Sony 32/37/40/46/52 W5500

rymun

New member
Przepraszam jeżeli było już takie pytanie. Który będzie lepszy do KDL40W5500U czy 42XV635, jeżeli można je w ogóle porównać. Z góry dzięki.
 

ARobert

New member
witam,
Mam pytanie, jak to jest z proporcjami obrazu w 32W5710? czy to jest zalezne czy mam polaczenie przez SCART czy np przez hdmi ? mam taki problem ze jaki tryb wyswietlania obrazu bym nie wlaczyl to mi obcina boki obrazu. W opcji 'pole wyswietlania' mam tylko 3 opcje (normalny, -1, -2), patrze w instrukcje i nie mam opcji +1, wszystkie piksele i automat (domyslam sie ze jakbym mial przez hdmi to bym to mial tak? czy da sie zlikwidowac te obciecia obrazu po bokach (najbardziej wkurzajace na tvn24) na sygnale z UPC mediabox standard? prosze o odpowiedz

...a nie masz czasem ustawione w mediaboxie 4:3 zamiast 16:9 ? U mnie nie ma żadnych obcięć ..zwłaszcza na tvn24 który jest nadawany 16:9. Włącz autoformatowanie i np. smart dla trybu 4:3 i powinno być OK
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jako świeży użytkownik 32w5500 mam kilka pytań odnośnie obrazu:
1) czy mi się wydaje czy opcja nasycenie kolorów daje takie same efekty jak podobna opcja regulacji koloru w ustawieniach zaawansowanych oraz opcja kolory neutralne ciepłe1 ciepłe2?
2) jak jest powiązana opcja autoformatowania z opcjami Wide, Smart, Zoom -chyba nie do końca rozumiem jej działanie
3) co może być przyczyną tego, że na niektórych scenach jak postać się ruszy to leci za nią coś jakby rój kwadracików-co zrobić aby tak nie było?
4) jak jest powiązana opcja oszczędzanie światła/energii (nie pamiętam nazwy) z czujnikiem oświetlenia - czy ona wogóle jest potrzebna?
5) chciałbym sobie ustawić obraz możliwie dobrze i przydałoby mi się kilka porad odnośnie tego jak to zrobić bo ruszanie przypadkowymi suwakami tam i spowrotem jakoś nie wydaje mi się "sprawnym" sposobem na dojście do dobrego obrazu - czy są jakieś zasady albo kolejne kroki w których należy to robić?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź:)

Ad1: Nasycenie kolorów nasyca równomiernie wszystkie kolory a opcje: neutralne/ciepłe1/ciepłe2 powodują zwiększenie tylko niektórych kolorów np czerwonego (lub zmniejszenie niebieskiego) by w ten sposób uzyskać inną ciepłotę barw. W opcjach zaawansowanych (balans bieli) możemy sobie bardziej precyzyjnie wyregulować kolory ale robimy to raczej z zamiarem uzyskania idealnie czystej bieli, nie wpadającej żaden kolor). Osobiście kolory mam ustawione na "neutralne" a w balansie bieli mam tylko zera.

Ad2. Autoformatowanie to funkcja, która automatycznie dopasowuje format ekranu. TV za nas zmienia format obrazu np z wide na smart lub zoom. UWAGA! Z tego co zauważyłem to nie zawsze ta funkcja działa. TV np zmieni format ze smart na zoom ale już nie chce tego cofnąć w sytuacji, która tego by wymagała. Nie działa mi ta opcja też na niektórych kanałach analogowych (analogowa VECTRA). Ostatecznie wyłączyłem autoformatowanie bo bardziej przeszkadzało niż pomagało. Swoją drogą to wielki wstyd dla SONY, że nie potrafi sobie poradzić z tak prostą opcją, skoro w innych modelach LCD tańszych firm to działa idealnie od lat!!!!!

Ad3. Niektóre kanały są tak mocno kompresowane, że ledwo nadają się do oglądania. Są to zwykle kanały o małej oglądalności (producenta nie stać o wykupienie szerszego pasma na transponderze satelitarnym i zmuszony jest mocno kompresować sygnał aby się wszystko zmieściło). O ile dysponując małym telewizorem CRT wady kiepskiego obrazu są maskowane tak na dużym ekranie wszystko widać jak na dłoni. Polonia i 4funTV mają tak nędzną jakość sygnału, że po prostu widać skutki kompresji z daleka w postaci pikseli rodem z tandetnego DivX'a. Skutki kompresji jeszcze bardziej się ujawniają na ruchomych obiektach. Wynika to z algorytmu kompresorów. TV dodatkowo może mieć problemy z obróbką tak słabego sygnału.

