uwagę tego co ja biorę. Podniecasz się czymś co wcale nie jest lepsze a w CX 11E to co jest jest idealne i dlatego jest lepsza.


Hopkirk napisał:
Po pierwsze nie 50GB tylko 60GB. Po drugie miałem w już wiele dysków twardych (obecnie mam 8) i jeszcze nigdy żaden mi nie nawalił. Miałem również 3 pamięci flash i już jedna była wadliwa: znikały mi dane. Nie jest to więc taki idealny nośnik jak starasz się wmówić.
Znane są chociażby problemy z pendrive'ami o wiekszych pojemnościach (8GB, 16GB i 32GB) polegajace na niemożności zapisu na nich dużych folderów. A pliki wideo HD też są duże...

Po pierwsze 50 nie 60 gdyż ja piszę o tym co nagrałeś na wczasach - "Przez 2 tygodnie wczasów nagrałem ok. 50GB" czyż nie są to twoje słowa??? Po drugie to że nie miałeś awarii dysku nie znaczy kompletnie nic poza tym że to czysty przypadek. Nie poradzę też nic na to że ci flash padły które w dodatku nie są tym samym czym karta pamięci w dodatki SONY która z pewnością jest znacznie lepszej jakości niż jakikolwiek typowy pendrive bo nie spodziewam sie też że kupiłeś jakiś wyspecjalizowany typ pendriva (a karty Sony są zdecydowanie specjalistycznie ukierunkowane a więc i tym samym znacznie lepszej jakości niż jakieś karty SD np do Canona) z tego teżpowodu ci padł. Pendrive to nie to samo co karta choćby z tego powodu iż Pendrive nie działa z systemem kamery a z systemem Windows co jak już piszesz coś takiego powinieneś wiedzieć i wziąść pod uwagę. I znów nie jesteś obiektywny.

Hopkirk napisał:
Bardzo ładny link. Szkoda tylko, że dotyczy aparatu fotograficznego Sony DSLR-A200, a nie kamery CX11E. Wydaje mi się, że masz kłopoty nie tylko ze stronami internetowymi, ale z odróżnieniem aparatu od kamery.

Oczywiście że ładny i rónei dobry jak twoje które nic nie wnoszą poza tym że nadal nic niew udowodniłeś a ten przynajmniej daje nieco swiatłą na całość. Jak byś się bardziej zainteresował to widział byś że jest to jeden i ten sam system stosowany zarówno w kamerach jak i aparateach a jego zasada działania jest identyczna.


Hopkirk napisał:
Coś mi się wydaje, że nie masz jednak pojęcia o profesjonalnym montażu. Jeśli wydaje ci się, że z 2 godzin materiału nakręconego amatorską kamerą jesteś w stanie zmontować 90 minut, które dałoby się oglądać to jesteś w grubym błędzie. Bo nie podejrzewam, że jesteś jednym z najlepszych polskich operatorów kamer.
Abyś mógł się lepiej zorientować w temacie powiem ci, że film 30-minutowy często powstaje po nakręceniu 2-3 godzin materiału przez profesjonalnego operatora, to co dopiero przez zwykłego amatora do jakich obaj, jak myślę, się zaliczamy.

Zdawać cie może i nic poza tym. Profesjonalnym :) Koń by sie uśmiał - profesjonalny montaż filmów kręconych amatorską kamerą. Lepiej sobie kup pofesjonalną kamerę sony bo chyba sie przeliczyłeś co do możliwości amatorskich kamer. ROzumiem że na wczasach na których byłeś kręcisz po 5 dubli i kazesz rodzinie podchodzić do piramidy 5 razy :) Nie rozśmieszaj mnie. Robisz z igły widły by tylko na siłe udowodnić że niby masz racje ale tylko się pogrążasz. Jeśli tak podchodzisz do kręcenia to pomyliłeś kamery :) Nie znam nikogo kto by w ten sposób kręcił amatorsko filmy z wakacji. To śmieszne. 50 GB czyli jakieś 6 godzin w najwyższej jakości. I jeszcze z tego jak piszesz zostanie ci jakieś 60 minut po montażu :) Przestań. Więszkosć jak nie wszyscy kręco tylko istotne kwestie i minimalnie obrabiają a nieudane ujęcia wywalają jeszcze zanim wrócą do domu. Jak sam się określasz krecisz amatorsko a z drugiej strony piszesz o profesjonalnym montażu - śmiechu warte. Albo jesteś teoretykiem i zalewasz i być moze nie byłeś na wakacjach z kamerą albo jesteś zbyt przejęty kręceniem filmów.


