Sony 40W705C pierwsze wrażenie

Nfsfan83

New member
Witam wszystkich, to mój pierwszy temat na tym forum. Chciałem opisać moje wrażenie odnośnie tego modelu i zadać parę pytań. Na wstępie chcę napisać, że byłem ogromnym fanem crt. Miałem przez 10 latek ostatnich, SONY WEGA KV-29XL71K, naprawdę dobry tv. Niestety po 40 tys godz (sprawdziłem w trybie serwisowym, bo wałczyłem z kolorami już przez ostatnie 6 mc), kineskop umarł, gdyby nie to, to bym nie zmieniał tv. Czytając rożne fora, szukałem 42 cali.

Polowałem na inny model, albo na 42W705B albo 42W829, ale z racji tego, że chciałem brać tv w salonie Sony, a nie przez neta, a tamtych modeli nie mieli, wybrałem 40W705C. Rozmiar dla mnie idealny, meblościanka i wnęka :), nie mam innego miejsca na razie, odległość ok 2.5 m od tv. Najważniejsze było dla mnie skalowanie SD, jakość obrazu i obsługa różnych mulitimediów z usb. Muszę przyznać, że jestem zadowolony bardzo z jakość obrazu i obróbki sygnału ( mam dekoder Vectry ale nie HD) i w zależności od sygnału można porównać z bardzo dobrym crt. Osobiście nie jestem jakimś tam maniakiem HD, niektóre programy wyglądają jakby sztucznie z wosku, pewnie przez ten upscaling.

Ale najmiliej jestem zaskoczony wyglądem tzw "divx-ów" wiedziałem, że nie będzie szału, ale to co zobaczyłem mile mnie zaskoczyło. Nie ma różnicy miedzy crt 29 cali, a przeskalowanym obrazem na tym tv. Ostrzegano mnie, że będą artefakty itp ale co dziwne obraz z bardzo niskiej rozdz np: 704x300 i birate 1045 kb/s jest bardzo ładny, efekt ładnego rozmycia oraz odległość od tv robią też swoje. Wiadomo, plik 720p czy 1080p to 6, ale dobry "divx" to w najgorszym przypadku 4- :) Moja rada, na początku jak telewizor podłączono i zobaczyłem obraz na Tvn24 to masakra, ale potem siedziałem i eksperymentowałem i powyłączałem wszystkie "polepszacze" :) i jest już dużo lepiej. Tworzenie realizmu u mnie najlepiej 25 i 25. Co do mulitimediów z tego co na razie zauważyłem u mnie nie czyta divx 4.

Jak macie ustawione w dzień i w noc podświetlenie matrycy ja mam dzień 5-6, okno z prawej strony ale żaluzje, w nocy schodzę nawet do 4. Kontrast 50, jasność 55 (tego nie ruszam prawie), i dałem odcień zielonego więcej, na 6 bo było za czerwono trochę na twarzach ogólnie.

Co mnie trochę smuci to w porównaniu z tamtymi modelami to plastik na obudowie i głośniki po 5W każdy, w modelach serii W7 z 2014 były 8W.

Mam pytanie, jako, że to mój pierwszy tv led, na białym tle widać lekkie zabrudzenia (jakby kurz itp) w rogach gór i róg z prawej strony, lewa czysta (podobno to się zdarza góra 1 cm wielkość i tylko na jasnych, rodzina nie widzi :) Oraz zauważyłem, że lewa strona wieczorem jak są ciemne sceny jakby pasek był jaśniejszy z góry na dół? Czy to przez te podświetlenie krawędziowe??? Czy to już do reklamacji??? I jaką mam w tym tv matrycę, nie mogłem się doszukać informacji. Na moje oko VA bo kąty słabe, z boku jasny obraz, a na wprost bardzo czarny nasycony :)

Oraz odnośnie dźwięku pytanie, czy ten zestaw byłby dobry, tzn czy dużo by się polepszyła jakość dźwięku: Edifier S330D toslink black (2x 18W + 36W Subowoofer)


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja bym oddał do reklamacji a jak niedawno kupiłeś to tym lepiej... bo o ile nie wiem czy w tych rogach to jest jakieś zabrudzenie czy to jest spowodowane nierównomiernym podświetleniem - bo napisałeś niezrozumiale to ten pasek z góry na dól nie powinno go być.... Być może został tv uderzony w czasie transportu a może matryca jest walnięta. Oddaj do sklepu tv w ramach Ustawy konsumenckiej..
Kolego i dekoder zamień na HD daj spokój z Sd w XXI wieku - pomimo że niejsteś maniakiem hd :) to nie przeszkadza a wręcz pomaga.
 
