Sony 32/37/40/46/52 W5500

E

erura

Guest
Dzięki za szybkie odpowiedzi. Dzisiaj sprawdzę czy też mam to "trzaśnięcie" przy wyłączaniu / włączaniu telewizora.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zauważyłem też, że gdy wyłączę i włączę szybko tv pilotem to tego trzaśnięcia nie ma. Czy to też jest ok?

Jeszcze raz Ci powtarzam, że wszystko jest OK z Twoim TV. Stycznik to to samo co przekaźnik. On tak clicka przy załączaniu i wyłączaniu zasilacza TV. Jak szybko wyłączasz i włączasz YV pilotem to on nie clicka lub cichutko clicka, ponieważ tak jak Ci już wcześniej tłumaczyłem, zaraz po wyłączeniu TV pilotem nie przechodzi on do pełnego standby - nie wyłącza się zupełnie. Zupełne wyłączenie następuje po ok 20 minutach i wtedy słychać ponownie clicknięcie. Wtedy jak załączysz pilotem TV to ponownie usłyszysz to "trzaśnięcie".

P.S. W moim wzmacniaczu DENONA też jest taki stycznik i przy załączaniu i wyłączaniu z pilota też słychać to twoje "trzaśnięcie" i to dwa razy. To jest normalne i dość często spotykane w różnych urządzeniach.
 

ksebas

New member
Gdy podłączę laptopa przez HDMI do w5710 to mam obraz otoczony czarną obwódką a na obrazie to co na pulpicie (z tym że w laptopie jest wyłączony ekran lapka bo jest odznaczona opcja HDMI). W dostępnych opcjach w tv mogę wybrać wszystkie pixele, normalny wtedy obwódka jest mniejsza, +1 jeszcze mniejsza itd.
Na lapku mam kilka demówek w full hd i wydawało mi się że jak je odpale to obraz będzie na całym ekranie tzn. pełen wypas myslałem, że będzie;-) a tutaj obraz jest w otoczony tą obwódką i aby go powiększyć to musze użyć opcji powyżej a wydaje mi się, że wtedy jakość jest gorsza....
Pytanie: jak zrobić aby z lapka za pośrednictwem kabla HDMI (z oznaczeniem 1080p) można było oglądać filmy full HD na pełnym ekranie.

ps. czytałem coś o overscanie i o tym, że Toshiba może wyświetlać obraz pixel w pixel czy ten Sony też może tak wyświetlać i jak wyłącza i włącza się overscan gdy odpowiednio oglądamy telewizję, filmy z lapka itp.
 

MAdam

New member
Gdy podłączę laptopa przez HDMI do w5710 to mam obraz otoczony czarną obwódką a na obrazie to co na pulpicie (z tym że w laptopie jest wyłączony ekran lapka bo jest odznaczona opcja HDMI). W dostępnych opcjach w tv mogę wybrać wszystkie pixele, normalny wtedy obwódka jest mniejsza, +1 jeszcze mniejsza itd.
Na lapku mam kilka demówek w full hd i wydawało mi się że jak je odpale to obraz będzie na całym ekranie tzn. pełen wypas myslałem, że będzie;-) a tutaj obraz jest w otoczony tą obwódką i aby go powiększyć to musze użyć opcji powyżej a wydaje mi się, że wtedy jakość jest gorsza....
Pytanie: jak zrobić aby z lapka za pośrednictwem kabla HDMI (z oznaczeniem 1080p) można było oglądać filmy full HD na pełnym ekranie.

ps. czytałem coś o overscanie i o tym, że Toshiba może wyświetlać obraz pixel w pixel czy ten Sony też może tak wyświetlać i jak wyłącza i włącza się overscan gdy odpowiednio oglądamy telewizję, filmy z lapka itp.

Musisz wybrać wszystkie piksele, format panorama 16/9. Jednak prawdopodobnie masz kartę graficzną ATI i w catalyst masz włączony overscan. Po prostu tak jest domyślnie. Musisz wejsc w ustawienia ati catalyst, powinna być zkładka DTV, ew DVI i tam suwakiem overscan zjechać do 0, ponieważ domyślnie jest chyba 15
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Gdy podłączę laptopa przez HDMI do w5710 to mam obraz otoczony czarną obwódką a na obrazie to co na pulpicie (z tym że w laptopie jest wyłączony ekran lapka bo jest odznaczona opcja HDMI)...

Aby mieć obraz na całym ekranie musisz w laptopie, we właściwościach ekranu ustawić rozdzielczość taką jaką ma Twój TV czyli 1920 x 1080. Oczywiście ekran lapka ma być wtedy wyłączony bo jeśli nie obsługuje on tej rozdzielczości to jej wybranie wtedy nie będzie możliwe. Sam podłączałem ostatnio swojego ale przez DSUB'a i zastosowałem powyższe rozwiązanie. Obraz idealnie dopasował się do wielkości ekranu. W TV nic nie zmieniałem.
 

