Sony 46X3500 czy Sharp 46HD1E

mirecore

New member
Mylisz pojecia CZAGO 100Hz nie ma nic wspólnego ze smużeniem matrycy.
na forum znajdziesz lub w necie dokładne rozwinięcie tematu, 100Hz podwaja klatki z sygnału, nie ma wpływu na przyspieszenie odświerzania matrycy. Matryca to jedno a sygnał to drugie. 100Hz miało wyeliminować miganie a nie smużenie.
 

motobartcompany

New member
mirecore napisał:
Mylisz pojecia CZAGO 100Hz nie ma nic wspólnego ze smużeniem matrycy.
na forum znajdziesz lub w necie dokładne rozwinięcie tematu, 100Hz podwaja klatki z sygnału, nie ma wpływu na przyspieszenie odświerzania matrycy. Matryca to jedno a sygnał to drugie. 100Hz miało wyeliminować miganie a nie smużenie.

Potwierdzam w 100%.

Smużenie to jedno, a płynność to zupełnie inne pojęcie.

Ruch może być perfekt płynny, ale matryca będzie zostawiać smugi.

Sprawdzałem to w sharpie RD2, przy 100 HZ smużenie jest identyczne jak bez.
Gry działajace w 30 klatkach przy załączonych 100 hz zachowują się jak by były w 60 fps.
Podobnie z filmami, 25 fps jak wiadomo to nie jest idealna płynność i można między bajki wsadzić to, że oko ludzkie nie widzi wiecej klatek. Przy 100 HZ obraz robi się perfekt płynny i gładki jak masło.
 

mirecore

New member
dokładnie

wszystko zależy od tego do czego jesteśmy przez dłuższy czas przyzwyczajani. Podam przykład kiedy jeszcze kineskopy monitorów były zaokrąglone i zaczeły pojawiać się pierwsze płaskie kineskopy, wiekszość ludzi miało wrażenie że obraz jest wklęsły - na własne uszy słyszałem takie opinie - żadne argumenty nie mogły im uświadomić że ich umysł jest tak bardzo przyzwyczajony do bańki. Tak samo jest z płynnością ruchu. Od dziecka oglądamy TV na 50Hz nasz umysł przyjął to za normę, teraz przyjmuje 100Hz za normę a co będzie za kilka lat - MATRIX ? wszystko bedzie za wolne? ja pamietam czasy kiedy wgrywanie gry na Atari 800 trwało 30 min. i to było normalne.
 

TOMEK0306

New member
motobartcompany napisał:
Potwierdzam w 100%.

Smużenie to jedno, a płynność to zupełnie inne pojęcie.

Ruch może być perfekt płynny, ale matryca będzie zostawiać smugi.

Sprawdzałem to w sharpie RD2, przy 100 HZ smużenie jest identyczne jak bez.
Gry działajace w 30 klatkach przy załączonych 100 hz zachowują się jak by były w 60 fps.
Podobnie z filmami, 25 fps jak wiadomo to nie jest idealna płynność i można między bajki wsadzić to, że oko ludzkie nie widzi wiecej klatek. Przy 100 HZ obraz robi się perfekt płynny i gładki jak masło.


potwierdzam w RD2 bardzo wyraznie widac zalaczenie 100Hz z Trud obraz wyglada jak retuszowane zdjecie na innych tv tego efektu niewidzialem szczegolnie widac to na filmach z dvd
 

czago

Banned
mirecore napisał:
Mylisz pojecia CZAGO 100Hz nie ma nic wspólnego ze smużeniem matrycy.
na forum znajdziesz lub w necie dokładne rozwinięcie tematu, 100Hz podwaja klatki z sygnału, nie ma wpływu na przyspieszenie odświerzania matrycy. Matryca to jedno a sygnał to drugie. 100Hz miało wyeliminować miganie a nie smużenie.

Mirecore, nie zarzucaj mi coś czego nie napisałem.

Nie mówiłem, że 100Hz ma wpływ na smużenie, tylko że załączenie układu MotionFlow+100Hz w Sony X3500 ma takowy wpływ.

