SONY 3d HX900 nastepca X4500 czy warto czekac na niego?

michalmichalmic

New member
Na forum avs ktos napisał ze majac dostep do wnetrza obliczył ilosc stref w hx900. 96 stref umieszczonych 12x8 i w kazdej po 9 białych diod led dla 52 calowej wersji. Dla 46 cali bedzie odpowiedni mniej. Na usa bedzie tez 60 cali i to własnie ta wersja bedzie miała zapowiadane przez sony 128 stref.
Niewiele tych stref bo np toshiba 46sv685 ma 96 a tu 96 dla 52 cali.
 
Ostatnia edycja:

michalmichalmic

New member
HX900 coraz blizej juz i pewnie niedługo w sklepach tylko za ile. Patrzac na ceny hx800 to mozna sie załamac 40hx800 za 7tys 46hx800 8,7tys to hx 900 musi byc drozszy.

Sony z cena 18tys za 60lx900 posuneło sie najdalej z wszystkich producentow 3d tv. Ten tv to tylko edge led z okularami w komplecie i pewnie nie swieci lepiej od 60ex700 za 9,8tys wiec sony okazało sie najpaskdniejszym zdzierca za 3d jak dotad.

Moze za rowny rok bedzie z 46hx900 tak jak z 46x4500 i zejdzie z ceny 11tys na 6,9tys to wtedy bedzie sens kupowania.
N za 3d chca zarobic a jak padnie na kogos kto bedzie miał kłopoty zdrowotne po obejrzeniu 3d to nikt nie zwroci wtedy tej kasy.
 

Ares78

New member
Sony zazwyczaj miało jeden bardzo drogi model, 55 calowa wersja x4500 swoje kosztowała przez bardzo długi czas. Odnośnie lx900 to jak się pojawi to będzie się oceniać na chwilę obecną można sobie gdybać czy warty tej ceny czy nie i jakiej jakości obrazu można się spodziewać.
 

michalmichalmic

New member
Seria lx jest juz w sprzedazy i to bardzo droga seria.

Natomiast zapraszam wszystkich zainteresowanych do czytania testu serii hx900 na stronie cnet.com i tu niemiła niespodzianka bo wg testu SERIA HX 900 MA WIELKI FELER MIANOWICIE COLOUR SHIFT CZYLI Z CZASEM JAK OGLADAMY TV KOLORY ZMIENIAJA SWOJ ODCIEN CZYLI np 1GODZ PO ZAŁACZENIU TV KOLORY JUZ MAJA INNA CHARAKTERYSTYKE, INNA BARWE W TV ZA 10TYS!!!!!!! Poczytajcie test na cnet.com
Osobiscie dziekuje za tv w ktorym kolorystyka obrazu zmienia sie a czasem ogladania czyli im dłuzej od załaczenia tv tym wieksze przesuniecie w gammie kolorystycznej(colour shift). To musi byc irytujace.

Dodatkowo widoczny efekt halo choc do zaakceptowania.
 

Ares78

New member
Wiadomo już jakich cen odnośnie hx900 można się spodziewać, wiadomo mogą jeszcze pod wpływem kursów walut się zmienić:

46HX900 - 11999zł - początek października
52HX900 - 16999zł - początek października

Dość dużo, ale zaraz po premierze zacznie się okres świąteczny także wszystko jest możliwe.
 

dedusdd

New member
Tylko po diabła wydawać taką kasę na 3D które praktycznie nie ma zastosowania poza grami na PS3.
Posiadam 46NX-700 i wydaje mi się że na obecna chwilę to max na co jest sens wydać kasę kupując TV Sony pomijając oczywiście wielkość matrycy.
No chyba że komus zależy na 200HZ.
Za swoją 46 zapłaciłem w Sony 6500 zł wiec wychodzi na to że 46HX900 będzie 2 razy droższe.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Trzeba poczekać aż seria Sony Bravia KDL-46HX903 pojawi się w Polsce i pojawią się pierwsze testy tego modelu lub 52" cali.Amerykańscy recenzenci Cnet.com zwrócili się do producenta,tj.do firmy Sony, o wytłumaczenie czemu po godzinie użytkowania telewizora zmienia się temperatura koloru ( gamma )-(idzie w górę).Sam jestem ciekawy jaka będzie odpowiedź firmy Sony.
 

