Sony 50W755C

iksik2

New member
W końcu udało mi się trochę potestować. U mnie tylko na specjalnej wersji z wątku "passthrough issue" na forum kodi udało mi się uruchomić DTS. Na zwykłym rc3 było to samo co na 15.2, głośny charczący dźwięk z głośników TV nawet przy ustawieniu poziomu głośności na 0. Teraz jeżeli aktywuje "passthrough" to przy materiale DTS na głośnikach TV słychać tylko lekkie buczenie (którego nie ma przy materiałach Dolby). Na ampli wszystko przełącza się automatycznie i zero problemów z dźwiękiem.
 

Damaranus

New member
Dobra Panowie i Panie, przyznać się kto aktualizował Androida z poziomu systemu (legalnie) w ostatnim czasie. Bo ja własnie wykonałem to 2 dni temu i od tamtej pory jaja jak berety: włączam rano TV, zimny start, SONY, robai, Android jest. Zawsze "stendbaj" pięknie działał a teraz klapa. Czasami nie odpala się w ogóle, 2 razy już musiałem odpinać zasilacz. Klawiatura podłączona pod BT, nie gaśnie. Cały czas pali się Capslock, baterie wymieniłem, sparowałem od nowa.

Co jest grane?
 

ogoorek

New member
ja aktualizowałem OTE (czyli po ściągnięciu automatycznie aktualizacji z netu przez TV, chyba 3 lutego) i nie mam żadnych problemów z TV. Działa wszystko elegancko. Ale mam 55W809C
 

Damaranus

New member
Fatalnie. No u mnie problem jest a SONY mi na to żebym Power przytrzymał. Dysk, klawiatura, adapter do pada, wszystko aktywne całą noc do samego rana, a co śmieszniejsze i tak rano nie odpala się TV tylko ma zimny start.

Kto ma W755C proszę, sprawdźcie czy macie wszystkie aktualizacje wykonane i podłączcie dysk czy inny pendrive z diodą do TV i zobaczcie czy się wyłączy po jakiś 20-30 minutach ( nie pamiętam ile czasu on potrzebował po zgaszeniu TV)
 

iksik2

New member
Dzisiaj rano przypadkowo to samo zauważyłem, pen migał. Ale TV wstaje normalnie, ze Stand-by. Dodatkowo już ze 2 razy pilot mi się przywiesił (przyciski nie reagowały). Co ciekawsze jak w tym czasie odpaliłem apke na androida to z niej dało radę obsługiwać TV normalnie.
Przed aktualizacją przez OTA pilot działał zawsze ok. Jak z penem było to nie wiem bo dopiero wczoraj zostawiłem podpiętego do TV.
 

arik92

New member
Są tu może użytkownicy Bravi z androidem, którzy korzystają z wbudowanego tunera SAT? Jeśli tak, to czy też jeśli posortujecie listę SAT według własnych upodobań to czy po czasie lista się sypie i kanały są poprzestawiane?
Jeszcze pytanie. Czy jak wejdziedzie w Home>Ustawienia>Ekran>Ustawienia ekranu i zmienicie tam format obrazu to czy po tym zabiegu funkcja 'Autoformatowanie' przestawia się Wam z 'wł'. na 'wył'?
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Ja mam 43W809C, też mam zimny start po ostatniej aktualizacji zero reakcji na pilota, pomaga tylko odpięcie zasilania. Dzisiaj się wkurzyłem i przywróciłem ustawienia fabryczne jak narazie jest dobrze. Nie ma zimnych startów. Mojego dysku tv też nie usypia, po prostu nie potrafi tego zrobić. Wbudowana Opera Tv dalej potrafi zrestartować, telewizor gdy trochę dłużej pokręcimy się po stronach. Moim zdaniem ta aktualizacja nic nie poprawiła, jest to tylko kolejny numerek wersji oprogramowania. Najśmieszniejsze jest to, że jedni problemy mają a inni wcale.
 