Hopkirk napisał:
Kolejny raz nie rozumiesz różnicy pomiędzy ekranami LCD w CX11E i SR11E. W CX11E nie tylko jest ciut mniejszy, ale ma ponad 4-krotnie mniejszą rozdzielczość. Różnica jest kolosalna, tak obrazowo - prawie taka jak pomiędzy obrazem o standardowej rozdzielczości SD, a obrazem o wysokiej rozdzielczości HD. I nie mów, że w CX11E możesz nie korzystać z tego kiepskiego ekraniku LCD - akurat w tym modelu nie masz wizjera więc nie masz wyboru. Musisz z niego korzystać podczas filmowania.

Ja bardzo dobrze rozumiem ale może ty nie rozumiesz. Piszesz tak jak byś nigdy nie widział ekranu LCD w CX11E a którego ja używam i wiem jaka jest jego jakośc - bardzo dobra!!! Kiepskiego - hahahahahaha - czyli wg ciebie wszystkie kamery z ekranem LCD wielkości 2,7" są kiepskie :))) A jest ich przytłaczajaca większość. Przestań zalewać i lepiej porównaj sobie to w sklepie - szoku nie doznasz zapewniam.


Hopkirk napisał:
16GB to pojemność jednej kasety i cofnięcie się do tej epoki. Targanie ze sobą fotobanku to pomyłka.

Cofnięcie się do tej epoki to dysk o napędzie mechanicznym jak kaseta - czego dowodzi takze to że dyski znikają z rynku a pamieci przeciwnie wchodzą na rynek. Nie mydl nikomu oczu pojemnościa bo nie ona jest tu najważniejsza. Fotobank to jest dla rozsądnych ludzi podstawa na wakacjach i lest to lepsze niż targanie dysku w kamerze który moze przestać działać jak już wrócisz z wycieczki :) a fotobank spokojnie sobie leży w sejfie hotelowym na przykład.


Hopkirk napisał:
Mniejsze zużycie prądu jest w SR11E ponieważ możemy zgasić LCD i używać podczas kręcenia tylko wizjera, który daje takie same pole widzenia kamery. Patrząc jednym okiem w wizjer przy drugim oku zamkniętym możemy skoncentrować się na filmowanej scenie - to jest profesjonalny sposób filmowania. Gdy otworzymy drugie oko widzimy wszystko co jest w danym momencie poza kadrem.

Problem w tym że nie możemy wyłączyć LCD bo inaczej nakręcimy nudny kiepski filmik z poziomu oka. Ewentualnie grozi to wybciem oka. Zrozum ze wizjery to tylko pozostalość starej epoki kiedy to nic innego nie mogło istnieć w kamerze i być może ukłon producentów do starych użytkowników, ktorzy jakoś nie umią się odzwyczaić od tego zbędnego ustroistwa. Tylko z LCD nakręcisz ciekawsze ujęcia i tylko z LCD możesz wygodnie kadrować.


Hopkirk napisał:
Obie kamery (SR11E i CX11E) są lekkie, ale CX11E jest już tak odchudzona, że sprawia wrażenie małej zabaweczki. Napewno lepiej nadaje się do damskiej torebki.

CX11E jest idealnie wyważona i nie chciał bym cięższej kamery na wakacjach. Jeśli nie rozumiesz miniaturyzacji to zapewne poszukuj używanych kamer w komisach bo z pewnością w najblizszym czasie będziesz zawiedziony ich rozmiarami. Jeśli trzymasz kamery w damskich torebkach to współczuje ci - ja mam oryginalną torbę SONY na kamerę.


Hopkirk napisał:
Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Karty pojawiły się już dobrych kilka (jeśli nie kilkanaście) lat temu. Od tego czasu ich dystans do dysków wcale się nie zmniejszył. Nie zapominaj, że teraz największe karty to ile? 32GB? 64GB? podczas gdy dyski to już 1,5 TB! I to przy relatywnie duuuużo niższej cenie. Przez kilka lat różnica się nie zmniejszyła więc i za rok prawdopodobnie będzie podobna tylko na wyższych pojemnościach.

