Sony 50W755C

witam serdecznie

ja tez mam czasem problem z plynnosci odtwarzajac przez kodi (nie ma znaczenia co odtwarzamy, nawet, avi 1gb sie tna.)

spowodowane jest to chyba indeksowaniem plikow przez system
mam zapchany caly dysk 1TB, a za chwile przjdzie 2tb

telewizor musi przemielic te wszystkie dane, no chyba ze jest mozliwosc anulowania indeksowania jak to jest np w windowsie :) kilkamy anuluj i po sprawie :)

kodi jest jedynym rozsadnych odwarzaczem do filmow, no chyba ze mamy tylko jeden film na dysku :)

w kodi dzialaja plynnie pliki nawet po 35gb (o ile dysk zaindeksowal wczesniej dane)

kolejnym mankamentem jest fakt ze po wylaczeniu telewizora pliki i tak byly u mnie indeksowane przez pol nocy.

ktos ma jakis pomysl ?

ps. do ktorego gniazda usb najlepiej dodlaczyc dysk usb 3.0 2tb ?
 

Damaranus

New member
Zgłoszeń do SONY Center ciąg dalszy. Jak wiecie mój telewizor nie wyłącza portów USB, pracują całą noc. A rano zamiast szybkiego startu z trybu czuwania, mam czerwoną diodę i start systemu od nowa. Od 2 tygodni wymieniam się mailami i zobaczcie co od nich otrzymałem,najlepsze na końcu (a więc odpowiedź z dziś rano):

SONY: W nawiązaniu do przesłanej wiadomości, sprawę skonsultowałem z działem technicznym

Urządzenia takie jak dysk twardy , kontrolery i inne zostaną wyłączone po około 15 - 20 minutach

JA: Dziękuję, ale jak pisałem problem polega na tym że się nie wyłączają. Mało tego, nie wyłącza się nawet klawiatura Bluetooth. Wszystko pozostaje cały czas aktywne chociaż po naciśnięciu przycisku Power, telewizor prawidłowo gaśnie i prawidłowo się uruchamia (np. odpalony po godzinie). Regularnie od tygodnia, od pierwszego zgłoszenia do Was codziennie rano budzę się i widzę pełnio diod. Diodę dysku, klawiatury, adaptera. Wszystko pracuje całą noc, a telewizor zamiast wstać od razu, startuje jak przy zimnym uruchomieniu a więc Power i nie system, a logo sony, potem robale, android i dopiero po 30 sekundach mam dostęp do telewizora. To nie jest zachowanie prawidłowe.


SONY: W nawiązaniu do zgłaszanego przez Pana problemu chciałbym poinformować, że nie ma powodów do niepokoju, telewizor działa prawidłowo. Jeżeli jednak sprawia to Panu znaczną niedogodność to informuję, że być może kolejna aktualizacja, która ma się ukazać do 29 lutego rozwiąże ten problem.

JA: Proszę Pana, nie działa prawidłowo, ponieważ porty USB pracują non stop, a powinny gasnąć, po drugie telewizor powinien przebywaćw stanie czuwania, a on przebywa w stanie "nie wiadomo jakim" z którego wybudzenie, wygląda jak zimny start, a więc taki, jak po odłączeniu zasilania.

Proszę w związku z powyższym, przedstawić mi procedurę zgłaszania uszkodzonego urządzania zewnętrznego, którego uległo awarii w wyniku nieprawidłowego zachowania Państwa produktu (telewizora) (...)

i teraz HIT, dziś rano SONY odpisuje mi:

W nawiązaniu do przesłanej wiadomości, sprawdzilismy opisywane problemy z Pana urządzeniem ponownie i na naszym testowym telewizorze urządzenia te zostały wyłączone po około 30 minutach i nie uruchomiły się do dnia następnego

Jest to prawidłowe działanie telewizora

========================

U nich działa. Jest ok. Poziom pomocy zero. Co jest grane?
 

maciek77jam

New member
Od czasu ukazanie się informacji z dn. 30.11.2015, nasi inżynierowie skupiali się nad poprawieniem stabilności i wydajności naszych telewizorów opartych na platformie Android.

Dzisiaj mamy przyjemność ogłosić, iż nowa aktualizacja firmware (3.317) jest dostępna od 17 lutego 2016. Firmware pozwala zwiększyć wydajność telewizora oferując dodatkowe funkcje:

Nagrywanie na dysk twardy USB HDD Recording
Funkcję podwójny obraz - Twin Picture: PIP/PAP
Twin Picture:

a) Funkcja obraz w obrazie (PIP): Możliwość wyświetlania obrazu z komputera przez HDMI oraz równoczesnego wyświetlania TV (tunera) w mniejszym oknie.
b) Funkcja obraz i obraz (PAP): Możliwość wyświetlania obrazu z urządzenia Blu-ray/DV podłączonego poprzez złącze HDMI oraz równoczesnego wyświetlania programu TV w drugim oknie.

