Sony bd-p 360

zwrotnik

New member
Witam
Czy ktoś już jest użytkownikiem tego odtwarzacza i mogłby się na jego temat wypowiedzieć? Przymierzam się właśnie do niego, ponieważ jestem już użytkownikiem tv lcd tej marki ( jeden pilot itp.;) ). Na forum raczej nic o nim nie ma ( taki słaby ? ). Ceny różne, od 1100 zł w centrum Sony do 650 zł na allegro za nowy.
Nie interesuje mnie odtwarzanie na nim jakichkolwiek innych formatów poza dvd i blu-ray. Poprzednik bd-p 350 był raczej oceniany pozytywnie. Pozdrawiam
 

Grabarz32

New member
Warto

Ja posiadam 2 takie odtwarzacze i jak najbardziej polecam,bardzo fajne menu na bazie ps3, male gabaryty i szybko sie uruchamia.Kupowalem go w centrum Sony w Lodzi Sol-Pol,obecna cena wynosi 665zl razem z kablem HDMI.
 

Ares78

New member
zwrotnik napisał:
Witam
Czy ktoś już jest użytkownikiem tego odtwarzacza i mogłby się na jego temat wypowiedzieć? Przymierzam się właśnie do niego, ponieważ jestem już użytkownikiem tv lcd tej marki ( jeden pilot itp.;) ). Na forum raczej nic o nim nie ma ( taki słaby ? ). Ceny różne, od 1100 zł w centrum Sony do 650 zł na allegro za nowy.
Nie interesuje mnie odtwarzanie na nim jakichkolwiek innych formatów poza dvd i blu-ray. Poprzednik bd-p 350 był raczej oceniany pozytywnie. Pozdrawiam
Jeśli nie zamierzasz korzystać z innych formatów to jak najbardziej godny polecenia bo tylko tutaj mogłaby być ewentualna bolączka, a obsługa jednym pilotem jak najbardziej przydatna rzecz, wcześniej korzystałem z s350 które ostatecznie zostało wyparte przez PS3 ;)
 
Ostatnia edycja:

stasiek2

New member
Szukasz testu i nic nie możesz znaleźć - coś jest to kitu z twoją wyszukiwarką
polecam zajrzenie pod adres: h d t v p o l s k a.com/index.php?showtopic=15647&st=0&p=151039&#entry151039
i zlikwiduj spacje pomiędzy h d t v p o l s k a

Pozdrawiam
 

zwrotnik

New member
stasiek2 napisał:
Szukasz testu i nic nie możesz znaleźć - coś jest to kitu z twoją wyszukiwarką
polecam zajrzenie pod adres: h d t v p o l s k a.com/index.php?showtopic=15647&st=0&p=151039&#entry151039
i zlikwiduj spacje pomiędzy h d t v p o l s k a

Pozdrawiam


Dzięki serdeczne :)
 

zwrotnik

New member
Grabarz32 napisał:
Ja posiadam 2 takie odtwarzacze i jak najbardziej polecam,bardzo fajne menu na bazie ps3, male gabaryty i szybko sie uruchamia.Kupowalem go w centrum Sony w Lodzi Sol-Pol,obecna cena wynosi 665zl razem z kablem HDMI.


665 zł. w centrum Sony ? To bardzo ciekawe. W centrum Sony we Wrocławiu cena 1100 zł. Zastanawiające...
 

Ares78

New member
zwrotnik napisał:
665 zł. w centrum Sony ? To bardzo ciekawe. W centrum Sony we Wrocławiu cena 1100 zł. Zastanawiające...

To nic nie znaczy, że oba sklepy to centra sony, chyba mają jakieś ramy cenowe, zapewne mogą robić jakieś promocje we własnym zakresie. Ale fakt, że ten odtwarzacz w sklepach internetowych można kupić tak do 750zł bez jakiegoś specjalnego szukania.
 

Ares78

New member
bilu napisał:
A czy wato? W porównaniu z odtwarzaczami w tym samym przedziale cenowym?
Czytałeś recenzje którą ktoś tutaj przytoczył? Jeśli do odtwarzania blu ray i płyt DVD to jak najbardziej dobrze sobie radzi. Dodatkowo użytkowników telewizorów sony kusi obsługa z jednego pilota, co jest dość wygodne. Kwestia priorytetów i czego wymagamy od odtwarzacza, jeśli ilość obsługiwanych formatów nie jest priorytetem to czemu nie.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
bilu napisał:
A czy wato? W porównaniu z odtwarzaczami w tym samym przedziale cenowym?
Nie, nie warto, choć wiele zależy od ceny. Za 300 zł rewelacja, doskonałość, za 500 zł ma juz dużo konkurencji i chyba sa ciekawsze modele, za 700 zł to nawet nie warto tracić czasu.
 

zwrotnik

New member
janusz napisał:
Nie, nie warto, choć wiele zależy od ceny. Za 300 zł rewelacja, doskonałość, za 500 zł ma juz dużo konkurencji i chyba sa ciekawsze modele, za 700 zł to nawet nie warto tracić czasu.

Gdzieś widziałeś go za 300 zł? Mówisz, że za 500 zł. ma dużo konkurencji, możesz podać przykłady? Dodam jeszcze, że odtwarzacz musi mięć wyjście cyfrowe po coaxialu ponieważ używam stary amplituner NAD T742, który ma na pokładzie tylko DD i DTS. Jak na razie to tylko Sony i LG dają komplet wyść cyfrowych w swoich odtwarzaczach.
 

janusz

New member
Bez reklam
Modele za 500 zł konkurencyjne z Sony: Phillips 7200 (nawet niedawno ktoś na forum pisał o takiej cenie), Samsung 1580, LG 350, Funai. Oczywiście każdy będzie miał innego faworyta, ale ilość wad i zalet w tych modelach jest zbliżona.
 

zwrotnik

New member
janusz napisał:
Modele za 500 zł konkurencyjne z Sony: Phillips 7200 (nawet niedawno ktoś na forum pisał o takiej cenie), Samsung 1580, LG 350, Funai. Oczywiście każdy będzie miał innego faworyta, ale ilość wad i zalet w tych modelach jest zbliżona.


