SONY 3d HX900 nastepca X4500 czy warto czekac na niego?

michalmichalmic

New member
Sporo osob czeka i duzo oczekuje od nowego modelu Sony HX900 ktory jest co prawda edge led ale z nowatorskim przyciemnianiem strefowym za pomoca specjalnych optycznych plytek umieszczonych za panelem. Taki rowniez wytwor zastosowal lg w modelu le8500. Niestety bedzie to kolejny wynalazek ktory bedzie mial swoje wady i ograniczy czasami przyjemnosc z ogladania. Wiec czy warto czekac na tego nastepce modelu X5400? Oto zdjecie podswietlenia wykorzystujaego plytki optyczne w modelu lg le8500 i niestety tego samego mozemy sie spodziewac w hx900 jako ze prblem z widocznymi roznicami w podswietleniu na ekranie pokazujacym jasne przedmity na ciemnym tle jest spowodowamy technologia lokalnego przygaszania podswietlenia (widac ktore plytki sa wygaszone a ktore nie) i skoro hx900 korzysta z tego samego rozwiazania to nic innego nie mozna sie spodziewac.

Czy czekac niech kazdy sobie odpowie sam.

Trzeba sie zalogowac zeby zobaczyc zdjecie a bez tego nie ma co nawet czytac tego posta.
 

Attachments

  • SG204486.JPG
    SG204486.JPG
    66,8 KB · Wyś: 2751
Ostatnia edycja:

jeremiasz

New member
Ja do momentu przeczytania twojego posta byłem pewien, że HX900 ma diody umieszczone za całą matrycą z przygaszaniem tak jak w Toshibie SV685 czy Philipsie 9704. Myślałem, że będzie konkurencją dla wcześniej wymienionych, jakąś alternatywą. Denerwuje już mnie podążanie w kierunku jak najmniejszej grubości ekranu, jak największej ilości "bajerów". Podczas gdy jakość obrazu schodzi na dalszy plan.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Czy na pewno HX900 to LCD z podświetleniem Edge LED, bo na oficjalce Sony figuruje jako LCD Full LED ?
 

Ares78

New member
W sumie nie ma co oceniać telewizora którego nie ma jeszcze w sprzedaży, może pozytywnie zaskoczyć tak jak nx800 na stronie producenta jest "46" (117 cm), Full HD 1080, telewizor LCD 3D, Intelligent Dynamic Full LED, Motionflow 400 PRO" także możliwe, że zastosowano zupełnie inne rozwiązania. Poczekamy zobaczymy.
 

kryss

New member
Wg panów z Sony Hx900 to full led z pryzmatem przy kazdym ledzie przez co diody umieszczone są równolegle do matrycy (a nie prostopadle) a światło w kierunku matrycy załamuje właśnie pryzmat (ponoć autorski projekt sony). Dzięki temu jest nadal cienki pomimo pełnego podświetlenia Ile w tym prawdy nie wiem bo do środka tv nie zaglądałem. I póki ktoś takiego tv nie rozbierze to się pewnie nie dowiemy co i jak....
 

Ares78

New member
rakimm dzięki za link! Co do samego modelu wygląda to dość ciekawe, przy większych obiektach spisuje się dobrze, ciekawe jak będzie z mniejszymi elementami na czarnym tle. Chociaż prawdę powiedziawszy np. dla mnie to czy telewizor ma 5-6cm grubości czy też 15cm to bez różnicy, ale jak widać popyt na modele slim jest większy...
 

solar300

New member
ejj no panowie nie straszcie tu mnie bo ja czekam i czekam i sie doczekac nie moge ;) a tu prosze piszecie o czyms innym niz na stronie producenta i panów od sony.. sam sie pytalem o ten model i ponc on ma nie miec tych 400hz tylko 200 wiec tez sam nie wiem.. czekam az wyjdzie a wtedy podejme decyzje o zakupie TV bylem zdecydowany na edge led nx800 ale jakos mnie korcilo na tego full leda wiadomo ze bedzie lepsza głębia w full niż na edge.. trzeba poczekac do początku czerwca (mówiono coś o połowie maja-początek czerwca) powiem tylko ze sie niezle wk.. jak wejdzie do sprzedazy i sie okaze ze macie racje.. a tak nawiasem jeszcze to w jednym salonie sony pan mowi ze mam bledne informacje dot. ceny (11tys 46' 12tys 52') a w drugim salonie tak wlasnie pan oscylowal z cenami.. ^^ oni sami nie wiedzą zbyt wiele chyba na temat hx900
 

Ares78

New member
Wiesz z tymi szacunkowymi cenami to lepiej uważać, ex500 w dniu premiery miał kosztować 600zł więcej niż w5500? A praktyka zrobiła swoje, co do samego modelu ciężko powiedzieć o samym rozwiązaniu bo jeszcze praktycznie nikt go nie widział, że o profesjonalnym teście nie wspomnę. Jeżeli telewizor byłby o stosunkowo niewielkiej grubości jednocześnie zachował największą zaletę modeli full LED czyli local dimming to czemu nie.
 

dedusdd

New member
Wiesz z tymi szacunkowymi cenami to lepiej uważać, ex500 w dniu premiery miał kosztować 600zł więcej niż w5500? A praktyka zrobiła swoje, co do samego modelu ciężko powiedzieć o samym rozwiązaniu bo jeszcze praktycznie nikt go nie widział, że o profesjonalnym teście nie wspomnę. Jeżeli telewizor byłby o stosunkowo niewielkiej grubości jednocześnie zachował największą zaletę modeli full LED czyli local dimming to czemu nie.
Panowie tylko jedna kwestia.
•• Telewizor 3D bez okularów. Toshiba zaprezentowała ekran Light Field - telewizory 3D - trójwymiar - ekran 3D - Toshiba - parallax barier - okulary 3D

Kupiłem 46NX700 bo obawiam się że 3D w tej wersji długo nie przetrwa.
 

ravaillez

New member
Na niebieskim forum można znaleźć już zdjęcia modelu po rozpakowaniu, design bardzo przyzwoity bez zbytniego przepychu. Zobaczymy jak telewizor teraz zaprezentuje się w praktyce, odnośnie do technologii 3D to nie wiadomo co przyszłość przyniesie, telewizory LCD miały być wyparte przez OLED, a już kolejny rok stosunkowo nic się w tym temacie nie dzieje...
 

michalmichalmic

New member
Nie chce zakladac nowego tematu to moze o hx800 tez w tym.

Wlasnie trafil do sprzedazy i niewiele o nim wiadomo. Jest edge led bez zadnego lockalnego przyciemniania jak ten hx900 ale ma miec chyba przyciemnianie dynamiczne tych diod na krawedziach? Wlasciwie to od lx900 to bedziego roznil design i detale jak transmiter i okulary trzeba dokupic a w lc beda razem z tv w pudle juz.

Czy ten tv moze w jakims stopniu nawiazac obrazem i czernia do x4500? Ja bardzo watpie a ceny jego w sony center za 40 cali sa bardzo wysokie. Coz za 3d ready tv trzeba zaplacic sporo.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
W hx800 i hx900 zastosowano dość nietypowe rozwiązania odnośnie podświetlenia jest o tym na wcześniejszej stronie tematu, idea jest taka, żeby telewizor był możliwie odchudzony pod względem rozmiarów, a jednocześnie oferować świetnej jakości obraz. Zdjęcia po wyjęciu z pudełka, możesz zobaczyć na niebieskim forum HD, odnośnie opinii to trochę trzeba jeszcze poczekać na forum producenta można spotkać się z opinią, że w kwestii obrazu (2D) jest dużo lepiej niż w nx800 czy hx700. Ale na fakty trochę przyjdzie nam jeszcze poczekać- na pierwsze testy.
 

rakimm

New member
na podstawie aktualnego "Poradnika dla kupujących" firmy Sony można stwierdzić, iż te diody rozmieszczone są w kilku rzędach poziomych (to zapewnia też działanie Mf400Pro), a więc nie jest to typowy edge-led czy też full-led,
żeby nie być gołosłownym:
Katalogi Sony
str. 16-17 (podświetlenie) oraz 12-13 (Motionflow 400Pro)
 
Ostatnia edycja:

_spy_

New member
Sony HX800 ma input lag w trybie gry (game mode) około 50ms. Wypada podobnie jak inne nowe modele Sony. Może to nie jest strasznie dużo, ale jest on niestety odczuwalny.

Jak dla mnie, to taki input lag zabije przyjemność z grania w szybkie gry 3D promowane z tym telewizorem (Wipeout HD, Motorstorm Pacific Rift).

Wielka szkoda, bo to całkiem udany model. Na razie dostępny tylko w rozmiarze 40 cali. Zestaw z nadajnikiem i 2 parami okularów kosztuje 7399 w Sony Centre. Zestaw z nadajnikiem, okularami i PS3 kosztuje 7999.
 

foros

New member
Seria HX900 w Polsce dopiero we wrześniu.

Ja na przykład czekam na model KDL-52HX900, bo po wykonaniu testów obrazu KDL-52NX800 bardzo się rozczarowałem. Wiem, że każdy producent kombinuje jak tu w ładnym opakowaniu ukryć niedostatki wynikające z celów marketingowych, ale przy tej cenie, jaką ustalono za KDL-52NX800 z klienta można zakpić. Bo jeśli inwestuje się w design, to chyba jednak zakłada się, że odbiorca nie jest ślepy, a jeśli tak, to taki odbiorca nie jest przede wszystkim ślepy na obraz. - Tu zaczynają się schody, które dyskredytują producenta. Każdy, kto ma dobre oczy i odrobinę wiedzy technologicznej, wie czego można oczekiwać od telewizora za 10 000 zł.

Dziś otrzymałem od Sony Polska informację, że model KDL-52HX900 będzie dostępny we wrześniu, a model KDL-46HX800 w lipcu.
Mam nadzieję, że udźwigną one cieżar oczekiwań, jeśli nie, Sony będzie czekać spora praca, żeby odzyskać zaufanie klientów. Fajne są bajery, które dołącza się do podstawowych funkcji telewizora i jest to procesem normalnym na tym etapie rozwoju technologii, jednak nie można pod ich przykrywką naiwnie wierzyć, że może klient zrezygnuje z oczekiwań postępu w podstawowej funkcji - OBRAZU.
 

foros

New member
Mam na myśli dokładnie to, co napisałem. Nie wspominam w moim poście o KDL-46HX900, więc nie wiem dlaczego o to pytasz.
 
Do góry