Kombinacje: Przeglądarka /Tuner, Tuner USB, Tuner/Tuner nie są dostępne z funkcją Twin Picture.
Funkcja Twin Picture obsługuje sygnały cyfrowe RF (2K) oraz analogowe RF

Zapowiadane funkcje nareszcie dostępne.
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nagrywanie jak nagrywanie, ale czy będzie potrafił uśpić dysk twardy i czy telewizor nie będzie się sam uruchamiał, po ostatniej aktualizacji tak miałem.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

chylo

New member
Witam serdecznie.
Właśnie zostałem posiadaczem Sony 50W755c.
Gdzie mogę znaleźć kalibrację do tego modelu.
Proszę o odpowiedz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Artesal

New member
Witajcie, koledzy.

Planuję kupić telewizor 55 cali dla gracza. Wszyscy mi polecają właśnie Sony W8 albo ten z tematu, W7.

Która seria ma niższy input lag? Bo to jest dla mnie ważne. Ponoć któryś ma 36 ms i szczerze nie wiem czy to jest taki dobry wynik...
 

flugo

New member
Moglibyście podpowiedzieć mi jak go zawiesić na ścianie? Jak najbliżej ściany. (to mój pierwszy lcd). Wiem że mam mieć uchwyt 400x300 - wystarczy jakaś hama? Albo coś podobnego? Jest dedykowany uchwyt sony ale nie wiem czy warto wydawać coś koło 240 pln.
 

pawels9

New member
Ja go powiesiłem na uchwycie kupionym na allegro za całe 30zł. Wygląda bardzo dobrze. Gorzej z dostępem do złączy - ale to każdy mam ten problem. Z drugiej strony wystarczy odchylić tv.
 

Enole

New member
Witam
Mam pytanie do użytkowników tego modelu czy w waszym tv funkcja Przesyłanie listy programów w zakładce Ustawienia techniczne jest dostępna . Bo u mnie nie jest podświetlona i dostępna , więc nie można eksportować i importować listy kanałów za pomocą USB. Proszę o informację jak ją włączyć .
Sortowanie kanałów za pomocą edycji listy programów satelitarnych to tragedia działa strasznie wolno oraz źle zamienia kanały .
 

arik92

New member
Opcja ta stanie się aktywna jak podłączysz pendriva do TV, jeśli do drugiego i trzeciego złącza USB masz jeszcze coś podpięte to wtedy lepiej też odłączyć urządzenia na czas zgrywania, bo może to powodować, że opcja będzie też nieaktywna.
 

Enole

New member
Miałem podpięty odbiornik od klawiatury jak odłączyłem to opcja się pokazała.Trochę to dziwne , że takie rzeczy blokują opcje w tv .
 

sequ

New member
Moglibyście podpowiedzieć mi jak go zawiesić na ścianie? Jak najbliżej ściany. (to mój pierwszy lcd). Wiem że mam mieć uchwyt 400x300 - wystarczy jakaś hama? Albo coś podobnego? Jest dedykowany uchwyt sony ale nie wiem czy warto wydawać coś koło 240 pln.
Ja kupiłem jakiś z media expert, najtańszy jaki był i wszystko ładnie pasuje, ale jak kolega wyżej zauważył dostęp do usb to mordęga. Jest jeszcze opcja zrobienia uchwytu z podstawy tego telewizora, są filmiki na youtube, ale ja chyba bym się na takie coś nie zdecydował bo wygląda to mało przekonująco.
 

MicHu222

New member
Witam Panowie
Możecie mi powiedzieć jaka karta sieciowa LAN jest ukryta w modelu 50W755C? Szukam szukam i nie mogę nic znaleźć.

Jest to 100Mb/s czy 1000Mb/s?
 
Ostatnia edycja:

MicHu222

New member
Witam Panowie
Możecie mi powiedzieć jaka karta sieciowa LAN jest ukryta w modelu 50W755C? Szukam szukam i nie mogę nic znaleźć.

Jest to 100Mb/s czy 1000Mb/s?


Po podłączeniu do switcha TP-Link, ukazała się odpowiedź, niestety dla mnie zła, przy takiej cenie telewizora Sony wcisnęło kartę 100Mb/s (porażka).

Oczywiście infolinia Sony w PL i UK nie posiada ani grama informacji na ten temat. Zgroza.
W infolinii UK próbowali mnie pouczać jakie transfery są potrzebne do przesyłu danych w formacie Full HD. A nie byli w stanie odpowiedzieć na tak proste pytanie.
 
Ostatnia edycja:

mgolab

New member
Planuje zakup 50w755 lub w809 lecz mam pytanie. Czy mozna zainstalowac eurosport player na tym telewizorze bo mam wykupiony i czasem ogladam na tablecie ?
 

ogoorek

New member
Planuje zakup 50w755 lub w809 lecz mam pytanie. Czy mozna zainstalowac eurosport player na tym telewizorze bo mam wykupiony i czasem ogladam na tablecie ?

wygląda na to, że nie można: w sklepie android mi pokazało, że appka nie jest kompatybilna z TV
 

Attachments

  • eurosport.jpg
    eurosport.jpg
    17,5 KB · Wyś: 71
Do góry