Ostatnia edycja:

Razahell

New member
Fatalnie. No u mnie problem jest a SONY mi na to żebym Power przytrzymał. Dysk, klawiatura, adapter do pada, wszystko aktywne całą noc do samego rana, a co śmieszniejsze i tak rano nie odpala się TV tylko ma zimny start.

Kto ma W755C proszę, sprawdźcie czy macie wszystkie aktualizacje wykonane i podłączcie dysk czy inny pendrive z diodą do TV i zobaczcie czy się wyłączy po jakiś 20-30 minutach ( nie pamiętam ile czasu on potrzebował po zgaszeniu TV)

U mnie anomalie wystąpiły po wgraniu soft: v3.155 (moj temat) -->

http://www.hdtv.com.pl/forum/1232066-post1.html

po wgraniu przez OTE v3.179 moje anomalie ustąpiły ale...

...ale czasami TV nie reaguje na pilota podczas np. ogladaniu filmu w aplikacji VIDEO i chcąc zmienić tryb obrazu to na ok. 30sek. pilot przestaje reagować...

dwa: kilka razy zdazylo sie ze aplikacja VIDEO sama się zamknęła.

trzy: po nocy (zimny start) >>po ok. 10sek gdy odpalam TV z pilota>> SONY, Robal,Android i pojawia sie strona glowna na TV.

zimny start wesja 2: włączam listwę (uruchamia się: Dekoder UPC,tel.stacjonarny,router) nie włączam TV z pilota ale idę zrobić kawę... nie wiem ile czasu to zajmuje ale jak wrcam z kawa odpalam z pilota TV i nie wita mnie robal i na końcu strona główna TV tylko odrazu HDMI1 :hmm:

Odnośnie przejścia w Stand By z podłączonym twardym dyskiem (u mnie to WD My BooK 2TB z zewnętrznym zasilaniem) sprawdzilem teraz ze stoperem w rekach :grin:

Twardy przestaje dzialac dokladnie po 5min :eek:k:
 

Damaranus

New member
Wiecie co sony mi odpisał? Power 5 sec i restart :p ok. nie mam pretensji, pewnie wiedzą tyle co my, ogólnie po wymianie kilku maili (ja im opisuje problem, a oni na to restart) odpisali mi "nie ma powodów do niepokoju, telewizor działa poprawnie" po czym informacja dodatkowa, że na 29 lutego szykuje się aktualizacja która ma to poprawić... jak rozumiem, wyłączanie usb i wybudzanie tv.

To bardzo ciekawe, bo jak np. po pracy włączam i wyłączam tv to jest ok. ale jak jest dłuższa przerwa np. noc to jest zimny start. tak jakby to czasowo działało. no i to usb, niby nic ale jednak dysk pracuje, klawiatura świruje, adapter świeci się... brak odłączenia zasilania po stronie TV.

ten zimny start nie wzbudzał by we mnie żadnych emocji gdyby nie fakt, że jak rozumiem po zachowaniu innych urządzeń, telewizor wcale nie jest wyłączony. tak to bym nawet stwierdził to fajna opcja, STENDBAJ np. 4h, a po 4h całkowite wyłączenie (jeszcze mniej prądu, na pewno ktoś się ucieszy) no ale jednak coś nie gra. w sumie na prądzie mi nie zależy, ale na dysku już tak, bo WD zdechł przez taką zabawę, jeszcze na TOSHIB'ie starej.

no i ostatnia kwestia czy takie zachowanie nie doprowadzi w koncu do uszkodzenia całego telewizora.

a co do dysku z zasilaniem, one chyba mają swój timer. jeśli tak jest to super, ale podłącz pendrive albo cokolwiek co ma jakąś diodę. jeśli nie zgaśnie tzn. ze port pracuje i urządzenie też.

no nic. poczekam. nie bede poki reinstalował nic. niestety, jesteśmy pionierami jak widać.

za to odkrywam powoli uroki KODI i jestem zachwycony, phantom, genesis. rewelacja. zapomniałem co to dysk zewnętrzny a nie ukrywam że tylko pobrałem zip i nic nie konfigurowałem więcej. szukam jeszcze czegoś dobrego do telewizji, w tym HBO i żegnam się z UPC w maju. może coś polecicie
 