Ostatnia edycja:

Nfsfan83

New member
Dzięki za odpowiedź myślałem, że już nikt nie odpowie :)

Rogi są w prawej stronie po 1 cm lekko ciemniejsze (na razie nie mogę dodawać fotek do galerii picassa potem podam) :) Pytałem znajomego od serwisu RTV, mówi że przeważnie każdy LED ma jakiś feler. Odpukać dużego Cloudingu u mnie narazie nie ma, z tego co na razie widzę, i pytanie czy ja mam w tym modelu wygaszanie strefowe??? I czy jak oglądam zdjęcia i dam czarny to mogę wykryć tutaj clouding czy tylko podczas emisji jakiegoś filmu?

Z tym paskiem to może, źle napisałem. Jak oglądam wieczorem i mam film, że ciemne pomieszczenia np Alien 3, i jest coś na ekranie jasnego, to jakby krawędź robiła się troszkę jaśniejsza lewa, prawie to nie zauważalne, może się doszukuję???

Wiem, że HD na pewno poprawi i muszę się wybrać po niego kiedyś. W ogóle to mała refleksja jak czytam, że Sony ma kłopoty finansowe to naprawdę mi smutno. Firma słynąca z jakość, ciągle ma dobry obraz ale przez takie czasami nie dopatrzenia, dużo traci w oczach klientów. Wystarczyło by parę rzeczy zmienić piszę to jak nie ekspert: podświetlanie full led, dobre wykończenie mocne aluminium (nawet grubsza obudowa w niektórych modelach co nie muszą wisieć), podstawa jakaś normalna, ja lubię masywne jak np jak w Pioneer Kuro, i najważniejsza rzecz moc głośników przynajmniej 10W i do tego mały niedrogi Sub w opcji (i czarny a nie biały :( i Sony by wyszło na swoje.​
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Edi nie przesadzajmy :) nie będę polemizował bo to i nie temat i szkoda czasu ale to wszystko w zależności od modelu... wiadomo niższe modele są słabsze ale to i dlatego że musieli zjechać z cenami i dorównać do innych firm... coś za coś.....
 

Nfsfan83

New member
Edi nie przesadzajmy :) nie będę polemizował bo to i nie temat i szkoda czasu ale to wszystko w zależności od modelu... wiadomo niższe modele są słabsze ale to i dlatego że musieli zjechać z cenami i dorównać do innych firm... coś za coś.....

Ale właśnie w tym problem, mój model droższy a gorzej wyposażony niż z 2014r. Ja uczciwie napiszę, ja bym wolał dać więcej i być zadowolonym, i mieć pewność, że to jest dobry produkt. Jeżeli wyższe modele są lepiej wykonane to ok, ale ile procent ich się sprzedaje w porównaniu do całości??? Najwięcej się zarabia na średnich modelach, chyba co :)

To nie temat na to, ale sam człowiek nie wygra z koncernem, ale jak takich jak My którzy nie są zadowoleni będzie więcej, to już co się zacznie, wiem, że to walka z wiatrakami, prezes Sony ma gdzieś czy komuś tv pochodzi tydz czy 5 lat, ale oni muszą skumać kiedyś, że to dzięki nam mają te krocia, nie wiem czy mam rację, ale czy to nie to, że zaczęło się montowanie telewizorów Sony gdzie najtaniej nie wpłynęło najbardziej na jakość??? Sharp 14 cali rok 1992 made by Japan, do dziś śmiga, odpukać :D
 

collider

New member
Bez reklam
Bo na 42 calach to rzeczywiście skalowanie z SD jest bardzo istotne? Na takiej przekątnej to nawet obraz nagrywany z telefonu o rozdziałce VGA będzie dobrze wyglądał.
Oczywiście to nie zmienia faktu, że ten TV to bardzo udany model. Ot pozwoliłem sobie tylko na taką drobną uszczypliwość ;).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Można byłoby Kolego dyskutować o tym godzinami szkoda czasu i zdrowia :) Zobacz co teraz jest najważniejsze w tv ... gadżety im więcej tym "lepszy tv" to ludzie chcieli tego więc firmy dały to co ludzie chcą... O full ledach można zapomnieć bo za drogie i szkoda było kasy na produkcję jedynie jest po jednym modelu w kilku firmach i tyle a reszta to kupa gadżetów w tv czy w amplitunerach...
Nie jesteś zadowolony możesz oddać powołaj się na Ustawę o konsumentach i do przodu zawsze można kupić droższy tv czy też innej firmy zobaczysz jak to jest w innych firmach... Do odważnych świat należy..
Jak jesteś niepewny na 100% ja bym oddał tv...
 

