Sony 55xe9005 vs 55xe9305

Denon84

Member
Witam,
Chcę zakupić któryś z tych modeli ale dziwi mnie fakt ( nie znam się fachowo), że model niby wyższy (lepszy) ma Edge-Led a średni model (9005) ma direct-led.

Który z tych TV polecacie?

Już kiedyś pisałem o moich potrzebach ale je przypomnę.

-Sport, (piłka nożna), dużo oglądam filmów z neta (ściągam na dysk czy pendrive).
-Telewizja cyfrowa.
-Około 2,5m od kanapy
-Nie znam się ale z tego co czytałem do sportu 120hz albo minimum 100hz i VA matryca
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam,
Chcę zakupić któryś z tych modeli ale dziwi mnie fakt ( nie znam się fachowo), że model niby wyższy (lepszy) ma Edge-Led a średni model (9005) ma direct-led.

Który z tych TV polecacie?

Już kiedyś pisałem o moich potrzebach ale je przypomnę.

-Sport, (piłka nożna), dużo oglądam filmów z neta (ściągam na dysk czy pendrive).
-Telewizja cyfrowa.
-Około 2,5m od kanapy
-Nie znam się ale z tego co czytałem do sportu 120hz albo minimum 100hz i VA matryca

Do oglądania filmów wieczorem przy zgaszonym świetle lepiej sprawdzi się XE90 z uwagi na rodzaj podświetlania, w dzień lepszy będzie XE93 , do sportu jeśli dużo oglądasz to oba te TV średnio sobie radzą z szybkim ruchem . Miałem XE90 i sprzedałem z uwagi na mały rozmiar i własnie irytujący
ruch w szybkich scenach o meczach nie wspomnę - a telewizor miałem profesjonalnie skalibrowany i wyciśnięte z niego maximum
 

strazakp

Banned
Do oglądania filmów wieczorem przy zgaszonym świetle lepiej sprawdzi się XE90 z uwagi na rodzaj podświetlania, w dzień lepszy będzie XE93 , do sportu jeśli dużo oglądasz to oba te TV średnio sobie radzą z szybkim ruchem . Miałem XE90 i sprzedałem z uwagi na mały rozmiar i własnie irytujący
ruch w szybkich scenach o meczach nie wspomnę - a telewizor miałem profesjonalnie skalibrowany i wyciśnięte z niego maximum
Ja u siebie mam 60Hz i oglądając sport nie widzę problemu :) A niby ten Sony taki dobry...i 100Hz ;-)
 

Denon84

Member
No to mnie zaskoczyliście Panowie, początkowo myślałem o 55xe8505 ale widzę że te wyższe modele w cale też nie są jakieś wyjątkowe.

Dużo piłki nożnej oglądam i chciałbym żeby był obraz jak na moim starym TV gdzie nie martwiłem się prześwitami, pasami czy innymi zjawiskami. Jedyną obawą był poziom meczu:).
Oglądam różnie w weekendy w dzień i wieczorami. W tyg jak po pracy czyli od 16-17 może włączę , czasami wolne to i w dzień.

Ciężko widzę coś wybrać żeby fajnie świeciło i nie martwić się wadami , pikselami jakością obrazu

Jestem w kropce co teraz wybrać może jakąś inna markę polecicie zamiast sony z którego powoli się wycofuje.
LG-ponoć do piłki nie bardzo pasy jakieś są
Samsung-rozkleja, jakość obrazu ponoć zła i kolory (podobał mi się smart fajnie działa , bawiłem się w sklepie tylko Tv w sumie do oglądania potrzebuje)
Philips- po testach jakie czytałem nie sprawdza się do piłki
Panasonic- niby ok jeszcze nikt go nie polecił mi w sklepie, w sumie nie mam zdania.
Czyli zostaje kupić OTAKE:)
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

No to mnie zaskoczyliście Panowie, początkowo myślałem o 55xe8505 ale widzę że te wyższe modele w cale też nie są jakieś wyjątkowe.

Dużo piłki nożnej oglądam i chciałbym żeby był obraz jak na moim starym TV gdzie nie martwiłem się prześwitami, pasami czy innymi zjawiskami. Jedyną obawą był poziom meczu:).
Oglądam różnie w weekendy w dzień i wieczorami. W tyg jak po pracy czyli od 16-17 może włączę , czasami wolne to i w dzień.

