Sony 32/37/40/46/52 W5500

sipap

New member
tomas1234 nie wiem na ile zdjęcie oddaje rzeczywistość, ale nie wygląda to źle, w sumie tylko ten lewy róg chyba dokucza? Jeśli chodzi o to co odpisał serwis to faktycznie telewizor powinien się "wygrzać" odpowiednio, poczekaj do tych trzech tygodni i najwyżej jak nic się nie zmieni to wysłać zgodnie z instrukcją zgłoszenie reklamacyjne.


Sipap jak prezentuje się samo wydanie Blu ray filmu "łzy słońca"? Bo sam zastanawiam się nad nabyciem, a mam już wydanie DVD i myślę czy warto.

Chodzi Ci o jakość? nie miałem wersji DVD,ale film na BR wyglada bardzo dobrze.W ciemnych scenach w dzungli wszystko jest dobrze widoczne(szczegóły).Kolory sa soczyste.Nie jest nic podane,że to jakaś wersja reżyserska-rozszerzona. Jednak wydaje mi się ,że Teken prezentuje się jeszcze ciut lepiej.
Mam propozycję żeby wpisywac tu(tzn. w tym temacie) swoje ustawienia z jakimi użytkujemy ten model.Proponuje np. podawanie ustawień dla 3 programów:cinema,gra i własny.
Bedzie można skonfrontowac swoje ustawienia z innymi i może jeszcze coś w nich poprawic.
 

mateuszgreloch

New member
Mam propozycję żeby wpisywac tu(tzn. w tym temacie) swoje ustawienia z jakimi użytkujemy ten model.Proponuje np. podawanie ustawień dla 3 programów:cinema,gra i własny.
Bedzie można skonfrontowac swoje ustawienia z innymi i może jeszcze coś w nich poprawic.

Wiele razy były podawane przykładowe ustawienia, wystarczy przejrzeć temat.
 

sipap

New member
Wcale nie tak wiele razy.Przeglądałem cały temat i może z 5 razy podawane były jakieś ustawienia.Oprócz tego są porozrzucane po ponad 100-u stronach tego tematu.A tak byłyby w miarę w jednym miejscu.
 

PeeS44

New member
Witam

mam Sony 37W5740 i jestem totalnym laikiem.
1) czy da się obejść te cholerne blokady zeby oglądać Divixy na tym tv
2)Nie mogę podłączyć komputera do tego tv. Kartę grafiki mam Nivida Geforce8500Gt. podłączałem poprzez chyba cincze czy dżeki?(trzy kolorowe(biały żółty i czerwony) kabeli do boku tv i do jakiś kolorowych wyjść z kompa ale nie działa.) w karcie grafiki mam trzy wyjścia: standardowe do monitora i jakieś małe okrągłe z kilkoma dziurkami (obok napisane VID 00?) i trzecie jakieś większe z dziurkami i czymś jak krzyżykiem (obok napisane DVI?). ale żadnego takie nie mam w TV jak zapewne wiecie.

Jak podłączyć ten cholerny komputer? Jkaieś przejściówki.
Doradźcie laikowi co zrobić żeby cholerny filmy (piraty) odywarzać poprzez komuter na tym tv. Bo się zona na wydziera że nic nie działa jak powinno. :):):)
DVD które posiadam też piratów nie odczytuje. :(:(:( Kabli natomiast w domu mam chyba milion tylkon żadne do niczego nie pasują.
Jest jeden cierpliwy który da radę coś doradzić. Bo wiedzę ma tu wielu ale ja potzrebuję cierpliwego dla laika :) :):bober:
 

mateuszgreloch

New member
Kup kabel DVI - HDMI, DVI podłącz do komputera, a HDMI do telewizora. Takie połączenie prześle Ci obraz. Co do dźwięku to musiałbyś podłączyć kompa z TV drugim kablem, który odpowiednio podłączasz do karty muzycznej i TV.
 

Ares78

New member
I wtedy powinno działać jak należy, co do divxów nie ma możliwości "odblokowania" w przypadku USB, bo z tego co się orientuje telewizor nawet nie ma potrzebnych do tego kodeków także, pozostaje odtwarzanie przez komputer tak jak to planujesz, ewentualnie zainwestowanie w jakiś niedrogi odtwarzać z wejście USB obsługujący interesujące Ciebie formaty.
 

paczu

New member
nie będzie działało jak należy bo nie będzie dźwięku. nie da się do tv wprowadzić obraz przez hdmi a dźwięk przez inne wejście. w takiej sytuacji pozostaje jakiś amplituner albo dźwięk z głośniczków laptopa
 

memłon

New member
nie będzie działało jak należy bo nie będzie dźwięku. nie da się do tv wprowadzić obraz przez hdmi a dźwięk przez inne wejście. w takiej sytuacji pozostaje jakiś amplituner albo dźwięk z głośniczków laptopa

Paczu, bzdury wypisujesz. Komputer można podłączyć do tego TV za pomocą kabla DVI->HDMI (wizja) oraz kabla jack-jack (fonia). Można kupić też przejściówkę DVI->HDMI i wykorzystać zwykły kabel HDMI-HDMI. W telewizorze, obok wejścia HDMI jest "dziurka" dla "jacka". Jest to specjalna "dziurka" która działa tylko z tym jednym portem HDMI. Obraz idzie cyfrowo, dźwięk analogowo. Rozwiązanie sprawdzone.
 

sipap

New member
Mam pytanie czy warto zrobic aktualizacje systemu do tej najnowszej na stronie sony?
Mam w tej chwili 1.303 a najnowszy to chyba 1.600.
 

