Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

arturroo123

New member
z postu zrozumiałem że nie warto zamieniać na LG740s , czy dobrze zrozumiałem?
mam jeszcze jedno pytanie TV nie widzi klawiatury w tvslide, mam cały czas że nie może się połączyć tym razem? inne rzeczy są oki
 

tomekrus

New member
a jak wypadłby zamiast et60, eldzik la740s, cena podobna do sony.

wg mnie w przypadku lg 740 w porównianiu do w805 mozesz mieć dużo większe problemy z DSE, podświetleniem oraz bandingiem

tak naprawdę, w805 ma dla mnie tylko 1 wadę - czerń. Jeśli Ci to przeszkadza to pozostaje chyba tylko plazma - nie licz że inne tv na ips będą w tej kwestii lepsze.
xVa Samsunga, mimo iż z teoretycznie lepszą czernią, ma inne istotne minusy
 
Ostatnia edycja:

Rutra7

New member
Witam Wszystkich,
mam następujące pytanie;
przez jaki okres czasu SONY "poprawia" firmware swoich telewizorów. Czy np.telewizor z 2013r. okres modyfikacji jego softu będzie trwał około 2 lat :niewiem:??

Pozdrawiam,
rutra
 

adamo_

New member
Bez reklam
Witam Wszystkich,
mam następujące pytanie;
przez jaki okres czasu SONY "poprawia" firmware swoich telewizorów. Czy np.telewizor z 2013r. okres modyfikacji jego softu będzie trwał około 2 lat :niewiem:??

Pozdrawiam,
rutra

Wczoraj usłyszałem od serwisanta Samsunga że: Sony wychodzi z Polski i zaczną się problemy z serwisem. To prawda ?
 

tomekrus

New member
Wczoraj usłyszałem od serwisanta Samsunga że: Sony wychodzi z Polski i zaczną się problemy z serwisem. To prawda ?

5000 osób do zwolnienia. Gigant ma wielkie problemy - Biznes w INTERIA.PL

"STANOWISKO SONY EUROPE LTD
Odnośnie biznesu TV, Sony utworzy z niego spółkę stanowiącą zależną własność. Celem tej zmiany jest podniesienie efektywności, dynamiki i przejrzystości prowadzenia biznesu TV i utworzenie struktur, które pozwolą osiągnąć stabilne zyski w roku fiskalnym, który zakończy się 31 marca 2015. Planowany termin przeprowadzenia tej zmiany to lipiec 2014. Zmiana ta nie ma wpływu na funkcjonowanie biznesu TV w Europie."

pewnie chodziło o tą kwestię "nieco" podkoloryzowaną przez "serwisanta samsunga"
jak ja nie lubie tej firmy..., z jej agresywnym marketingiem, poukrywanymi sprzedawcami w sklepach rtv/agd. A ludzie kupują bo "pan w sklepie powiedział ze samsung jest lepszy bo to led i full hd a inne są gorsze", niestety ten sam pan o tym ze jest na payrollu samsunga już nie wspomniał.
sorry za moje żale ale nigdy nic nie kupie od samsunga
 
Ostatnia edycja:

ender32

New member
W tym tygodniu wybieram się zakupić ten tv . Proszę jeszcze użytkowników o napisanei jakiś znacznych minusów lub na co patrzeć ( matryca) przy wyborze?
 

accu

New member
Bez reklam
W tym tygodniu wybieram się zakupić ten tv . Proszę jeszcze użytkowników o napisanei jakiś znacznych minusów lub na co patrzeć ( matryca) przy wyborze?

Witam uprzejmie ,

W sklepie i tak wszystkiego nie "obadasz" .
No może w niektórych wydzielonych salonikach w sklepach Sony jest taka szansa , że "wyłapiesz"
felery , ale musisz się do tego "przygotować" i nawiązać kontakt z personelem sklepu , abyś taki
swój ogląd przy ich pomocy mógł zrobić .
Jak nie masz takiej możliwości to najlepiej kupować w sklepach Media Markt czy Saturn , gdyż
możesz wtedy spokojnie spojrzeć na swój "nabytek" w domu . Masz na to 14 dni . Nie podbijasz
wcześniej karty gwarancyjnej , ostrożnie otwierasz wszelkiego rodzaju opakowania od pilota,
od podstawy , czy jakieś folie na telewizorze , nie niszczysz styropianowych wkładów zabezpieczających
itp.Spokojnie wykonujesz pierwszą inicjalizację telewizora .(ustawienia>ustawienia systemowe>pierwsza inicjalizacja).Sprawdzasz jak podświetlona jest matryca , czy nie ma jakiś uszkodzonych/martwych pikseli , czy z narożników matrycy nie "wycieka" światło w ciemnym pomieszczeniu , czy nie ma" chmurek". To tak z grubsza.Jak masz plansze testowe lub płytę testową to wiele rzeczy można szybko sprawdzić . Jak wszystko gra , to dopiero podbijasz kartę gwarancyjną.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ender32

New member
zakup ma być w media markt posiadam materiał testowy i myślałem o rozpakowaniu tv w sklepie i przetestowaniu ale skoro można oddać lub wymienić do 14 dni to w domu sobie wszytko obczaję. czy ten tv ma problem z plikami z pena lub dysku twardego?
 
