Sony 55xe9005 vs 55xe9305

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Panowanie co myślicie o tym? LG OLED55C6V z jakiego roku jest i czy warto kupić? Jak nie to jaki model polecacie dla prawie normalnego użytkownika?:) nie musi być (nawet lepiej żeby nie był hehe) za 20tyś. Najlepiej przedział 8-12 tys


Wejdz na konkurencyjne forum hdtvpol.....i tam poczytaj o oledach c6 i b6
 

Denon84

Member
...

Z dotychczasowych komentarzy wynikałoby, że: Panasonic do sportu, Sony do oglądania filmów wieczorem...

A tak pół serio pół żartem do TV cyfrowej który? Narazie przemawia Panasonic (gdybym nie wział oleda) bo wiecej sportu ale ciekawi mnie sygnał z dekodera cyfrowej tv który lepiej pokaże SD i HD programy
 

Kris_6

Member
Mam taki sam dylemat byłem już prawie zdecydowany na Soniaka ale jak są takie cyrki z płynnością to chyba raczej lepiej iść w stronę Panasonica ex780. Za bardzo nie zależy mi na efekcie hdr bo nie będę raczej wiele oglądał w hdr także myślę że w pozostałych kwestiach Panasonic jest porównywalny z Soniakiem.
Chciałem właśnie napisać o porównaniu SONY KD49XE9005 vs PANASONIC TX-50EX780E, ale widzę że to już omówione w niniejszym post'cie, więc tylko dodam swoje przemyślenia.

Oglądałem oba telewizory w sklepach. Przygotowałem nawet "próbkę" do oglądania, zgrałem fragmenty Avatara i Hobbita z BR do 720p, ale taka próbka to chyba o kant D* potłuc bo generalnie za dużych różnic widać nie było, chociaż Panasonic miał wyraźnie żywsze i ostrzejsze kolory. Na marginesie, kiedy porównywałem moje próbki na XE85 i XE90, to nie widziałem specjalnej różnicy. Trzeba raczej podłączyć odtwarzacz BR żeby dobrze porównać. Aha, w sklepie próbki oglądałem na wersjach 55XE90 i 58EX780, ale mam nadzieje że wersje 50" są bliźniacze.

Obraz z Panasa bardziej mi pasował. No i zastanawiają mnie testy smużenia na różnych forach, bo wskazują go na lepszy do oglądania sportu, nie wiem czy wpływ na to mają lepsze upłynniacze? Barburian pisał wcześniej o znikającej piłce na XE90 :D Jedyny (dla mnie) minus Panasonica to błyszcząca matryca, pokój mam dosyć nasłoneczniony i obawiam się, że w środku dnia może być słabo, a Sony ma dodatkowo zdecydowanie jaśniejszy ekran. No i Panasonic ma podświetlanie krawędziowe :(

Z dotychczasowych komentarzy wynikałoby, że: Panasonic do sportu, Sony do oglądania filmów wieczorem...
 

Idaho70

Member
Mam taki sam dylemat byłem już prawie zdecydowany na Soniaka ale jak są takie cyrki z płynnością to chyba raczej lepiej iść w stronę Panasonica ex780. Za bardzo nie zależy mi na efekcie hdr bo nie będę raczej wiele oglądał w hdr także myślę że w pozostałych kwestiach Panasonic jest porównywalny z Soniakiem.

masakra :)

A żeby było ciekawiej to w wywołanym we wcześniejszym postcie rankingu najlepszym nie-ledowym telewizorem do sportu jest model z 2016 65X750D , czyli wcale nie model z górnej półki... a kolega strazakp ma Panasa 50Hz i nie ma problemów ze smużeniem.
 

strazakp

Banned
Ja osobiście zostaję przy swojej racji że najlepszym wyborem będzie ex780. Panasonic ma bardzo dobre uplynniacze i sam chciałbym mieć ten model, no ale mam dx700 i też jestem zadowolony.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

No to masz jak ja:) tez myślałem o Sony , teraz panasonic ex780 albo skuszę się na oleda


Jeśli chcesz dobry TV średniej klasy to Panasonic to b.dobry model, a jeśli masz więcej pieniędzy
na zakup TV to kup OLEDA lub SONY . Wszystko zależy ile chcesz wydać kasy i jakie masz wymagania
 

Kris_6

Member
O jakim modelu Sony mówisz? Przecież piszemy że xe9005 ma problem z płynnością i chyba lepszym wyborem będzie ex780 w podobnych pieniądzach.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

O jakim modelu Sony mówisz? Przecież piszemy że xe9005 ma problem z płynnością i chyba lepszym wyborem będzie ex780 w podobnych pieniądzach.


Piszę o Sonym XE9305 , jak przeanalizujesz zagraniczne fora uznanych testerów i rankingi sprzętu
to Panasonic z modelem DX750/EX780 nie łapie się nawet do TOP 15 najlepszych telewizorów 2016/2017
Przykład w zestawieniu niżej :

Oversigt: Karakterer p tv-skrme - FlatpanelsDK

Najedź na ikonę z krajobrazem w tabeli i ustaw w szeregu od najlepszego ....