Ja świetnei wiem co piszę. Być może nie pamiętasz ale karty również się rozwijały tyle że wolniej wzrastała do tej pory ich pojemność. Dyski miały inny cel niż karty to chyba oczywiste jednak obecnie tradycyjne dyski sie kończą dlatego zastąpią je RAMdyski a wzrost pojemnosci kart i szybszy rozwój to pewne. Za góra 2 lata nie będzie mechanicznych dysków a kart z pewnoscią tak. Jeśli teraz są 16-32GB to z pewnością w ciągu pół roku do roku będą 2x większe a więc przekroczą pojemność dysków obecnych kamer. A ty widziałeś kamerę z dyskiem 1,5TB??? No ba choćby 500MB??? Ciągle mylisz dyski komputerowe z dyskami w kamerach i znów postępujesz nieobiektywnie.


Hopkirk napisał:
Życzę szczęśliwego tego Nowego Roku.

Dzieki wzajmenie szczęśliwego tego Nowego Roku :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
arkads napisał:
Cofnięcie się do tej epoki to dysk o napędzie mechanicznym jak kaseta - czego dowodzi takze to że dyski znikają z rynku a pamieci przeciwnie wchodzą na rynek. Nie mydl nikomu oczu pojemnościa bo nie ona jest tu najważniejsza. Fotobank to jest dla rozsądnych ludzi podstawa na wakacjach i lest to lepsze niż targanie dysku w kamerze który moze przestać działać jak już wrócisz z wycieczki :) a fotobank spokojnie sobie leży w sejfie hotelowym na przykład.

swieta racja, lezy sobie nie skacze nie upada, zgrywasz tyle ile chcesz, nawet powiem nie jestes ograniczony zbytnio do wielkosci dysku jak w kamerach a tam slono placisz za duzy dysk 1,8 cala to strasznie drogie dyski.



CX11E jest idealnie wyważona i nie chciał bym cięższej kamery na wakacjach. Jeśli nie rozumiesz miniaturyzacji to zapewne poszukuj używanych kamer w komisach bo z pewnością w najblizszym czasie będziesz zawiedziony ich rozmiarami. Jeśli trzymasz kamery w damskich torebkach to współczuje ci - ja mam oryginalną torbę SONY na kamerę.

znowu racja, po to wlasnie kamera jest na karty i mala, to jest ogromny plus, przy mojej podrozy to wlasnie byl atut

Ja świetnei wiem co piszę. Być może nie pamiętasz ale karty również się rozwijały tyle że wolniej wzrastała do tej pory ich pojemność. Dyski miały inny cel niż karty to chyba oczywiste jednak obecnie tradycyjne dyski sie kończą dlatego zastąpią je RAMdyski a wzrost pojemnosci kart i szybszy rozwój to pewne. Za góra 2 lata nie będzie mechanicznych dysków a kart z pewnoscią tak. Jeśli teraz są 16-32GB to z pewnością w ciągu pół roku do roku będą 2x większe a więc przekroczą pojemność dysków obecnych kamer. A ty widziałeś kamerę z dyskiem 1,5TB??? No ba choćby 500MB??? Ciągle mylisz dyski komputerowe z dyskami w kamerach i znów postępujesz nieobiektywnie.

tu czesciowo sie zgodze i nie, dyski maja inny cel i to sie zgadza, ale ze dyski sie koncza to nie produkcja i materialy sa znacznei tansze nic pamieci, wyprodukowanie duzego dysku jest duzo tansze, wiec nie ma mowy o powolnej nawet kwesti wycofania dyskow mechanicznych, fakt dodaja teraz pamieci do dyskow w celu przyspieszenia, ale to racze dobre do szybkiego np odpalania systemu i rzeczu mu potrzebne niz zastapienie
przypomne jeszcze ze dyski w kamerach to dyski 1,8 cala nie ma znaczenia czy do kompa czy do kamery czy do inego urzadzenia, za to cena ich wysoka i ich wielkosc dosc mala i raczej tu nie bedzie dynamiki wzrostu jak w 3,5 calach

Panowie Hopkirk, arkads nie ma co robic awantury lepsza gorsza, zabawka czy nie, chociaz Hopkirk dziwnie podchodzi, ze to zabawka bo jest mniejsza, nie rozumie takiego podejsca do sprawy, w sklepie sa dwa modele na dysk i na karte mozna wybrac, ktora sie chce, prawada?
 

