Sony 40W705C pierwsze wrażenie

eedviking

Banned
KABEL HDMI - VGA + 3RCA 1,8M GOLD - Sklep TV ZAKUPY

18f040ff105af7956925354255caa891.jpg
 

Nfsfan83

New member
Dzięki, ale czy mogę tym przekształcić sygnał analogowy z D-Sub na cyfrowy HDMI, bo słyszałem, że HDMI na D-Sub w monitorze można?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale to aż dziwne że u tego operatora nie maja dekodera hd za przysłowiową złotóweczkę :) dziadostwo... nie masz innego operatora pociągniętego w bloku tylko ten jeden jest ? Wg mnie szkoda tv mieć FHD a oglądać programy w sd ... tym bardziej że np. w C+ to już w takim średnim pakiecie to już jest troszkę programów w hd.
 

Nfsfan83

New member
Musiałbym podpisywać nową umowę wtedy dają za 1 zł. A tak doją :( Jak coś będę zmieniał to podpiszę aneks i chyba dadzą dekder HD. Na razie jest ok, sygnał Tvp 1 i 2, Polsat bardzo ładne, Tvn i Tvn24 coś słabo z SD
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Koniecznie coś zrób z tą dziwną firmą :) bo bez sensu w dzisiejszych czasach mieć dekoder sd .... nie mówiąc ile się traci jakbyś miał takie kanały jak dicowery animal planet itp...
 

Nfsfan83

New member
Jeszcze jedna sprawa, na razie oglądam filmy z pendraków :) 16 i 32 gb kingston, w przyszłości chcę sobie kupić 1 TB WD elements, czy jeżeli dysk tylko jest na usb, bez zasilania dodatkowego, tv pociągnie go spokojnie (ktoś pisał o sprawdzeniu zasilania usb w tv czy da radę) i kiedy podłączacie dysk? Jak tv wyłączony czy w trakcie też można??
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja ci nie pomogę bo nie używam czegoś takiego do oglądania filmów... ale zapewne są tutaj ludzie co korzystają z przenośnych dysków twardych.. ale kto wie czy nie potrzebne będzie właśnie zasilanie..
 

accu

New member
Bez reklam
Jeszcze jedna sprawa, na razie oglądam filmy z pendraków :) 16 i 32 gb kingston, w przyszłości chcę sobie kupić 1 TB WD elements, czy jeżeli dysk tylko jest na usb, bez zasilania dodatkowego, tv pociągnie go spokojnie (ktoś pisał o sprawdzeniu zasilania usb w tv czy da radę) i kiedy podłączacie dysk? Jak tv wyłączony czy w trakcie też można??

Witam uprzejmie ,
Western Digital Elements 1 TB portable .
Nada się .(2.5 calowy , 5400 obrotów, USB 3.0 kompatybilne z USB 2.0 ) Powinien pociągnąć bez
dodatkowego zasilania . Najlepiej podłączać tzw.bezpiecznie , czyli jak telewizor jest wyłączony
(na czuwaniu). Jeżeli dysk będzie jednak przeznaczony do nagrywania programów cyfrowych
z telewizora należy pamiętać , że trzeba go włożyć do portu USB w telewizorze do tego przeznaczonego
i pamiętać , że jeżeli są na tym dysku nagrane jakieś filmy to je utracimy .
Natomiast , jeżeli włożymy dysk z nagranymi filmami do innego(drugiego) portu USB w telewizorze , to sobie można spokojnie
oglądać na nim nagrane filmy .(oczywiście nie będziesz mógł nagrać programów cyfrowych z telewizora )

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Nfsfan83

New member
Dzięki accu, o to mi chodziło. Tylko będę oglądać swoje zbiory :) nagrywać nie mam zamiaru i tak podobno, nagrane rzeczy można tylko odtworzyć na tv a nie na kompie :( Tak też robię z pendrakiem, podłączam zawsze jak wyłączony ale czasami wyciągam, jak tv gra, czy też lepiej na wyłączonym (tzn czuwaniu)