Mnie przede wszystkim interesuje jakość obrazu z płyt blu-ray i dvd po hdmi oraz wyjście cyfrowe coax. Inne wyjścia mogą nie istnieć ( kiedy w końcu jakaś firma wypuści na rynek niedrogi odtwarzacz bez tych wszystkich niepotrzebnych wyjść, wystarczy przecież hdmi, optyczne, coax, ewentualnie usb, lan i analogowe stereo ) Wejście usb mam w telewizorze, LAN mnie również nie interesuje, ale jak będzie to nie będę płakał. Wygląda na to, że jednak skuszę się na Sony.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
zwrotnik napisał:
kiedy w końcu jakaś firma wypuści na rynek niedrogi odtwarzacz bez tych wszystkich niepotrzebnych wyjść, wystarczy przecież hdmi, optyczne, coax, ewentualnie usb, lan i analogowe stereo

?! - ten odtwarzacz nie ma "tych wszystkich niepotrzebnych wyjsc" , co do ceny- niezle odtwarzacze BD kosztuja w tej chwili kilkaset zloty.... wiec ile to jest "niedrogo" za playera BD ?! 45 zl ?!
 

zwrotnik

New member
mat74 napisał:
?! - ten odtwarzacz nie ma "tych wszystkich niepotrzebnych wyjsc" , co do ceny- niezle odtwarzacze BD kosztuja w tej chwili kilkaset zloty.... wiec ile to jest "niedrogo" za playera BD ?! 45 zl ?!

Źle mnie zrozumiałeś. Sony z niepotrzebnych wyjść dla mnie ma ( tak jak większość odtwarzaczy ) component video, compozyt video. Niektóre firmy w tanich odtwarzaczach dodają jeszcze analogowe wyjścia 5.1 i dekodery na pokładzie, co jest dla mnie już kompletnym nieporozumieniem. Jakość takich wyjść to porażka. Jak i las kabli podłączanych do starszego amplitunera. Lepszy efekt da kabel coax i dźwięk dd oraz dts, niż nowe formaty puszczane przez wyjścia analogowe i dekodowane na pokładzie takiego odtwarzacza.

Niedrogo za player to jest do ok. 800 zł. Odtwarzacz taki w dzisiejszych czasach powinien mieć dobry napęd, komplet wyjść cyfrowych, analogowe stereo ( dla tych którzy nie zamierzają inwestować w amplituner z dekoderami i wystarczy im dźwięk ze wzm. stereo ) lan, usb i wszystko na ten temat. Reszta, jak już ktoś wspomniał na tym forum, to balast technologiczny.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
zwrotnik napisał:
Lepszy efekt da kabel coax i dźwięk dd oraz dts, niż nowe formaty puszczane przez wyjścia analogowe i dekodowane na pokładzie takiego odtwarzacza.


mam tylko jedno pytanie-
na jakim sprzecie (odtwarzacz,amplituner,kolumny) i z jakim materialem testowales te podlaczenia ?

ps. czy wiesz ,ze nowe formaty moga byc zdekodowane na pokladzie odtwarzacza i wyslane do amplitunera w postaci cyfrowej ? - nie sadze bys byl w stanie w slepym tescie odroznic jedno od drugiego.
czy wiesz ,ze najlepsza forma "nowych formatow" jest forma w ogole nie zakodowana ?
 

zwrotnik

New member
mat74 napisał:
mam tylko jedno pytanie-
na jakim sprzecie (odtwarzacz,amplituner,kolumny) i z jakim materialem testowales te podlaczenia ?

ps. czy wiesz ,ze nowe formaty moga byc zdekodowane na pokladzie odtwarzacza i wyslane do amplitunera w postaci cyfrowej ? - nie sadze bys byl w stanie w slepym tescie odroznic jedno od drugiego.
czy wiesz ,ze najlepsza forma "nowych formatow" jest forma w ogole nie zakodowana ?

System kolegi powiedzmy że "budżetowy" ;). Odtwarzacz BR Sony 550, mój amplituner - stary NAD T 742, system głośnikowy Kef 3001, przyzwoite okablowanie. Materiał to po prostu filmy jakie były pod ręką. Za każdym razem, gdy dźwiek był puszczany coaxialem (tylko DD. DTS ), było wrażenie lepszej dynamiki, kopa i soczystości w porównaniu do dźwięku DTS HD, DD True HD puszczonego kablami analogowymi do wejścia 5.1 NAD-a.

Teraz wiem, że z amplitunerem mogę jeszcze poczekać, w moich warunkach wystarczy na razie DD, DTS ( chciałbym zostać przy NADzie i jak finanse pozwolą zamienić go na T 747 z nowymi dekoderami i podłączyć kablem hdmi ).

Podsumowując - wielu ludziom wydaje się, że kupno niedrogiego odtwarzacza z nowymi dekoderami ( najczęściej nic niewartymi ) na pokładzie zwolni ich z konieczności kupna nowego amplitunera.
Ale może to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
1.sprobuj powturzyc ten test,ale z koncertem na BD
2.nadal mylisz dwie sprawy ! co innego dekodowanie, a co przetwarzanie sygnalu cyfrowego w analogowy !
wedlug twojej teori takie np.ps3 kompletnie sie nie nadaje do odtwarzania formatow HD ,a lepsza jakosc podaje laczem spdif
 
Do góry