Hopkirk

New member
arkads napisał:
Ja piszę o kamerach z dyskiem tylko i wyłącznie. Ma jeden przynajmniej zdecydowanie gorszy - dysk - toż dlatego właśnie wybrałem bez dysku - uznaj to wreszcie bo inaczej nie będzie. SR nie ma nic lepszego od CX. Kompletnie nic. Większy LCD wcale nie znaczy lepszy bo żre więcej prądu. Masz prawo mieć inne zdanie to miej ja pisze o swoim zdaniu które także mam prawo mieć i uważam za słuszne. Dla ciebie może być inaczej ale nie musze się z tobą zgadzać i nie zgadzam. Nie jestes obiektywny i nie bieżesz pod uwagę tego co ja biorę. Podniecasz się czymś co wcale nie jest lepsze a w CX 11E to co jest jest idealne i dlatego jest lepsza.
Piszesz, że SR11E ma jeden element zdecydowanie gorszy od CX11E i jest to dysk twardy. Dziwi to trochę bo CX11E nie ma dysku w ogóle więc co z czym porównujesz? To tak jakbyś powiedział, że samochód wyposażony we wspomaganie kierownicy ma jeden element gorszy od samochodu bez takiego wspomagania: tym elementem jest właśnie wspomaganie kierownicy. Przecież nie można porównywać czegoś z czymś czego nie ma: w tym wypadku dysku z SR11E z dyskiem w CX11E, którego w tym modelu nie ma.

Piszesz dalej, że SR11E nie ma nic lepszego od CX11E. Pomijam już dysk, którego w CX11E nie ma i wizjer, o który też CX11E został zubożony. Pomijam wejścia dodatkowego mikrofonu zewnętrznego i słuchawek, których także w CX11E nie ma. Ale piszesz, że ekran LCD w CX11E o przekątnej 2,7" i rozdzielczości 211 200 pikseli jest według Ciebie lepszym ekranem od ekranu 3,2" i rozdzielczości 921 600 pikseli zastosowanego w SR11E. No cóż, możesz tak uważać, ale przyznam, że jesteś pierwszą osobą z tak oryginalnym poglądem z jaką sie spotkałem. Tak samo jak nie spotkałem jeszcze osoby, która twierdzi, że do odtwarzania filmów z Blu-raya o najwyzszej rozdzielczości lepszy jest ekran 37" o standardowej rozdzielczości niż ekran 42" FullHD.

A co do minimalnie większego zużycia prądu to owszem jest to cena za nieporównywalną jakość obrazu - zresztą tak samo jest w aparatach cyfrowych. W SR11E dobra bateria wystarcza co najmniej na 7-8 godzin filmowania, co praktycznie oznacza, że nie jesteś jej w stanie zużyć przez cały dzień. Mnie w SR12E to się jeszcze nigdy nie zdarzyło, a na urlopie filmowałem całymi dniami bardzo dużo.

arkads napisał:
Oczywiście że ładny i rónei dobry jak twoje które nic nie wnoszą poza tym że nadal nic niew udowodniłeś a ten przynajmniej daje nieco swiatłą na całość. Jak byś się bardziej zainteresował to widział byś że jest to jeden i ten sam system stosowany zarówno w kamerach jak i aparateach a jego zasada działania jest identyczna.
No to w takim razie mamy sprzeczne informacje bo Sony na swoich stronach internetowych pisze, że zasada działania nie jest identyczna:
cyt.: "Super SteadyShot
Firmowa technologia Sony, służąca do stabilizacji obrazu w kamerach Handycam®, aparatach cyfrowych Cyber-shot i lustrzance cyfrowej. Wszystkie te produkty charakteryzują się taką samą metodą wykrywania wstrząsów (czujniki żyroskopowe) i uzyskiwanymi zaletami (mniej rozmyty obraz), natomiast różnią się nieco pod względem działania tej technologii."
A więc i tutaj nie do końca jest tak jak piszesz.