Ciężko widzę coś wybrać żeby fajnie świeciło i nie martwić się wadami , pikselami jakością obrazu

Jestem w kropce co teraz wybrać może jakąś inna markę polecicie zamiast sony z którego powoli się wycofuje.
LG-ponoć do piłki nie bardzo pasy jakieś są
Samsung-rozkleja, jakość obrazu ponoć zła i kolory (podobał mi się smart fajnie działa , bawiłem się w sklepie tylko Tv w sumie do oglądania potrzebuje)
Philips- po testach jakie czytałem nie sprawdza się do piłki
Panasonic- niby ok jeszcze nikt go nie polecił mi w sklepie, w sumie nie mam zdania.
Czyli zostaje kupić OTAKE:)


Kup OLEDA w 55 calach Philipsa lub LG Cena taka sama jak 55XE9305
 

Denon84

Member
A możesz podać nazwy tych Oledów? Bo szczerze nie znam się na nich i nie wiem jaki wybrać, z góry dziękuję

ps. A LG np nie będzie problemu z pasami przy pilce bo czytalem ze lg slabe matryce IPS i pasy
 
Ostatnia edycja:

Denon84

Member
A Oledy też maja IPS lub VA?? Ilu hz są oledy 120? Czy one sprawdzą się do sportu, filmów (ściągam nawet po 40GB filmy), chciałbym żeby był YT , przeglądarka. Brak tych pasów co pokazał mi sprzedawca (w LG) , czy obraz jest lepszej jakości w nich? Chodzi mi przede wszystkim o ostrość
 

strazakp

Banned
No to mnie zaskoczyliście Panowie, początkowo myślałem o 55xe8505 ale widzę że te wyższe modele w cale też nie są jakieś wyjątkowe.

Dużo piłki nożnej oglądam i chciałbym żeby był obraz jak na moim starym TV gdzie nie martwiłem się prześwitami, pasami czy innymi zjawiskami. Jedyną obawą był poziom meczu:).
Oglądam różnie w weekendy w dzień i wieczorami. W tyg jak po pracy czyli od 16-17 może włączę , czasami wolne to i w dzień.

Ciężko widzę coś wybrać żeby fajnie świeciło i nie martwić się wadami , pikselami jakością obrazu

Jestem w kropce co teraz wybrać może jakąś inna markę polecicie zamiast sony z którego powoli się wycofuje.
LG-ponoć do piłki nie bardzo pasy jakieś są
Samsung-rozkleja, jakość obrazu ponoć zła i kolory (podobał mi się smart fajnie działa , bawiłem się w sklepie tylko Tv w sumie do oglądania potrzebuje)
Philips- po testach jakie czytałem nie sprawdza się do piłki
Panasonic- niby ok jeszcze nikt go nie polecił mi w sklepie, w sumie nie mam zdania.
Czyli zostaje kupić OTAKE:)
Kolego,
1. Nie kupisz idealnego tv nawet jak byś wydał kilkanaście tys zł
2. Cena nie zawsze robi jakość bo czasami ten tańszy i niższy model może być znacznie lepszy.
3. Nowe tv już nie będą takie jak te kiedyś. Ja również mam (obecnie w sypialni) Samsunga 40" który ma już prawie 10lat i gra wyśmienicie. Choć ma 100hz to wtedy nie zastanawiałem się nad tym parametrem a dowiedziałem się o nim dopiero kilka mcy temu :)
4. Panasonica nikt ci w sklepie nie pleci ale to nie ze względu na to że są kiepskie tylko dlatego że ta firma ma słaby marketing w Polsce a sprzedawcy nie mają takiego polecenia od kierownictwa sklepów. W sklepach (jak sam zauważyłeś) jest nacisk na sprzedaż głównie Samsunga i Sony. Jak porozmawiasz ze świadomym sprzedawca a ten wyczuje że ty też jesteś świadomy to na pewno przyzna że Panasonic to świetna firma i świetne telewizory (ja tak miałem).
5. Jak !asz kasę to kupuj Panasonic 58ex780 i zobaczysz że będzie to świetny wybór.
Ja mam Panasonica 60Hz i uwierz mi że sport ogląda się super a jak porównywałem z Sony 100hz to widać było różnice, oczywiście na niekorzyść Sony 100hz!
 

barburian

New member
Bez reklam
OLED to zupełnie inna konstrukcja , gdzie każdy pixel jest wygaszany oddzielnie , żaden IPS czy VA praktycznie pod względem kontrastu ,czerni
nie ma startu . Pasy są czarne jak smoła bo pixele są wygaszane i jest ciemno
jak w czarnej dziurze :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Kolego,
1. Nie kupisz idealnego tv nawet jak byś wydał kilkanaście tys zł
2. Cena nie zawsze robi jakość bo czasami ten tańszy i niższy model może być znacznie lepszy.
3. Nowe tv już nie będą takie jak te kiedyś. Ja również mam (obecnie w sypialni) Samsunga 40" który ma już prawie 10lat i gra wyśmienicie. Choć ma 100hz to wtedy nie zastanawiałem się nad tym parametrem a dowiedziałem się o nim dopiero kilka mcy temu :)
4. Panasonica nikt ci w sklepie nie pleci ale to nie ze względu na to że są kiepskie tylko dlatego że ta firma ma słaby marketing w Polsce a sprzedawcy nie mają takiego polecenia od kierownictwa sklepów. W sklepach (jak sam zauważyłeś) jest nacisk na sprzedaż głównie Samsunga i Sony. Jak porozmawiasz ze świadomym sprzedawca a ten wyczuje że ty też jesteś świadomy to na pewno przyzna że Panasonic to świetna firma i świetne telewizory (ja tak miałem).
5. Jak !asz kasę to kupuj Panasonic 58ex780 i zobaczysz że będzie to świetny wybór.
Ja mam Panasonica 60Hz i uwierz mi że sport ogląda się super a jak porównywałem z Sony 100hz to widać było różnice, oczywiście na niekorzyść Sony 100hz!


Nie polecam Panasonika z uwagi na krawędziowe podświetlanie i brak jakiegokolwiek systemu wygaszania. Owszem jest to średniej klasy przyzwoity telewizor ale startu do OLEDa nie ma żadnego.
 

Denon84

Member
Dokładnie jest jak piszesz strazakp, mam stary TV może 7 lat, odtwarza filmy ściągnięte. Nic w nim nie przeszkadza ale trafił do sypialni więc w salonie nie mam nic teraz. Też nigdy nie patrzyłem na hz, matryce, czy inne parametry. Włączałem TV i ustawiłem suwaki kolor, ostrość itd pod siebie i gra do dzisiaj. Po wielu latach zobaczyłem że są opcje jak redukcje płynności czy ruchu. Bo na forum tutaj wyczytałem to chciałem sprawdzić czy mam:)
Poszukam tego panasonica, z tego co widzę ma 3d które niby już nie potrzebne ale zawsze coś można ściągnać, ale ponoć TV z 3D mają lepsze matryce (tak czytałem żeby niby udźwignąc 3D).

Poszukam go żeby zobaczyć w sklepie.
 

barburian

New member
Bez reklam
Mówiąc w skrócie jak chcesz mieć świecące pasy w filmach i poświatę od białych napisów kupujesz LED na matrycy IPS , jak chcesz by ten efekt był
zminimalizowany to kupujesz LED na matrycy VA z wygaszaniem strefowym
direct led, natomiast jak chcesz by tego efektu wcale nie było to kupujesz OLED-a, wszystko zależy od preferencji i od tego co się komu bardziej podoba.
 

strazakp

Banned
Dokładnie jest jak piszesz strazakp, mam stary TV może 7 lat, odtwarza filmy ściągnięte. Nic w nim nie przeszkadza ale trafił do sypialni więc w salonie nie mam nic teraz. Też nigdy nie patrzyłem na hz, matryce, czy inne parametry. Włączałem TV i ustawiłem suwaki kolor, ostrość itd pod siebie i gra do dzisiaj. Po wielu latach zobaczyłem że są opcje jak redukcje płynności czy ruchu. Bo na forum tutaj wyczytałem to chciałem sprawdzić czy mam:)
Poszukam tego panasonica, z tego co widzę ma 3d które niby już nie potrzebne ale zawsze coś można ściągnać, ale ponoć TV z 3D mają lepsze matryce (tak czytałem żeby niby udźwignąc 3D).

Poszukam go żeby zobaczyć w sklepie.
Wejdź sobie na jakikolwiek stronę sklepu internetowego (ME, MAM, Saturn czy Euro) i zobacz opinie ludzi którzy kupili jakikolwiek telewizor Panasonic. Nie znajdziesz raczej negatywnej opinii. Ludzie którzy już się zdecydowali na tą markę piszą że jest to super telewizor. Tam właśnie znajdziesz rawdziwe opinie zwykłych użytkowników. Tutaj na forum większość z nas za bardzo wnika w różne szczegóły i właśnie wychodzi tak że każdy tv ma jakieś wady bez względu na cenę.
Panasonic dx800 i dx900 (z zeszłego roku) były bardzo chwalone m.in za jakość obrazu. Model z tego roku ex780=dx800. Idź do sklepu, kup tego Panasa i sam się przekonasz że jest świetny...zawsze możesz (jeżeli będzie naprawdę kiepski) zwrócić do 14dni bo sklepy raczej nie robią problemów. Ja tak zwracałem w ME i nie było żadnego problemu.
 
Do góry