A że tak jest nie trzeba niczyich "naukowych" wywodów. Wystarczy naocznie sprawdzić porównując stojące obok siebie dwa telewizory: jeden bez układu Motionflow+100Hz, drugi z włączonym układem MotionFlow+100Hz. Ja taką prezentację/test widziałem. Przy dość szybkim, ciągłym ruchu kamery po porcie jachtowym, pionowe, białe maszty jachtów na tle nieba lekko smużyły. Na TV z włączonym układem były idealnie ostre, bez żadnych smużeń.

Oczywiście na innym teście było widać, że włączenie tego układu ma także duży wpływ (chyba jeszcze większy) na płynność - obraz jest idealnie płynny.

Tak więc smużenie i płynność to są dwie różne sprawy, na które układ MotionFlow+100Hz ma zdecydowany wpływ.
 

czago

Banned
mirecore napisał:
Mylisz pojecia CZAGO 100Hz nie ma nic wspólnego ze smużeniem matrycy.
na forum znajdziesz lub w necie dokładne rozwinięcie tematu, 100Hz podwaja klatki z sygnału, nie ma wpływu na przyspieszenie odświerzania matrycy. Matryca to jedno a sygnał to drugie. 100Hz miało wyeliminować miganie a nie smużenie.

Mirecore, nie zarzucaj mi coś czego nie napisałem.

Nie mówiłem, że 100Hz ma wpływ na smużenie, tylko że załączenie układu MotionFlow+100Hz w Sony X3500 ma takowy wpływ.

A że tak jest nie trzeba niczyich "naukowych" wywodów. Wystarczy naocznie sprawdzić porównując stojące obok siebie dwa telewizory: jeden bez układu Motionflow+100Hz, drugi z włączonym układem MotionFlow+100Hz. Ja taką prezentację/test widziałem. Przy dość szybkim, ciągłym ruchu kamery po porcie jachtowym, pionowe, białe maszty jachtów na tle nieba lekko smużyły. Na TV z włączonym układem były idealnie ostre, bez żadnych smużeń.

Oczywiście na innym teście było widać, że włączenie tego układu ma także duży wpływ (chyba jeszcze większy) na płynność - obraz jest idealnie płynny.

Tak więc smużenie i płynność to są dwie różne sprawy, na które układ MotionFlow+100Hz ma zdecydowany wpływ.
 
Witam
Zdecydowany byłem na 46 X3500 jednak okazało sie iż odległość z jakiej będę oglądać to 3 m.
Wydaje mi się że 46 nie będzie dobrym rozwiązaniem. Czy jest odpowiednik 46 X 3500 ale poniżej 40 cali?
Czy warto szukać innej firmy 32 lub 37.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie napisałeś jaki ma być podłączony sygnał ?
Ale 46" lcd to duże ryzyko przy sygnałach SD .
Zdecydowanie lepiej wypada nawet 50" Plazma .
Jeśli szukasz większego ekranu to plazma Pioneera 50 Kuro będzie zdecydowanie najlepszym wyborem.
A Tak przy LCD - największą płynnością charakteryzuja się :
Toshiba z 3030
JVC V 80.
Ale żeby nie wyważać otwartych drzwi - wystarczy jak zamówisz prezentacje w domu.

Modele 37 w najlepszych odsłonach:
Loewe Modus
Toshiba Z 3030
Panasonic LZ 70
Ale ja nie pomijałbym z pewnością na prezentacji plazmy Pioneera.
 

rocco.barocco

New member
wez 40 cali i bez problemu dasz rade :) ja mam odległość od 2,5 do 3,2 metra i jest ok :) faktycznie z początku było trudno się przyzwyczaić ale teraz nie zaluje :) pozdrawiam

Tomek Hermanowicz napisał:
Witam
Zdecydowany byłem na 46 X3500 jednak okazało sie iż odległość z jakiej będę oglądać to 3 m.
Wydaje mi się że 46 nie będzie dobrym rozwiązaniem.
 
Do góry