Ares78

New member
Tylko po diabła wydawać taką kasę na 3D które praktycznie nie ma zastosowania poza grami na PS3.
Posiadam 46NX-700 i wydaje mi się że na obecna chwilę to max na co jest sens wydać kasę kupując TV Sony pomijając oczywiście wielkość matrycy.
No chyba że komus zależy na 200HZ.
Za swoją 46 zapłaciłem w Sony 6500 zł wiec wychodzi na to że 46HX900 będzie 2 razy droższe.

Ja podawałem tylko sugerowane ceny jakich można spodziewać się po nowych modelach wysokie, ale to najwyższe (najbardziej zaawansowane modele na ten rok), obraz 2D też powinien być świetnej jakość, a 3D na dobrą sprawę jedynie dodatkiem do całości- przynajmniej ja mam takie podejście.
 

marekmyszk

New member
dzis bylem w sony
hx900 52cale kosztuje 15tys bez 10zl.
mozliwy upust 5-7%

sporo ale z tego co mowia to jest najlepszy telewizor sony
w piatek jade na jana pawla, tylko tam go maja na sklepie i mozna porownac z lx900
 

Ares78

New member
Do oglądania wiadomości/ seriali w zupełności wystarczą do oglądania filmów i tak z czasem trzeba zainwestować w kino domowe, bo wiele się traci... A przy tym telewizorze aż się prosi o wykorzystanie pełnego potencjału.
 

Pikus

New member
W pierwszym kwartale 2011 roku pojawi sie model HX920, nastepna HX900.
Bedzie posiadal wiecej diod i stref oraz nowa matryce. Wiecej szczegolow na ta chwile nie znam.

Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Jesteś pewny, że chodzi o następce, a nie o równoległy model? Bo na dobrą sprawę hx900 dopiero co trafił do sprzedaży, także nie chce mi się wierzyć, że już za pół roku zostanie zastąpiony innym modelem, tym bardziej, że najwyższe modele były zazwyczaj dłuższy okres czasu w sprzedaży (przykład x4500).
 

Ares78

New member
Tłumaczenie jest ok (przynajmniej tyle jestem wstanie stwierdzić przy podstawowej znajomości j. niemieckiego), ale do informacji podchodzę dość sceptycznie, jeśli byłby to jakiś artykuł z bardziej wiarygodnego źródła to ok. Po prostu nie chce mi się wierzyć o tak szybkim zastąpieniu modelu jeszcze z jednej przyczyny: jeśli wierzyć informacjom z forum producenta to jak zostanie sprzedana ta partia to następna dostawa będzie dopiero pod koniec roku...

Wiadomo czas pokaże.
 

Alcatraz

New member
No i co, nikt nie posiada HX 900??? Wywołano temat tego modelu oraz rzekomych wad i... nastąpiła wielka cisza! Proponuję ostro "zadziałać" w tym temacie, bo już za chwilę do HX 900 dołączy HX 920, więc każda opinia jest na wagę złota:)
 
D

Deleted member 121090

Guest
HX 900 promocja w Sony

Sony zrobiło promocje na model 52HX900 i dzisiaj kosztuje 10800zł.
 

Jacko222

New member
Witam ,miałem właśnie Sony 52HX900 3D I POWIEM szczerze tv jak dlamnie niewypał ,gorszy od modelu X4500 3D do dupy ,kupiłem własnie Panasonica vt30 i jestem pod wrażeniem tego telewizorka to co zrobił Panasonic to mistrzostwo świata.
pozdrawiam
 
Do góry