Ad4. Czujnik światła dopasowuje jasność ekranu do warunków zewnętrznych. Rozjaśnia w dzień i przyciemnia w nocy. Oszczędzanie energii ogranicza podświetlenie (jasność) i kontrast obrazu. Nie wiem tylko czy włączenie oszczędzania energii nie da dokładnie tego samego efektu gdyby samemu po prostu zmniejszył podświetlenie ekranu. Być może oszczędzanie energii dynamicznie wpływa na ustawienie parametrów obrazu. Osobiście czujnik światła mam włączony a oszczędzanie na "słabe" bo płacę za prąd ze swojej kieszeni.

Ad5. Ustawiasz wg ustawień wskazanych np na forum traktując je jako bazę wyjściową i zmieniasz poszczególne ustawienia obserwując różnice w obrazie. Nie ma tu żadnej gotowej metody. Czasami zabawa ustawieniami może trwać tygodniami bo gdy coś nam się wydaje OK w dzień, oglądając w nocy ze zdziwieniem stwierdzamy, że nam już nie odpowiada. Tu przydało by się np dobre działanie czujnika światła lub regulacja jego czułości bo wg mnie ma on zdecydowanie za mały wpływ na ustawienia jasności obrazu.
 
Ostatnia edycja:

GMB

New member
to bardzo proste. Przy zakupie sprawdzasz i wybierasz telewizor który ma mały clouding i banding.
Widocznie nie dokonałeś należytej staranności przy wyborze i trafił Ci się najgorszy :(

Heh, jak mieli na sklepie jedną sztukę to za bardzo nie miałem w czym wybierać. Poza tym jak przy świetle sklepowym czy dziennym zauważyć clouding? Nie da się. U mnie widać go tylko nocą. Dobrze, że to tylko rogi bo w poprzedniej Sonówce miałem chmurki też bliżej środka.
 
Ostatnia edycja:

peebe

New member
@ARobert
wielkie dzieki, pomoglo, rzeczywiscie bylo ustawione na 4:3 w mediaboxie, nie grzebalem tam nigdy. dzieki jeszcze raz.
 

Ares78

New member
Przepraszam jeżeli było już takie pytanie. Który będzie lepszy do KDL40W5500U czy 42XV635, jeżeli można je w ogóle porównać. Z góry dzięki.

A czy w tej samej cenie lepiej nie rozejrzeć się za ex500? Jest już w sklepach i kosztuje praktycznie tyle samo co w5500 które ma jednak mniejsze możliwości głównie multimedialne, kwestie wyglądu odsuwam na bok. Co do XV widziałem tylko w sklepie, także zapytanie lepiej dać na ogólnym dziale będziesz miał więcej odpowiedzi od użytkowników.
 

bburza

New member
Witam serdecznie.
Mam jedno pytanie odnośnie grania na tym telewizorze i nie wiem już od kogo mógłbym uzyskać odpowiedź.
Konkretnie mam model 32 W5500 i służy mi on głównie do grania. Gdy gram w np. w MASS EFFECT 1 na XBOX 360 zarówno z włączonym trybem gra jak i trybem sport (wysoki motionflow) to obraz sprawiam wrażenie jakby czasami przeskakiwał zwłaszcza przy szybkich obrotach kamery dookoła. Natomiast gdy gram w MASS EFFECT 2 obraz wygląda ślicznie i super płynnie... Podobną sytuację mam z ASSASSIN'S CREDD: w pierwszej części obraz trochę skacze a w drugiej praktycznie zupełnie nie...
Co jest powodem takiej sytuacji? Czy jest to wina TV, konsoli czy może po prostu samej gry?

Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź.
 

kmik

New member
Witam zebranych :) Od kilku godzin mam KDL-37V5500K (działa z Pakietem Powitalnym C+). Obraz na razie momentami super, a momentami typowy "syf" LCD-SD. Dźwięk oczywiście tragiczny (jak na odbiornik o stosunkowo dużych wymiarach - w środku są chyba głośniczki od telefonów komórkowych). I co z tego, że mam KD z zadowalającym dźwiękiem, skoro teraz są 3 piloty i ciągłe przełączanie menu "Głośnik" zależnie od rodzaju audycji... Za czas jakiś podzielę się dalszymi wrażeniami z obsługi.
 

toms83qwe19

New member
Faktycznie, dźwięk trochę jak z "wiadra". No ale producenci idą w wielkość a nie w jakość. Do reszty w tv raczej nie mam większych zastrzeżeń, audio mam oddzielne więc nie ma problemu.
 

kmik

New member
Świetna rzecz w tej serii to port USB, zwłaszcza dla niemających Blue Raya ani dekodera HD, a chcących choć liznąć HD - filmiki HD w formacie M2TS są do ściągnięcia tu i ówdzie...
Co do dźwięku, to przynajmniej średnica i wysokie tony są zadowalające. Są jeszcze gorsze telewizory pod względem dźwięku, np. Mirai (bodajże DTL-332M200, nie nowy).
Ideałem byłyby wyjścia głośnikowe do głośników zewnętrznych. Pamiętacie gniazda typu DIN w "Unimorach Siesta"? Dawne dzieje... Będę chyba kombinował z jakimś zestawem komputerowym 2.0 (kino 5.1 będzie na specjalne okazje - mam najtańsze LG i moje wymagania spełnia świetnie).
 
Ostatnia edycja:

mlesniew

New member
Ideałem byłyby wyjścia głośnikowe do głośników zewnętrznych. Pamiętacie gniazda typu DIN w "Unimorach Siesta"? Dawne dzieje... Będę chyba kombinował z jakimś zestawem komputerowym 2.0 (kino 5.1 będzie na specjalne okazje - mam najtańsze LG i moje wymagania spełnia świetnie).

Zainteresował mnie ten pomysł bo w też jestem zawiedziony dźwiękiem w moim 40W5500. Teść rok temu kupił JVC w najprostrzej wersji (bez HD i bez 100Hz) i ma dźwięk miodzio.
Mam do wykorzystania zestaw 2.1 Creativa od komputera co prawda ale dźwięk o wiele lepszy niż w TV. Tylko jak to połączyć z Bravią? Ten zestaw głośnikowy ma własny wzmacniacz więc jak zrobić aby to zadziałało z pilotem od TV?
 

bburza

New member
Co rozumiesz przez przeskakiwanie? Coś w tym stylu? Screen Tearing

No własnie to raczej nie screen tearing tylko coś w takim stylu jak na PC kiedy gra ma za duże wymagania... Obraz tak delikatnie się przycina a nie płynnie przesuwa...
Na mniejszym (20 cali) telewizoro-monitorze SAMSUNGA nie miałem takiego efektu.
 

michal_mc

New member
W5500 i Canon SX20 IS

Witam serdecznie.
Mam już od września Sony 40W5500, telewizorek jest super ale mam problem z podłączeniem do niego aparatu cyfrowego, który właśnie nabyłem.
Aparat to Canon SX20 IS gdy podłączam go pod TV za pomocą wejścia USB, aparat jest wykrywany ale informacja jest, że ten typ urządzenie USB nie jest obsługiwany.
Przy podłączeniu aparatu do Blu-ray Sony BDP-S360 informacja z Blu-ray jest identyczna.
Może powinienem podłączyć aparat za pomocą HDMI bo w aparacie jest takie wyjście (mini HDMI).
Jeżeli się okaże, że nie ma możliwości podłączenia aparatu pod ten TV to ręce mi opadną.

Pozdrawiam
 

mateuszgreloch

New member
No własnie to raczej nie screen tearing tylko coś w takim stylu jak na PC kiedy gra ma za duże wymagania... Obraz tak delikatnie się przycina a nie płynnie przesuwa...
Na mniejszym (20 cali) telewizoro-monitorze SAMSUNGA nie miałem takiego efektu.


Zobacz czy masz włączony motionflow [jak tak, to wyłącz], odznacz wszystkie zaawansowane ustawienia obrazu [zaawansowany kontrast itp itd]
 
E

erura

Guest
Świetna rzecz w tej serii to port USB, zwłaszcza dla niemających Blue Raya ani dekodera HD, a chcących choć liznąć HD - filmiki HD w formacie M2TS są do ściągnięcia tu i ówdzie...
Czy tylko w tym formacie będą czytane filmy? Co jeszcze można odtworzyć za pomocą portu USB?

Gdzie można znaleźć filmy w formacie M2TS?
 

ksebas

New member
Zwykle na stronie były takie informacje.

:smile:Ach jakby było pięknie gdyby przyspeszyli działanie menu i przeglądanie zdjęć:smile:
 
Do góry