sony 46we5

august69

New member
poszukuję info lub testów do ww odbiornika który zamierzam kupić.
Czy ktoś z forumowiczów użytkuje taki sprzęt, a może kiki przymierza się do testów ??:eek:k:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie myślimy o białym modelu do testów - ale jeszcze trochę czasu upłynie. Sprawdzałem go na półce ale nie powalił mnie na kolana.
Rozumiem że szukasz białego modelu ?
A możesz podać w jakich warunkach ma pracować i co zamierzasz podłączać ?
 

Ares78

New member
Kiki to nie jest przypadkiem technicznie to samo co w5500 plus dodatkowo dużo fajnych opcji służących do oszczędzania energii? Przynajmniej tak mi się wydawało, najważniejsza różnica to podświetlenie dzięki któremu może zużywać 20% energii mniej niż wspomniane w5500. Popraw jeśli się mylę, z białą oblamówką jest jeszcze zawsze e5500
 

mr.magoo

New member
patrząc na dane to różnicę są tylko w ilości gniazd, podświetleniu i poborze energii. BE3 czy 100 Hz i resztę, nawet wymiary mają prawie identyczne. Jeśli byłby trochę tańszy to fajny model może być, no i jest czarna wersja ;)
 

ravaillez

New member
mr.magoo: to akurat fajnie, że dali również czarną wersję mnie osobiście kolor biały nigdy nie przekonywał w telewizorach. Różnice w założeniu nie miały być duże chodziło przecież o zminimalizowanie zużycia energii elektrycznej i chyba można uznać, że to im się udało, jeżeli cenowo zejdzie do 4500zł-4700zł to cenowo będzie ciekawą propozycje zwłaszcza dla fanów białego koloru (takie telewizory, są zazwyczaj droższe)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to nie jest w 5500.
Pamiętać należy że kolor biały w dzień nie powoduje odcięcia należytego kontrastu. Oko nie ma do czego porównać obrazu jasnego.
Ale jeśli ma stanowić dobry design w mieszkaniu - to decyzja należy do Ciebie.
 

ravaillez

New member
kiki, ale przecież wchodzi też wersja czarna i tutaj już problemu nie ma. A z białymi obudowami jest różnie, są osoby którym bardzo na tym zależy i pewnie to jest ukłon w ich stronę, zresztą paradoksalnie łatwiej je utrzymać w czystości, od fortepianowej czerni. Wiesz o designie to nie do mnie, ma ładnie grać, a to jak wygląda to drugorzędna sprawa.
 
Ostatnia edycja:

jszm

New member
W katalogu Sony 2009, w informacji o modelu WE5, znalazłem opis fajnej funkcji, jaką on posiada. Funkcja ta, była już opisywana na forum ale przy okazji dyskusji o tym modelu, warto ją przypomnieć.

Wyróżnikiem serii WE5 jest czujnik obecności. Kontroluje on, czy przed telewizorem są widzowie, a gdy ich nie ma, koryguje ustawienia obrazu i dźwięku w celu zmniejszenia zużycia energii. Początkowo wyłączany jest tylko obraz; pozwala to osobom będącym niedaleko słuchać dźwięku i śledzić dialogi. Ponowne wykrycie obecności widza przez czujnik przywraca obraz, natomiast po dłuższej nieobecności telewizor przełącza się w stan czuwania. Funkcje tę można w razie potrzeby wyłączyć.

Ta funkcja, plus kilka innych (np. podświetlenie HCFL, przełącznik Energy Saving Switch, czujnik jasności), czynią z tego modelu chyba najbardziej energooszczędny telewizor na rynku. Niestety, oszczędność na wydatkach za energię, "rekompensowana" jest w cenie zakupu. Aktualna cena "czterdziestki" to ok. 4700 zł.
 
Ostatnia edycja:

peteso

New member
witam,
od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem 46WE5B. Generalnie chciałem się podzielić swoimi odczuciami gdyż ponieważ dzięki użytkownikom tego forum kupiłem dwa telewizory i jestem/byłem z nich zadowolony. A więc..
Co do tv to jest bardzo bardzo super biorąc po uwagę to, że przesiadłem się na 46WE5 z Philipsa 32PF5331 tak więc jaki by ten Sony nie był to i tak jest przeskok w kosmos z Philipsa.
Do tv podłączone mam nbox recordera + PS3. Obraz HD żyleta, BR żyleta, SD całkiem całkiem daje rade czasami prawie jak HD (wszystko zależny od nadawcy) ale w przypadku starych filmów niestety jest kaszanka ale można sobie z tym poradzić włączając 100Hz i ma się wrażenie, że się ogląda teatr telewizji Kobra - dla mnie extra.
Jestem zwykłym oglądaczem tv tak więc nie będe sie wypowiadał na temat kątów, czerni, bieli, kontrastu i innych takich bo dla większości ludzi są to rzeczy niezauważalne (porównując kilka podobnych modeli) a mnie większość tych rzeczy grzeje bo telewizor oglądam siedząc centralnie na przeciwko tak więc czy tv ma takie czy siakie katy mnie rybka (przypominam, że wcześniej miałem HDready 32'' więc teraz wszystko jest super hiper). Co do matrycy to w moim przypadku jest ok żadnego cloudingu, rozjaśnionych rogów itd itp. Myślę że tutaj jest przewaga tego modelu nad w5500. Zapewne lepsze parametry obrazu wynikają z różnicy świetlówek używanych do podświetlenia matrycy (to był główny czynnik, który przeważył o zakupie WE5 vs W5500). A teraz rzeczy które mnie smucą żeby nie powiedzieć irytują nie mówiąc że mnie wq....ją, a mianowicie:
- autoformatowanie/formatowanie obrazu - totalna porażka albo mamy grubasów w tv albo obraz się nie mieści albo pasy po bokach - na razie z tym walczę i staram się znaleźć panaceum na tę dolegliwość ale to chyba nie możliwe. Oczywiście obrazy podawane odpowiednio nie wymagają żadnych zmian ustawień i sa wyświetlane poprawnie na całym ekranie.
- druga rzecz to podstawa telewizora. Nie wiem czy to wada mojego egzemplarza ale telewizor mam nieznacznie przechylony w jedna stronę. Tłumaczę to sobie tym, że mam nierówną podłogę co się przenosi na stolik, na którym stoi telewizor.
A teraz najważniejsze - bałem się strasznie ;) 46'' bo oglądam go z odległości około 3m tzn jak siedzę wyprostowany na kanapie to mam 3.10m a jak się pochylam do stolika to około 2,60-2,80. Powiem tak, byłem przerażony jak zobaczyłem to dupne pudło, które przesłoniło mi połowę okna ale po tych kilku dniach oglądania jest ok. Chętnie bym zwiększył dystans do około 3.50m+ ale nie ma możliwości bez wieszania go na ścianie a tego mi się nie chce robić z czystego lenistwa a poza tym jak wrzucę tv na ścianę to jest uwalony w jednym miejscu. Tyle tytułem wstępu chętnie odpowiem na pytania dot. tv, formy zakupu (kupiłem w sklepie internetowym - jestem zadowolony)
p.s.
nie pytajcie proszę o divixy, xvidy i inne takie bo mnie to nie interesuje i nie używam jak również nie podłączam kompa do tv i raczej nie mam zamiaru tego robić.
 
Do góry