Sony 50W755C

ber66

New member
Trochę mnie martwią te wpisy o problemach z systemem i siecią, bo miałem właśnie kupić ten model.
Zrobiłem ze sobą taki zakład, że jak Polacy przejdą 1/8 to muszę już kupić nowy tv, bo wciąż używam 21 calowego kineskopu i choć obraz jest piękny (bo to SONY) to jednak wielka landara stoi i wystaje poza szafkę :)) Zaraz dzieciak mi zrzuci to pudło na siebie :)

W związku z powyższym moje pytania:
1. Czy jeśli odległość od sofy do ściany przeciwległej jest około 2,5-3m, to 50 cali to jest nieco za dużo? Pokój raczej ciemny. Nigdy nie miałem w tym pokoju żadnego panelu tv :), a w sklepie stojąc przed ścianą telewizorów to 50 wydaje się ok, ale... :)
2. Dodatkowo i tu ważniejsze pytanie, bo wielkość to kwestia przyzwyczajenia. Czy zmniejszenie wielkości do 43cali odpowiednika tego modelu 43W755 (ewentualnie 43W809)pozwoli na mniej widoczne artefakty wynikające ze słabego sygnału? Oglądał będę na nim głównie sport i filmy oraz dużo zdjęć z dysku zewnętrznego podpiętego pod router WiFi. Często będę chciał podłączyć zdalnie MacBookAir do tego i puszczać na tv coś z internetu. Jak rozumiem meczyki ze streamingów nieoficjalnych z kiepską jakością to będzie dramat obejrzeć na tv ? A może mniejszy na 43 niż na 50 ? :)))

3. Czy potrzebny mi SMART/Android do bezproblemowego połączenia się z komputerem/komórką, by rzucać coś na ekran? Rzecz w tym, że soft na tv siłą rzeczy będzie wolniejszy niż komputer i wymusza wykonywanie kolejnych operacji typu kopiowanie zdjęć na tv. Czy nie można by skorzystać z bezprzewodowego połączenia, by tv stał się tylko ekranem do operacji wykonywanych na innym sprzęcie? Bo może nie potrzebnie brać TV na androidzie jeśli sam sobie jest przeszkodą w takim użytkowaniu i dodatkowo wiesza się przy korzystaniu ze zwykłej tv?

Aha zależy mi również jednak na jakości obrazu, bo zajmuje się grafiką, animacją, obróbką wideo, więc niektóre produkcje przed puszczeniem do klienta sprawdziłbym na tv jak się prezentują w docelowym formacie.

Dużo tych pytań, więc na razie zostawię tyle :)
Aha, ewentualnie proszę o zasugerowanie innej marki, modelu do około 3000 pln.
W mediamarkt polecali PHILIPS 49PUS7170/12 (że niby Philips mocno się stara wrócić do walki z potentatami TV i proponuje produkty wysokiej klasy w przystępnych cenach), ale już na tym forum widziałem, że w porównaniu do Sony to jednak gorszy wybór. 4K w tej cenie nie może być dobre :)
Może Samsung UE48J6300 bez androida?

Pozdrawiam,
B.
 
Ostatnia edycja:

vigoo

Banned
PHILIPS 49PUS7170/12 to matryca 60Hz, więc do sportu słabo...
Samsung UE48J6300 to dobry FHD, ale krzywus. Jeśli już, to zwróć uwagę na jego prostego bliźniaka UE48J6200.
 

ber66

New member
PHILIPS 49PUS7170/12 to matryca 60Hz, więc do sportu słabo...
Samsung UE48J6300 to dobry FHD, ale krzywus. Jeśli już, to zwróć uwagę na jego prostego bliźniaka UE48J6200.
czyli krzywusy to taki sam niewypał marketingowy co 3D?
a jak się jakością obrazu będzie miał UE48J6200 do sony 50W755 ?
a co z wielkością na mój pokój i na słabą jakość sygnały/materiału?
 