arkads napisał:
Koń by sie uśmiał - profesjonalny montaż filmów kręconych amatorską kamerą. Lepiej sobie kup pofesjonalną kamerę sony bo chyba sie przeliczyłeś co do możliwości amatorskich kamer. ROzumiem że na wczasach na których byłeś kręcisz po 5 dubli i kazesz rodzinie podchodzić do piramidy 5 razy :) Nie rozśmieszaj mnie...
Nie chcę byc nieprzyjemny, ale czytając Twoje posty dochodzę do wniosku, że nie wiesz o czym piszesz i faktycznie jesteś kompletnym amatorem. Nie wiesz zatem, że już prawie 10 lat temu profesjonalne telewizje kupowały od prywatnych firm i emitowały całe programy i filmy dokumentalne kręcone (z przyczyn oszczędnościowych) kamerami DV. Tak, tak - nie HDV, tylko DV. Oczywiście programy te nie były kręcone z ręki.

A o wielokrotnym podchodzeniu do piramid przy kręceniu dokumentu z wakacji nie wspominaj bo jesteś śmieszny. Dobry dokument polega na łapaniu życia na gorąco i im częściej kamera jest w zapisie (lub gotowa do zapisu) tym większa szansa, że utrwali coś nagłego, niespodziewanego i ulotnego, czego się nie da powtórzyć. Na tym m.in. polega dobry film z wakacji. No chyba, że Ty kręcisz na wakacjach filmy fabularne :D , ale w tym wypadku pozostaje mi tylko współczuć rodzinie.

Myślę, że dalsze czytanie Twojego postu i odpowiadanie na niego powoli mija się z celem. Tak jak i Ty starałem się przekonać Cię o wyższości SR11E nad CX11E pod kilkoma względami, ale jak widzę, pomimo wielu obiektywnych argumentów to mi się nie udało. Ale specjalnie nad tym nie boleję bo z Twoich postów wnioskuję, że na Twoje potrzeby CX11E w zupełności wystarczy, a może i to jest na wyrost. Możesz zastanowic się także nad modelem TG3E - jest jeszcze mniejsza i lżejsza od Twojej jak już idziesz w stronę miniaturyzacji.

Dodatkowe elementy, w które wyposażona jest SR11E są dla Ciebie nieprzydatne, a wręcz jak piszesz mogą okazać się niebezpieczne. Filmując z wizjerem mógłbyś przecież stracić oko. Dobrze zatem, że wybrałeś CX11E w ogóle bez wizjera, a całą kamerkę tak małą, że idąc na wycieczkę możesz ją schować do torebki swojej żony lub dziewczyny i wyjąć raz na półtorej godziny, żeby sfilmować kawałek trzęsącej się góry czy czegoś podobnego bo nic innego (np. dzikie zwierzę, fajna dzieczyna w samochodzie, itp) nie zdołasz uchwycić. Zawsze będziesz mógł później na pytania znajomych o trzęsący się obraz góry odpowiedzieć, że przeżyłeś w górach prawdziwe trzęsienie ziemi i właśnie je sfilmowałeś. :)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
"W SR11E dobra bateria wystarcza co najmniej na 7-8 godzin filmowania"

mowisz o tym kolosie wielkim, daj spokoj kupilem zamiennik i okropnie to wyglda, wystaje metr od konca kamery :), ale 8h tyle wytrzymuje to chyba ja nie widzialem

co do LCD ekraniku to fakt wiecej widac wiekszy (rozdzialaka tez), ale powiem ze nie ma potrzeby lepiej widac na LCD HD 40 calowym niz takim czyms.


nie wiem czemu piszesz ze jedna kamera jest lepsza nad druga, przeciez to identyczne kamery, ja rozumiem jakbys pisal o roznicy cenowej 10tysi

czy Ty z kamera caly czas idziesz i masz ja w rekach, bo powiem ze mi lepiej cos takiego malego wyjac i schowac szybko, dlatego dla mnie jest lepsza mniejsza otakich samych parametrach, z tego tez powodu zrobili bez pewnych rzeczach w niej, zeby byla mala lekka i przyjemna, nie wiem czy ja miales w rekach bo ja tak mimo ze mam inny model i jest to sympatyczna kamera, dla mnie z tego co czytam co napisales to strasznie chcesz pojechac tej kamerce z niewiadomych przyczyn, bo nie ma czegos to juz zabawka.
 