I pytanie o tamte moje niepokojące rogi ciemna, czy to podchodzi pod clouding, i czy można to masowaniem zmniejszyć :)


https://picasaweb.google.com/115221225068676757245/Sony40W705C#
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Najbezpieczniej , jest wyciągać , gdy telewizor jest wyłączony . (na czuwaniu)
Ja mój dysk do nagrywania zawsze wyciągam z portu USB HDD1 telewizora firmy Sony W905A ,
gdy jest wyłączony i przestaje się palić diodka sygnalizacyjna koloru białego na dysku . Oprócz
tego w tym momencie słychać kliknięcie przekaźnika w telewizorze .( u mnie trwa to 5 minut od wyłączenia
telewizora)
Tak , nagrań dokonanych na dysk przez telewizor , nie można odtworzyć na komputerze , ale
również na żadnym innym telewizorze firmy Sony , nawet na podobnym modelu .
Można odtworzyć nagrania tylko na tym telewizorze , na którym zarejestrowany jest dysk .
Możesz lekko "pomasować" rogi matrycy , ale to moim zdaniem rzadko pomaga .
Serwis odpowie Tobie , że wszystko mieści się w normie .

Pozdrawiam,:)
accu
:neutral:
 

Nfsfan83

New member
Póki co mi to nie przeszkadza, bardziej się czepiam, ale od czego to może być i czy się może powiększyć jak kurz w matrycach Samsunga ;)
 

accu

New member
Bez reklam
Póki co mi to nie przeszkadza, bardziej się czepiam, ale od czego to może być i czy się może powiększyć jak kurz w matrycach Samsunga ;)

Witam uprzejmie,

Proszę , nie martw się "na zapas".;-)
No , wracam do oglądania i słuchania koncertu zespołu Pearl Jam:| , zarejestrowanego 20 czerwca 2014 r . na
stadionie San Siro w Mediolanie .(trwa 3 godziny)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Nfsfan83

New member
Dziękuję wszystkim tutaj, którzy są mi pomocni, te forum działa o wiele szybciej i skuteczniej niż pomoc SONY :D

Pozdrowionka dla wszystkich.

Ps. Jest ktoś tutaj tak szalony jak JA :), że ogląda sygnał w SD ( czy tv czy teledyski) i jemu to nie przeszkadza???

I taka sprawa mnie ciekawi czy jest możliwość zrobienia led-a, rozmiar od 32-50 cali w rozdz 1024x768 albo HD ready???

I czy będzie kiedyś na forum, test tego modelu?
 
Ostatnia edycja:

Nfsfan83

New member
Szybkie pytanko, czy jest jakaś możliwość ustawienia czasu wyświetlania napisów? mam w formacie mdvd i na kompie mam 2.5 czas wyświetlania, w tv tak szybko lecą, że szok.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę że na maxa 32 cale może być tv hd Ready ...w chwili obecnej - jakiś sharp była mowa był właśnie w Hd Ready.. A propo sd to wiesz moi rodzice ponad 70 lat mają i oglądają w HD :)
Musisz wykopać w kosmos tego operatora którego masz i za 1 zł będziesz miał dekoder HD i płacił tyle samo ile płacisz tylko w HD to będzie :) Pozdro.
 

Nfsfan83

New member
Zainstaluj sobie w komputerze SUBTITLE EDIT, i zrobisz z napisami co chcesz.

To mam, chodzi o to, że mam plik txt, format mdvd, ale w tv tak szybko lecą, jakby tv nie chciał wyświetlać je 2.5 sek tak jak jest to ustawione w pliku.

lolek126 wiesz z tym pytaniem chodziło mi o to, że plazmy chyba miały max 1024x768 Kuro??? w/g mnie taka rozdz jest super kompromisem, mamy tutaj dobry sygnał 720x576 i dobrze by wyglądał HD (nie znam się aż tak, czy może nie da się puścić sygnały HD na niższej rozdz :)
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
To nie rozumiem w czym problem, skoro masz ten program. Przerób na SRT i dostosuj ewentualne czasy. możliwości w pytę. Enter.
 

Nfsfan83

New member
Z napisami powalczyłem, i w miarę ok, w/g mnie wyświetla i tak trochę za szybko ale muszę sprawdzić na innym filmie. Z moich obserwacji ciekawa rzecz, jak tv na stand by, i cisza wokół, z tyłu słuchać coś jak dźwięk cewki w crt, bardzo cicho trzeba mieć super słuch, żeby usłyszeć ;) jak wyłączę listwę zasilającą cisza, oraz jak spojrzę z góry na tył widzę, trybie czuwania, coś czerwonego się świeci, mam nadzieję, że to nie nagrzana matryca ha ha ha żarcik ;) jakaś dioda pewnie sygnalizująca coś czy co?
 
Do góry