Ostatnia edycja:

vigoo

Banned
Dla mnie zakrzywienie telewizora, to nic nie wnosząca marketingowa bzdura.
Według mojej subiektywnej opinii Sony gra trochę lepiej, ale każdy może to widzieć inaczej.
Według tych wszystkich cudownych kalkulatorów odległości, rozmiar będzie ok.
Ale nie oszukujmy się, im większy panel, tym słaba jakość sygnału będzie wyglądała gorzej a materiały SD wręcz źle.
 

ber66

New member
Zatem rozsadnym wyjsciem bedzie mniejsze sony 43w755 np, tylko ten wieszajacy sie android... Czy ten model można użyć tak jak to wcześniej opisałem, jako ekran do wyświetlania tego co na kompie , czy komórce poprzez WiFi bez wgrywania materialow na sam tv ?
 

ber66

New member
Można.
A czemu nie 50" ?
Nie wiem. Dlatego pytałem Was czy do pokoju powierzchni 16m2 szerokiego na 3m i to w mniej więcej takiej odległości będę oglądał 50tka nie będzie za duża. Zważywszy, że często jednak będę miał słabe materiały. Filmy z dysku kiedyś pobrane. Mecze w słabej jakości z kompa. itd Dodatkowo multimedia tylko parę kanałów daje w "nibyHD". Choć to w sumie najmniej ważne, bo tv regularnej raczej nie oglądamy.

kiki - chodziło mi o, w miarę mokżliwości, kompleksową poradę do tego posta: #363 :) Wiem, że Ty testowałeś te modele Sony.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo tytuł wątku dotyczył 50". One różnią się tylko wielkością.
Jak kupisz 43" to najdalej po miesiącu się przyzwyczaisz i szkoda Ci będzie ze nie posłuchałeś. Tak ma 85-90% tych co kupili.
Odległość daje Ci właśnie 50".
 

ber66

New member
Bo tytuł wątku dotyczył 50". One różnią się tylko wielkością.
Jak kupisz 43" to najdalej po miesiącu się przyzwyczaisz i szkoda Ci będzie ze nie posłuchałeś. Tak ma 85-90% tych co kupili.
Odległość daje Ci właśnie 50".
Tak rozumiem. Kalkulator odległość/wymiar i też uważam, że prawie nie ma takiego pojęcia jak za duży TV :) jednak w moich specyficznych warunkach odnośnie słabego sygnału, bo nie mam możliwości zrobienia porównania na żywo w warunkach domowych czy słaby sygnał będzie tragiczny na 50, a na 43 nieco lepszy? Czy to już nie będzie miało większego znaczenia?
I później - czy przy tych modelach Sony bez względu na wielkość to już nie będzie też większa różnica między wersją 755 a 809. Wiem, że te wyższe mają 3D - to mnie nie interesuje, ale zwykle 3D mają lepsze parametry, by dawały sobie lepiej radę z materiałem 3D. No i przede wszystkim czy w danym modelu można ominąć wady androida poprzez wykorzystywanie tv tylko jako ekranu bez łączenia się poprzez różne aplikacje, a po prostu bezpośrednio wyświetlanie tego co na komputerze robimy bezprzewodowo na panel tv ?
 

piotr_jaa

New member
Co myślicie o zakupie tv z outletu np media marktu czy saturna, jest czego się obawiać??
W opisie jest że np "wyprzedaż ostatnich sztuk" lub "brak oryginalnego pudełka" także teoretycznie powinny być nowe a nie jakieś poserwisowe, dobrze myślę??
 

MokrySedeS

New member
Z outletu nigdy nie ma się pewności co się trafi.
Ja swój egzemplarz kupiłem przez allegro z outletu OleOle.
W opisie było:
"Satysfakcjonujący - produkt posiada niewielkie uszkodzenia, bez wgnieceń, pęknięć ani głębokich rys, które mogą być widoczne, lecz nie wpływają na wydajność i użytkowanie sprzętu. Może nosić delikatne ślady po testowaniu go w domu Klienta lub przebywaniu na ekspozycji. Produkt został wyczyszczony i sprawdzony. W większości przypadków zostanie zapakowany w oryginalne opakowanie, może to być opakowanie zastępcze."
W menu serwisowym przepracowane miał lekko ponad 100 godzin jeśli dobrze pamiętam. Żadnych wad nie znalazłem.
Śmiga już szósty miesiąc i jestem z niego bardzo zadowolony, tym bardziej, że 5 stówek zostało w portfelu :)
Jeśli masz możliwość sprawdzenia tv przed zakupem to wejdź w menu serwisowe (i+ + 5 + vol- + power) i zobacz ile ma na liczniku.
 

000loki

Member
Ja niestety chyba będę sprzedawal KDL 55w805c i szukał czegoś, co zwyczajnie nie... wku**ia.

Zaczelo sie od tego, że TV łapał randomowe zwiechy i się restartował. Potem już restartował się i wpadał w bootloop który mu przechodził po 5 minutach.
Nie pomagały żadne factory resety itp. (czy to jest jedyna pomoc jaką jest w stanie udzielić support sony na jakikolwiek problem?). Ostatnio TV coraz częściej się restartował, wifi nie łapał już w ogóle (po kablu też nic) i totalna porażka. Dziś po factory resecie w przeciągu 2h mam 10 restart i bootloop. Dzwonie jutro po serwis - jak naprawią to prawdopodobnie przehandluje to i kupie coś... stabilnego.

A bardzo mi szkoda, bo podoba mi się mega obraz... no ale cóż.
 

OmniModo

New member
Sprzedaż w przypadku wystąpienia usterki to niepotrzebna strata

Ja niestety chyba będę sprzedawal KDL 55w805c i szukał czegoś, co zwyczajnie nie... wku**ia.

Po co sprzedawać (i na tym tracić) skoro prawo jest po stronie kupującego. Obowiązuje przecież rękojmia za wady (nie mylić z reklamacją z tytułu udzielonej gwarancji).

Jeżeli są kłopoty z zakupionym TV, a od jego zakupu nie minął rok, to sprzedawca w pełni odpowiada za wady jakie pojawiają się w tym urządzeniu. Można żądać wymiany TV na nowy egzemplarz, wolny od tych usterek lub zwrotu pieniędzy. Sprzedawca oczywiście pokrywa wszelkie koszty reklamacji , w tym transportu.
W przypadku gdy sprzedawca nie wymieni TV na nowy, a tylko go naprawi i jakieś usterki znów się pojawią (te same lub inne) to wtedy od razu można odstąpić od umowy i żądać zwrotu pieniędzy.

Wymieniłem już tak dwa telewizory (za pierwszy dostałem zwrot gotówki, a za drugim razem dali mi nowszy model :)
 

gruby191

New member
Witam. Mam pytanie apropo modułu CI + dostałem takowy z Vectra,działa ok ale nie mogę poradzić sobie z utworzeniem własnej listy programów. Czytałem że takowa opcja powinna pojawić się po podłączeniu pendriva w parametrach technicznych ale u mnie jest nadal nie aktywna. Miał może ktoś z kolegów do czynienia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

merx

New member
Masz może podłączoną inną pamięć do tv? Gdzieś czytałem że przy imporcie/exporcie listy kanałów może być podłączona tylko jedna pamięć.
 

gruby191

New member
Masz może podłączoną inną pamięć do tv? Gdzieś czytałem że przy imporcie/exporcie listy kanałów może być podłączona tylko jedna pamięć.



Strzal w 10 kolego,miałem podłączony jeszcze odbiornik od klawiatury [emoji16][emoji16][emoji16] zabieram się za edycję w takim razie [emoji482]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry