Sony 75X95L vs Philips OLED818

luck76

Well-known member
@kiki pytanie było czy czarne pasy w filmach mogą się wypalić.
niezależnie co odpisze, czy powie o systemach zabezpieczających :) czy o czymkolwiek innym, każdy piksel na matrycy OLED ulega wypaleniu. Chodzi o to aby zmniejszyć widoczność tego zjawiska przez próbę równomiernego wypalania. Dlatego też pixele na czarnych pasach nie będą w czasie seansu się zużywać (wypalać) a nastąpi to później w procesach zaprogramowanych przez producenta.
 

Malinowyy

New member
Kur.a mac kupiłem x95l 65 cali zajarany bo tv.naprawde fajny zamieniłem na 75 cali iiiiiii zj.bał się po 20 minutach 😂 czekam na serwis jprd
 

Malinowyy

New member
Ale co się zjebało? Bo równie dobrze można powiedzieć że ci się wyjebał na glebę i rozjebał 😆
Po włączeniu ps 5 w trakcie przechodzenia w tryb gry ( tak mi się wydaje ) wyłączyl się i już się nie włączył po resetowaniu włącza się dosłownie na 30 sekund i po temacie miga czerwona dioda 😂
 

irift

Member
Ciekawa sprawa 😀 u mnie x95L chodzi przynajmniej po 12h dzień w dzień i dzieciak też konsoli używa. Odłącz wszystko co podłączyłeś pod tv, odłącz z gniazdka na kilka minut i zobacz.
 

ukauka

Member
Ma ktoś screena za takiego wypalenia "w trybie kinowym" ??? To chyba jest problem czysto teoretyczny... obszar czarnych pasów nie wypali się z wiadomych względów, a obszar z wyświetlanym materiałem, jak to w filmach, ulega ciągłym zmianom, więc to chyba powinno chronić przed wypaleniem tego obszaru..
 
Do góry