Sony 50W755C

_ZiP_

Member
Może ktoś oddał ten telewizor do sklepu z powodu tego bad pixela ?
Ja tak oddałem dwa Philipsy serii 6500, potem w sklepie sprawdziłem kolejne 3 (tez miały bady) i wybrałem jednak sony. Ja mam firmware 3.395 i nie widzi mi przez sieć nowszej wersji.
 

rzw

New member
Zgadza się - 2016/05.
Dzięki za podpowiedź.

Teraz muszę przebrnąć przez ten wątek, żeby poczytać jakie macie ustawienia do oglądania meczy.
 

football_fan

New member
Witam w tym tygodniu również zakupiłem ten model Sony filmy ogląda się bardzo przyjemnie jednak podczas oglądania meczu dekoder Cyfry Canal plus lekkie rozczarowanie. Grała drużyna w białych strojach i ogólnie piłkarze jakby mało wyraźnie wokół nich też jakby taki kontur się tworzył pikseli. Mam nadzieje ze to kwestia ustawień oglądałem w trybie live football ale moim zdaniem to jednak nie to co chciałbym widzieć. Co może być powodem ? Ustawienia, dekoder ( Pace 500 GB Cyfry+), sygnał, kabel HDMI ?

Dajcie proszę znać czy też mieliście podobnie. Euro za kilka dni wiec trzeba dostroic :)
 

MokrySedeS

New member
Live Football to moim zdaniem totalna porażka. Mecze oglądam na tych samych ustawieniach co filmy, wg kalibracji.

Odnośnie konturu... Nie jestem do końca pewny o czym piszesz, ale podejrzewam 2 różne problemy:

1 - ringing, który jest związany z wyostrzaniem i wygląda tak:
http://www.tomontheweb.ca/Streaming/StreamingOverview/Ringing.jpg

albo

2 - artefakty interpolacji (Motionflow), które wyglądaja mniej więcej tak:
http://i39.tinypic.com/2hxpnjq.jpg
Są szczególnie widoczne podczas zbliżenia na biegnącego zawodnika, gdy tło się szybko przesuwa.
Ja osobiście używam trybu Wyraźnego i znoszę te artefakty, bo nie pojawiają się zbyt często w materiałach, które oglądam, a dodatkowo obraz nie wygląda sztucznie jak w trybie Płynnym czy Standardowym. Wolę to niż smużenie przy wyłączonym Motionflow.
 

football_fan

New member
Hej zdjęcie drugie z interpolacja jest bliższe temu problemowi ale występuje głównie kiedy kamera pokazuje normalnie grę a nie zbliżenie. Ogólnie jakby trochę brakowało ostrości wydaje mi się ze to przez zbyt duże naświetlanie i intensywność obrazu widać te szumy. Gubią się detale trochę.

Kalibracji nie robiłem bawiłem się trochę ustawieniami na własną rękę i gdzieś można to poprawic delikatnie. W recenzji TV czytałem że ostrość ruchy jest w tym TV dosyć niska i trzeba się pobawić ustawieniem gładkości i czystości żeby ileś tam linii osiągnąć.

Nie wiem też czy dekoder daje rade choć mowie filmy potrafią wyglądać dobrze. Choć na Karbali Canal plus na trybie standard taka ziarnistość występowała na trybie kino było ok
 

football_fan

New member
Teraz jeszcze zetknąłem na linka i chyba jest to nadmierna ostrość najbliższe temu co się dzieje. Tryb Live Football można sobie darować bo nie da się tego oglądać
 

football_fan

New member
Ogólnie dalej jakiegoś super obrazu osiągnąć nie mogę wyłączając ulepszacze obraz traci na jasności i kolorach poprawia się jednak ten kontur i rozmazanie obrazu wokół piłkarzy. Z ciekawości włączyłem sobie na youtube kawałek meczu w HD i ten problem nie występuje lub grałem w FIFA tak samo obraz zyleta. Wiec to kwestia pewnie też ze to jednak telewizja śle dziadowska jakość materiału. Co mnie dziwi bo to jednak Canal plus
 

football_fan

New member
To chyba jednak kwestia jakości materiału w TV właśnie oglądałem mecz otwarcia ME i obraz na tych samych ustawieniach co wcześniej bez zarzutów żadnych artefaktów. Być może powtórki na Canal plus z Ekstraklasy były słabszej jakości niż transmisja na żywo inaczej sobie tego nie potrafię wyobrazić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak wygląda że to materiał.
Jeśli byłby telewizor to nawet na materiałach z bluraya też tak powinno być.
Podłączenie bluraya najszybciej pokazuje gdzie jest problem.
 

tomek1906

New member
Jestem posiadaczem tytułowego telewizora i niestety mam problem:
1) Wykupiłem sobie pakier Euro na ipli ucieszony że pooglądam na telewizorze i dziś włączam tv wchodzę w apliakcje i.. nie ma ipli wyssało ją, zapadła się pod ziemie? to samo player też go nie ma. Nawet mi go sklep google nie znajduje, co jest grane?
2) Bardziej ogólny problem z tv a mianowicie WiFi, posiadam w mieszkaniu internet UPC z którym generalnie mam problem ale czasem są takie akcje że TV nie wyszukuje mi w ogóle sieci WiFi (w tym samym czasie laptop ją widzi) dopiero pomaga wyłączenie TV, odłączenie go od prądu i ponowne włączenie, wtedy wyszukuje sieci bez problemu.
Proszę o pomoc. Dodam tylko że system jest aktualny (przynajmniej tak podaje TV)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. To wina nie telewizora , nawet najlepsi specjaliści testerzy w POlsce mają to samo na Ipli - info masz na FB razem ze zdjęciami z hasłem ...porażka.
2. Poczytaj bo ktoś to opisał ju kilka dni temu. Że nowy update właśnie tak ma. Wrócił do starego i po problemie.
 

football_fan

New member
Jeśli chodzi o drugi problem to nie wiem jaki masz router jeśli z UPC to nie wiem czy da się go konfigurować jeśli masz swój to ustaw sobie stały IP dla telewizora może to rozwiązać problem.
 
Do wszystkich, którzy mają problem z siecią routerami itp. Miałem podobnie jak Wy, TV nie widział mojej sieci BA! widział 3 sieci, gdzie na komputerze pokazuje ich duuuuuużo więcej. Problem rozwiązałem w 2 min....wystarczy kliknąć ustawienie ręczne wpisać nazwę sieci np. UPCXXXXX i klucz WPA2 czyli nasze hasło. Pomimo, że TV nie widział sieci, to bez problemu się z nią połączył i wszystko działa.
 
Do góry