Ostatnia edycja:

Razahell

New member
Wiecie co sony mi odpisał? Power 5 sec i restart :p ok. nie mam pretensji, pewnie wiedzą tyle co my, ogólnie po wymianie kilku maili (ja im opisuje problem, a oni na to restart) odpisali mi "nie ma powodów do niepokoju, telewizor działa poprawnie" po czym informacja dodatkowa, że na 29 lutego szykuje się aktualizacja która ma to poprawić... jak rozumiem, wyłączanie usb i wybudzanie tv. ale to bardzo ciekawe, bo jak np. po pracy włączam i wyłączam tv to jest ok. ale jak jest dłuższa przerwa np. noc to jest zimny start. no i to usb, niby nic ale jednak dysk pracuje, klawiatura świruje, adapter świeci się... ten zimny start nie wzbudzał by we mnie żadnych emocji gdyby nie fakt, że jak rozumiem po zachowaniu innych urządzeń, telewizor wcale nie jest wyłączony. tak to bym nawet stwierdził to fajna opcja, STENDBAJ np. 4h, a po 4h całkowite wyłączenie (jeszcze mniej prądu) no ale jednak coś nie gra. w sumie na prądzie mi nie zależy, ale na dysku już tak, bo WD i zdechł przez taką zabawę, jeszcze na TOSHIB'ie starej. no i ostatnia kwestia czy takie zachowanie nie doprowadzi w koncu do uszkodzenia całego telewizora.

no nic. poczekam. nie bede poki reinstalował nic. niestety, jesteśmy pionierami jak widać.

za to odkrywam powoli uroki KODI i jestem zachwycony, phantom, genesis. rewelacja. zapomniałem co to dysk zewnętrzny a nie ukrywam że tylko pobrałem zip i nic nie konfigurowałem więcej. szukam jeszcze czegoś dobrego do telewizji, w tym HBO i żegnam się z UPC w maju. może coś polecicie

chyba czegoś nie zrozumiałem... moje pojecie zimnego startu to jest wtedy gdy TV + media mam zupełnie wyłączone na listwie i rano odpalając listwę dopiero TV uruchamiam z pilota... stand by to stan by a nie zimny start...

ps. a co do 29 lutego... to fakt, jest przewidziana aktualizacja do android 6.0 marshmalow... i ma niby być cacy, wszystko włącznie z nagrywaniem na hdd i pip/pap :hmm:
 

Damaranus

New member
Ok, masz rację co do zimnego startu. Jeszcze raz: telewizor jest podłączony całą noc. Nie wyłączam żadnych listew, gaszę go przyciskiem Power na pilocie. czyli rano wstając powinienem go wybudzić, i po kliknięciu Power powinien od razu wstać (2s) a tymczasem naciskam POWER i uruchamia się tak jakby w nocy był wyłączony lub zrestartowany. Czyli logo SONY, robaki, Android i dopiero system rusza.

wg. sony, po około 20 minutach od przejścia w stan czuwania czyli nacisśnięcie POWER na pilocie, powinny się wyłączyć porty USB i inne połączenia np. BT. A tak się nie dzieje.
 

_ZiP_

Member
Damaranus, z doświadczenia wiem że to co zabija głównie dyski to częste wyłączanie właśnie. Mam parę dysków które są non stop włączone, zero usypiania i działają już tak parę lat. Za to dyski padają jak muchy wszędzie tam gdzie są wyłączane np. po 5 minutach bezczynności. Dyski nie lubią non stop start/stop.
 

pawels9

New member
Dla tych, którzy chcą kupić TV Sony 50W755C to jest aktualnie promocja w Saturnie - 2911. Taką samą cenę zaoferowali mi również w Sony Centre.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak ktoś ma wtyczki np z 1080p - to opad szczęki mnie ustający.
KODI to potęga !
 