Tu masz zestawienie najlepszych TV LED :
Best picture quality LED TVs - Spring 2017: Reviews

Najlepsze TV do Filmów:
Best TVs for watching movies - Spring 2017: Reviews

Najlepsze TV do Sportu:
Best TVs for watching sports - Spring 2017: Reviews

Więc jak przeanalizujecie na spokojnie to z LED TV najlepiej wypada XE93 Sonego
a na topie we wszystkich kategoriach praktycznie zawsze OLEDy

Cyfry nie kłamią jak i pomiary ....
 

barburian

New member
Bez reklam
XE9005 polecam kinomaniakom i do grania bo to świetny TV do tych celów i
trudno o lepszy TV na rynku do Filmów .
Niestety w sporcie trochę kuleje.
 

Kris_6

Member
Dobre argumenty przytoczyłeś ;). Czyli jeśli chodzi o jakość to xe9005 bije ex780? Nie mówię o modelu xe9305 bo jest on droższy. Tylko jedno co zbija z tropu to przytoczony problem z płynnością. Coraz większy mętlik w głowie się robi ;). Gdybyś miał wybierać pomiędzy ex780 a xe9005 to który wybralbys i dlaczego ? Trochę piłki nożnej będę oglądał a w cenie do 6500 zł za 55-58 cali to te 2 modele tylko wchodzą w grę bo w tym przedziale cenowym nic lepszego nie znajdę :) Gdyby nie problemu z rozklejającą się obudową to wybrałbym pewnej zeszłoroczny model ks8000.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Kolego! Kup wreszcie coś bo z takim podejściem i niezdecydowaniem to długo nie kupisz a wyjadą znowu nowe modele ;-)
Kup juz cos a zawsze masz możliwość zwrotu do 14dni.
Ja polecam Panasa i nie patrzę na jakieś tam rankingi tylko opinie zwykłych klientów którzy nabyli Panasa.
 

barburian

New member
Bez reklam
Dobre argumenty przytoczyłeś ;). Czyli jeśli chodzi o jakość to xe9005 bije ex780? Nie mówię o modelu xe9305 bo jest on droższy. Tylko jedno co zbija z tropu to przytoczony problem z płynnością. Coraz większy mętlik w głowie się robi ;). Gdybyś miał wybierać pomiędzy ex780 a xe9005 to który wybralbys i dlaczego ? Trochę piłki nożnej będę oglądał a w cenie do 6500 zł za 55-58 cali to te 2 modele tylko wchodzą w grę bo w tym przedziale cenowym nic lepszego nie znajdę :) Gdyby nie problemu z rozklejającą się obudową to wybrałbym pewnej zeszłoroczny model ks8000.


Do filmów i oglądania TV bym wybrał XE90 , do sportu jeśli dużo oglądasz to raczej DX780
Rozważył bym też 58DX800 bo jest lepszy od EX780 , oczywiście jeśli ma się gdzie postawić
trzepak na dywan .
Generalnie kupujcie to co się Wam podoba bo Wy macie być zadowoleni a nie ja :)
W cenie do 7000 z dostępnych Panasoników bym kupił DX800
 

Kris_6

Member
Jutro pojadę do sklepu obczaic Panasonica i Soniaka o ile uda mi się spotkać ex780 bo z dx800 będzie trudno. Wiadome kupując tv chcę się wybrać jak najlepszy towar w danej kwocie i dlatego takie są rozważania ;)
Kolego! Kup wreszcie coś bo z takim podejściem i niezdecydowaniem to długo nie kupisz a wyjadą znowu nowe modele ;-)
Kup juz cos a zawsze masz możliwość zwrotu do 14dni.
Ja polecam Panasa i nie patrzę na jakieś tam rankingi tylko opinie zwykłych klientów którzy nabyli Panasa.
 

Denon84

Member
Jutro pojadę do sklepu obczaic Panasonica i Soniaka o ile uda mi się spotkać ex780 bo z dx800 będzie trudno. Wiadome kupując tv chcę się wybrać jak najlepszy towar w danej kwocie i dlatego takie są rozważania ;)

Też jestem takiego zdania, dobrze że tez piszesz to nie wiem kogo strazakp pogadania:))) a może Ciebie i mnie:). Też jutro będę porównywał te TV
 

andrju75

New member
Witam.To może Kris 9 sprawdź i pobaw sie też Samsungiem 49"Q7F.Uważam ,że jakość wykonania ma premium.A co do jakości wyświetlania,wiadomo,że nieznacznie ustępuje Sonemy XE9005 ale podobno gra lepiej niż ex780.Ps.Podobno , napisałem ,bo sam tego nie sprawdzałem.Bazuję na opini znajomego ,który widział go w akcji.Ale wiadomo,że najlepiej się samemu przekonać.
 

Kris_6

Member
Samsung q7 jest niestety poza moim zasięgiem jeśli chodzi o budżet :( Chciałbym kupić minimum 55 cali przy budżecie max 6500 zł a za Samsunga trzeba dac ok. 8k a gdybym miał tyle wydać za tv to celowalbym już raczej w oleda :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry