Sony 32/37/40/46/52 W5500

Yacko

Member
Kilka godzin już grałem na 40W5500 i nie zauważyłem input laga, więc nie jest jakiś straszny. Celowo zwróciłem na to uwagę w grach FPP i praktycznie w momencie wciśnięcia klawisza jest efekt na ekranie. Gram w trybie GRA oczywiście.
 

Ares78

New member
Tak jak Ci pisałem, w trybie "Gra" i z wyłączonymi popierdółkami input lag ma wartość ~30ms, co jest praktycznie niezauważalne.

Nie ma idealnego TV, ale jestem w stanie przymknąć oko na ten input lag, bo jakość wyświetlanego obrazu podczas grania, oglądania filmów bluray, i przetwarzanie cyfrowej kablówki to cud miód i orzeszki.
Nic dodać nic ując w5500 ma 30ms w trybie gra, dużo, mało? Zależy od gracza nie każdy tak jest wyczulony na opóźnienia, aczkolwiek w większości przypadku jest całkiem nieźle, a dzięki BE3 SD które dominuje w źródłach wygląda znacznie lepiej. Dla najbardziej wymagających graczy z4500 input lag=0-10ms, ale coś jest zawsze kosztem czegoś.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A ja wczoraj wykorzystałem w ciekawy sposób funcje PIP , moze komus sie tez przyda. Podczas ogladania meczu piłki ręcznej, który ogladąłem na zdf z N-ki, właczyłem sobie funcje PIP i ustawiłem w małym oknie polsat z kablówki. Dzwiek ustawiłem na polsacie i dzieki temu miałem dobry niemiecki obraz z polskim kometarzem :).
 
Ostatnia edycja:

JGR

New member
Na poczatku chciałby się przywitać jako, ze jestem tutaj nowy :)

Mam pytanie, bo czytam i czytam, i albo nie bardzo zrozumiale albo...
Czy jeśli do Sony 40W5500 podłączę sygnał z cyfrowego tunera UPC (tan podstawowy tuner) przez kabel EURO (bo takie tylko wyjście z tunera mam) do obraz uzyskam dobrej jakości?
Pytam, bo chciałbym zamienić zwykły TV na LCD, i zastanawiam się czy przy takim tunerze, a raczej sygnale z niego to warto?
 

mateuszgreloch

New member
Czy jeśli do Sony 40W5500 podłączę sygnał z cyfrowego tunera UPC (tan podstawowy tuner) przez kabel EURO (bo takie tylko wyjście z tunera mam) do obraz uzyskam dobrej jakości?


Nie masz możliwości podłączenia tego tunera jakoś inaczej niż tylko przez EURO?

Ja swego czasu miałem kablówkę analogową, bez żadnego tunera itp i obraz był znośny. Chociaż popatrz w przyszłość i zastanów się, jak długo jeszcze będziesz korzystał ze słabego sygnału i czy zamierzasz się w przyszłości przesiąść na coś bardziej nowoczesnego [jakiś tuner z HDMI na przykład]
 

JGR

New member
Nie masz możliwości podłączenia tego tunera jakoś inaczej niż tylko przez EURO?

Ja swego czasu miałem kablówkę analogową, bez żadnego tunera itp i obraz był znośny. Chociaż popatrz w przyszłość i zastanów się, jak długo jeszcze będziesz korzystał ze słabego sygnału i czy zamierzasz się w przyszłości przesiąść na coś bardziej nowoczesnego [jakiś tuner z HDMI na przykład]

Tak, przyszłościowo oczywiście będę się "przesiadał" na coś posiadajacego HDMI. Póki co niestety mam, co mam bo mnie umową wiąże niestety.
Pytanie jak będzie z jakoscią obrazu, i czy kupując ewentualnie lepszy jakościowo kabel EURO będzie jakaś poprawa?
 

mateuszgreloch

New member
Wątpię czy jakość euro coś pomoże. Wg mnie obraz będzie przyzwoity, ale na cuda bym nie liczył :) Swoją drogą, jak sam piszesz, w przyszłości będziesz zmieniał tunerek, więc ja bym się długo nie zastanawiał.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Tv sony lubia dobry sygnał i przy słabym szału nie bedzie. Według mnie, czy podłaczysz kablówkę analogową czy cyfrową przez euro to różnicy nie zobaczysz.Szkoda kasy na taki tuner
 

Tiduss

New member
witam
Mam pytanie dla posiadaczy w5500 czy po włączeniu motionflow na max
Input lag jest bardzo widoczny? (opóźnienie w reakcji itp)
Chodzi mi o przyspieszenie gry poprzez zrobienie pseudo 60 fps z gier 30fps
Proszę o nie pisanie że gra się w trybie gra itp
Miałem okazje testować na z4500 i wygląda to dobrze
I dlatego mam pytanie czy na w5500 nie deklasuje to input lag?
Chodzi o normalną grę offline
 

mateuszgreloch

New member
witam
Mam pytanie dla posiadaczy w5500 czy po włączeniu motionflow na max
Input lag jest bardzo widoczny? (opóźnienie w reakcji itp)
Chodzi mi o przyspieszenie gry poprzez zrobienie pseudo 60 fps z gier 30fps
Proszę o nie pisanie że gra się w trybie gra itp
Miałem okazje testować na z4500 i wygląda to dobrze
I dlatego mam pytanie czy na w5500 nie deklasuje to input lag?
Chodzi o normalną grę offline


Powiem Ci na przykładzie Star Wars: The Force Unleashed. W trybie gra z wyłączonymi popierdółkami gra się płynnie. W trybie własnym z włączonym na max motionflow TV nie wyrabiał z przetwarzaniem obrazu i można było zauważyć screen tearing i przekłamania w obrazie podczas szybkiego obracania kamerą itp.Reakcje na komendy pada miały opóźnienie na poziomie 0,5 sekundy, może więcej.
Osobiście po takim teście stwierdziłem, że tylko tryb gra wchodzi w grę i nie wracałem do tego więcej.
 

