Sony 32/37/40/46/52 W5500

cyber78

Member
Bez reklam
Siema. Chciałbym się zapytać właściciela konkretnego modelu telewizora (32W5500), czy przy grze na ps3, występuje w nim aż taki straszny input lag, jak go tutaj opisują? Jestem już praktycznie przygotowany do kupna i tylko perspektywa denerwowania się o ten aspekt stoi mi na drodze.

Ma spory input-lag, ale ma też specjalny tryb obrazu GRY - jak go włączysz to TV wyłącza wszystkie polepszacze obrazu oraz tryb 100Hz dzięki czemu input lag maleje do 30ms.
Jeżeli jesteś hardkorowym graczem, grającym w multi po sieci to poszukaj innego TV (polecam W4000 z zerowym input lagiem), jeżeli grasz głównie sam to się tym w ogóle nie przejmuj.
 

Psyko

New member
Ma spory input-lag, ale ma też specjalny tryb obrazu GRY - jak go włączysz to TV wyłącza wszystkie polepszacze obrazu oraz tryb 100Hz dzięki czemu input lag maleje do 30ms.
Jeżeli jesteś hardkorowym graczem, grającym w multi po sieci to poszukaj innego TV (polecam W4000 z zerowym input lagiem), jeżeli grasz głównie sam to się tym w ogóle nie przejmuj.

Tylko, ze W4000 jedt praktycznie nie do kupienia teraz.
 

littlefish

New member
Domyślałem się takiej odpowiedzi i moją alternatywą na ten moment jest 32V5500. Niestety nie znalazłem tu żadnej informacji, która precyzyjnie określałaby w jakich granicach oscyluje lag w tym modelu. A że będę grać jednak głównie po sieci, to w tym momencie jest to dla mnie priorytet. Jakieś doświadczenia? Jest lepiej, czy też nie bardzo?

W sumie dobrze się stało, że nie pośpieszyłem z zakupem. Skoro i tak zdecydowaną większość czasu będę przesiadywał na ps3/pc, to nie wiem czy jest sens przepłacać za 100 Hz. Dzięki Cyber.
 

Ares78

New member
Tylko, ze W4000 jedt praktycznie nie do kupienia teraz.

Fakt, można próbować z drugiej ręki, ewentualnie dozbierać do z4500- model ewidentnie przeznaczony dla nałogowych grach, input lag od 0-10ms podczas grania można włączyć motionflow. Tylko wiadomo cena jest wyższa niż w przypadku alternatywy pod tytułem w5500.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
No to powoli tv zaczyna dawac satysfakcje :). Co prawda 52'' 4m odległosci i obraz na tvp1 itp w ciągu dnia są powiedzmy srednie to za to wieczorem obraz ożywa :). Dzisiejszy Laskowik mimo za na tvp2 to wyglądał rewelacyjnie. I tu dziekuje Ernetowi ze mnie namówił na 52'' bo suma sumarum przeważają plusy i nie wymieniłbym go na 46''. Mam tylko jedno pytanie. Staram sie go podłączyć do sieci i o ile zdjęcia widzi to ani you tube ani filmy nie chodzą. Siec widzi ale jak wchodze np w Renderer Kontrola Dostępu to mam komunikat ze brak urządzeń z przydzielonym dostepem do funkcji renderer. Potwierdz podłączenie i zaktualizuj listę urządzeń. A jak to zrobić?
 

ernet

Active member
Bez reklam
No to powoli tv zaczyna dawac satysfakcje :). Co prawda 52'' 4m odległosci i obraz na tvp1 itp w ciągu dnia są powiedzmy srednie to za to wieczorem obraz ożywa :). Dzisiejszy Laskowik mimo za na tvp2 to wyglądał rewelacyjnie. I tu dziekuje Ernetowi ze mnie namówił na 52'' bo suma sumarum przeważają plusy i nie wymieniłbym go na 46''. Mam tylko jedno pytanie. Staram sie go podłączyć do sieci i o ile zdjęcia widzi to ani you tube ani filmy nie chodzą. Siec widzi ale jak wchodze np w Renderer Kontrola Dostępu to mam komunikat ze brak urządzeń z przydzielonym dostepem do funkcji renderer. Potwierdz podłączenie i zaktualizuj listę urządzeń. A jak to zrobić?