msgkam

New member
Witam wszystkich użytkowników tego modelu. Podjąłem już praktycznie decyzję o zakupie tego TV ale przed zakupem postanowiłem sprawdzić w sklepie czy TV nie ma problemu z odtwarzaniem filmów z dysku USB i okazało się, że nie wygląda to zbyt dobrze. Podłączyłem dysk USB 1TB na który, mam repozytorium z filmami oraz zdjęciami i TV co prawda wykrywał dysk ale po wejściu w standardową aplikację Video nie pokazywał żadnej zawartości (zdjęcia były widoczne więc dysk odczytywał ale nie widział tylko filmów). Ponieważ tego dnia nie miałem innego nośnika z filmami następnego dnia pojechałem z Pendrivem 32GB i z dyskiem 1TB ale część filmów z niego usunąłem i okazało się, że co prawda teraz aplikacja Video widzi jakieś filmy ale po pierwsze nie są one w żaden sposób uporządkowane w katalogach, podkatalogach oraz brakuje nazw plików. Losowo uruchamiałem filmy i po pierwsze wszystkie odtwarzały się bez dźwięku a po drugie przy próbie odtworzenia Avatara mkv 1920x1080 z bit rate :8171K w ruchomych scenach obraz po prostu przeskakiwał.

Na sony kdl-48w705c bez Androida oraz na Samsungu ue48j6300 nie było tych problemów.

Ponieważ nadal jednak chciałbym kupić ten model ze względu na obraz i Androida mam pytanie czy po zainstalowaniu np.: KODI nie ma wyżej opisanych problemów - nie będę ukrywał, że odtwarzanie filmów z dysku jest dla mnie krytyczne.

Czy filmy są widoczne z podziałem na podkatalogi ?
Czy przy podłączeniu dużego dysku > 1 TB zawartość jest odczytywana bez problemu ?
Czy przy wysokim bit rate obraz nie przeskakuje ?
Czy nie ma problemów z odtwarzaniem napisów txt, src ?

Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź bo promocja w Saturnie trwa do środy.
 

ogoorek

New member
Czy filmy są widoczne z podziałem na podkatalogi ?
Czy przy podłączeniu dużego dysku > 1 TB zawartość jest odczytywana bez problemu ?
Czy przy wysokim bit rate obraz nie przeskakuje ?
Czy nie ma problemów z odtwarzaniem napisów txt, src ?

Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź bo promocja w Saturnie trwa do środy.

- podkatalogi widoczne są w KODI. W VIDEO czy MXPlayer niestety nie.
- ja mam podłączony 1 TB i działa bez problemu
- nie mogę niestety potwierdzić w liczbach, bo nie pamiętam. Mam za to kilka filmów (ripów z Bluray) o naprawdę dobrej jakości (wielkość od 10 do 25 GB) i tylko jeden z filmów w KODI nie działał płynnie, za to bez problemu w apce VIDEO, której interface niestety nie jest najprzyjaźniejszy - pokazuje hurtowo wszystkie pliki wideo z dysku. Zanim go po raz pierwszy "przemieli" trochę czasu zajmuje... Ale filmy odtwarza płynnie
- nie ma. Ściągam napisy w src i nigdy nie było w żadnej appce problemów.
 

Razahell

New member
Tak jak kolega wyzej napisal... Ja mam podlaczony dysk WD MyBook 2TB z zewnetrznym zasilaniem.... Wczoraj obejzalem Matrixa rip BR ok. 15GB najplynniej pracuje firmowa aplikacja Video ale niestety jej interfejs jest delikatnie piszac dziwny... Po odpaleniu TV dosyc dlugo wczytuje dysk (mam zapelniony ok. 1TB filmami,muzyka i zdjecia)
Pomimo nieprzyjaznemu interfejsowi Video wole na nim ogladac filmy (plynnosc) na pilocie pod guzikami vol i channel sa guziki do wł. wyl. lub zmiany napisow i sciezki dzwiekowej jesli film posiada takowe...
Kodi natomiast uzywam do muzyki, ogladania zdjec i korzystania z wtyczek video i radia. Np. W Genesis odpalam film i bez problemu w Kodi znajduje napisy z opensubtitles.org dopasowane do danego filmu...
 
Do góry