Ares78

New member
Powiem tak ciężko znaleźć czasami co dokładnie dana aktualizacja zmienia, ale w praktyce uaktualnienie softu zajmuje na prawdę na tyle niewiele czasu, że można to zrobić w wolnej chwili. Także jak masz starszy soft to specjalnego dylematu nie ma :)
 

ksebas

New member
Mam od soboty Sony 32W5710. Gdy włączam tv pilotem to mam takie trzaśnięcie i jak wyłączam to też ale słabsze, czasami po wyłączeniu mija jakiś czas zanim trzaśnie. Tak jest zazwyczaj gdy tv jest przez dłuższy czas nieużywany. Gdy włącza się i wyłącza częściej to tego trzasku nie ma. Czy to jakiś feler??
 

sipap

New member
W ostatnim miejscu w którym spodziewałbyś się znaleźć :p ale to już klasyczna złośliwość rzeczy martwych na to nic się nie poradzi co najwyżej można się uśmiechnąć :D

sipap trzymaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/47314-ustawienia-kalibracja-kdl-40w5500.html pod tym linkiem masz trochę burzliwą dyskusje nad sensem tego typu tematu, aczkolwiek masz kilka konkretnych ustawień.

Dzięki juz wcześniej znalazłem ten wątek.Moje ustawienia w wiekszości zgadzaja sie z tymi tam proponowanymi.Ale cały czas coś"rzeźbię" aby jeszcze ewentualnie obraz się poprawił.
 

ksebas

New member
Mam od soboty Sony 32W5710. Gdy włączam tv pilotem to mam takie trzaśnięcie i jak wyłączam to też ale słabsze, czasami po wyłączeniu mija jakiś czas zanim trzaśnie. Gdy włącza się i wyłącza częściej to tego trzasku nie ma. Czy to jakiś feler?? Proszę o szybka odpowiedź bo w razie czego to moge jeszcze wymienić tv ale nie wiem czy to ma sens.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam od soboty Sony 32W5710. Gdy włączam tv pilotem to mam takie trzaśnięcie i jak wyłączam to też ale słabsze, czasami po wyłączeniu mija jakiś czas zanim trzaśnie. Gdy włącza się i wyłącza częściej to tego trzasku nie ma. Czy to jakiś feler?? Proszę o szybka odpowiedź bo w razie czego to moge jeszcze wymienić tv ale nie wiem czy to ma sens.


Wszystko jest OK. Tak ma być. To "trzaśnięcie" to click stycznika w zasilaczu, który załącza TV. Po wyłączeniu pilotem nie słychać tego od razu bo TV jest przez 15 min. w stanie pół-czuwania (gotowy do błyskawicznego ponownego uruchomienia) a po tym czasie się wyłącza całkowicie do właściwego stanu czuwania i w tym momencie również słychać click. W stanie pół-czuwania TV zużywa 20-30 Wat ale z tego stanu jest możliwe uruchomienie TV w ciągu sekundy. Ze stanu pełnego czuwania jak i gdy TV jest zupełnie wyłączony (przycisk z boku TV) uruchomienie TV trwa kilkanaście sekund (inicjacja systemu).
 
Ostatnia edycja:

ksebas

New member
Wszystko jest OK. Tak ma być. To "trzaśnięcie" to click stycznika w zasilaczu, który załącza TV. Po wyłączeniu pilotem nie słychać tego od razu bo TV jest przez 15 min. w stanie pół-czuwania (gotowy do błyskawicznego ponownego uruchomienia) a po tym czasie się wyłącza całkowicie do właściwego stanu czuwania i w tym momencie również słychać click. W stanie pół-czuwania TV zużywa 20-30 Wat ale z tego stanu jest możliwe uruchomienie TV w ciągu sekundy. Ze stanu pełnego czuwania jak i gdy TV jest zupełnie wyłączony (przycisk z boku TV) uruchomienie TV trwa kilkanaście sekund (inicjacja systemu).
Zauważyłem też, że gdy wyłączę i włączę szybko tv pilotem to tego trzaśnięcia nie ma. Czy to też jest ok?
 

ksebas

New member
Zauważyłem też, że gdy wyłączę i włączę szybko tv pilotem to tego trzaśnięcia nie ma. Czy to też jest ok?

ps. i jeszcze jedno gdy włączę tv pilotem to najpierw pojawia się zielona lampka a ten trzask o którym pisałem jest po chwili czy to wtedy tzraska ten stycznik (ktoś mi powiedział że to przekaźnik)???
 
E

erura

Guest
Witam,

Kilka dni temu zakupiłem model 52W5500 i jak do tej pory jestem w pełni zadowolony. Mam pytanie odnośnie funkcji Motionflow. Można ją ustawić na wyłączone / standardowe lub wysokie. Czy to jest przełączanie pomiędzy odświeżaniem 50Hz a 100Hz?
 

ksebas

New member
Witam,

Kilka dni temu zakupiłem model 52W5500 i jak do tej pory jestem w pełni zadowolony. Mam pytanie odnośnie funkcji Motionflow. Można ją ustawić na wyłączone / standardowe lub wysokie. Czy to jest przełączanie pomiędzy odświeżaniem 50Hz a 100Hz?

Dokładnie tak.
Standard to coś jakby 100 Hz z małym natężeniem a Wysokie to z dużym.

ps. Witam nowego posiadacza, proszę sprawdź czy jak włączasz i wyłączasz telewizor to masz takie trzaśnięcie jakby z tyłu obudowy.
Pozdrawiam
 
Do góry