A do usług :D A poważnie, to bardzo się cieszę,że ten rozmiar Ci odpowiada ! Gratuluję zakupu i troche tej wielkości zazdroszczę :rolleyes:
 

lostDesper

New member
Heh, a już miałem zamiar kupić 40W5500 do PS3? Naprawd ę jest taka beznadzieja z tym onlinem? Może lepiej Sony Bravia KDL-40S4000? A już byłem nastawiony na ten 40W5500 :(
 

mateuszgreloch

New member
Heh, a już miałem zamiar kupić 40W5500 do PS3? Naprawd ę jest taka beznadzieja z tym onlinem? Może lepiej Sony Bravia KDL-40S4000? A już byłem nastawiony na ten 40W5500 :(

Ja tam tego input laga nie odczuwam. Włączam tryb gry, wyłączam wszelkie wspomagacze obrazu, zapuszczam Killzone 2/Borderlands/Call of duty w online i pykam.
 

lostDesper

New member
Ja tam tego input laga nie odczuwam. Włączam tryb gry, wyłączam wszelkie wspomagacze obrazu, zapuszczam Killzone 2/Borderlands/Call of duty w online i pykam.


Masz model 40W5500? Bo naprawdę już miałem wychodzić po ten telewizorek i te informacje na forum mnie dobiły. Nie jestem jakimś hardcorowym graczem, ale czasami utnę sobie sesyjkę po sieci, zwłaszcza w FPSy i jakby mi to miało przeszkadzać to bym zwariował chyba.
 

mateuszgreloch

New member
Tak, mam dokładnie 40W5500 kupionego w sierpniu zeszłego roku. Miesiąc później kupiłem PS3 slim i katuję go przynajmniej 2-3 godzinki dziennie.

Tak jak Ci pisałem, w trybie "Gra" i z wyłączonymi popierdółkami input lag ma wartość ~30ms, co jest praktycznie niezauważalne.

Nie ma idealnego TV, ale jestem w stanie przymknąć oko na ten input lag, bo jakość wyświetlanego obrazu podczas grania, oglądania filmów bluray, i przetwarzanie cyfrowej kablówki to cud miód i orzeszki.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A ja tak walcze z tym moim i zauważyłem jedną rzecz. Przez to, ze niektóre kanały maja tragiczna jakość przestałem je ogladac. I skupiam sie na tvn-ach i polsacie. Kurcze pewnie jest takich osób więcej. Hahaha moze trzeba by stworzyć list otwarty do nadawców by zaczeli nadawac w lepszej jakości bo ogladalność im spada. A tak na poważnie to powiem ze jak dla mnie to sony wyraźnie skupiło sie na kanałach HD. Sd wyglądają naprawde przecietnie. Wiem ze wielkośc 52'' i mała odległość robi swoje ale jak sobie przypomne obraz z toshiby to jestem przekonany, że nawet na 52 byłoby lepiej niz teraz. I zawsze jak tak pomysle to akurat włącze jakiś mecz na eurosport albo nsport, czy tvn i zaraz stwierdzam ze te prace nad hd to im wyszły naprawde dobrze;). Cóz nie można miec wszystkiego. TVP i tak nie ogladam zbyt wiele ale żałuje ze axn-y wyglądaja średnio. Niby lepiej niż tvp ale sporo im brakuje do pełnej radości oglądania. Co ciekawe uwage moją zwrócił w końcu kanał wojna i pokój. Dawno nie oglądałem kina rosyjskiego. Jakość nawet niezła a i fabuła w niektórych dużo lepsza niż w wielu amerykańskich gniotach.Poza tym udało mi sie uruchomic dlna i co ciekawe xvid- wygladaja sporo lepiej niz na moim laptopie.
 
Ostatnia edycja:

Fantazyoosh

New member
Mi prawdę mówiąc również przeszła ta lekka histeria z input lagiem :) Szczególnie, że te 30ms dodawane przez TV to niewiele w porównaniu do 70 - 200 za które odpowiada sama gra.

Przeczytajcie, bardzo ciekawy artykuł:

Console Gaming: The Lag Factor | DigitalFoundry

Szczególnie w Killzone 2 to widać... Na początku wydaje się, że masakra, potem idzie się przyzwyczaić.
 

mateuszgreloch

New member
A ja tak walcze z tym moim i zauważyłem jedną rzecz. Przez to, ze niektóre kanały maja tragiczna jakość przestałem je ogladac. I skupiam sie na tvn-ach i polsacie. .

Jak jeszcze miałem sygnał analogowy, to kanały sd oglądałem w proporcjach 4:3 [obcięte boki], mniejszy, nierozciągnięty obraz wydawał się bardziej znośny ;)
 
Do góry