Ostatnia edycja:

fghjkop

New member
screen mirroring

Jak zopowiedziałem chce napisać kilka slow na temat łączności Nexusa 4 z w805. Nie mając smartfona Sony nie można połączyć się tak reklamowany "jednym dotknięciem". Łączność NFC z nexusem nie dziala , zczytuje tag i tyle. Poradzilem sobie konfigurujac WiFi direct w TV. Mając już wszystko skonfigurowane (wszystko latwe, w razie problemów google) w ustawieniach wyświetlacza/ekran cast i włączamy wyświetlacz bezprzewodowy. Na TV ustawiamy tryb kopii lustrzanej. Powinno się bez problemu połączyć i wyświetlić ekran naszego smartfona na ekranie TV. To tyle, mam nadzieje że się przyda:)
 

rodomb

New member
Witam,
W RTVEuroAGD jest teraz do kupienia za 3999zl w 40 ratach 0 procent.
Ktos juz kupowal? Czy trzeba na cos uwazac kupujac w tym sklepie ?
Czy to sa nowe telewizory czy moze jakies "przechodzone" ?

Pozdrawiam
Roman
 

daniel_l81

New member
Witam,
W RTVEuroAGD jest teraz do kupienia za 3999zl w 40 ratach 0 procent.
Ktos juz kupowal? Czy trzeba na cos uwazac kupujac w tym sklepie ?
Czy to sa nowe telewizory czy moze jakies "przechodzone" ?
Raty są OK - zwłaszcza te 0%, sam tam swój TV brałem, jak była opcja 10x0%.
Też na początku się zastanawiałem, czy dostanę od nich w 100% nowy i oryginalnie zapakowany. Dla pewności, po wypełnieniu wszystkiego na ich stronie, wysłałem do nich wiadomość, że życzę sobie nowy, w oryginalnym opakowaniu, nie jakiś powystawowy. Odpisali mi, że taki będzie i taki też dostałem.
Po sprawdzeniu godzin w menu serwisowym okazało się, że miał przepracowane 0h, czyli wszystko jak najbardziej OK i na razie chodzi pięknie do dziś :wink:
 

panasłoik

New member
Dzięki za linka. TV juz w domu wczoraj z MM przywiozłem, bez możliwości sprawdzania na miejscu :) potestuję w domowym zaciszu, a jak coś nie teges to zwrócę. Mam chyba 14 dni.
 

ender32

New member
piszcie swoje świeże spostrzeżenia działa mysz ? i takie tam ja jad na weekendzie tez po ten tv dołożyliście do 5 lat gw?
 
Ostatnia edycja:

panasłoik

New member
Nie dokupowałem dodatkowej gwarancji. Opcje poza przyzwoitym obrazem i możliwością jego zapisu na HD dla mnie marginalne, choć brak PIP i tunera SAT to porażka niesamowita dla modelu który jakby z niskiego levela chciał by się wyrwać. Na dziś obraz łatwy do opanowania. Nawet wyjęty z pudła świeci bardzo przyzwoicie jednak dla mego oka obarczonego fotografią bo tym sie zajmje jest to obraz iny niż w porównywalnych TV od Sony, a zwłaszcza od Samsunga. Jest po prostu jakby ;) bardziej naturalny, mniej wykręcony na efekt och i ach. Może sie to podobać, acz nie każdemu. W końcu chociaż w TV można chcieć zobaczyć wszystko bardziej kolorowe niż jest :)
 

ender32

New member
Mam takie pytanie miałem kupować tv 805 ale że czas mnie nie goni to czekam na 800B. Rozglądam się także intensywnie za jakimiś tabletem i teraz tak myślałem o Nexus II który ma własnie NFC ale podoba mis ie także taki asus z Windowsem 8.1 i brak NFC. Jak mogę podłączyć jeszcze tablet bezprzewodowo własnie do tych tv?
 

HaHiro

New member
Pytanie:
Czy mogę podłączyć głośniki komputerowe 2.1 pod wejście słuchawkowe?
Czy nie uszkodzę w ten sposób tv? wzmacniacza w tv?
 
Do góry