Ares78

New member
Tak, przyszłościowo oczywiście będę się "przesiadał" na coś posiadajacego HDMI. Póki co niestety mam, co mam bo mnie umową wiąże niestety.
Pytanie jak będzie z jakoscią obrazu, i czy kupując ewentualnie lepszy jakościowo kabel EURO będzie jakaś poprawa?

Obawiam się, że będę musiał Ciebie zmartwić, przez eurozłącze nie masz co liczyć na rzucający na kolana obraz. Owszem będzie znośny, ale i tak w porównaniu do tego co oferuje telewizor przy podłączeniu poprzez HDMI nie będzie rewelacji. Nie można jakoś zmienić umowy podczas jej trwania? Tak jak powiedzmy mając neostradę, zawsze można było zmienić prędkość nieodpłatnie pod warunkiem, że wzwyż (a przynajmniej do 2 lat wstecz była taka opcja).
 

mateuszgreloch

New member
Ma ktoś jakieś propozycje odnośnie ustawienia obrazu w trybie Gra? O ile w trybie kinowym dopracowałem wszystko pod siebie, tak że filmy na blurayu urywają mi szczękę, tak za nic w świecie nie potrafię poprawnie ustawić obrazu w trybie gry.
Obraz albo jest za ciemny, albo wyprany z kolorów, albo widzę wszystko, ale miejsca które powinny być czarne są szare, albo "zamglone".
 

dzeq_pl

New member
Marge wal do serwisu Sony
link -> support.sony-europe.com/repair/request/index.aspx?page=IH&locale=pl_PL&modelId=KDL-46W5500
Ja miałem to samo z 46 cali, z prawej strony w narożnikach było jasno jak cholera, na dole po środku jeszcze jedna chmurka. Nie chciałem w sklepie reklamować bo u kumpla w sklepie internetowym kupiłem i nie chciałem mu dodatkowej roboty przed świętami robić. Rejestrujesz zgłoszenie na tej stronie i po 2 dniach w moim przypadku pojawia się serwis.
Dziś był u mnie, popatrzyli ma matrycę i stwierdzili, że do wymiany.
TV nie zabierają, zamawiają matrycę w SONY, jak przyjedzie to przyjeżdżają do domu i wymieniają. I tym sposobem tv został na święta ;)

Witam
Dziś dostałem nowy TV, jest o niebo lepiej
ale jeszcze jedną plamkę widzę :)
nie wiem czy się czepiam, czy mam pecha.
Kobieta jak już jej pokazałem twierdzi, że jest minimalna i się czepiam.
Poczekam niech się wygrzeje trochę i obaczymy.
Pozdrawiam
Jacek
 

dzeq_pl

New member
Witam
Dziś dostałem nowy TV, jest o niebo lepiej
ale jeszcze jedną plamkę widzę :)
nie wiem czy się czepiam, czy mam pecha.
Kobieta jak już jej pokazałem twierdzi, że jest minimalna i się czepiam.
Poczekam niech się wygrzeje trochę i obaczymy.
Pozdrawiam
Jacek
Po wygrzaniu już nie jest tak pięknie
sami oceńcie
pierwsze 2 zdjęcia TV z matryca zaakceptowaną do wymiany, kolejne 2 zdjęcia to nowy TV.
Pozdrawiam
Jacek




[/QUOTE]
 

muszyna2

New member
Panowie nie wiem co jest grane tv nie włącza mi się a dioda czuwania miga dwa razy na cykl awaryjny. Jestem umówiony z serwisantem. Ja wiem że wszystko się może zdarzyć ale po sony i trzy miesięcznym tv to chyba można się spodziewać czegoś więcej. Mam nadzieje że usterka jest przypadkowa zostanie szybko usunięta i dalej będę się cieszył fajnym tv. No chyb że wymienią mi na z :) A to takie jeszcze noworoczne westchnienie :) Pozdrawiam
 

Wilku

New member
Po wygrzaniu już nie jest tak pięknie
sami oceńcie
pierwsze 2 zdjęcia TV z matryca zaakceptowaną do wymiany, kolejne 2 zdjęcia to nowy TV.
Pozdrawiam
Jacek





Kurcze patrząc na Twój problem, aż sam się boję co będzie z moim TV, czekam na 46W5500 w przyszłym tygodniu ma być.
Jak na moj gust to wygląda okropnie :(
P.S. gra to Uncharted 2? Jak wygląda ogólnie obraz w tej grze na tym TV (pomijając clouding)?

Pozdrawiam
 
Do góry