Hopkirk

New member
Seba_Fan napisał:
"W SR11E dobra bateria wystarcza co najmniej na 7-8 godzin filmowania"
mowisz o tym kolosie wielkim, daj spokoj kupilem zamiennik i okropnie to wyglda, wystaje metr od konca kamery :), ale 8h tyle wytrzymuje to chyba ja nie widzialem
Ten "kolos" jak twierdzisz w SR11E wystaje 2cm więc do metra mu trochę brakuje :) . Producent podaje, że wystarczy na 13 godzin filmowanie ale sprawdziłem praktycznie że jest to 7-8 godzin. W ciągu jednego dnia filmowania ani razu się nie rozładowała. Tak więc nie wiem jak jest w innych modelach, ale w SR11E problemu z prądożernością kompletnie nie ma.

Seba_Fan napisał:
nie wiem czemu piszesz ze jedna kamera jest lepsza nad druga, przeciez to identyczne kamery, ja rozumiem jakbys pisal o roznicy cenowej 10tysi
Co do jakości nagrywanego materiału na SR11E i CX11E nie ma różnicy. Natomiast SR11E jest zdecydowanie lepiej wyposażona: ma WSZYSTKO to co CX11E plus dodatkowo kolorowy wizjer, dysk twardy, o 2 klasy lepszy ekranik LCD, gniazdka wejściowe i wyjściowe i jeszcze jakieś mniej istotne dla mnie elementy. Jest przez to droższa. Za to lepsze wyposażenie trzeba dopłacić ok. 700zł.

Seba_Fan napisał:
czy Ty z kamera caly czas idziesz i masz ja w rekach, bo powiem ze mi lepiej cos takiego malego wyjac i schowac szybko, dlatego dla mnie jest lepsza mniejsza otakich samych parametrach, z tego tez powodu zrobili bez pewnych rzeczach w niej, zeby byla mala lekka i przyjemna, nie wiem czy ja miales w rekach bo ja tak mimo ze mam inny model i jest to sympatyczna kamera
Jak jestem w jakimś atrakcyjnym miejscu to nie chowam kamery tylko cały czas trzymam ją w dłoni. SR11E/SR12E (podobnie jak CX11E) świetnie się trzymają i można zapomnieć, że w ogóle ją trzymasz w dłoni. Jak coś ciekawego się dzieje wystarczy tylko ruch kamery do oka, w tym samym czasie dwa ruchy kciukiem i już nagrywasz. W CX11E jest gorzej bo musisz jeszcze drugą ręką (a możesz ją mieć akurat zajętą) otworzyć na bok ekranik LCD. A nawet jeśli rekę masz wolną to niepotrzebnie tracisz na to czas i zużywasz mechanizm.

Zgadzam się, CX11E to napewno sympatyczna kamerka, o tak samo świetnej jakości nagranego obrazu i dźwięku, ale o nieco gorszych możliwościach od SR11E i SR12E.
 

marcho

New member
Arkads,

Czyli po jakim czasie zazwyczaj padają dyski w SR12, bo chciałbym się do tego faktu jakoś przygotować, np. pogonić sprzęt dzień wcześniej ?
A jako expert od dysków powinieneś wiedzieć.

Z góry dzięki za info.
 

mobor

Banned
Jak czytam tekstyw s tylu -"zrob max zoom i sprobuj stabilnie nakrecic" to mnie na prawdę ogarnia smiech pusty
KTO NORMALNY UZYWA TAKIEGO ZBLIZENIA ?
Zawodowi operatorzy uzywają tego TYLKO wtedy gry pracują na drogich statywach- reszta idzie na szerokim planie !
Sam mam zarówno kamerę z wizjerem /hv10/ jak i bez niego /tg3/ i specjalnie nie tesknie za wizjerem w sony. Wlaczenie i przygotowanie kamery w SONY to JEDEN ruch - otwarcie wyswietlacza
Zapis oparty na jakichkolwiek elementach mechnaicznych jest w dzisiejszych czasach absolutnie przestarzały !
 
Do góry