GMB

New member
Witam.

Powiedzcie mi jaki TV lepiej nadaje się pod PS3 i granie po sieci. Sony KDL W5500 czy Sharp LX700? Ten drugi to już LED. Jak wypada porównanie z input lagiem i ogólnie, który lepiej wybrać?

Jak możecie to jako ciekawostkę napiszcie jaki w ogóle jest najlepszy TV pod gry?
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Co z tego, że ma podświetlenie diodami LED... Dla gracze chyba bardziej istotne powinno być to jakie telewizor generuje opóźnienia podczas grania, zwłaszcza ważne jeśli zamierzasz śmigać przez sieć, wtedy dochodzą opóźnienia na łączu i może nie być wesoło. Dla gracze idealna była starsza Ztka czyli z4500, aczkolwiek przy SD sprawdzi się gorzej od w5500.
 

GMB

New member
Dzięki za odpowiedź. Pytam o tego Sharpa bo ponoć w trybie gry ma 20ms input lag. To bardzo dobry wynik. Nigdzie nie mogę znaleźć info ile ma Sony W5500 dlatego pytam.
 

GMB

New member
Jeszcze mam takie pytanko. Jak w tym Sony W5500 sprawuje się 100Hz przy grach. Pytam bo miałem okazję długo testować Samsunga LED B6000 i jak w jakiejś grze spadły nieco klatki, to TV się strasznie gubił i rwał obrazem. Dopiero po włączeniu trybu GRY, było wszystko oki. Jak to jest z Sonówką W5500?
 

ksebas

New member
Jako świeży użytkownik 32w5500 mam kilka pytań odnośnie obrazu:
1) czy mi się wydaje czy opcja nasycenie kolorów daje takie same efekty jak podobna opcja regulacji koloru w ustawieniach zaawansowanych oraz opcja kolory neutralne ciepłe1 ciepłe2?
2) jak jest powiązana opcja autoformatowania z opcjami Wide, Smart, Zoom -chyba nie do końca rozumiem jej działanie
3) co może być przyczyną tego, że na niektórych scenach jak postać się ruszy to leci za nią coś jakby rój kwadracików-co zrobić aby tak nie było?
4) jak jest powiązana opcja oszczędzanie światła/energii (nie pamiętam nazwy) z czujnikiem oświetlenia - czy ona wogóle jest potrzebna?
5) chciałbym sobie ustawić obraz możliwie dobrze i przydałoby mi się kilka porad odnośnie tego jak to zrobić bo ruszanie przypadkowymi suwakami tam i spowrotem jakoś nie wydaje mi się "sprawnym" sposobem na dojście do dobrego obrazu - czy są jakieś zasady albo kolejne kroki w których należy to robić?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź:)
 

Ares78

New member
Nie do końca tak, przy słabym sygnale i ustawieniu na wysokim może generować artefakty, wtedy najlepiej zejść z intensywnością układu kompensacji ruchu i będzie ok. Co do sygnału to na większości kanałów Nki spokojnie można oglądać i nie ma żadnych problemów, nie mam pojęcia jak to jest w przypadku kablówki.
 

ksebas

New member
Ja zuważyłem, że jest taka jedna reklama, która na kilku kanałach o różnej jakości sygnału daje te artefakty.
Poza tym na Poloni i 4funTV sieje tymi kwadratami niezależnie od tego czy MF jest włączone czy nie;-)
A co z resztą moich pytań???:)
 

peebe

New member
witam,
Mam pytanie, jak to jest z proporcjami obrazu w 32W5710? czy to jest zalezne czy mam polaczenie przez SCART czy np przez hdmi ? mam taki problem ze jaki tryb wyswietlania obrazu bym nie wlaczyl to mi obcina boki obrazu. W opcji 'pole wyswietlania' mam tylko 3 opcje (normalny, -1, -2), patrze w instrukcje i nie mam opcji +1, wszystkie piksele i automat (domyslam sie ze jakbym mial przez hdmi to bym to mial tak? czy da sie zlikwidowac te obciecia obrazu po bokach (najbardziej wkurzajace na tvn24) na sygnale z UPC mediabox standard? prosze o odpowiedz
 

GMB

New member
Kupiłem dziś 40W5500 i wszytko cacy, obraz bardzo mnie zadowala, ale nie mam pojęcia jakim cudem ten TV w testach dostaje plus za mały clouding. Według mnie clouding jest spory. Na szczęście nie ma chmurek po środku ekranu, ale w górnych rogach tv daje mocno rozjaśnione plamy. Jakim cudem więc zbiera on tak dobre opinie odnośnie cloudingu? Chyba że inne tv mają z tym jeszcze większy problem, to ja nawet nie chce wiedzieć jak to wygląda.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to bardzo proste. Przy zakupie sprawdzasz i wybierasz telewizor który ma mały clouding i banding.
Widocznie nie dokonałeś należytej staranności przy wyborze i trafił Ci się najgorszy :(
 
Do góry