Nfsfan83

New member
Jestem zadowolony :) to mój 1 led. Poczekam parę miesięcy, jak nie rozejdzie się dalej to będzie ok. Wiem, że szkoda zdrowia i czasu ale tutaj z Wami można porozmawiać, pewnie wielu myśli tak samo. Do czego doszło, technologia do przodu a wszystko max 5 lat jak się ma szczęście :) A przecież na chłopski rozum, dobry tv to polecam znajomym, więcej kupuje ludzi więcej zysku.

A co do gadżetów ja jestem konserwa, tv ma być do oglądania i wsio :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale jak widać ludzie lubią gadżety w tv i na tym firmy się głównie koncentrują i najwięcej za to się płaci...niestety. bo tv jest generalnie do oglądania i powinno się płacić w 90% za jakość obrazu a nie za gadżety..
 

Nfsfan83

New member
Mam problem z tą stroną, wchodzę na swój temat:

"Sony 40W705C pierwsze wrażenie" klikam na to, a przekierowuje mnie na:

29095-hitachi-42-a

co to jest, jakis hacker blokuje sony tematy kiedys tak mialem tez przewalilo na samsunga. I gdzie to zgłosić do raportu???

Jak dam ostatni post i te >> to daje się otworzyć??? Cookies wyczyszczone Firefox Mozilla :)
 

Nfsfan83

New member
A to super, dla mnie większe znaczenie ma soczysta czerń niż kąty, i tak przeważnie siedzę na wprost :) Dzięki za odpowiedź.
 

Nfsfan83

New member
Nie mam 3D dla mnie to obojętne, ale zważając na cenę uważam, że zamiast tego powinno być coś za to ekstra ( moc większa głośników i aluminium na ramce). O podstawie nie będę już mówił.

Testuję dalej, jak wcześniej wspominałem na razie jedynie divx4 nie odtwarza, jest audio nie ma obrazu, przerobienie na mkv i xvid załatwia sprawę ;). Ktoś napisał, że dużo lepiej jest na HD dekoderze, ja dobrze o tym wiem, ale nie spieszy mi się do wymiany na HD dekoder. Może to ciągle przyzwyczajenie z starego Wegi :) ale ja lubię jak obraz nie jest za bardzo ostry, szczegółowy, lubię jak jest lekko przyjemnie rozmytym na SD tak jest :D

A ostatnią głupotą jest wciskanie ludziom i promowanie nowych modeli z 4K jak większość stacji jest w SD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego większość stacji tych co ludzie przeważnie oglądają to są już w hd :) kiedy ostatnio widziałeś propozycję kanałową np. od C+ - choć to też kwestia kto jakie programy ogląda ale teraz kanałów w HD to już jest kilkadziesiąt więc troszkę już tego jest... Oglądanie w dzisiejszych czasach filmów w jakiejś niskiej rozdzielczości czy tez telewizji w sd itp. to jak dla mnie zrobienie kroku wstecz..
Tym bardziej że dekodery hd te słabsze są za darmo a te z twardymi dyskami za powiedzmy 5-10 zl /mc...
 

Nfsfan83

New member
Ja wszystko rozumiem, chciałem tylko napisać, że myślałem, że będzie gorzej z sygnałem SD i filmami divx ( choć jak to się mówi: " odejdź przy 40 calach od ekranu 3 m i będzie wszystko w HD" :) nie ukrywam, że czasami film 720p czy 1080p jest piękny, i pewnie kiedyś zmienię na HD dekoder, ale u mnie w vectrze chcą za nowy HD 15 zł co mc przez 2 lata, chyba, że jesteś nowym klientem, dlatego na razie mnie nie goni.

Koledzy ja rozumiem, jak niektórzy mają z Was pewnie filmy na BD, oraz pełno HD filmowych kanałów jak Canal + i ekrany od 50 wzywż :) i dla nich tylko HD ,ale po przejściu z 29 crt dla zwykłego człowieka, naprawdę i te 40 cali robi wrażenie w SD.

Już nawet zaczynam przyzwyczajać się do dźwięku, brakuje czasami mocy i basu, ale jak jest ładny sygnał (teledyski z pendraka) jest dobrze.

Jeszcze jedna sprawa, czy jest jakaś przejściówka aby podłączyć lapka IBM T60 który ma tylko D-Sub do mojego tv, nowe lapki mają hdmi, czy jakaś przejściówka jest, czy to nie ma sensu?
 
Ostatnia edycja:
Do góry